Jump to content

''Sauer" S 404

Recommended Posts

Не ме кефи това ,че не можеш да си слагаш патроните в пълнителя ,без да го извадиш от карабината.

Аз не харесвам такива карабини защото се получава една: с една ръка държиш пушката ,с другата пълнителя ,а с третата....

Иначе пушката изглежда добре с готини екстри.

Не ме кефи това ,че не можеш да си слагаш патроните в пълнителя ,без да го извадиш от карабината.

Аз не харесвам такива карабини защото се получава една: с една ръка държиш пушката ,с другата пълнителя ,а с третата....

Пълнителя се сваля, както е на ''Sauer'' 202 и на другите модели се сваля пълнителя. Има допълнителни многозарядни пълнители за тези модели.

Надявам се скоро да я пробвам, все пак съм запален фен на тази марка :cap:

П.П. Сега прочетох отново какво си написал и видях, че не ти харесва това, че не може да се зарежда отгоре без да сваляш пълнителя на карабината. Да ти кажа честно, имам такава карабина от много години и никога до сега не съм се замислял, дали ще ми бъде по-лесно или по-удобно да зареждам пълнителя отгоре... :pardon:

Edited by Росен Генов

Някой има ли идея за цената на пушлето?

Мисля , че един Classic може да се опъне сериозно на блазера наесен.

Edited by Cold

Някой има ли идея за цената на пушлето?

Мисля , че един Classic може да се опъне сериозно на блазера наесен.

В Германия цените за S 404 Classic e 3496 E, като най-евтиния модел Classic XT е 2895 E.

Г-Н ГЕНОВ , В ПОСЛЕДНОТО ВИДЕО, КОЕТО СТЕ КАЧИЛИ ВИ КАЗАХА , ЧЕ КАРАБИНАТА ВИ ПОДЛЕЖИ НА ПРОМЯНА ... Е 202+202=

Аз си харесвам 202- ката и няма да я сменям, което не пречи да си взема и една 404-ка :)

Преди няколко дни един приятел си сложи приклад от SINCHRO XT на една 202-ка с луксозен дървен приклад и каза, че много му е удобна и ергономична, но за съжаление аз не харесвам пластмасата...:)

В Германия цените за S 404 Classic e 3496 E, като най-евтиния модел Classic XT е 2895 E.

Благодаря.

XT определено е логичния избор , но дървото много ми харесва , а съм съвсем наясно , че няма да го опазя.

Има още време за размисъл...

• 1 month later...

Tor Harald Lund ist mehrfacher norwegischer Schützenkönig und demonstriert in diesem Video eindrucksvoll, zu was er mit der neuen SAUER 404 in der Lage ist!

Tor Harald Lund is multiple Norwegian shooting king and shows us in this video impressively what is possible with the new SAUER 404!

Това е точно материал, който да запали скъпо струващи намерения у мераклии със слаби ангели :)

Сериозно: Много хубаво оръжие, няма спор. Въпросът е дали прибавянето на екстри, като например универсалния ключ, не оскъпява излишно модела. А сигурен съм, че Лунд ще постигне същите или не по-лоши резултати и с друга марка болтова карабина.

Това е точно материал, който да запали скъпо струващи намерения у мераклии със слаби ангели :)

Сериозно: Много хубаво оръжие, няма спор. Въпросът е дали прибавянето на екстри, като например универсалния ключ, не оскъпява излишно модела. А сигурен съм, че Лунд ще постигне същите или не по-лоши резултати и с друга марка болтова карабина.

Жоро, много си прав - Лунд ще постигне подобни резултати на 50 м с поне още 6-7 вида карабини. В цената на карабината са включени и парите, които са му били платени да се ангажира с марката. Принц Албрехт фон Оетинген стреляше със Sauer 202 много бързо и добре, ама сега /в Schwarzwildfieber 6/ стреля с Merkel - пак бързо и добре...

Имах удоволствието да бъда на IWA в Нюрнберг тази година и естествено подържах новия Sauer 404 - като усещане и баланс е добре, затворът е малко капризен - ако го бутнеш с ъглово усилие запъва, а в бързината това може да се случи. Спусъкът е перфектен! Това, което концептуално не ми харесва, е закрепването на монтажа на оптиката на цевната кутия, независимо от цевта. А аз обичам монтажа да е на цевта. Знаеш, че съм привърженик на Blaser - и двете фирми принадлежат на един собственик и бяха на един огромен щанд. Маркетингово е много правилно да позиционираш 2 удачни и скъпи системи така, че да не си пречат много. Аз си оставам с Blaser-а. Най-важно от всичко е да улучваш...

Напълно съм съгласен с доводите ти. И на мен не ми харесва закрепването на оптиките на цевната кутия.

Сещам се за R93, неможе за толкова кратко време да направи толкова изстрели.... :D

А и R8 в реални условия неможе, щото едва ли някой ще си купи 3-4 спусъка... :D

А за монтажа.... какво да кажа, цял свят монтира на цевната кутия, само Блазер на цевта и свички са .....

след като Блазер може да постава оптиката еднообразно, защо и Зауер да не поставя цевта еднообразно, и двете за сглобки, но на различни места... :D

Edited by todor_gps

Оххх, аз със едната държа пушката, с другата пълнителя, с третата зареждам пълнителя, с четвъртата си пия кафето, а с петата държа бинокъла.... :girl_cray2:

Кажи ми кое е по-лесно, да зареждаш пълнител или да държиш цялата пушка, на която има оптика и да пълниш магазина....

И да те светна, закачваш си пушката на рамо и си пълниш пълнителя, като нямаш достатъчно ръце.... :girl_cray2: ... а и продават допълнителни пълнители които се сменят още по-лесно, като си ги напълнил в къщи или в колата, а кажи ми как пълниш пушката в колата като вали дъжд например????

Нали за това Блазер измислиха пълнител със спусък, за да преодолеят това неудобство, да зараждаш и разреждаш пушката от горе, ама аз си имам три пълнителя, ама да си купиш три спусъка е леко финансово необосновано.... :beach:

P.S. Така и така си дал 6 бона за пушка, ще дадеш още за спусък...

Edited by todor_gps

Оххх, аз със едната държа пушката, с другата пълнителя, с третата зареждам пълнителя, с четвъртата си пия кафето, а с петата държа бинокъла.... :girl_cray2:

Кажи ми кое е по-лесно, да зареждаш пълнител или да държиш цялата пушка, на която има оптика и да пълниш магазина....

И да те светна, закачваш си пушката на рамо и си пълниш пълнителя, като нямаш достатъчно ръце.... :girl_cray2: ... а и продават допълнителни пълнители които се сменят още по-лесно, като си ги напълнил в къщи или в колата, а кажи ми как пълниш пушката в колата като вали дъжд например????

Нали за това Блазер измислиха пълнител със спусък, за да преодолеят това неудобство, да зараждаш и разреждаш пушката от горе, ама аз си имам три пълнителя, ама да си купиш три спусъка е леко финансово необосновано.... :beach:

P.S. Така и така си дал 6 бона за пушка, ще дадеш още за спусък...

На теория всичко това е приблизително така, но не и на практика. Само ако се намираш на лов в особено богат на дивеч район и покрай пусията ти минават върволици от животни, може да се стигне до забавяне в зареждането. Но при нормални условия петте патрона в пълнителя са напълно достатъчни за стопирането на две-три животни, ако мине сюрия. Но си иска прицелване и старателна стрелба, а не картечен огън.

Сещам се за R93, неможе за толкова кратко време да направи толкова изстрели.... :D

А и R8 в реални условия неможе, щото едва ли някой ще си купи 3-4 спусъка... :D

А за монтажа.... какво да кажа, цял свят монтира на цевната кутия, само Блазер на цевта и свички са .....

след като Блазер може да постава оптиката еднообразно, защо и Зауер да не поставя цевта еднообразно, и двете за сглобки, но на различни места... :D

Пробвал съм да ходя на лов с резервен магазин за R8 - определено не е много удобно, нито е много бързо. Обаче в началото на януари бях в Унгария на двудневни гонки в свободни територии и на последната /четвърта/ гонка убих 4 броя диви прасета, без да усещам липсата на резервен магазин. Кой както свикне.

Колкото до монтирането на оптиката - то и преди Блазер да направи праволинейния затвор, цял свят презареждаше по друг начин, но сега Merkel, Browning, Strasser, и други се надпреварват да го правят. От значение са достоверни научни данни как монтирането на оптиката се отразява на повторяемостта на попаденията, другото е въпрос на вкус и субективизъм.

