Jump to content

Малиноа...за едър лов

Recommended Posts

Някой ползва ли такова куче за едър лов...... щото аз мисля да се пробвам с ето тази хубавица....живот и здраве мисля да я внедря в лайчия екип :drinks:

post-3912-0-61204900-1421785222_thumb.jpg

post-3912-0-97777700-1421785253_thumb.jpg

Малиноата е много смело луче,което в свинския лов ще му изиграе лоша шега.По-до ре си го ползвай за охранител и ловувай с ловни породи.

Да ти кажа чесно... имал съм кучета от повечето ловни породи.....внесени от сръбско,немско,ромънско и чешко.....със и без родословия.....едни гонят дълго...други на късо.....трети хич :hihi: за сега на моят тип лов.. и местност....най ми пасва Лайката.......Малиноата е работно куче... и съм твърдо решен да го ползвам за лов....дори и да го загубя някой ден....поне да загине достойно в битка....то се вижда от сега въпреки че е доста малко.....има силна агресия към свинската кожа още от първият момент в който я видя.....пък времето ще покаже....може пък да яде асан баница :bira:

Edited by nenov

Успех в начинанието и да качваш снимки,щото ще е интересен процес!

Трудно ще го накараш да се отделя от теб. И на мен ще ми е интересно развитието.

Мерси....живи и здрави...снимки ще има със сигурност

Мерси....живи и здрави...снимки ще има със сигурност

Трудно ще го накараш да се отделя от теб. И на мен ще ми е интересно развитието.

Мисля че покрай лайките ще се справиме с това

Здравей колега от сега ти казвам че това пале ще те гледа постояно в очите умни са но нямат тази ловна страст като лайките за това ти препоръчвам като порасне я пусни на доказан копой или гонче не знам как им викате и съм сигурен че ще се радваш много на резултата защото аз лично не съм правил такава кръстоска но те приличат на нашите стари вълчаци както им викахме а от тях по доволен не съм бил няма да сгрешиш ако ме послушаш сигурен съм...

Здравей

baigana75 искам да те попитам когато се кръстосва малиноа с гонче кой вариянт е по добре ,майката да е гонче ,а бащата малиноа или бащата да е гонче майката да е малиноа ???Тъкъв вид кръстоска ми се върти от доста време за това за мен ще е добре да знам и да науча нещо от човек който е пробвал и човек с опит от такъв вид кръстосване !Благодаря ти предварително !

Здравей БОБИ ако искаш куче за реален лов демек куче което гони със глас задължително мама може да е безгласна но тати трябва да е гръмогласен и доказан ако някога направиш такава кръстоска ще ме споменаваш ГАРАНТИРАМН ТИ...

приятел ми каза че е направил 2-3 лова таз година със човек който ловува с малиноа каза че кучето гонело със глас по дирите като копой

Здравей БОБИ ако искаш куче за реален лов демек куче което гони със глас задължително мама може да е безгласна но тати трябва да е гръмогласен и доказан ако някога направиш такава кръстоска ще ме споменаваш ГАРАНТИРАМН ТИ...

Колега абсолютно си прав. Кучетата от тази кръстоска стават наистина невероятни, но за жалост в район където има прасета , в повечето случаи не доживяват до третата година. Казвам го , защото имам пряко наблюдение върху това.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Растеме си..... и мрази ме !!!! все повече палтото на врагът :drinks:

Ама тя като гъба бре..пу пу ,да не й е уроки!!!

Служебното ми куче е МАЛИНОА има страшен нос,може би е най-умната порода,а за лов става това да ви го кажа, усеща животните от 100-200метра и дига носа

Растеме си..... и мрази ме !!!! все повече палтото на врагът :drinks:

Колега обучаваш кучето да хапе и ще бъдеш често клиент на ветеринаря.Ако искаш да преследва без да атакува трябва да промениш обучението му.

Колега обучаваш кучето да хапе и ще бъдеш често клиент на ветеринаря.Ако искаш да преследва без да атакува трябва да промениш обучението му.

Предполагам че ще си прав :drinks: повечето време го оставям да я облайва.....но от време на време му давам и да си начеше мерака

Служебното ми куче е МАЛИНОА има страшен нос,може би е най-умната порода,а за лов става това да ви го кажа, усеща животните от 100-200метра и дига носа

Качи някоя снимка на кучето тук....ако може...да го видим

• 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Това е от разходката преди пъдпъдъчия...нему даде никакъв шанс при надбягването...а и при задържането - докато дойде батко с макаров :diee:

post-3912-0-89200300-1438973323_thumb.jpg