Jump to content

Предложение за изменение и допълнение на Закона за лова и опазване на дивеча - 2015 г.

Recommended Posts

За мен важните неща са:

Национално сдружение се оказва бетон и няма мърдане - останалите сдружения отиват към десета глуха!

Групов лов на сърна!

Срока за водоплаващ!

Ловът с Лък!

Ловът с хищни птици!

Ловът със сертифицирани кучета!

Много важно за почти безконтролното увеличение на ловците- Нормата 70 хектара става Препоръчителна. А във България препоръчително е врата в полето!

Искам да внеса малко яснота относно въпросните предложения за промени.До дружествата са изпратени 2 документа,единият е това което обсъждаме,сиреч таблицата с предложенията ,а другият е писмо в което се благодари за ,,експедитивната работа" на председателите и е определена дата за ,,обсъждане" на тези промени-ЗАБЕЛЕЖЕТЕ-11.02.2015г.!!!!!!!!!!!Писмата са с изходящ номер и дата-34/05.02.2015г.!!!!!!!!!!В тази връзка бих искал да попитам,ако не бях вдигнал шум ,щяхме ли да знаем за тези предложения за промени???????????Освен това някой били ми казал как технически би могло да се осъшестви едно евентуално обсъждане с раята,за каквото всъщност не се споменава никъде в писмото.Това са 2 дни ,днес и утре ,за което време всичките 130000 донори евентуално е трябвало да бъдат запознати с предложенията,същите да бъдат разпечатани,раздадени ,обсъдени,написани отново с поправките и представени на срещата на 11.02.Истината е една,колкото и да не ни харесва,колкото и да не ни се иска да я признаем-ПРЕДЛОЖЕНИЯТА ЗА ПРОМЕНИ Е ТРЯБВАЛО ДА БЪДАТ СКРИТИ ОТ ЛОВЦИТЕ И ,,ОБСЪДЕНИ"/подкрепени/ ПОД МАСАТА САМО С ПРЕДСЕДАТЕЛИТЕ НА ДРУЖЕСТВА!!!!!!!!!!И още нещо в подкрепа на съмненията ми-нито ,,нациналния съюз"/не мога да го напиша с по-малки букви/,нито Терзийски са публикували предлложенията за промени,освен тук никъде другате този документ не е публикуван!!!!!!!!!!!!!!!!!Днес е 09.02.2015г.,а срещата в Хисара е на 11.02.2015г.!!!!!!!!!!!!!!!!!

А ние обсъждаме ли,обсъждаме!!!!!!!!!!

И понеже някъде някой беше написал,че тези предложения не значат нищо,докато не влязат в парламента,бих искал да им кажа точно обратното-тези промени значат много и ще бъдат приети,ако трябваше да бъдат обсъждани,те щяха да бъдат обсъждани.!Освен това не подценявайте националния съюз,техните интереси се разминават с нашите и съвпадат с тези на управляващите,защото те са тези които могат да им покажат вратата,ние не,ние сме раята,безобидна,немислеща и единственно мрънкаща!

Виждам, че си ново регистриран потребител в нашия форум, но предполагам, че си чел какво пишем тук и преди да се регистрираш. Преди години имаше отново голяма дискусия във форумите в тази връзка с промени в ЗЛОД, даже бяха създали и някаква група от представители, които ходеха в НС и обсъждаха някакви неща. Резултат нямаше, както се и очакваше, но някой от представителите на тази група видяха народното събрание от вътре и се превъзбудиха...:)

Това ръководство на НЛРС-СЛРБ няма никакво лоби и никаква подкрепа сред депутатите в това НС !

Затова не очаквайте, че някой от който зависи да се приемат тези предложения ще ги вземе на сериозно.

Просто се демонстрира някаква активност от страна на ръководството на НЛРС-СЛРБ, което не е лошо, но за съжаление не е достатъчно.

Ще има промени в ЗЛОД, но те няма да бъдат драстични и няма да са такива, каквито някой очакват... ;)

За мен важните неща са:

Национално сдружение се оказва бетон и няма мърдане - останалите сдружения отиват към десета глуха!

Групов лов на сърна!

Срока за водоплаващ!

Ловът с Лък!

Ловът с хищни птици!

Ловът със сертифицирани кучета!

Много важно за почти безконтролното увеличение на ловците- Нормата 70 хектара става Препоръчителна. А във България препоръчително е врата в полето!

