Jump to content

Ловното законодателство ... Да започнем пак

Recommended Posts

Здравейте Колеги и Честита Нова Година

Животът е това, което ни се случва докато ние си правим други планове!

Радвам се че съм пак сред вас след дълго отсъствие. Много от вас ме познават и знаят за какво пишех преди ... и ще продължа пак. За тези които са по отскоро тук ще кажа че аз съм автора на едно писмо до един вече бивш министър с предложения за промени в закона за лова. Решил съм да не се отказвам. Напротив ще бъда още по упорит от преди. Средствата. Писма и срещи със всички които имат отношение и възможности за иницииране към промени в ловното закононодателство ... директори на дирекции , министерства , народно събрание , правителство , омбудсман , медии , европейски институции ...

Говорили сме много във форумите но нещата горе долу се свеждат до следното:

Отпадане задължителното членство в дружинки и сдружения.

Отпадане на бележките за индивидуален лов на прелетен дивеч.

Отпадане бележките за индивидуален лов на хищници.

Индивидуалen лов на прелетен дивеч и хищници свободен в определено време за всички ловци на територията на цялата страна.

Въвеждане на лицензи за лов на местен дребен и едър дивеч.

Промени в сроковете за лов.

За всички които искат същото и имат желание да действаме заедно за иницииране на такива промени пишете ми на скайп или на лс в този и другия форум.

Поздрави на всички

Само да не забравим един съществен елемент в изходните условия: У нас дивечът е почти безплатно препитание за десетки хиляди семейства.

Добре си се завърнал.

Само да не забравим един съществен елемент в изходните условия: У нас дивечът е почти безплатно препитание за десетки хиляди семейства.

Добре си се завърнал.

Първият прът в колелото.

Първият прът в колелото.

Точно за това ми беше мисълта.

Здравейте Колеги и Честита Нова Година
Индивидуалen лов на прелетен дивеч и хищници свободен в определено време за всички ловци на територията на цялата страна.
Промени в сроковете за лов.
За всички които искат същото и имат желание да действаме заедно за иницииране на такива промени пишете ми на скайп или на лс в този и другия форум.
Поздрави на всички

Здравей колега!Честита нова година и на теб!

Няколко пъти прочетох това,което си написал ,обаче така и не можах да разбера,кое от изброените по-горе неща ти пречи да ловуваш спокойно :eusa_think: И какви срокове според теб,трябва да се променят при положение,че забраната за лова при сегашните, съвпада с размножителния период на почти всички видове дивеч?Лично аз,през този период не закачам и хищниците-все пак и те душа носят.Бележка за хищник си вземам чак в края на Юни-тя също не ми пречи да си ги стрелям.Лека корекция може да се направи в срока за лов на водоплаващ дивеч,но няма да има кои знае каква полза-като се има в предвид,че миграция на такъв на последък почти няма.... Абе изобщо на мен ми се струва,че и така сме си добре :) Иначе,вече няма да е демократично,ами ще стане анархично и хаотично ;)

Edited by Sandanski

Здравей колега!Честита нова година и на теб!

Няколко пъти прочетох това,което си написал ,обаче така и не можах да разбера,кое от изброените по-горе неща ти пречи да ловуваш спокойно :eusa_think: И какви срокове според теб,трябва да се променят при положение,че забраната за лова при сегашните, съвпада с размножителния период на почти всички видове дивеч?Лично аз,през този период не закачам и хищниците-все пак и те душа носят.Бележка за хищник си вземам чак в края на Юни-тя също не ми пречи да си ги стрелям.Лека корекция може да се направи в срока за лов на водоплаващ дивеч,но няма да има кои знае каква полза-като се има в предвид,че миграция на такъв на последък почти няма.... Абе изобщо на мен ми се струва,че и така сме си добре :) Иначе,вече няма да е демократично,ами ще стане анархично и хаотично ;)

