Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2018
nqkoiotnqkade

Старт от скрапа

Recommended Posts

Държа си на по горният пост. Всеки сам си решава с какво масло да си кара мотора. Аз тази грешка повече няма да я направя :girl_cray2: .

Никого не ангажирам с личното си мнение. Иначе го ползвам но за Щилката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нацапах проблемната резба със силикон и след днешното каране не се разви.

Дано издържи,че.....

Взе да придобива вид. Ако не ми мине мерака или "нещото" не се скапе имам планове да го подобря още малко.

post-40964-0-86904500-1413567177_thumb.jpg

Редактирано от nqkoiotnqkade

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти каска слагаш ли,като го юркаш този дзвер?

Да не се гледате в обувките,ако те спре някой полицай! :drinks:

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти каска слагаш ли,като го юркаш този дзвер?

Да не се гледате в обувките,ако те спре някой полицай! :drinks:

Поздрави.

Това е велосипед,не подлежи на регистрация и от органите на ПП се третира,като велосипед.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше шегичка,но ти все пак внимавай със скоростите,ограничението в града е 50kм/ч.

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Украйната продължава да търпи подобрения.

Купих нова контра и вериги ,нова амотрисьорна вилка и лагери на предницата. Сменених са движението(главината) и спиците на предното колело и гумата замених с нова. Купих и спирачка ,но не съм я сложил още. Возията коренно се промени. С нова верига спряха и шума и вибрациите.

Остана да му сложа фар ,стоп ,габарит и такива нещица. Още се чудя дали да ползвам динамо или да взема ток от двигателя. Нека знаещите в тази област да помогнат със съвет.

post-40964-0-20973400-1415263121_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Украйната продължава да търпи подобрения.

Купих нова контра и вериги ,нова амотрисьорна вилка и лагери на предницата. Сменених са движението(главината) и спиците на предното колело и гумата замених с нова. Купих и спирачка ,но не съм я сложил още. Возията коренно се промени. С нова верига спряха и шума и вибрациите.

Остана да му сложа фар ,стоп ,габарит и такива нещица. Още се чудя дали да ползвам динамо или да взема ток от двигателя. Нека знаещите в тази област да помогнат със съвет.

Колега имам го същото и си го карам с кеф ,а относно фара на колелото то двигателчето си има извод за фар и свети доста прилично с крушка от 6 волта ,поддръжката му е никаква и ако го отремонтира правилния човек ще те вози доста дълго време

На моето съм му сменил спиците на задната капла с по дебели че тези обикновенните ги къса много,относно маслата карай смело с каквато и да е марка масло само да е за двутактови двигатели и спазвай предписанията на производителя за разреждане,моето е карано основно със това на щил и хускварна и няма дертове вече 7-ма година

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам го същото и си го карам с кеф ,а относно фара на колелото то двигателчето си има извод за фар и свети доста прилично с крушка от 6 волта ,поддръжката му е никаква и ако го отремонтира правилния човек ще те вози доста дълго време

На моето съм му сменил спиците на задната капла с по дебели че тези обикновенните ги къса много,относно маслата карай смело с каквато и да е марка масло само да е за двутактови двигатели и спазвай предписанията на производителя за разреждане,моето е карано основно със това на щил и хускварна и няма дертове вече 7-ма година

Благодаря за съвета. Ще се възползвам от опита ти. Моята задна капла е направена от едната страна с по къси спици ,монтирани на диск. Това е с цел дане къса спиците. Имам обаче един дребен проблем. Въпреки ,че смених веригата от време на време се случвада я "хвърли" .Забелязах ,че има биене за задната зъбчатка ,което е вероятната причина това да се случва. Ще можели да споделиш каква зъбчатка да монтирам и как да я балансирам за да реша проблема. Сегашната е от велосипед и е с 28 зъба. Веригата ми също е велосипедна

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа моята от какво е но определено е по малка от тази на предния венец на велосипед както е при теб и е доста по дебела някъде около 3 мм ,предполагам че е оригиналната която използват при техните веломоторчета

Монтирана е на малко колело но сега и аз съм със голяма капла и нямам проблем с изхвърлянето на веригата

Пробвай да изправиш венеца на ръка с почукване той определено не е закален,иначе имам познат който беше преустроил водач от тези на планинските водачи преди големия венец поради причината че се получават леки вибрации в цялото колело на ниските обороти и така веригата не е натегната а водача си я изпъва колкото е необходимо и я води в правилната насока

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа моята от какво е но определено е по малка от тази на предния венец на велосипед както е при теб и е доста по дебела някъде около 3 мм ,предполагам че е оригиналната която използват при техните веломоторчета

Монтирана е на малко колело но сега и аз съм със голяма капла и нямам проблем с изхвърлянето на веригата

Пробвай да изправиш венеца на ръка с почукване той определено не е закален,иначе имам познат който беше преустроил водач от тези на планинските водачи преди големия венец поради причината че се получават леки вибрации в цялото колело на ниските обороти и така веригата не е натегната а водача си я изпъва колкото е необходимо и я води в правилната насока

Абсолютно си е така ,както казваш. Причината не е толкова в биещия венец ,а по скоро в мятащата се от тресенето верига.

Преди малко го карах ,пак я хвърли ,заплете и скъса.. Или водач ще сложа или ремъчни шайби с оптегач. Ще мина покрай автосервиза на един познат да видя за подходящи шайби. Ремъка ще свали КПД ,но пък няма да тресе и хвърчи...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С времето колелото получи нов двигател, малко китайски части и редица конструктивни промени.

Катам си го цяло лято, като моторетка :D

post-40964-0-35588000-1440789731_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С времето колелото получи нов двигател, малко китайски части и редица конструктивни промени.

Катам си го цяло лято, като моторетка :D

Че тя работата станала за почерпка :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех още едно. Ще се занимавам и с него :)

Та.... Търси се читав карбуратор

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех още едно. Ще се занимавам и с него :)

Та.... Търси се читав карбуратор

Както е тръгнало..... Може да последва и трето,пък после четвърто.... :) И на края,нещо като музей на спасени и възкресени от скрапа :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го следващото.

Тотален сбирщайн от 4 изхвърлени колелета. Деигателя работи и има компресия.

Търси се карбуратор за двигател Рига , евентуално някакво резервоарче с кранче...

Ако някой има части да помага.

След напълно изграждане нещото отива на зарарчик за подсилване на конструкцията..

Надявам се скоро да тръгне по пътя :)

post-40964-0-44001000-1443024382_thumb.jpeg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I В движение е вече. Остана боята , но и така си ми харесва :)

post-40964-0-71884900-1445264805_thumb.jpeg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I В движение е вече. Остана боята , но и така си ми харесва :)

Как върви проекта?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как върви проекта?

Ще кача след някой ден снимки.Стана ми хоби,хаха

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото е колелото от горния ми пост.Сигурно не може да го познаете защото получи 80 кубиков двигател , по големи колела и рамата е подсилена с една рама от балканче заварена отгоре. Леко и късо, буквално фрръчи...

Другото е украйната ми , която е причината да пусна темата. Префасонирах я в rad rod стил. И двете колелета вървят безпроблемно Стана турбо гъзарско. Остана да си купя една ретро каска, някаква военна метална отнякаде и да и ударя един черен спрей за завършен вид

post-40964-0-89104900-1459532787_thumb.jpeg

post-40964-0-47634300-1459532963_thumb.jpeg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, трябват ми такива седалки за този ИЖ.

Ако някой може да помогне нека позвъни на моя телефон 0887594952

Не влизам почти във форума.

Предварително благодаря :)

Глася мотора в стил rad rod.

Мисля ще се получи нищо мн красиво.

Не исксм без пари , но се надявам на по нормална цена на търсените от мен седалки

post-40964-0-91594200-1471113900_thumb.jpeg

post-40964-0-00992300-1471113926_thumb.jpg

post-40964-0-57482300-1471113950_thumb.jpeg

Редактирано от nqkoiotnqkade

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.