Това все пак са само техни предложения , те заедно с други предложения ще се разглеждат на експертно ниво в ИАГ и едва тогава може някои от тях да се внесат в проектозакон за промяна на ЗЛОД , да се надяваме ненормалните предложения ще отпаднат още сега преди всички тези процедури. Освен това едва ли НС ще приеме точно тези на НЛРС ако се стигне до гласуване ... по скоро не! А освен това в сегашния ЗЛОД има текстове които са очевидно противоконституционни ... много вероятно е някои от тях да бъдат отменени (например чл29 и чл30) което наистина ще промени сериозно закона! :big_boss:

Edited by lobo

Колега, въпроса ти е точен, без да зная какво конкретно имаш предвид ... като гледам как тръгна - имало ли разлика м/у правен субект и юридическо лице ??? ... считам, че няма смисъл, щото "обсъждане" предполага една елементарна грамотност, поне ...

Не виждам коментари по два твърде важни от практическа гледна точка въпроса:

1/ Ловните райони на дружинките ще се се определят вътре в рамките на сдружението, без участието на държавни органи /според мен, добра идея/, и

2/ Сертификацията на ловни кучета за гонка - твърде важно !

Може би има и други неща, не четох "под лупа", но ми се струва, че пак започва игра по "високите етажи" на ловните съюзи, от която на обикновения ловец му е все тая ...

Мнението ми е, че настоящия модел на организация на лова е тотално неадекватен на реалността, и че не може да даде нищо добро, независимо от напъните да се "оптимизира" ...

Хубав ден и седмица, здраве и слука !

Надявам се това се отнася за мене. Та за това.................

Грамотността е различна в зависимост от направлението за което се отнася.Не е срамно да си признае човек.Всезнайковците са предимно самозванци които от нищо не разбират. И точно този закон е огледало на тях. Очевадно е че е изготвен от юристи, под диктовката на някого,за които ловът е дейност различна от тази на истинския ловец.

Надявам се това се отнася за мене. Та за това.................

Грамотността е различна в зависимост от направлението за което се отнася.Не е срамно да си признае човек.Всезнайковците са предимно самозванци които от нищо не разбират. И точно този закон е огледало на тях. Очевадно е че е изготвен от юристи, под диктовката на някого,за които ловът е дейност различна от тази на истинския ловец.

Нищо лично, колега, извинявам се, ако така си го приел ... каквото и да алабализираме тук, няма да излезе нищо легитимно, което да свърши работа. Мястото е в дружинките, сдруженията, съюзите ... но там пак почваме, че от нас нищо не зависи, те са други, ние сме раята, и т.н., и т.н. ... и затова не виждам смисъл от анонимното обсъждане тук. Моето мнение съм го казал - моделът ни е тотално неадекватен на реалността, казионен, почти единствен, запазил се от соц-а ... и е неработещ, фактите са такива /според мен, разбира се/ ...

Здраве и слука !

Може да си припомните какво сме обсъждали в тази връзка ТУК и ТУК и ТУК и в още доста теми, но не ми се рови сега да ги търся. Винаги когато настъпи някакво подобно оживление по темата, се включват потребители с доста интересни и разумни предложения, като има и доста неадекватни такива :)

Лошото е, че тези, от които зависи това да се случи не ги вземат на сериозно... :police:

Нищо лично, колега, извинявам се, ако така си го приел ... каквото и да алабализираме тук, няма да излезе нищо легитимно, което да свърши работа. Мястото е в дружинките, сдруженията, съюзите ... но там пак почваме, че от нас нищо не зависи, те са други, ние сме раята, и т.н., и т.н. ... и затова не виждам смисъл от анонимното обсъждане тук. Моето мнение съм го казал - моделът ни е тотално неадекватен на реалността, казионен, почти единствен, запазил се от соц-а ... и е неработещ, фактите са такива /според мен, разбира се/ ...

Здраве и слука !

Значи време му е ... :rolleyes:

Здраве и слука !

Това е истината.

Току що по една телевизия съобщиха че се отлага гласуването за промяна на закона за лова, поради политически причини,каквото и да означава това.

Може да си припомните какво сме обсъждали в тази връзка ТУК и ТУК и ТУК и в още доста теми, но не ми се рови сега да ги търся. Винаги когато настъпи някакво подобно оживление по темата, се включват потребители с доста интересни и разумни предложения, като има и доста неадекватни такива :)

Лошото е, че тези, от които зависи това да се случи не ги вземат на сериозно... :police:

Как преценяваш тези сегашните на НЛРС ? :rolleyes: