Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019

Recommended Posts

и аз....фиброоптична.... :)

Колежке,в Плевен в Розбул армс има.Струва 1-2лв!!!Поздрави и наслука!!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ееее...мерси много...ми нямам време, да съм видяла до сега...жив и здрав-наслука

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке,в Плевен в Розбул армс има.Струва 1-2лв!!!Поздрави и наслука!!!!!

Тия от 1-2 лева не вършат работа. Трябва и нещо такова

post-40964-0-23202100-1415219719_thumb.jpeg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята с такава ли е ? Как е, доволен ли си ? Сподели де!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята с такава ли е ? Как е, доволен ли си ? Сподели де!

Аз се оправям добре и с фабричната ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз....фиброоптична....:)

За ИЖ 18МН не съм виждал да се продава такава мушка.На моя ИЖ си я направих сам!Не е нищо сложно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ИЖ 18МН не съм виждал да се продава такава мушка.На моя ИЖ си я направих сам!Не е нищо сложно.

Колежката ползва тоз ,гладкостволен. Просто е нова във форума и е почнала да пише без да се усети в неподходяща тема :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се оправям добре и с фабричната ;)

Ти продължаваш да даваш мнения, без да имаш опит и познания...................................... :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти продължаваш да даваш мнения, без да имаш опит и познания...................................... :huh:

Ти къде видя мнение тук ?

А въобще знаеш ли кога и за какво се използва фиброоптичната мушка ?

Я да видим твоите опит и позния ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти къде видя мнение тук ?

А въобще знаеш ли кога и за какво се използва фиброоптичната мушка ?

Я да видим твоите опит и позния ?

Пробвал съм доста мушки / ниски,високи,дълги,къси,дебели,тънки,с резби,с магнити,червени,жълти,зелени/,имам и собственоръчно направени от фосфор.................и въпреки това не бих изказал мнение на кого какво му трябва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм доста мушки / ниски,високи,дълги,къси,дебели,тънки,с резби,с магнити,червени,жълти,зелени/,имам и собственоръчно направени от фосфор.................и въпреки това не бих изказал мнение на кого какво му трябва.

Колега,не му обръщай внимание на този драскач.Той не се знае от къде е,пък седнал да дава акъли тука :) Аз на моя Тоз съм сложил тая дето е 120 мм.Голяма работа е!От както съм с нея,имам чувството,че съм монтирал самонасочваща система на пушката-празно няма ;) Слагай ,не бой се! :police:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък най ми пасна 60мм с 3 магнита, с уширена задна част, червена..................За да не се откача,в предния край пробих отвор 2мм и я нахлузих силно върху бронзовата пъпка. Няма празноооо.......

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък най ми пасна 60мм с 3 магнита, с уширена задна част, червена..................За да не се откача,в предния край пробих отвор 2мм и я нахлузих силно върху бронзовата пъпка. Няма празноооо.......

Аз на моята, за по-сигурно,сложих и малко поксипол :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли и на мен да направиш такава.Може и аз да нямам празно....,може ти да си ми кадема;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От фосфор казваш. Тук не ставаше ли думаза фиброоптична мушка? Не мислиш ли ,че има разлика ?

Защо си позволявам да казвам на колежката какво и трябва ? Да речем ,че знам какво точно иска да постигне ,затова.

Само ,че още чакаме да обясниш за какво точно се използва фиброоптичната мушка и кога тя е приложима изобщо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка мушка (на гладкоцевно оръжие) има за цел по- добро примерване,главно за куршуми,според мен де.

Не е ли прогонен приклада,да ти "ляга"пушката,то каквато и мушка да слагаш,при бърза стрелба,ефекта е като без мушка.

Фиброоптичните,особено по-дългите,за стрелба с куршум,не са подходящи.Има едни 12-15 см. и като ги сложат на мерната планка,ми приличат на плувки,закачени на пушката.Колкото е по-близо мушката до окото,толкова дулото пада на долу,от там и попадението ще е под прицелната точка.

Имам едно парче от фиброоптична мушка,около един сантиметър и го слагам единствено,когато съм на лов за патица и то привечер.

От написаното по -горе,не трябва да се вземат генерални заключения.Аз написах своето становище и не ангажирам никой с мнението си.

