Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Колеги ако не се лъжа няма никакъв проблем да се пуцат 22 short в оръжие 22lr особено в еднозарядно като ТОЗ 8 да речем, само трябва да се внимава да не се допусне натрупване на олово по патронника. Та въпроса ми е да не би да бъркам?

Може да се стреля колега но е много слаб тои е само за мишени и то на 10м.за късоцевни оръжия /пистолети револвери/

Колеги ако не се лъжа няма никакъв проблем да се пуцат 22 short в оръжие 22lr особено в еднозарядно като ТОЗ 8 да речем, само трябва да се внимава да не се допусне натрупване на олово по патронника. Та въпроса ми е да не би да бъркам?

Стрелям ги с Брно 1 ... на 15 метра пробива 2см чамова дъска и кърти от бетона зад дъската. И си е доста точно.

Стрелям ги с Брно 1 ... на 15 метра пробива 2см чамова дъска и кърти от бетона зад дъската. И си е доста точно.

:D И е само 5ст.

Аз пробвах групата е 45см.по-ниско и три пъти по-голяма,някои от куршумите бяха ударили мишената странично.Моята пушка е полуавтомат и неможе да ги презарежда и затова ги зареждах по един ръчно.Съжалявам че не запазих мишената.

Аз пробвах групата е 45см.по-ниско и три пъти по-голяма,някои от куршумите бяха ударили мишената странично.Моята пушка е полуавтомат и неможе да ги презарежда и затова ги зареждах по един ръчно.Съжалявам че не запазих мишената.

Странно , не би трябвало да е толкова , зле ... тези куршумчета тръгват със скорост около 280 - 290 м/с и са около 28 грейна , за сравнение един 22lr субсоник е около 310 м/с при 40 гр. Енергията на 22lr ако е около 120 джаула на късия е около 80. Примерно. Та ми се струва че не би трябвало да има чак такава разлика , за групата е ясно че ще е доста по голяма ама пада ми изглежда прекалено голям ... ще видим.

Заради патронника е колега - при .22ЛР куршумчето се опира в нарезите, когато в същия патронник заредиш .22 шорт - му остава 4-5 мм до нарезите и се нарязва с удар. Оттам и деформация на куршума. Отделно патронника е по-широк от цевта и част от газовете минават пред куршума, преди да влезе в нарезите и това също спомага. А иначе групата на 50 метра и странични попадения на куршумите е абсурдно - аз небих стрелял с такива, все пак читави ЛР се намират по 10-12 ст. и с 20 кинта си капитан на кораб;)

Заради патронника е колега - при .22ЛР куршумчето се опира в нарезите, когато в същия патронник заредиш .22 шорт - му остава 4-5 мм до нарезите и се нарязва с удар. Оттам и деформация на куршума. Отделно патронника е по-широк от цевта и част от газовете минават пред куршума, преди да влезе в нарезите и това също спомага. А иначе групата на 50 метра и странични попадения на куршумите е абсурдно - аз небих стрелял с такива, все пак читави ЛР се намират по 10-12 ст. и с 20 кинта си капитан на кораб ;)

Пробвах ги само от любопитство,нямам намерени е да ги използвам нито за лов нито за мишени.Интересно ми е какъв ще е резултата при колегата lobo ако пушката му е болтекшън.