Jump to content

ЛРД - с. Велчево

Recommended Posts

Първата събота и неделя на новата година преля чашата на търпението в мен и доста мои колеги. То бива-
бива да се натягаме на гостите и да уйдисваме на акъла на нашите месари ама такава касапница на сърни не бях виждал. За какво ги пазим цяла година и си бия кучетата да не ги гонят като накрая ще напълнят някой софийски или плевенски багажник. Това да не жалят прасетата и елените има управдание - баш не са наши и идвали от ловното стопанство Росица през баира или от Централен Балкан. Ама да подкараш и сърните на Зайците,Скандалото и Кованджиите е вече прекалено. Тези дето драха и хвърляха кожи по камънака и Делийския път ще си запалят джиповете, ама нас ще карат да пишем в горското и ще на лишат от лов.

Предлагам всички които бяхме против да направим така че това да не се повтаря.

Нека и други които присъстваха да вземат отношение.

Първата събота и неделя на новата година преля чашата на търпението в мен и доста мои колеги. То бива-

бива да се натягаме на гостите и да уйдисваме на акъла на нашите месари ама такава касапница на сърни не бях виждал. За какво ги пазим цяла година и си бия кучетата да не ги гонят като накрая ще напълнят някой софийски или плевенски багажник. Това да не жалят прасетата и елените има управдание - баш не са наши и идвали от ловното стопанство Росица през баира или от Централен Балкан. Ама да подкараш и сърните на Зайците,Скандалото и Кованджиите е вече прекалено. Тези дето драха и хвърляха кожи по камънака и Делийския път ще си запалят джиповете, ама нас ще карат да пишем в горското и ще на лишат от лов.

А защо тези, които са присъствали не се обадиха на съответните органи,на момента? Сега при свършен факт какво отношение може да се вземе? За е....но дупе цяр няма!

Колега не ми е приятно да коментирам каквито и да е въпроси с непознати, нека се представим по-точно, кой, кой е и ще беседваме по всички въпроси, защото твоето име не ми говори нищо и няма нищо общо с ЛРД с. Велчево

Аз като член на ЛРД с. Велчево и като неин председател съм длъжен категорично да заявя, че написаното от шопа не отговаря на истината, и е гнусна ЛЪЖА. Когато някой чете неговия пост остава с убеждение, че това е член на нашата дружинка, категорично заязявам, че член с такова име нямаме, никога несме имали и се надявам никога да нямаме. Смея да кажа, че в ЛРД с. Велчево има и ред, дисциплина и не малко дивеч. Относно ползването на дивеча ще кажа, че:

-при план 10 сърни ние сме отстреляли не повеч от 5бр. които са използвани за гощавка след бригади.

-при 4бр. бл. елен /2бр. женски/ отказани за стрелба /2бр. мъжки/ предстои лов.

-при план 68бр. дива свиня, отстреляни 107бр.

и някой да ни опреква в браконерство, явно много го е яд на нас. шопе като се представяш за наш член, кажи колко дивичови ниви имаме, колко автоматичви хранилки пддържаме, колко царевица използваме на сезон и като толкова запознат, къде се намира Стайковият трап.

Шоп ли си? Едва ли.Не те знам какво намерение имаш със този си пост.За мен си някакво злобно човече на което нещо не му се е получило.Има личности ,които познават принципите и манталитета на дружинката от Велчово и могат да кажат за какъв ред става дума.Такива като тебе има много да лаят и пак няма да станат ловци.

Ми човека си е написал две от имената-Христо Меджедиев,не вярвам да ги е измислил.Иначе по-големи глупости не бях чел!Сърби го нещо и трябва някой да го "почеше"!

П.П.Може ли някой да ми обясни защо в 99% от дружинките с традиционно добра слука има дразги между колеги?

Колега този никой не го знае кой е, както писах, такъв човек с такова име никога не е имоло и в момента няма.

Само да обясня, при този отстрел понеже сме "мръвкари" на 26. 12. 2014г. дружината си купи питомо прасе и си направи коледа, това е за П.П.

