Jump to content

СКАНДАЛ

Recommended Posts

Проект за промени на злод от нлрс изпратен само на председателите на дружества, който се крие от ловците!Защо????????????????И ДО КОГА????????????

Интересен начин си избрал с това стряскащо заглавие, опитвайки се да разбереш нещо, което и ти самия не разбираш.

Вчера пусна същата ТЕМА с друго заглавие, но понеже не получи отговора, който си очаквал, реши да пробваш отново с по-бомбастично заглавие ?

Замисли се, дали пък няма такова нещо, което си мислиш, или някой те е подвел че има изпратен такъв проект, който умишлено се крие от някого.

Не вярвам да успее да се скрие такъв проект, още повече не е и необходимо, точно обратното трябва да бъде.

Теория на конспирациите е хубава тема, но не е за всеки... :cap:

Проект за промени на злод от нлрс изпратен само на председателите на дружества, който се крие от ловците!Защо????????????????И ДО КОГА????????????

Такъв проект в официалния сайт на НРЛС$СРЛБ за промени на ЗЛОД за сега няма.

Има само един проект за опазване на местообитанията на планинския кеклик в България 2007-2013г

Интересен начин си избрал с това стряскащо заглавие, опитвайки се да разбереш нещо, което и ти самия не разбираш.

Вчера пусна същата ТЕМА с друго заглавие, но понеже не получи отговора, който си очаквал, реши да пробваш отново с по-бомбастично заглавие ?

Замисли се, дали пък няма такова нещо, което си мислиш, или някой те е подвел че има изпратен такъв проект, който умишлено се крие от някого.

Не вярвам да успее да се скрие такъв проект, още повече не е и необходимо, точно обратното трябва да бъде.

Теория на конспирациите е хубава тема, но не е за всеки... :cap:

Oпитах да предизвикам тези които крият тези проектопромени да ги публикуват,но явно на тях не им пука.Има такъв ,,документ" и аз разполагам с него,но защо трябва да бъде публикуван от редови ловец,а не от авторите.Провери в националния съюз,ако изобщо вече може да се нарече такъв и ги попитай?Ще ти дам още един жокер-тези промени ще бъдат ,,обсъждани" на Хисара.

Поздрави

А за теорията на конспирацията-това е друга тема :cap:

Такъв проект в официалния сайт на НРЛС$СРЛБ за промени на ЗЛОД за сега няма.

Има само един проект за опазване на местообитанията на планинския кеклик в България 2007-2013г

Все по-често си задавам въпроса на какво сме се превърнали,уж сме ловци,уж ни е хоби/не включвам бракониерите/,но не се замисляме на какво са ни превърнали.Винаги съм отстоявал свободата си,защото това е основата на демокрацията.Ние обаче не искаме да сме свободни,искаме да сме роби,роби на едни частни посреднически измислени образования наречени ,,сдружения" Някой може ли да ми каже къде е правото на свободно сдружаване което ни дава Конституцията?!Няма такова,защото всеки от нас е ДЛЪЖЕН да членува ДОБРОВОЛНО единственно и само в ловно дружество!Никой от нас не може да си презавери ловния билет ако не представи ЧЛЕНСКА КАРТА ОТ ЛОВНО ДРУЖЕСТВО.А този който иска да членува в сдружението на зарзаватчиите,а ако не иска да членува никъде!Няма шанс!И как тогава този същия български гражданин,който спазва Конституцията може да упражнявам хобито си?!Въпроси,въпроси!А в същия момент тези които живеят на наш гръб,които нищо не работят и които си живеят бейски благодарение на безплатния обяд който ние плащаме,крият от същите тези наивници такива важни документи.Аз не мога да кажа нищо повече,просто нямам думи,вие-не знам! :(

Тъй като явно някои хора не ми вярват,преди да публикувам двата документа/единият е инструкция,другия е таблица с предложенията за промени/,бих искал всички които четат темата ,а и всички други с които имате връзка да се обадят на председателите на дружествата си и да ги попитат получавали ли са миналата седмица писмо от националния съюз с предложения за промени на ЗЛОД.След което нека всеки си направи съответните изводи,като например колко струваме всички ние за тях и дали е нормално националния съюз и председателите да пишат правилата,а ние само да ги изпълняваме.Далеч съм от мислълта,че всички председатели на дружества са маскари или че няма положителни предложения,но въпросът е принципен,а той е ЗАЩО СЕ КРИЕ ОТ НАС?Това,че всички сте изненадани означава,че на никой от вас не е казано.Мисля,че много хора ни дължат най-малкото обяснение,за да не кажа и нещо повече-оставки,защото в устава на всяко дружество е залегнал един основен принцип-прозрачност и информираност!

Очаквам вашите отговори.

Edited by Л_о_в_е_ц

Тъй като явно някои хора не ми вярват,преди да публикувам двата документа/единият е инструкция,другия е таблица с предложенията за промени/,бих искал всички които четат темата ,а и всички други с които имате връзка да се обадят на председателите на дружествата си и да ги попитат получавали ли са миналата седмица писмо от националния съюз с предложения за промени на ЗЛОД.След което нека всеки си направи съответните изводи,като например колко струваме всички ние за тях и дали е нормално националния съюз и председателите да пишат правилата,а ние само да ги изпълняваме.Далеч съм от мислълта,че всички председатели на дружества са маскари или че няма положителни предложения,но въпросът е принципен,а той е ЗАЩО СЕ КРИЕ ОТ НАС?Това,че всички сте изненадани означава,че на никой от вас не е казано.Мисля,че много хора ни дължат най-малкото обяснение,за да не кажа и нещо повече-оставки,защото в устава на всяко дружество е залегнал един основен принцип-прозрачност и информираност!