И защо пък си си помислил че нещо ми пречи да ловувам спокойно. Аз винаги съм много спокоен особено пък по време на лов. Да според мен трябва да се променят някои от сроковете на лов ... да се удължи този за водоплаващ , да се съкрати доста този за едър и дори да се ограничи драстично груповият , да се промени този за пъдпъдък , за някои хищници да стане по достъпен за всички ловци а не само за "избрани" (и аз като тебе мисля че и те душа носят). А пък това дето казваш че миграцията почти е спряла питай хората от северна България дали от няколко години патиците от север не идват чак през февруари(виждам че си от Русе и сам би трябвало да си го видял това ). А пък като ти се струва че и така си си добре от какъв зор тогава пишеш в тая тема ... тя е за тези на които закона не им харесва. Жив и здрав да си.

И защо пък си си помислил че нещо ми пречи да ловувам спокойно. Аз винаги съм много спокоен особено пък по време на лов. Да според мен трябва да се променят някои от сроковете на лов ... да се удължи този за водоплаващ , да се съкрати доста този за едър и дори да се ограничи драстично груповият , да се промени този за пъдпъдък , за някои хищници да стане по достъпен за всички ловци а не само за "избрани" (и аз като тебе мисля че и те душа носят). А пък това дето казваш че миграцията почти е спряла питай хората от северна България дали от няколко години патиците от север не идват чак през февруари(виждам че си от Русе и сам би трябвало да си го видял това ). А пък като ти се струва че и така си си добре от какъв зор тогава пишеш в тая тема ... тя е за тези на които закона не им харесва. Жив и здрав да си.

Аз пък се убих да се чудя защо има такъв голям наплив тука.....,пък то щото темата била за недоволни,че се прекарах и мнение някакво да дам ;) Няма нарушавам правилата вече.Пък колкото до гъските и ПАТИЦИТЕ(Юрдеците),вече ги няма и през февруари.Ако,не ти се вярва,заповядай в Русе да се убедиш сам.

Edited by Sandanski

Аз пък се убих да се чудя защо има такъв голям наплив тука.....,пък то щото темата била за недоволни,че се прекарах и мнение някакво да дам ;) Няма нарушавам правилата вече.Пък колкото до гъските,вече ги няма и през февруари.Ако,не ти се вярва,заповядай в Русе да се убедиш сам.

Ако се поразровиш из форума ще видиш че някои от моите теми от преди са едни от най посещаваните във форума и с най много постове , но повярвай ми тук не търся това , целта е друга. Да колега наистина тази тема е за недоволни. И дори не е важно да има какъвто и да е наплив. Аз каквото съм намислил ще го направя дори и сам ... знам какво искам и какво да правя. Но дори една идея да даде някой все ще е от полза. А пък тук ще пусна резултатите , отговорите които ще получа на писмата които ще пусна.(И повтарям че написах за ПАТИЦИ през февруари а не за гъски ... за ПАТИЦИ колега.)

Говорили сме много във форумите но нещата горе долу се свеждат до следното:

Здравей, Янев и дабре дошъл отново.

По първия въпрос - на практика членството в друженията е доброзорно в момента.макар,че в закона пише,че е на доброволни начала.

Последствията са ясни ако не си член-няма лов,няма заверка за носене и съхраняване на ловно оръжие.

Тук искам да вметна,малка поправка отнасяща се за презаверката на ловното оръжие-

Ако някой по някакви причини не може да ловува,било по болест или отсъствие от страната да може да след представянето на съответен документ да може да си поднови заверката без съответнте милиционерски санкции и да може да предостави оръжието си на посочено и оторизирано от него лице за съхраняване отговарящо по всички параграфи според закона.

Също при смърт на титуляра да може оторизираното лице близък,родственик да съхранява оръжието до като то се продаде или някой наследник реши да стане ловец,тъй като оръжието е частна собственост и има стойност,а не да разполага като преватизация за уреждане на приятели и роднини на безценица или да гние без да се подържа и раждясва в касите на МВР или да се унищожава.

Отпадането на индивидуалните бележки за прелетен лов ще доведе до по-малко приходи в хазната на дружествата.