Г-н ШОПА по някаква случайност тази седмица съм в София. Ако искате да се срещнем и да ми разясните за каква касапница разказвате, защото аз също присъствах на този лов и не си споням нищо подобно. Сигурно е от времето. Вие ще ми помогнете да си припомня.

Моля модераторите да проверят сериозността на този пост и вземат отношение.

Шопа си постигна целта оплю дружинката и всички неини членове само със пет реда без доказателства. хората от дружинката не ги познавам и не взимам страна но немисе вярва дружинка с толкова дивеч и отстрел на прасета да стрелят сърни и притова толкова явно та чак и кожите да хфърлят на явно място.и не вярвам при толкова прасета хората да си развалят кучетата с лов на сърни.аз ходя само гонач имам четири кучета и знам с какъв труд мъка и постоянство се прави хубаво куче свинар и да го развалят с някакви сърни.това за мен е клевета ако няма доказателства и ще посаветвам колегите от дружинката да си потърсят правата да се посъветват с юрист и да си пуснат жалба по надлежният ред.защото това е голямо петно за дружинката. а като гледам хората там съвестни и одговорни всеки от тях застава със името си и достоинството си не се крият като мишки.

Кой крив и кой прав не знам. Ние потребителите на този форум четем клюките ,коментираме ,дори се възмущаваме.

Това си е наше право,дадено ни от този форум.

Мисля,че колегата пуснал темата има своите подбуди,независимо дали е истина или не. Както спомена колегата в дружинките с много слука все са на нож,пък и не е изключено от злоупотреби.

Но нека си четем клюкините,да си коментираме и да не стигаме до крайности ,тоест да не вземаме страна ,когато не ни е ясна ситуацията.

Не мисля,че е нужно да се палим и да говорим за съдилища. Щом не се е стигнало до вредни последици за някого то това би било излишно.

Едва ли и на база драсканици във форум ,не подкрепени с конкретни факти и доказателства дори нечии имидж може да бъде накърнен.

Ако има конкретни доказателства писалия темата вече да беше ги приложил,както и да беше назовал конкретни имена на хора извършили конкретни действия.

Така,че не се впрягайте излишно :)

Аз като член на ЛРД с. Велчево и като неин председател съм длъжен категорично да заявя, че написаното от шопа не отговаря на истината, и е гнусна ЛЪЖА. Когато някой чете неговия пост остава с убеждение, че това е член на нашата дружинка, категорично заязявам, че член с такова име нямаме, никога несме имали и се надявам никога да нямаме. Смея да кажа, че в ЛРД с. Велчево има и ред, дисциплина и не малко дивеч. Относно ползването на дивеча ще кажа, че:

-при план 10 сърни ние сме отстреляли не повеч от 5бр. които са използвани за гощавка след бригади.

-при 4бр. бл. елен /2бр. женски/ отказани за стрелба /2бр. мъжки/ предстои лов.

-при план 68бр. дива свиня, отстреляни 107бр.

и някой да ни опреква в браконерство, явно много го е яд на нас. шопе като се представяш за наш член, кажи колко дивичови ниви имаме, колко автоматичви хранилки пддържаме, колко царевица използваме на сезон и като толкова запознат, къде се намира Стайковият трап.

Как при план 68 бр. д. свиня, отстрелвате 107 !!! Това си е нарушение на закона от където и да се погледне !!!!

Edited by pinus

Как при план 68 бр. д. свиня, отстрелвате 107 !!! Това си е нарушение на закона от където и да се погледне !!!!

И мен това ме учуди, но явно наистина имат много дивеч, ако са успели да направят такъв отстрел и всичко да им е документално изрядно. Явно и таксация/и са правили, сиреч е имало и седмица/и в които не са ловували, но както и да е. Браво за успешния сезон все така да ги биете!