Очаквам вашите отговори.

Публикувай каквото имаш и тогава ще коментираме, иначе си приказваме едни приказки, които са подходящи за някоя сбирка в кръчмата !

Можеш да членуваш в някой от двата национални ловни съюза, които съществуват в момента в страната.

Ловът и ловуването не е задължително за никого ! На който нещо не му харесва в тази връзка, спокойно може да се откаже от това свое хоби или да потърси алтернативни варианти !

Този документ, за който говориш е изпратен до председателите на сдруженията, които през следващата седмица ще събират председателите на дружини, за да ги запознаят с него.

Както казах и в предния си коментар, такова нещо няма как да се случи тайно от ловците, а и няма никакъв смисъл да се прави по този начин !

Всякакви промени или предложения за промяна на законите в България се правят от НС, а предложенията за такива промени се публикуват на сайта му и така стават публично достояние на всеки, който се интересува от тях !

П.П. Проявата на нервност и желанието за манипулиране на околните с някакви користни цели, не е добър показател за ново регистриран потребител. Прибързаните заключения и необоснованите нападки също не говорят добре, а е признак на недобро възпитание.

Предполагам, че говориш за това предложения за промени в ЗЛОД, което след като го публикувам в най-големия ловен форум в България, явно няма да остане скрит за масовия ловец в страната... :)

Предложение за изменение и допълнение на Закона за лова и опазване на дивеча.pdf

Този документ трябва да бъде публикуван както на сайта на нацио;алния сьюз, така и тук.. Така се прави и така трябва да бъде,защото ние сме тези които трябва да кажат Да или Не на тези промени,не председателите и не съюза. А относно хобито лов, въпроса не може да бъде разглеждан по твоя начин. Ти ми казваш-или ще играеш по моята свирка или няма да си ловец. Говорим за това, че живеем в демократично общество, което означава най-вече спазване на законите. Би ли ми казал как ЗЛОД спазва върховния закон Конституцията след като отнема основно право-правото на СВОБОДНО сдружаване. Аз искам да съм ловец, но да не съм член на ловно дружество. Мога ли-не мога. Мога ли да не плащам членски внос-не мога. Могс ли да си презаверя ловния билет без членска карта-не мога. Това в момента на което са подложени ловците в България се нарича принуда, а парите които плащат - рекет. Естественно, че има много колеги нямат нищо против да си плащат и да членуват, но в случая говорим за онези които си обичат хобито, но не искат да бъдат принуждавани насила дачленуват някъде. Ето защо трябва да отпадне зависимостта ловния билет да се презаверява еди нстве нно при представяне на заверена членска карта, всеки да може да решава сам. Товае демократичното.

След малко ще кача документите.

Този документ трябва да бъде публикуван както на сайта на нацио;алния сьюз, така и тук.. Така се прави и така трябва да бъде,защото ние сме тези които трябва да кажат Да или Не на тези промени,не председателите и не съюза. А относно хобито лов, въпроса не може да бъде разглеждан по твоя начин. Ти ми казваш-или ще играеш по моята свирка или няма да си ловец. Говорим за това, че живеем в демократично общество, което означава най-вече спазване на законите. Би ли ми казал как ЗЛОД спазва върховния закон Конституцията след като отнема основно право-правото на СВОБОДНО сдружаване. Аз искам да съм ловец, но да не съм член на ловно дружество. Мога ли-не мога. Мога ли да не плащам членски внос-не мога. Могс ли да си презаверя ловния билет без членска карта-не мога. Това в момента на което са подложени ловците в България се нарича принуда, а парите които плащат - рекет. Естественно, че има много колеги нямат нищо против да си плащат и да членуват, но в случая говорим за онези които си обичат хобито, но не искат да бъдат принуждавани насила дачленуват някъде. Ето защо трябва да отпадне зависимостта ловния билет да се презаверява еди нстве нно при представяне на заверена членска карта, всеки да може да решава сам. Товае демократичното.

След малко ще кача документите.

Публикувал съм документа с предложенията за промени в прикачения файл.

Направих и отделна ТЕМА, където съм публикувал същия документ и там може всеки да коментира на воля всичко което е прочел в тези предложения.

Това е демократично... :)

Никой нищо не крие, просто пак някой нещо не е разбрал...

Направих и отделна ТЕМА, където съм публикувал същия документ и там може всеки да коментира на воля всичко което е прочел в тези предложения.

Благодаря ти,так се прави,но защо трябваше да се вдига шум и тогава да се получават нещата.Ти нямаш вина,защото явно и ти не знаеше.Коментарите и по тази тема са защото на всички ни ни пука за лова и точно това е нещото което вождовете би трябвало най-после да проумеят.

Благодаря ти,так се прави,но защо трябваше да се вдига шум и тогава да се получават нещата.Ти нямаш вина,защото явно и ти не знаеше.Коментарите и по тази тема са защото на всички ни ни пука за лова и точно това е нещото което вождовете би трябвало най-после да проумеят.

Ти вдигаш шум и се вълнуваш твърде много от тези неща :)

Както споменах всичко си върви по нормалния начин, както е било и до сега при нас :cap:

Както споменах всичко си върви по нормалния начин, както е било и до сега при нас :cap:

Много правилно постъпва колегата,като вдига шум и с право се вълнува.

Аз също много се вълнувам,когато важни неща,като промени на закон не се прави прозрачно и задкулисно касаещи всички и особенно,когато всичко е свършен факт и заинтересованите нямат възможност да реагират на време.

Да . Така е била при ВАС. Но съвсем не е така при НАС. :cool:

• 2 weeks later...

Искам ама нямам нерви да пиша и коментирам за несправедливостта и лъжливата олигархията в лова , та за сега ще си чета ........................