За отпадането на бележките за индивидуален лов на хищници може би има резон защото ще се предотварят порочните практики някои лица да бришат в ловните полета необезпоконавани и узаконени.

При наличието на свръхпопулация на вреден дивеч,може да се запази груповия лов,също и да може всеки който има бележка за друг дивеч да може да отстрелва и хищник.

За лицензите -то и сега има график за лов на местен и едър дивеч стига да го има наличен. Не виждам смисъла от лиценза след,като сега този лов според мен е регламентиран добре според този закон.

За сроковете на лов за водоплаващ,да може да се поръсъждава за удължаване до края на февруари...

Edited by fen

Ма как да съкратим едрия,той и сега не ни стига..аз днес щях да се разплача,че свършва :(Да променим пъдпъдъка.?Но това е тренировката и състезанието за наперените стрелци.Аз съм за промяна ,относно подновяването на разрешително.Как при толкова компютри и технологии,ни разкарват за бележка от тук..бележка от там..я отидете до съда..от там до психото.И тъкмо когато си мислиш,че си готов и се наредиш в служба КОС,те учтиво те пращат за още някоя бележчица.Важни неща,но все пак ние подновяваме...,не вадим ново.Би трябвало по тази пътека всички тези институции да имат база данни и да кореспондират по между си електронно.И за финал-аз НЕ съм спокойна на лов.Напротив,сърцето ми бие толкова лудо,а адреналина ми е на макс.Ей за тази тръпка си заслужава всичко(дори и изброените документации).Наслука.. :)

Edited by tina1209

И за финал-аз НЕ съм спокойна на лов.Напротив,сърцето ми бие толкова лудо, :)

Учестеният сърдечен ритъм е познат още с медицинския си термин тахикардия.Когато пулсът е висок, работата на сърцето е затруднена и то не може да изпомпва достатъчно кръв към тялото, в следствие на което организмът страда от липса на кислород и се проявяват симптомите на тахикардията.

И този за бекаса трябва да се удължи .Когато почне обратния прелет ,лова при нас е приключил.Да не говорим че когато е разрешен заради свинския (месарския) лов не дават и няма къде да се ловува.Сякаш лова е само за прасета ама с перушина торба не се пълни .И сякъш само те са ловци (свинарите) и само те си плащат ловен билет и таксите нужни за заверката .Те са превилегировани те ловци .Нямам нищо против тях но искам и аз да си ползвам правото на лов ,какво от това че не харесвам свинския лов.

И този за бекаса трябва да се удължи .Когато почне обратния прелет ,лова при нас е приключил.Да не говорим че когато е разрешен заради свинския (месарския) лов не дават и няма къде да се ловува.Сякаш лова е само за прасета ама с перушина торба не се пълни .И сякъш само те са ловци (свинарите) и само те си плащат ловен билет и таксите нужни за заверката .Те са превилегировани те ловци .Нямам нищо против тях но искам и аз да си ползвам правото на лов ,какво от това че не харесвам свинския лов.

Здравей Ванка :)

На много места в страната като поискаш бележка за бекас те гледат с недоумение ... не дай си боже пък ако е през февруари.

Учестеният сърдечен ритъм е познат още с медицинския си термин тахикардия.Когато пулсът е висок, работата на сърцето е затруднена и то не може да изпомпва достатъчно кръв към тялото, в следствие на което организмът страда от липса на кислород и се проявяват симптомите на тахикардията.

Бре,че ирония точно на мен да обясняваш с медицински термини.:)Колега,тахикардията ми е напълно ясна,както и намаления пулс,който води до брадикардия.Но аз не съм в пубертета за да имам повишено сърцебиене(което е нормално за тази възраст),нито съм над 60 години(рисковата възраст,за проблеми в сърдечната област)аз описах просто как се чувствам ,когато съм на лов...а моето сърцебиене е в следствие на нарушаване на нервната система,което води до страстта,с която ходя.Благодаря все пак за урока,но не намирам смисъл в повечето срокове да се разместват.За свинския може би трябва да се поиздърпа с една-две седмици,но не и да се забави след дадения период,защото вече има бременни женски,а това ще е направо убийство ако се случи....и се случва,за съжаление:(