1

Някой е направил така че да не мога да влизам и да пиша. Каквато държавата такива и компютрите ви. Май тези за които пиша имат връзки навсякъде. За туй сме на последно място в Европа по свобода на словото.

Най ма е яд като се правят някои на голямата работа и обиждат и запушват усти вместо да се скрият под коритото. Не разбирам от вашите компютърни мурафети и за това не си писах истинското име защото не се знаем от вчера, ще ми пати главата и ще ме изядат с цървулите. Имаме си стари закачки като седнем на ракия ама тука работата е друга и ми писна. На следващия излет ако не са си взели урок ще напиша поне четири наши адреса за проверка. А да ви видя плановете и връзките като ви отворят фризерите. Тогава ще разберете от дружинката ли съм, от Троян ли съм, и казвам ли истината. Щом като ме предизвиквате ще ви дам право да ме пробвате.

До следващата слука.

Нямам никакви притеснения, и дори те моля веднага, но наистина веднага да предприемеш каквито искаш действия за да докажеш, че си прав. Задавам си въпроса защо след края на сезона предприе тази стъпка.......защото следващата слука ще е чак на 01.10.2015г. Понеже знаеш, че наистина нас няма с какво да ни компрометираш за това го написа в края на ловния сезон, за да си оставиш време за дразнене цяло лято.

Като стана въпрос за отстрела, естествено, че всичко е документирано, но това сигурно го знае и колегата който отвори темата.

шопе бях те помолил да отговориш на няколко въпроса....чакам.

Г-н Меджедиев, или който ида сте, най официално Ви моля, доу тре до 12ч. да съберете смелост да се представите.

В противен случай ще защитя достойнството на ЛРД с.Велчево и на нейните членове по законов път.

Edited by Цветан Петров

Шопе,Меджедиев,Йонков или който и да сте........Като член на въпросната дружинка и редовно ходещ на лов,включително първата събота и неделя на Новата година,съм изумен от твърденията Ви.Не знам какво целите и какви интереси гоните с пускането на подобни клевети. Категорично заявявам,че касапница на сърни и елени по време на законен лов на територията на ЛРД Велчево не се е състояла,Като член на ЛРД Велчево, собственик на <плевенски багажник>,къща в Скандалото,близо до Кованджиите ,също Ви призовавам,тук в темата,която отворихте да напишете КОЙ,КОГА ,КЪДЕ и КАКВО е отстрелял,по време на законен лов или в друг ден ?Моля имайте предвид,че тук не е място,като селския хоремаг,където личните <стари закачки като седнем на ракия>,да се изявяват.Ако имате лични нападки или вражди,към някой член на дружината,не очерняйте всички.....И не на последно място,моля запознайте се със следния текст,преди да напишете някоя измишлъотина:

Раздел VII
Обида и клевета

Чл. 146. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.) Който каже или извърши нещо унизително за честта или достойнството на другиго в негово присъствие, се наказва за обида с глоба от хиляда до три хиляди лева. В този случай съдът може да наложи и наказание обществено порицание.

(2) Ако обиденият е отвърнал веднага с обида, съдът може да освободи и двамата от наказание.

Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.

(2) Деецът не се наказва, ако се докаже истинността на разгласените обстоятелства или на приписаните престъпления.

Чл. 148. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.) За обида:

1. нанесена публично;

2. разпространена чрез печатно произведение или по друг начин;

3. на длъжностно лице или на представител на обществеността при или по повод изпълнение на службата или функцията му и

4. от длъжностно лице или от представител на обществеността при или по повод изпълнение на службата или функцията му,

наказанието е глоба от три хиляди до десет хиляди лева и обществено порицание.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 21 от 2000 г.) За клевета, извършена при условията на предходната алинея, както и за клевета, от която са настъпили тежки последици, наказанието е глоба от пет хиляди лева до петнадесет хиляди лева и обществено порицание.

(3) В случаите на ал. 1, точка 1 може да намери приложение ал. 2 на чл. 146 .

