Jump to content

Recommended Posts

Скъпи приятели,всеки вярва,че в определени моменти има предмети,които му носят късмет.Тук сме събрани от различни краища на страната и ще е интересно да споделим в какво вярвате,че може да имате слука.Едни си прескачат пушката,други си носят даден талисман.Какви ли не истории сам чувала,но основно от мои приятели.И така и така,вече имам нови тук ми се иска да споделите вашите вярвания.Наслука,здраве и късмет...,под каквато и да е форма .. :)

Edited by tina1209
  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

В живота винаги е имало и лошо и добро...и винаги ще има.Никога няма да свършат бракониерите,но те не могат да усетят тази магия ,наречена.."лов".Те не излизат с трепет и хъс,както нас,а излизат с жаж

Има някаква мистика,може би.Защото има някакво поверие,че ако чакаш отроче,не е хубаво да убиваш(а нашето хоби е свързано с убийство). Миналият сезон,нашия председател,не излизаше на лов,че чакаше вн

Posted Images

Понеже форума е ловен,ще споделя за предмета,който ми носи късмет при ловните излети.

Понеже съм малко суеверен,вярвам в такива неща и се стремя да не си забравям талисманчето(щото по някога се случва да го забравя и ако нямам слука се тюхкам ;- как можах да го забравя).

Талисмана ми е една стара,но работеща запалка(ветроустойчива).

Намерих я по време на лов и същия ден имах много слука.Тогава си втълпих,че запалката е кадемлийска и я почистих,заредих с газ и чат-пат си паля цигара с нея.Не пали всеки път, затуй си нося винаги основна а намерената ми носи късмет и си я нося за кадем.

Поздрави.

Понеже форума е ловен,ще споделя за предмета,който ми носи късмет при ловните излети.

Понеже съм малко суеверен,вярвам в такива неща и се стремя да не си забравям талисманчето(щото по някога се случва да го забравя и ако нямам слука се тюхкам ;- как можах да го забравя).

Талисмана ми е една стара,но работеща запалка(ветроустойчива).

Намерих я по време на лов и същия ден имах много слука.Тогава си втълпих,че запалката е кадемлийска и я почистих,заредих с газ и чат-пат си паля цигара с нея.Не пали всеки път, затуй си нося винаги основна а намерената ми носи късмет и си я нося за кадем.

Поздрави.

Интересно...нека ти донесе много слука,особено щом вярваш в това.Поздрави и на теб...;)

Колежке,мисля от скоро си във форума ,но когато пускаш тема е добре да е в подходящ раздел.

Имам чувството,че раздел " Всичко извън темата " е по подходящ и се надявам модератор да я премести.

Та по темата ти : И аз имам някои суеверия,които спазвам. Например според мен носенето на празни гилзи носи лоша слука. Затова при лов на едър дивеч хвърлям изстреляните гилзи щедро в природата. При дребен лов си ги събирам,защото си ги употребявам отново ;)....... Суеверия да искаш :)

Колежке,мисля от скоро си във форума ,но когато пускаш тема е добре да е в подходящ раздел.

Имам чувството,че раздел " Всичко извън темата " е по подходящ и се надявам модератор да я премести.

Та по темата ти : И аз имам някои суеверия,които спазвам. Например според мен носенето на празни гилзи носи лоша слука. Затова при лов на едър дивеч хвърлям изстреляните гилзи щедро в природата. При дребен лов си ги събирам,защото си ги употребявам отново ;)....... Суеверия да искаш :)

Основния мит е"да си прескоча пушката",затова я сложих тук.Все пак както решат модераторите.

А бе това,с прескачането на пушката го повтаряш и се чудя твоята пушка кой я прескача?

Щото на младини будех жената,да ми прескача пушката рано ,рано.Не,че сега не я прескача,ама.... :nea:

Поздрави.

А бе това,с прескачането на пушката го повтаряш и се чудя твоята пушка кой я прескача?

Щото на младини будех жената,да ми прескача пушката рано ,рано.Не,че сега не я прескача,ама.... :nea:

Поздрави.

Това в моя край е нещо като традиция.За съжаление моята никой не я прескача и може би там ми е грешката..:(.Ето,защо се допитвам до вас,за което благодаря за идеите.

Ти пък като си напраскал близо 5000 поста с 90 % безсмислици , какво?!?! Вече съветваш и модераторите?!?!..Що не ходиш да си ремонтираш моторетката от вторичните , и да не спамиш на колежката темата.

Ти пък като си напраскал близо 5000 поста с 90 % безсмислици , какво?!?! Вече съветваш и модераторите?!?!..Що не ходиш да си ремонтираш моторетката от вторичните , и да не спамиш на колежката темата.

Защо не я попиташ нея какво мисли ?

Всъщност...моторетката от вторичните тръгна ;)

Това в моя край е нещо като традиция.За съжаление моята никой не я прескача и може би там ми е грешката.. :(.Ето,защо се допитвам до вас,за което благодаря за идеите.

Трябва да намериш някой левент да я рипне :258019[1]: ,ама де е без крачоли,па да видиш как ще се наложи да викаш помощ за носене на дивеча. :drinks:

Поздрави.

Трябва да намериш някой левент да я рипне :258019[1]: ,ама де е без крачоли,па да видиш как ще се наложи да викаш помощ за носене на дивеча. :drinks:

Поздрави.

Плашат се милите...,не ходя в МОЛ-а,а в гората....;)

Нека всеки се изкаже,както прецени.Все пак колегата nqkoiotnqkade има интересни теми и идеи и аз много се уча от тях.А и ме е съветвал по въпроси,за които повечето ще ми се подиграват и не биха ме разбрали,за което много му благодаря.;)

Ти пушката в МОЛ-а ли я държиш? Нямаш ли си каса :lol: .

Поздрави.

Там е проблема,че като я извадя-всички ме слушат....хаха

Нека всеки се изкаже,както прецени.Все пак колегата nqkoiotnqkade има интересни теми и идеи и аз много се уча от тях.А и ме е съветвал по въпроси,за които повечето ще ми се подиграват и не биха ме разбрали,за което много му благодаря. ;)

Щом казваш......

Там е проблема,че като я извадя-всички ме слушат....хаха

Ами ето ти начин да заставиш левента да прескочи пушката,или губи...........

Виц към темата:

Прибира се колега от лов и заварва жена си с любовник на спалнята.Нашенеца вади пушката,насочва я към любовника,а оня крещи и се моли.

Моля те,дай ми още един,последен шанс!

Нашенеца му рекъл:-Разкрачи се и ги разклати!

Поздрави.

Ами ето ти начин да заставиш левента да прескочи пушката,или губи...........

Виц към темата:

Прибира се колега от лов и заварва жена си с любовник на спалнята.Нашенеца вади пушката,насочва я към любовника,а оня крещи и се моли.

Моля те,дай ми още един,последен шанс!

Нашенеца му рекъл:-Разкрачи се и ги разклати!

Поздрави.

Един ловец сутринта бързайки объркал цигарите си с на сина си.До обяд беше застрелял два динозавъра,три русалки и пет розови трола..:)

Скъпи приятели,всеки вярва,че в определени моменти има предмети,които му носят късмет.Тук сме събрани от различни краища на страната и ще е интересно да споделим в какво вярвате,че може да имате слука.Едни си прескачат пушката,други си носят даден талисман.Какви ли не истории сам чувала,но основно от мои приятели.И така и така,вече имам нови тук ми се иска да споделите вашите вярвания.Наслука,здраве и късмет...,под каквато и да е форма .. :)

Не,използвам талисмани.Изкарвам гончетата в гората,целувам,и пускам..........

Не,използвам талисмани.Изкарвам гончетата в гората,целувам,и пускам..........

И целувката е нещо.Въпреки,че много падат в жертва за съжаление(знам какво е,аз ги карам да ги шият).Благодаря,че сподели все пак....Жив и здрав(и кучетата).Наслука.

И целувката е нещо.Въпреки,че много падат в жертва за съжаление(знам какво е,аз ги карам да ги шият).Благодаря,че сподели все пак....Жив и здрав(и кучетата).Наслука.

90% от пишещите във форумите,НЕгледат кучета............

А те са най-важни.В птичия лов-там са толкова красиви и грациозни....невероятно нещо е инстинкта им.Често не стрелям,само им се възхищавам.А в едрия са истински бойци.Само по лаенето знаеш, какво се случва в гората.Да отгледаш такова куче и да го загубиш си е жива трагедия.Наи-неблагодарното положение е на гонача.И в двата случая все е виновен.Жалко,че малко хора го оценяват.Това си е мое мнение....От сърце ти желая да нямате злополуки с малките герои.Поздрави.

НЕ съм сигурен в това ;)

Веднъж нямах запалка и си купих от селото в което ловувахме и същия ден имах слука-насосах си го,че ми е на кадем.На следващата седмица пак купих и пак имах,така 3 седмици под ред,но взех ,че споделих в какво вярвам и слуката ми изчезна :( сега и кафета,вафли,цигари и т.н ,на кучетата преди да ги пусна им говоря ама..... ще си намеря друг кадем ама тоя път няма да го казвам :) ПО-здрави и наслука на всички