Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

ISD 5.45x39... Да го купувам ли ?

Recommended Posts

Ще сбъркам ли ?

• 2 weeks later...

Вече е в съндъка ! Добре изглежда ... ще го пробвам как стреля.... Приклада си плаче за смяна къс ми е .

Вече е в съндъка ! Добре изглежда ... ще го пробвам как стреля.... Приклада си плаче за смяна къс ми е .

Честито!

Наскоро гледах този тест, който има отношение към използването й:

Наслука!

Утре ще ида до К.о.С да видя готово ли ми е разрешителното. Патрони има навсякъде където АЙ ЕС ДИ има представител, почти в цялата страна, отиваш поръчваш си и ОК . В София са 0.55ст , другъде се оскъпяват до 0.65 ст . Мойте са Барнаул 60 грейна

Имам я, от 2 години. Взех я за хищник. Група от стоика 4-5см. , от ръка стреля лошо. Пълна липса на откат но баланса на оръжието е лош, предназначено е за стрелба от легнало положение. Можеби смяна на приклада. Патроните са само Барнаулски , пише-гражданские , без стоманен сърдечник са но са си дисбалансирани-куха предна част. Поражението на прасе си го биваше но на по малка плът.... не събарят на място хишника. Две мишени от мукава на 5-6м една зад друга са с еднакви групи, почти, никакви легендарни отклонения. За тия пари,взех я за 480лв , самозарядна карабина с малък приятен за стрелба и екзотичен калибър ,а и стреля нелошо. Гледам доста са популярни в щатите но не срещам матрици и материали за релоудинг а с барнаулски или бойни патрони ловните резултати са странни и несигурни. Тунинга е задължителен също. Пълнителя е отврат, боиния ,резнах го, стана за 10, и доста красиво стои. Технологеята на лични. Сега мисля да резна и върховете на куршумите...накрая ще си взема едно 243w, ...и ще се решат всичките проблеми.

Те ,произвеждат в Казанлък е ясно,но бойните - ама къде продават от другите -за гражданския пазар.Май само в София , там е фирмения магазин на ISD. А и цената колко е .

Приклада на оръжието си е за смяна ... обаче дървената ложа много ми пасна направо лепи за разлика от пластмасата!

Ох другата седмица отивам към К. О.с .... време не ми остава да му се не види, Оръжиенцието си е много арно .. Пълнителя за мене е супер много бързо се вкарва и сваля. За Ганьоленд естествено че това е екзотичен калибър , но какво сме виновни потребителите че това е аналог на 223/5.56

Има и други 5.45 но само в София иначе основно Барнаул...

Данбой не знам кво си събарял ама другарите в Америка доста прасенца имат с АР и Сайга в 5.45 .

• 1 month later...

На 100м кофа за вар от дъртите по средата и около средата на кофата на механични ! Грам откат няма .... имаше проблеми в началото засичаше дадох го да си го погледнат от ISD вече не засича.

намере те си от боините с изместен центар бият прасе до 200 кг перфектно, изпробвано 5 пати и доказано, но не пада на място бега 30тина метра и краи,

На 100м кофа за вар от дъртите по средата и около средата на кофата на механични ! Грам откат няма .... имаше проблеми в началото засичаше дадох го да си го погледнат от ISD вече не засича.

Каква беше причината да засича,че ме притисни(как засичаше),защото мислех и аз да си купя такава.

Нищо конкретно не ми казаха.... измърмориха само нещо изхвъргача, след това вкараха пълнителя с патроните и ги изкараха през пушката....... Прибрах се изгърмях 20 патрона къде по бавно и по бързо никакви проблеми !

Нищо конкретно не ми казаха.... измърмориха само нещо изхвъргача, след това вкараха пълнителя с патроните и ги изкараха през пушката....... Прибрах се изгърмях 20 патрона къде по бавно и по бързо никакви проблеми !

Ти от по скъпия ли взе или по евтиния вариант разликата е 50лв. и дулния компенсатор заварен ли беше или се отвива

Изобщо не знам каква е тая разлика с 50 лв ? 549 лв е 5.45 с дървените ложи и приклад, много добра оксидация ! Не е фосфатно покритие както при СЛР/Сайга.... Патрони има на всякакви производители ..... основно обаче на Барнаул се намират по нашенско.... има и Хорнади но в София и цената става солена . Дулния компенсатор се развива с тръбния ключ щото има заводска смазка и си порязах ръката като си мислех че ще го развия . След стрелба пак с парцалче и тръбния ключ щото от стрелбата се е натегнал ! Пушката е хубава само трябва да се сменят ръкохватката щото е плъзгава като риба и приклада щото на мен ми е къс . Много приличен компенсатор не трещи . Вълчи зъб май се водеше ... ще го пробвам и без компенсатор как стреля.

Edited by akvadum

Изобщо не знам каква е тая разлика с 50 лв ? 549 лв е 5.45 с дървените ложи и приклад, много добра оксидация ! Не е фосфатно покритие както при СЛР/Сайга.... Патрони има на всякакви производители ..... основно обаче на Барнаул се намират по нашенско.... има и Хорнади но в София и цената става солена . Дулния компенсатор се развива с тръбния ключ щото има заводска смазка и си порязах ръката като си мислех че ще го развия . След стрелба пак с парцалче и тръбния ключ щото от стрелбата се е натегнал ! Пушката е хубава само трябва да се сменят ръкохватката щото е плъзгава като риба и приклада щото на мен ми е къс . Много приличен компенсатор не трещи . Вълчи зъб май се водеше ... ще го пробвам и без компенсатор как стреля.

Надявам се да ни споделиш групата на 100 метра с дулен компенсатор и без него

Патрони има на всякакви производители ..... основно обаче на Барнаул се намират по нашенско.... има и Хорнади но в София и цената става солена .

Може ли дами кажеш в кой магазин в София има на хорнади

Някой ден ще снимам кофата , 4до 6 см там някъде но зависи вятър температура ..... и кофата не мърда изобщо ! В София не знам къде но има разнообразие ........