Чл. 148а. (Нов - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм., бр. 21 от 2000 г.) Който разгласи устно, чрез печатни произведения или по друг начин данни, обстоятелства или твърдения за другиго, основаващи се на неправомерно придобита информация от архива на Министерството на вътрешните работи, се наказва с глоба от пет хиляди до двадесет хиляди лева.

Edited by totev

Свинете дето са повече, може би е за сметка на други дружини в рамките на стопанството, там проблемите са други от друго естество. Биене на майки и липса на отстрелна норма за деня. Лимита за територията на горското стопанство трудно се достига и всяка година се надува, за сметка на съседни двечовъдни участъци и защитени територии. Но мен ме притеснява нещо друго. ,, -при план 10 сърни ние сме отстреляли не повеч от 5бр. които са използвани за гощавка след бригади." ?? Първо не се знае точния брой, второ как са отстреляни ? Подборно с индивидуално разрешително и кой го е заплатил ? Или на групов лов ? Притеснително е и изречението ,, -при 4бр. бл. елен /2бр. женски/ отказани за стрелба /2бр. мъжки/ предстои лов.". Стрелба или подборен отстрел ? А плануваното ползване за мен означава, че те не искат, но някой друг им дава, но те пак не искат. Явно близките ловни стопанства си изпълняват плана, защото са достигнали допустимите запаси, клиентите им бол, осигурили са трофеите за отстрел и дайте да дадем, ние фирмата ТП ДЛС, държавния дивеч на това сдружение, та с отстрела да си оправят бюджета? Или какво, предоставили са на сдружението селекционния отстрел ли, забележете и на женски ? Извинявам се за намесата във вашия форум, защото аз никога не се намесвам, когато има спор, но в случая се касае за терминология и теория, в която мисля, че мога да ви помогна, като вещо лице в съда.

П.П. Извинявам се пропуснах нещо много съществено. Думите ,,предстои лов" споменато за елените ги забравете. Разрешеното ползване е за 2014г., а за 2015г. ще е факт през месец май. Всеки отстрелян дивеч с разрешено ползване за 2014г. е незаконно отстрелян през 2015г., независимо, че е практика в Българи при дивата свиня. В съда ще си имате големи неприятности, независимо от факта, че всички го правят. Не случайно държавните служители отчитат отстрела на едрия дивеч от месец януари 2015 в 2014, защото ако нямат разрешено ползване през 2015 те ще са ползвали дивеч в нарушение на ЗЛОД или ако имат разрешено, ще са си изпълнели плана / в националната система за отчитане/ преди да е разрешен.

Edited by chavdar1989

А плануваното ползване за мен означава, че те не искат, но някой друг им дава, но те пак не искат. Явно близките ловни стопанства си изпълняват плана, защото са достигнали допустимите запаси, клиентите им бол, осигурили са трофеите за отстрел и дайте да дадем, ние фирмата ТП ДЛС, държавния дивеч на това сдружение, та с отстрела да си оправят бюджета? Или какво, предоставили са на сдружението селекционния отстрел ли, забележете и на женски ?

Първо - Плануваното ползване не означава задължителен отстрел!!!Планът за отстрел се прави на база на пролетната таксация на дивеча, имаш запас отпускат ти се бройки. Какво е това искат -не искат, да не е бакалия ,по всяко едно време да поискаш нещо и да ти го дадат. Ако сте толкова "навътре в материята" ,както се опитвате да го изкарате, това трябва да Ви е ясно!

Второ - селекционен отстрел се води на мъжки,женски и приплоди!

Трето - ако има мераклии може спокойно да отидат на лов за елени в близкостоящото до Велчево ДЛС, все още имат свободни за отстрел бройки / информация от събота и неделя/.Няма нужда да си прехвърлят отстрела, защото те и така не могат да го реализират в пълният му план.

Пускат се едни теми,едни постове и после ходи доказвай ,че нямаш сестра!

Гостувал съм на лов във Велчево преди няколко години, мога да кажа ,че това което видях е перфектна организация и дисциплина. Написаното тук не се ли подкрепи с реални доказателства си остава "Приказки от шипковият храст"!

Edited by ЙОРДАН

длъжен съм да вземя отношение и аз по тази публикация, въпреки мнемието ми, че анонимниците не са човеци а мишоци и заслужават презрение не отговори на злобни измислици. Аз съм косвено засегнат в публикацията тъй като съм от Плевенско, често гостувам във Велчево и на 03,04, 10 и 11. 01.2015г. бях на лов там.

Написаното няма нищо общо със свободата на словото, това е абсолютна лъжа и не разбирам целта на такива публикации.В дружинка Велчево ловувам с най голямо удоволствие именно за това, че там има ред, дисциплина и не на последно място дивеч. Има колектив, другарство, уважение и никога не съм ставал свидетел на бракониерски изпълнения които съм виждал на много други места. Тук има достатъчно слука за да се "развалят" лова и кучетата със сърни. Този шоп ли е Меджедиев ли е като е казал А да каже и Б сега веднага да посочи фризерите, обещавам като служител в МВР да съдействам за проверката в нашия район. Ако има снимки на тези кожи и карантии или други доказателства, да ги представи със съответен сигнал в РП - Троян. В дружинката ловуват отговорни, сериозни хора, публични личности за които лова е много повече от кило месо и едва ли някой би се компрометирал по този начин.

и на края да го посъветвам да внимава какво пише, че наистина май не разбира от компютри, може да се проследи точно от кой компютър пише, ай пи адрес се казва.

Първо - Плануваното ползване не означава задължителен отстрел!!!Планът за отстрел се прави на база на пролетната таксация на дивеча, имаш запас отпускат ти се бройки. Какво е това искат -не искат, да не е бакалия ,по всяко едно време да поискаш нещо и да ти го дадат. Ако сте толкова "навътре в материята" ,както се опитвате да го изкарате, това трябва да Ви е ясно!

Второ - селекционен отстрел се води на мъжки,женски и приплоди!

Трето - ако има мераклии може спокойно да отидат на лов за елени в близкостоящото до Велчево ДЛС, все още имат свободни за отстрел бройки / информация от събота и неделя/.Няма нужда да си прехвърлят отстрела, защото те и така не могат да го реализират в пълният му план.

Пускат се едни теми,едни постове и после ходи доказвай ,че нямаш сестра!

Гостувал съм на лов във Велчево преди няколко години, мога да кажа ,че това което видях е перфектна организация и дисциплина. Написаното тук не се ли подкрепи с реални доказателства си остава "Приказки от шипковият храст"!

Прав си, но имах в предвид, че плана при женски и приплоди се съобразява основно с достигнат допустим запас, а при основен вид благороден елен от І-ви и ІІ-ри бонитет /виж наредбата за бонетиране/ той не е достигнат никъде в България, извън дивечовите огради. Тази селекция се допуска в най-лошия случай при приплодите или рогачи до 3-4-та година от или в присъствието на длъжностно лице с необходимата квалификация и струва пари дори самия отстрел. Трофейните са над 9 годишните Х 800гр. за района 7,200кг. в най-добрия случай за ловеца и най-лошия за стопанството струват 7 160 евра + водача, около 14 420лв. без месото. Да им е честито на мераклиите, за които споменаваш. Прав си и за прехвърляне на отстрел от ДЛС към ЛС, това просто няма как да стане в тази пазарна икономика. За това и аз недоумявам за предоставяне на това право за отстрел на една дружина, на 4 елена от които 2 женски и 10 сърни. И май ще се окажеш прав, че разказват някои ловци ,,приказки под шипковия храст".

Edited by chavdar1989

Относно поста на Чавдар:

- Във Велчево майки не се стрелят, но винаги може да се допусне и грешка,

-Отстрелната норма за деня никога не е превишавана /5 бр./

-Относно сърните, съм го обяснил по този начин за да се разбере, че не сме използвали това на което имаме право та камоли да тръгнем да ги бием по описания начин.

