Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Стрелба на далечна дистанция

Recommended Posts

Ако имаш в предвид Българските военни да, в американската армия балистичната програма отдавна се използва дори вече е свързана с оптиката и автоматично нанася корекциите. В нета има много клипчета гледаи!!!!

Гледал съм ги колега.Ама гледах и други едни,точно като за хора като теб :) от колко време се разработва тази оптика,и още не е доработена както трябва.Гледах и още,как един професионалист с класическа оптика,вкара 5 от 5 в мишена на 800 метра.А друг един философ,който твърдеше,че с оптика като тази автоматизираната,професията снайперист ще стане много лесна,със същата модерна и автоматизирана оптика, не можа да вкара в мишената нито един от 5.След него спеца,със същите оръжие и оптика, с които се мъчи "философа" пак заби 5 от 5.Така,че вземи ги погледай ти и сам си направи изводите.И по малко удивителни ;)

Пък и ти,ако си гледал всички клипове,щеше да забележиш,че успоредно с разработката на тази високо технологична оптика,върви и разработката на пушката за нея :) Повече няма да пиша-информацията, е скъпа стока ;) Другото си го търси сам-ще разбереш как ще действа цялата система.

Тази система не е правена за хора като мен а за професионалисти Аз просто съм любознателен А изглежда изглежда смяташ само твоето мнение за меродавно!!!!!

П.П Неможах да намеря клипа със "специалиста" и философа. Даи един линк.

Edited by lu-bo

Добре, в такъв случай ако може да ми кажете някоя книга или статия да чета с която да ми се изяснят нещата до колкото е възможно говоря за основното пък за другото ще коментирам по натам. :)

Използвайки логиката ще ти предложа един примерен план-програма:

-използвайки търсачките и съответните речници си подбери литература и я изучи

-подбери си съответното оборудване

-премини към практическото приложение

-потърси отговорите на възникналите въпроси в нета

-съчетай ги с практическото приложение

-остави коментарите за най на края

/Ще ти отнеме от 1 година до Х такива в зависимост от колко високо седиш и с колко време разполагаш/

Успех.

Тази система не е правена за хора като мен а за професионалисти Аз просто съм любознателен А изглежда изглежда смяташ само твоето мнение за меродавно!!!!!

П.П Неможах да намеря клипа със "специалиста" и философа. Даи един линк.

Ще карам от зад напред ;) Който търси,намира!Моето мнение,бе от просто,по-просто.В него съм включен и аз,като непрофесионалист :) Веднъж,в рамките на добрия тон,те помолих да намалиш удивителните,защото тук това се възприема като крещене-вместо това забелязвам,че си ги увеличил-значи ставаме по-нервни ;) Сега,пак в рамките на добрия тон,най-учтиво те моля да прочетеш внимателно това, което съм написал за предпочитанията и ако може,да го осмислиш, преди да напишеш нещо.

Поздрави :drinks:

Колега Sandanski твоите отговори не са отговор на въпроса на колегата а опониране на моя пост.Ни най-малко искам да нарушавам добрия тон.Мисля че се отклонихме от темата и по този начин не помагаме на колегата.Ако си открил нещо интересно в "нета"мисля че е редно да го споделиш с колегите,ако имаш възможност качи някои линк.

Поздрави.

Здравейте, колеги реших да опитам нещо ново от скоро се запалих по стрелбата на далечни дистанции начинаещ съм още и искам да ми помогнете ако може решил съм този уикенд да стрелям по мишена на около 500 м.Това което искам е да ми споделите всичко подробно кое как трябва да се направи балистичнен коефициент как се изчислява какво се използва какво трябва да направя точно за да бъде попадението точно интересно ми е как стават нещата и съм много мераклия да се науча търсих документални филми за снайперистите рових из интернет но не намерих нищо и се надявам ако някой от вас ги разбира тези работи да ми помогне стрелял съм на 150-200 м. но не е нищо особено искам да опитам нещо ново относно това с какво оборудване съм:

Карабина Krico 243 win.

Оптика Carl Zeiss Diatal -d 6x42

Боеприпаси .243 win.- Teilmatel 6.8g./105g.

ще се радвам ако някой успее да ми помогне благодаря предварително! :)

Този профил http://www.nalov.com/forum/index.php?showuser=16687. стреля отлично на всякакви дистанции. Ако го попиташ сигурно ще ти е полезен.

Колеги имам друг въпрос и той е свързан с това как се работи с балистичен калкулатор но преди това искам да знам как да изчисля балистичния коефициент това ме затруднява моля ако някой има интерес и желание да ми помогне да каже и ще говорим по сериозно по темата. :)

Колеги имам друг въпрос и той е свързан с това как се работи с балистичен калкулатор но преди това искам да знам как да изчисля балистичния коефициент това ме затруднява моля ако някой има интерес и желание да ми помогне да каже и ще говорим по сериозно по темата. :)

Колега,много се извинявам,ама имам чувството,че само си чешеш пръстите по клавиатурата :) Бисер ти е дал инфо,аз ти дадох доста полезен съвет....и ти споменах,че това е ловен,а не снайперистки портал.old_hunter,drake и lu-bo,също са написали доста интересни неща .Какви по-сериозни желание и интерес очакваш,изобщо не разбирам :unknw:

Edited by Sandanski

Балистичния коефициент се изчислява на база скороста на проектила на две различни дистанции.Не помня точната формула но и не трябва тя е заложена в балистичната програма.Напиши в "гугъл" balistic coeficient cal.243 има много за четене

На опаковките на някои боеприпаси има БК и графика с траекторията на куршума.

Бал. Коеф - BC = K x D2 – D1

√V1-√V2

Kадето: коефициента К = 0,0052834;

D1 и D2 – дистанции в метри, на които са измерени скоростите V1 и V2 в (м/сек).

Като за начало добре ли е? :cap:

Бал. Коеф - BC = K x D2 – D1

√V1-√V2

Kадето: коефициента К = 0,0052834;

D1 и D2 – дистанции в метри, на които са измерени скоростите V1 и V2 в (м/сек).

Като за начало добре ли е? :cap:

Благодаря, колега много ми помогна чудесно начало. :)