Jump to content

Указание на изпълнителния директор на ИАГ инж.Тони Кръстев

Recommended Posts

Направи ми впечатление, че новото ръководство на ИАГ в лицето на инж.Тони Кръстев, тази година е сменило начина на изразяване и порочната и смешна практика от последните години с пускането на заповед за откриването на ловния сезон за местен дребен дивеч и груповия лов за дива свиня.

Това е едно добро начало, защото беше смешно да се издава заповед за откриване на лова, след като това е разписано в ЗЛОД.

Може да се пуска заповед за забрана или промяна на някакъв вид лов или срокове за ловуване въз основа на някакви настъпили събития, но да пуснеш заповед за откриване на ловен сезон е малко глупаво.. :)

Разглеждайки други ловни сайтове ми направи впечатление, че един изявен интернет ловец, който се е самопровъзгласил за единствен и незаменим медиен партньор на НЛРС-СЛРБ, също нарича това указание на изпълнителния директор на ИАГ - ЗАПОВЕД...?

Това което е издадено и виждате на снимките по-долу не е заповед. Не съм сигурен каква точно е формата понеже не съм юрист, но със сигурност това не заповед, а и няма как да бъде !

Прочетете внимателно това указание, препоръка или както там се нарича. Има няколко интересни момента в него, които съм сигурен, че в много дружини не са наясно с тях и ще бъде добре да ги обсъдим и коментираме !

post-3218-0-10213100-1410799620_thumb.jp

post-3218-0-53824200-1410799620_thumb.jp

Тово все още не е нищо. Просто екземпляр от подготвено писмо,който обаче не е изпратен до адресанта. Забележете че е използвана учтивата форма "Ви". След като се адресира и се получи в Р-теДГ-те, вече става документ със съдържатието на който трябва да се съобразяват. А забраната ще дойде от друго министерство. И ще се отнася до оръжието, а не за ........................................... лова.

Тово все още не е нищо. Просто екземпляр от подготвено писмо,който обаче не е изпратен до адресанта. Забележете че е използвана учтивата форма "Ви". След като се адресира и се получи в Р-теДГ-те, вече става документ със съдържатието на който трябва да се съобразяват. А забраната ще дойде от друго министерство. И ще се отнася до оръжието, а не за ........................................... лова.

Писмото е получено от адресатите и графиците за ловуване са направени съобразно него !

Ловът на местен дребен дивеч и ловът на дива свиня се открива, както е по закон на 04.10.2014 г.

На 05.10.2014 г. няма да се ловува !

Този график е съгласуван с МВР !

Наслука на всички, които чакат с нетърпение 04.10.2014 г. :cap: