Jump to content

''Sauer" S 404

Recommended Posts

Всяко ново е добре забравено старо. Дядовците ни смаяха света с високия си боен дух, но и въоръжени с Манлихерите. Та те па били с линеен затвор. В по-ново време Хайм имат модела SR30, от 30 години и пак е с линеен затвор. Нищо лошо за Бластера. Мразя някой да ми каже, че не ми е хубаво кучето. Не, че е койзнае какво, но е моето. :D

Напълно съм съгласен с това, което казваш, колега. Maнлихер М1895 е бил с праволинеен затвор, и за Хайм съм съгласен. Голяма част от хората са подвластни на маркетинг, който Блазер прави добре. И аз сигурно съм част от тази група - вече като собственик на Блазер и аз като теб си хваля кучето...

Каква стана ся, и монтажа и кикстопа рекламни примамки, има и нещо друго, как може да избираш пушка, щото монтажа бил незнам си какъв, и да отричаш някоя система щото видиш ли монтажа не бил на цевта, явно монтажа и кикстопа са най-важните елементи в пушката, не колата е важна, ами екстрите....

Не виждам какво общо има кикстопа в разговора. Колкото до избора на пушка - първия си Блазер R93 купих на старо, просто това беше пушката, която ми легна най-добре. Нямах хал-хабер от монтажи и т.н. После започнах да проумявам някои предимства. Важно е според мен да си обичаш и познаваш оръжието.

И на мен в днешни дни не ми харесва ценовата политика на много фирми /не само в ловния бизнес/, но не забравям, че съм клиент. От друга страна дори и да реша да сменя марката един ден, това ще е свързано с много разходи, защото освен оптиката нищо друго не е съвместимо. Най-гадният номер на Блазер е несъвместимостта на R93 с R8...

Най-важното наистина е оръжието да те кефи, и като излизаш на лов или като го почистваш или тренираш да ти доставя удоволствие.

Аз като потребител съм си изградил стратегия, ако има нещо в описанието, ТТ данни или рекламните ревута, което е невярно или жива спекулация според мен, не го купувам никога, ако ще да е най-най.

Това се случва с Блазер, всичките им конструктивни особенности, са превърнати в предимства пред останалите системи, продават ти много лека пушка, но ти предлагат и кикстоп за да не те рита, и ти не носиш пушката без кикстопа, за да усетиш наистина по-малкото и тегло, ами си дал една торба с пари, за кикстоп, който може да бъде заменен доста успешно само с обикновенна тежест в приклада или само с по-тежка пушка като цяло.

Същото се получава и с монтажа, най-най-монтаж и да не забравяме че мястото му е на цевта, и всички собственици почват с рекламната мантра да обработват всички. Оръжейника го каза, монтажа се слага там където може да се сложи. Блазер го слага на цевта и като човек който разсъждава, не оскъпява ли излишно цевите това, на всяка цев да се прави легло на монтажа, оскъпява, ама като няма друг избор, прас в рекламата там е най-добре да стои и всички като папагали почваме да повтаряме, че даже отричаме системи само за това. Ами ако искам да стрелям само на механични прибори или по "усет" и не слагам въобще оптика???.... Някъде в руски форум сравняваха Блазер със Хайм и едно от най-големите недостатъци според мен, липсата на пълнител при Блазер-R93 и досадното изваждане на неизстреляните патрони се изтъкна като голямо предимство, щото видиш ли няма опасност да си загубиш пълнителя, а сега в R8, има опасност, да си загубиш спусъка, но това не е страшно, от Блазер ще му сложат GPS, за лесно откриване, съответно срещу добра цена.

Пак казвам Блазер е прекрасна пушка, но не ме кефи агресивната им реклама, .... за R8 даже има снимано детенце което гледа през отвора за пълнитело-спусъка за да покажат колко е безопасна..... страшно.... пушката и спусъка са в касата, ако детето е взело пушката, значи и спусъка ще е достъпен, а моя син е на 6 години и съм сигурен че сглобяването въобще няма да му е проблем....

До тук с Блазер, другата реклама която ме отблъсна беше на оптика, за която твърдяха, че по-големия тубос бил предпоставка за по-голяма пропускливост на светлина, пак голям майтап, ами най-добрата да е няма да я погледна даже, щото се подиграват с хората, не всички са учили физика, и са така сладко обработени, че даже ми писаха на лични за да ме убеждават колко не съм на ясно....

Същата работа и със Сако, пак казвам много добра пушка, но четах някъде, че видиш ли имат различни цевни кутии за шорт калибрите и лонг калибрите и това било голямо предимство, щото видиш ли системата била по-балансирана, и се постигала по-малка дължина спрямо другите марки в същия клас движението на затвора било редуцирано в дължина при шорт калибрите и назнам си какво още, а кото се замислиш, тогава лонг калибрите няма това предимство, това си е недостатък за БГ, щото, ако имаш шорт калибър и ти трябва детайл, в магазина ще има само за лонг калибър или обратното....

Иначе е добре да се дракаме за пушки и мацки, .....Марки исках да кажа, това е част от лова все пак, а и всички сме си платили билетите и имаме право на лакардия...

Поздрави и наслука!

P.S. Тема за Зауер, прекрасна пушка.... и отново Блазер та Блазер....

Edited by todor_gps

Ще опитам по друг начин:

Оптиката се монтира там, където може да бъде монтирана, като при това стабилността и повторяемостта зависят не от мястото, а от начина на самото монтиране. Т.е. от вида на монтажа.

Именно той ти допада при Блазер. Не че и на мен ми допада, но все пак е предназначен за този вид оръжие и няма начин да бъде приложен при класическите болтови пушки, каквато е въпросният Зауер. По причината, която споменах в предишния си пост.

Те колко е просто.

Това в синьото е съвсем вярно, но не ме безпокои кой знае колко. Но с това в червеното ми позволи да не се съглася, тъй като съществува поне теоритична възможност цевната кутия и цевта да мръднат една спрямо друга. Дори заради грешка на оператора при разглобяване и сглобяване на оръжието. Тогава няма как да не се загуби повтаряемостта. В конкретния случай на Зауер 404: Отворът, в който влиза цевта и самата цев в мястото на сглобката са с технологични размери, предполагащи идеален контакт и здравина, допълнително осигурени от 3 винта и един лост. (разказвам по памет). В случай на удар и механично увреждане на тези елементи на сглобката, контактът и съответно осите на цевта и кутията могат да загубаят своята успоредност и тогава прострелката отива на кино, да не говорим за други последствия.

Ето защо смятам, че не бих се спрял върху покупка на система, която предвижда монтаж върху цевната кутия, дори да няма друга възможност, както ти казваш.

Поздрави

ПП. Не виждам за какво точно спорим.

Жоро, във връзката на цевта и цевната кутия на цитирания Зауер 404 няма нищо кой- знае колко засукано, както го описваш. Напротив, въпросът е решен по най- елементарния и сигурен за една цилиндрична сглобка начин. След като се ориентира, цевта просто се стяга в разцепената в долния си край цевна кутия посредством трите напречни болта. Толкова. Няма какво да се обърка, освен някой заплес да забрави да притегне тези болтове.

Но същото се отнася и за другия вид оръжие. Ако не се стегнат двете гайки изотдолу в приклада /по точно в цевната кутия- алуминтийневия бединг, дет`му вика нашият приятел Теодор :hihi: / на Блазера, какво мислиш ще стане, независимо, че оптиката е закрепена непосредствено на цевта?

Нищо добро, що се отнася до групираността на попаденията. И то не защото в единият случай би се нарушило разположението на оста на мерника спрямо цевта, а в другия не. Това би се отразило на прицелването, но само до момента на изстрела. В момента на напускаkе на куршума от дулния срез обаче, нещата не са толкова прости.

Всъщност ти имаш Блазер и може да добиеш впечатление за това, което ти пиша, от първа ръка. Пробвай и пак ще си приказваме. :)

Edited by Shaman

Като подкрепа на думите на Стоян, бих го помолил да разкаже за един случай с повтаряемостта на приклад за Blaser - родно производство. Няма да цитирам собственици (бивши или настоящи), коментираме само техническия аспект на темата. Независимо, че оптиката е на цевта, къде отиваха попаденията при стрелба?

Жоро, във връзката на цевта и цевната кутия на цитирания Зауер 404 няма нищо кой- знае колко засукано, както го описваш. Напротив, въпросът е решен по най- елементарния и сигурен за една цилиндрична сглобка начин. След като се ориентира, цевта просто се стяга в разцепената в долния си край цевна кутия посредством трите напречни болта. Толкова. Няма какво да се обърка, освен някой заплес да забрави да притегне тези болтове.

Но същото се отнася и за другия вид оръжие. Ако не се стегнат двете гайки изотдолу в приклада /по точно в цевната кутия- алуминтийневия бединг, дет`му вика нашият приятел Теодор :hihi: / на Блазера, какво мислиш ще стане, независимо, че оптиката е закрепена непосредствено на цевта?

Нищо добро, що се отнася до групираността на попаденията. И то не защото в единият случай би се нарушило разположението на оста на мерника спрямо цевта, а в другия не. Това би се отразило на прицелването, но само до момента на изстрела. В момента на напускаkе на куршума от дулния срез обаче, нещата не са толкова прости.

Всъщност ти имаш Блазер и може да добиеш впечатление за това, което ти пиша, от първа ръка. Пробвай и пак ще си приказваме. :)

Аз си знаех, че ще има допълнителни коментари и да си призная, успя да ме убедиш, че ако има причини за безпокойство, то те са еднакви и при двете системи на монтаж. Като прибавим хилежа :lol: покрай алуминтийневия бединг, съвсем се разоръжих по спора. В крайна сметка приемам, че на всяка разработка трябва да се дава шанс и ако пробие, толкова по-добре. Но съветвам и откровените виртуални противници на другата марка да подходят също така конструктивно и неагресивно. :cap::drinks:

• 2 months later...