Бре,че ирония точно на мен да обясняваш с медицински термини. :)Колега,тахикардията ми е напълно ясна,както и намаления пулс,който води до брадикардия.Но аз не съм в пубертета за да имам повишено сърцебиене(което е нормално за тази възраст),нито съм над 60 години(рисковата възраст,за проблеми в сърдечната област)аз описах просто как се чувствам ,когато съм на лов...а моето сърцебиене е в следствие на нарушаване на нервната система,което води до страстта,с която ходя.Благодаря все пак за урока,но не намирам смисъл в повечето срокове да се разместват.За свинския може би трябва да се поиздърпа с една-две седмици,но не и да се забави след дадения период,защото вече има бременни женски,а това ще е направо убийство ако се случи....и се случва,за съжаление :(

Спокойно колежке , по спокойно , съвсем добронамерен съм :friends: ... ама това в червеното си звучи доста плашещо за човек който дори още няма 60 години. Едва ли е вярно ... "нарушена нервна система" си е страшничко за каквато и да е възраст... по скоро искахте да кажете нещо друго предполагам ?! А пък ние тука сме си като едно голямо семейство ... тепърва ще видите какво се казва ирония и сарказъм като се включат някои колеги в темата. :nea: Според мен свинския лов трябва да е до края на ноемри , и на заек да се скъси , патици до март , бекас също , да няма групов лов на фазан и заек ... в свинския да се ограничи броят на участниците и самият групов също да се ограничи ... и т.н. и т.н. ... за това е дискусията ...

Поздрави

Любо

п.п.Това 1209 в ника ви вероятно е рождената ви дата ?

Спокойно колежке , по спокойно , съвсем добронамерен съм :friends: ... ама това в червеното си звучи доста плашещо за човек който дори още няма 60 години. Едва ли е вярно ... "нарушена нервна система" си е страшничко за каквато и да е възраст... по скоро искахте да кажете нещо друго предполагам ?! А пък ние тука сме си като едно голямо семейство ... тепърва ще видите какво се казва ирония и сарказъм като се включат някои колеги в темата. :nea: Според мен свинския лов трябва да е до края на ноемри , и на заек да се скъси , патици до март , бекас също , да няма групов лов на фазан и заек ... в свинския да се ограничи броят на участниците и самият групов също да се ограничи ... и т.н. и т.н. ... за това е дискусията ...

Поздрави

Любо

п.п.Това 1209 в ника ви вероятно е рождената ви дата ?

Това за ника ми е логично,след като се виждат данните ми,но какво значение има това?За нервната система,дали ме разбра дали не- и това няма значение.Но не мога да разбера на къде да се съкращава свинския ..и чак броя на участниците,като и сега минимума е малко..!Ай да видим както казваш колегите какво ще кажат,пък аз ще си "лекувам" сърцето и нервите.:)..Поздрави и на теб

Edited by tina1209
  • 4 weeks later...

Чета и си мисля за някаква идея и се сещам за една дето ми се мъти в главатаот много време.Понеже стана въпрос за недоволните,сиреч лошите,що да не вземем да спретнем едно дело срещу държавата.

Основанието е-ЗЛОД ни лишава от право дадено ни от Конституцията,а именн правото на свободно сдружаване,Сега как можеш да бъдеш да бъдеш ловец и да си презавериш ловния билет ако не представиш членска карта.Тази членска карта задължително трябва да бъде от ловно дружество в което си задължен да членуваш.А ако не искам да членувам в това дружество,защото съм се убедил,че то краде от парите на ловците,не прави нищо за лова,рекетира ме и т.н.?Поради тези причини решавам да не членувам никъде или да членувам в дружеството на пчеларите защото там ми е приятно и защото Конституцията ми дава това право.Да ама това няма как да стане,защото аз съм задължен,против волята ми,да членувам единственно и само в ловно и никакво друго дружество!

Къде отива правото ми на свободен избор,май такова няма.Надявам се разбрахте за какво иде реч.

• 3 months later...