Jump to content

Въздушни пушки

Recommended Posts

5,5 e по-добър, но не бързай, до края на април се очаква вноса на модел 135 - 6,35мм./270м/с.

Е това ще си струва парите.

5,5 e по-добър, но не бързай, до края на април се очаква вноса на модел 135 - 6,35мм./270м/с.

Е това ще си струва парите.

Каква е тази пушка? Имам Realtree cal. 6,35 с нач. скорост 190 м/с, много е добра. Тези 270 ще са супер.

270 за 6.35 са много нереални :>,ако докарва 220-230 ще е много добре.

По-добре си вземи 5.5 има по-голямо разнообразие на муниции :AR15firing:

Аз ти препоръчвам 4,5 и вярвай няма да съжаляваш-ползвам я вече 5-6мес и съм много доволен.Имам приятели с 5,5 и неса особенно доволни

Аз имам Hatsan Mod 85 че и приклада е camo и началната е 225м/с и съм много доволен.Имаше проблеми с мерните прибори та се наложи да се пренабиват предните мерни прибори......не са лоши като пушки но си купи и оптика ако взимаш..не си струва да рискуваш и после евнтуално да се мъчиш да си оправяш мерника

Ако я зимаш за мишени 4.5 не ти трябва хасан зимай 1 славия и няма да имаш проблеми.

Ако пък не 5.5 която си харесаш :rofl:

http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=1065&start=0

Аз предпочитам 4.5 има по голяма начална скорост и съответно по голяма пробивност(което се дължи и на по малкия диаметър)

Класическото "Бренеке" при по-малка скорост и енергия на 50-70м. има ТКО=60, за 30-06 при по-голяма енергия и скорост ТКО=22.

(ТКО - коефицент на Тейлър за нокаут ефекта на куршума)

колеги,какво ви е мнението за-МР512 -5,5мм.,МР-514К-4,5мм.,ИЖ-61-4,5мм-интересно ми е стават ли за кучета и котки до 30-40м.?благодаря предварително

512 - има сила цев руска какво да кажа :rolleyes: хубава пушчица

514- незнам до сега не съм и чел ревюто не мога ти кажа нищо

Иж 60-61 само за мишени и може малки пернати.

4.5 го отпиши

Ако зимаш зимай 5.5мм

И ти трябва по-яка пушка,ако ще я ползваш за такива цели - хасан 125,Хънтер 1250,Бам21,ПЦП-та ама те много пари и т.н.

Много приказки за нищо! Отивате в София във VIP оръжейния магазин. Там за 4000-5000 лв можете да си поръчате идеални ловни пневматични пушки. Аз направих точно така.

Е да ама не всеки може да си позволи Пцп за 1 кило пари,а само някакви малки 1ци в БГ за другите страни няма какво да говорим.

колеги някои ще можели да ми кажи как да си подсиля въздушната пушка,уцелвам куче от 30 метра но не умира само скимти и не се вясва 2-3 дена.тя беше подсилена веднъж но пак нещо заслабя и виждам сачмата как лети.ако някои е подсилвал пушката си моля да ми каже как става?

И каква ти е пушката от такава за 20лв не можещ да направиш пушка за 2000лв.

Все пак виж маншона дали не е издухан,пружините омекват с времето или се чупят отвори я виж.

колеги някои ще можели да ми кажи как да си подсиля въздушната пушка,уцелвам куче от 30 метра но не умира само скимти и не се вясва 2-3 дена.тя беше подсилена веднъж но пак нещо заслабя и виждам сачмата как лети.ако някои е подсилвал пушката си моля да ми каже как става?

Въздушната младо се подсилва за кучета с 1,9вега и 30гр 4/0 и чифте няма значение надцевка или успоредка.Тогава кат гръмеш докато идеш до песа като че ли е умрял от два дни ,въздушната е за кеф за капачки за жаби с нея успещно можеш да разцирикаш куче .................Поздрави.

Въздушната младо се подсилва за кучета с 1,9вега и 30гр 4/0 и чифте няма значение надцевка или успоредка.Тогава кат гръмеш докато идеш до песа като че ли е умрял от два дни ,въздушната е за кеф за капачки за жаби с нея успещно можеш да разцирикаш куче .................Поздрави.

това съм го правел на село самоче с 10/0 или 13/0 и е по ефикасно,но съседите се оплакват.