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.guns.bg/%D0%9C%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B0_HIVIZ_Narrow_Shotgun_Magnetic_M300-cat0-scat0-p1958.html

Най съм доволен от този модел. Не поствам снимка,а адрес,от където може да се закупи. Не и знам технологията на изработка /и не ме интересува/ ,но съм МНОГО доволен от резултатите.

П.П. Използва се и от други колеги,и лош отзив не съм чул.Наслука

Редактирано от ogoogo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка мушка (на гладкоцевно оръжие) има за цел по- добро примерване,главно за куршуми,според мен де.

Не е ли прогонен приклада,да ти "ляга"пушката,то каквато и мушка да слагаш,при бърза стрелба,ефекта е като без мушка.

Фиброоптичните,особено по-дългите,за стрелба с куршум,не са подходящи.Има едни 12-15 см. и като ги сложат на мерната планка,ми приличат на плувки,закачени на пушката.Колкото е по-близо мушката до окото,толкова дулото пада на долу,от там и попадението ще е под прицелната точка.

Имам едно парче от фиброоптична мушка,около един сантиметър и го слагам единствено,когато съм на лов за патица и то привечер.

От написаното по -горе,не трябва да се вземат генерални заключения.Аз написах своето становище и не ангажирам никой с мнението си.

Поздрави.

Приклада,ако ти е прогонен както трябва ще можеш да прикладваш правилно. Факт е ,че и с неудобния за теб приклад с времето свикваш ,но е нужно време.

Нека се върнем на мушката и конкретно на онези,поместени в тръбичка ,дългите ,които съм качил по горе.

Ако изходим от презумцията ,че гладкото оръжие и конструирано да работи добре със сачми и употребата на куршум е само компромис то защо мушката да цели именно добра стрелба с куршуми? Сигурно има и такива мушки ,но онези по горе не са от тях. Ако си забелязал заедно с тръбичката и основата си височината им надхвърля 2,5 мм ,а стандартната мушка е едва 1,6 1,8. Нали не мислиш ,че производителите на тези артикули са толкова недодялани ,че да не отчетат това?

Тези мушки работят добре изключително и само когато се стреля с две очи. Светлината концентрирана във влакното се възприема само от окото ,което е близо до приклада. С две отворени очи зрението възприема само светлината от влакното ,което е на точно подходящата височина. Когато стрелеца мижа с едното око зрението му възприема мушката заедно с тъбичката ,която е по висока и стрелеца установява ,че пушката му е започнала да "забива" ниско.

Колкото по дълга е мушката и колкото по близо е до окото толкова по ясно се възприема. Така ако си прикладвал правилно и държиш добре отворени и двете си очи виждаш цел и светлината. Мерната планка се вижда размазано ,раздвоена и се възприема само ако е много широка.

Следейки с очи(говоря за две широко отворени очи) целта и насочвайки цевите в посоката на изстрла без такава мушка се създава илюзия за раздвояване на цевта ,която виждаме с периферното зрение. За стрелящите с дясна ръка това е лявата ,а за левичарите дясната.

Сега,докато си пиеш ракията насочи дясната си ръка в няквя произволна точка на стаята и гледай точката. После затваряй и отваряй лявото око все едно се прицелваш и ще видиш за кво точно говоря.

Фиброоптичната мушка изчиства колебанията ни ,защото както споменах по горе само окото което е близо до приклада възприема светлината . Аз не бих ползвал фиброоптична мушка вечер. За да работи добре тя иска светлина.

Много хора си купуват точно такива мушки с надеждата да се виждат вечер и на нощен лов. Много от тях се разочароват ,защото им идват високи и ги отлепят и хвърлят.

Аз също не ги харесвам ,защото обичам семплите неща и лъскотийте ме дразнят.

И така ,колежката tina видяла на едно място как бързо и с лекота се поразяват две подвижни цели ,като стрелящия е използвал рационално и двете си очи и усилено тренира за да овладее техниката,макар че тя и така доста добре се справя ,но и на жените стрелбата им се отдава. Реших ,да и помогна със съвет да си купи такова помагало ,ама така и не разбрах защо ме нападат.

А онзи Сандански...не му се връзвай. Той е от старата школа и едва ли ще си развали фацата на щучния си "мунщук" с подобни шарении.

На слука утре!