- На въпроса за начина на отстрел на сърната.......не го разбирам. Естествено, че се знае колко са и разбира се, че подборно с индивидуална разрешително, а кой го е заплатил няма значение.

-Колега по плана изготвен на база таксация, са ни разрешени 4бр. благороден елен от които 1-приплод женски, 1бр зряла женска, за които взехме решение да не ги стреляме-отстрелваме, как съм се изразил мисля, че е без особенно значение. А за двата броя мъжки съм написал /предстои лов/ защото лов на благороден елен се извършва от 01. 09 . до 31. 01. на следващата година и то само подборно.

Edited by Цветан Петров

Здравейте колеги, на мене ми стана много интересно как, толкова много нови потребители се включиха изведнъж в тази тема, като че ли са си направили специално за тези обвинения, като че ли е организирано.. Според мене има нещо гнило, в цялата тази работа незнам кой - кого..., но има нещо нестандартно в това от 20 поста, 7-8 да са на прясно регистрирани потребители.., а може и да е случайност, знае ли човек :)

длъжен съм да вземя отношение и аз по тази публикация, въпреки мнемието ми, че анонимниците не са човеци а мишоци и заслужават презрение не отговори на злобни измислици. Аз съм косвено засегнат в публикацията тъй като съм от Плевенско, често гостувам във Велчево и на 03,04, 10 и 11. 01.2015г. бях на лов там.

Написаното няма нищо общо със свободата на словото, това е абсолютна лъжа и не разбирам целта на такива публикации.В дружинка Велчево ловувам с най голямо удоволствие именно за това, че там има ред, дисциплина и не на последно място дивеч. Има колектив, другарство, уважение и никога не съм ставал свидетел на бракониерски изпълнения които съм виждал на много други места. Тук има достатъчно слука за да се "развалят" лова и кучетата със сърни. Този шоп ли е Меджедиев ли е като е казал А да каже и Б сега веднага да посочи фризерите, обещавам като служител в МВР да съдействам за проверката в нашия район. Ако има снимки на тези кожи и карантии или други доказателства, да ги представи със съответен сигнал в РП - Троян. В дружинката ловуват отговорни, сериозни хора, публични личности за които лова е много повече от кило месо и едва ли някой би се компрометирал по този начин.

и на края да го посъветвам да внимава какво пише, че наистина май не разбира от компютри, може да се проследи точно от кой компютър пише, ай пи адрес се казва.

Вярно ли е, че на гостите събират по 50 лв във Велчево? Казват че го гласували на общото си събрание. На вас колко ви взеха, ако не е тайна и с какъв документ? Имаше ли и други гости? Имаше ли през 4-те излета слука и колко, като брой, възрастова група и пол диви свине? Това е необходимо, за да направя справка в регистъра. Вие взимали ли сте до сега месо или само трофеите на глиганите и колко от тях са регистрирани? Задавам тези въпроси, защото гледам, че сте пристрастен към моралните ценности. А тези ценности зависят и от нормативната база, като например чл.58 от ЗЛОД гласи, че в разрешителното се попълва и разрешения за отстрел брой дивеч. Той се посочва на реда ,,и да отстрелят следния дивеч" на лицевата част в разрешителното. Вас инструктираха ли ви преди лова, до колко диви свине имате право да отстреляте?

Здравейте колеги, на мене ми стана много интересно как, толкова много нови потребители се включиха изведнъж в тази тема, като че ли са си направили специално за тези обвинения, като че ли е организирано.. Според мене има нещо гнило, в цялата тази работа незнам кой - кого..., но има нещо нестандартно в това от 20 поста, 7-8 да са на прясно регистрирани потребители.., а може и да е случайност, знае ли човек :)

Без регистрация, не можеш да пишеш във форума. А темата е интересна. Това е все едно някой да гледа цял живот болонки и да ти дава акъл за дратхаари. Ще се регистрираш не, ами даже ще искаш да бръкнеш през монитора.