Напълно съм съгласен с доводите ти. И на мен не ми харесва закрепването на оптиките на цевната кутия.

Ми къде другаде?

При Зауер-а оптиката не може да се монтира към цевта, както пък при Блазер R93/ R8 не може да се закрепи към цевната кутия.

Във вторият случай типична такава няма, а в първият цевта е прекалено далеч от окото.

Всяка система си има своите особености, така че поне в това отношение не става въпрос за харесвам-не харесвам. :)

Ми къде другаде?

При Зауер-а оптиката не може да се монтира към цевта, както пък при Блазер R93/ R8 не може да се закрепи към цевната кутия.

Във вторият случай типична такава няма, а в първият цевта е прекалено далеч от окото.

Всяка система си има своите особености, така че поне в това отношение не става въпрос за харесвам-не харесвам. :)

За да не остана неразбран, а репликата на Стоян - основателна, прецизирам изявлението си:

"И на мен не ми харесва система, при която допълнителният прицел, бил той с оптическо увеличение, или бързомер без опт. увеличение, е предвидено да бъде закрепен към оръжието в точки или плоскости, обособени в монолитната цялост на цевната кутия." Намирам прикрепването на гореспоменатите уреди за прицелване към цевта за много по-надеждно откъм повтаряемост и риск от разцентроване при силно механично въздействие. Вземайки предвид обаче далеч по-голямата практическа и професионална ерудиция на Шамана мога да очаквам, че диалогът може да бъде разширен с допълнителни коментари, на които с удоволствие ще отговоря, стига да имам необходимите познания или поне емпиричен опит.

Поздрави

Пробвал съм да ходя на лов с резервен магазин за R8 - определено не е много удобно, нито е много бързо. Обаче в началото на януари бях в Унгария на двудневни гонки в свободни територии и на последната /четвърта/ гонка убих 4 броя диви прасета, без да усещам липсата на резервен магазин. Кой както свикне.

Колкото до монтирането на оптиката - то и преди Блазер да направи праволинейния затвор, цял свят презареждаше по друг начин, но сега Merkel, Browning, Strasser, и други се надпреварват да го правят. От значение са достоверни научни данни как монтирането на оптиката се отразява на повторяемостта на попаденията, другото е въпрос на вкус и субективизъм.

Всяко ново е добре забравено старо. Дядовците ни смаяха света с високия си боен дух, но и въоръжени с Манлихерите. Та те па били с линеен затвор. В по-ново време Хайм имат модела SR30, от 30 години и пак е с линеен затвор. Нищо лошо за Бластера. Мразя някой да ми каже, че не ми е хубаво кучето. Не, че е койзнае какво, но е моето. :D

За да не остана неразбран, а репликата на Стоян - основателна, прецизирам изявлението си:

"И на мен не ми харесва система, при която допълнителният прицел, бил той с оптическо увеличение, или бързомер без опт. увеличение, е предвидено да бъде закрепен към оръжието в точки или плоскости, обособени в монолитната цялост на цевната кутия." Намирам прикрепването на гореспоменатите уреди за прицелване към цевта за много по-надеждно откъм повтаряемост и риск от разцентроване при силно механично въздействие. Вземайки предвид обаче далеч по-голямата практическа и професионална ерудиция на Шамана мога да очаквам, че диалогът може да бъде разширен с допълнителни коментари, на които с удоволствие ще отговоря, стига да имам необходимите познания или поне емпиричен опит.

Поздрави

Ще опитам по друг начин:

Оптиката се монтира там, където може да бъде монтирана, като при това стабилността и повторяемостта зависят не от мястото, а от начина на самото монтиране. Т.е. от вида на монтажа.

Именно той ти допада при Блазер. Не че и на мен ми допада, но все пак е предназначен за този вид оръжие и няма начин да бъде приложен при класическите болтови пушки, каквато е въпросният Зауер. По причината, която споменах в предишния си пост.

Те колко е просто.

Каква стана ся, и монтажа и кикстопа рекламни примамки, има и нещо друго, как може да избираш пушка, щото монтажа бил незнам си какъв, и да отричаш някоя система щото видиш ли монтажа не бил на цевта, явно монтажа и кикстопа са най-важните елементи в пушката, не колата е важна, ами екстрите....