Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Боеприпас за калибар 30-06

Recommended Posts

Здравейте , колеги . Нуждая се от бърз отговор . Знам че във форума има компетентни колеги , който могат да ми отговорят . Кой от двата боеприпаса по подходящ за лов на едър дивеч най-вече за дива свиня . Това са Hornady SST180.greina - 11,7gr или Sako SuperHammerHead , Sako HammerHead180greina -11,7gr . И кой от двата боеприпаса е с по-добра еспанзия на коршума . Предварително Благодаря ! И наслука на всички колеги през новия ловен сезон .

Взимай смело :-) и двата боеприпаса са добри но лично аз бих заложил все пак на сакото. Ама най важното е да има по какво да се стреля все пак ;-)

Наслука

Аз съм за Сако.Даже имат 14,3гр.,за гонка са супер.

Здравейте , колеги . Нуждая се от бърз отговор . Знам че във форума има компетентни колеги , който могат да ми отговорят . Кой от двата боеприпаса по подходящ за лов на едър дивеч най-вече за дива свиня . Това са Hornady SST180.greina - 11,7gr или Sako SuperHammerHead , Sako HammerHead180greina -11,7gr . И кой от двата боеприпаса е с по-добра еспанзия на коршума . Предварително Благодаря ! И наслука на всички колеги през новия ловен сезон .

Здравей колега, със каква пушка ще ги пуцаш?

Хорнадито е твърде меко и се отваря по рано по удачно е да е интерлок на външен вид е като SST-то, но е със по твърда спойка.

Сакотата са много добри патрони, но ако е от тежкото 14,3 засича със някой модели полуавтомати.

Оръжието е Тика-ТЗ . Благодаря на колегите които са ми отговорили до сега .

Тази пролет в една подобна тема обсъждахме различните боеприпаси и имаше интересни мнения. Не си спомням как се казваше темата, но с търсачката ще излезе. Там бях писал, че съм решил да експериментирам с по-лек и по-пробивен куршум, тъй като кегелшпиц на РВС ми се струва да се плъзга по калкана и ребрата, когато ъгълът е много малък. Днес бях на изложението в Интерекспоцентъра и си взех за проба една кутийка GMX Superformance на Hornady - 10,7 g.

https://www.google.bg/?gfe_rd=cr&ei=yjbhU_j7LMbc8gfW6IGIBg&gws_rd=ssl#q=hornady+gmx&facrc=_&imgrc=0WBwzaDds-izmM%253A%3Bundefined%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.americanhunter.org%252Fwp-content%252Fuploads%252FWebcontent%252Fimages%252F2009-7%252F2009720-hornady_ms.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.americanhunter.org%252Farticle.php%253Fid%253D20976%2526cat%253D51%2526sub%253D0%3B354%3B199

Ще ги използвам с бързомер, тъй че дори не смятам да го прострелвам допълнително. Сега е прострелян на 80 м.център с РВС кегелшпиц.

Edited by JOR8

За сега съм с Геко експрес.

Купил съм 100бр. Доволен съм от цената и качеството за мен са пре достатъчно добри.

Не мисля че има по добър патрон от този,в смисъл цена-качество.

Ето резултата от 2бр.прасета по 100 / 110кг.

post-43260-0-84722200-1411675458_thumb.jpg

post-43260-0-38051700-1411675479_thumb.jpg

post-43260-0-29285600-1411675497_thumb.jpg

• 5 months later...

Колега благодаря за нагледната демонстрация на проектилите на ГЕКО Експрес.Завчера се сдобих със една хубавица 30-06 композит и взех точно такива за проба,надявам се да дадат добра група