Редактирано от nqkoiotnqkade

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисере,писах,че не ангажирам никой с мнението си.Всеки си е създал стереотип на стрелба и много трудно може да се откаже от навика си.

За стрелбата с две отворени очи те поткрепям абсолютно.На младини също стрелях по този начин,но от няколко години нося очила.Знаеш ли колко проклетии и псувни съм хвърлил покрай обучението на стрелба с две отворени очи и очила.

Диоптъра не е голям на цайсите,1.25,но имам и астигматизъм.Като гледам с две очи се вижда не двойна а шесторна цев,сякаш пушката е с барабан.

Смених сума ти очни лекари,а с тях и очила,но разликата е нищожна.От начало ходих на лов без очила и нещата що годе бяха добре.Но не нося ли очила,започва да ме боли главата и тогово въобще не виждам.

Скоро говорих с един колега(също с проблем в зрението),та той ми препоръча някакви силиконови лещи с едикакви си там подобрения,каза ми и къде е клиниката,но като спомена цената и на колко време се сменят лещите,скоро няма да си купя лещи.

Доло-горе се справям със стрелбата,къде с две отворени,къде и двете затворени,а бе целя си чат-пат.

С предния си пост не съм имал за цел да давам акъл и насоки на който и да било,просто споделих мнение.

Не се засягай,най-малко теб бих компромитирал :drinks: .

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисере,писах,че не ангажирам никой с мнението си.Всеки си е създал стереотип на стрелба и много трудно може да се откаже от навика си.

За стрелбата с две отворени очи те поткрепям абсолютно.На младини също стрелях по този начин,но от няколко години нося очила.Знаеш ли колко проклетии и псувни съм хвърлил покрай обучението на стрелба с две отворени очи и очила.

Диоптъра не е голям на цайсите,1.25,но имам и астигматизъм.Като гледам с две очи се вижда не двойна а шесторна цев,сякаш пушката е с барабан.

Смених сума ти очни лекари,а с тях и очила,но разликата е нищожна.От начало ходих на лов без очила и нещата що годе бяха добре.Но не нося ли очила,започва да ме боли главата и тогово въобще не виждам.

Скоро говорих с един колега(също с проблем в зрението),та той ми препоръча някакви силиконови лещи с едикакви си там подобрения,каза ми и къде е клиниката,но като спомена цената и на колко време се сменят лещите,скоро няма да си купя лещи.

Доло-горе се справям със стрелбата,къде с две отворени,къде и двете затворени,а бе целя си чат-пат.

С предния си пост не съм имал за цел да давам акъл и насоки на който и да било,просто споделих мнение.

Не се засягай,най-малко теб бих компромитирал :drinks: .

Поздрави.

Тук всеки си казва мнението ,нали затва е форум. И аз никой не ангажирам с мойто.

Да не мислиш ,че и моето зрение е "цвете" ,но като взех да се оплаквам от лек недоскив и докато бях забил лактите една софра в един банкетен ден великия Рамирес отскочи до тх набързо и ми "издяла" на струга една широка 3 мм мушка. Та сега съм с нея. Ще ти я снимам да я видиш :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета...аз просто попитах,голям спор стана.Бисер освен,че ме съветва,той ме и обучава,защото съм виждала неговите възможности.Освен с мушката,аз съм му интересна и че съм левичар и това грабна любопитството му.И понеже като жена,много се шегуват с мен и не ми помагат аз се обърнах към специалист,за което останах изумена.Какво ли мнение ще дадете за приклада пък на"левите ръце".Идеи много,но малко...точни и ясни..,които той ми дава.Поздрави..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На полуавтомата съм сложил връх от светодиод-червен,той е доло-горе от посочения от теб размер.На Зауера оригинално е по-широка мушката,около3.5мм. и тя се вижда що годе добре.

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.guns.bg/%D0%9C%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B0_HIVIZ_Narrow_Shotgun_Magnetic_M300-cat0-scat0-p1958.html

Най съм доволен от този модел. Не поствам снимка,а адрес,от където може да се закупи. Не и знам технологията на изработка /и не ме интересува/ ,но съм МНОГО доволен от резултатите.

П.П. Използва се и от други колеги,и лош отзив не съм чул.Наслука

Колега и аз използвам същата, само че червена и аз съм много доволен... Много грабва окото.. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове