Jump to content

Озверял пловдивчанин разсече домашно куче с брадва

Recommended Posts

Ясно беше от самото начало на темата, че доста от потребителите няма да разберат какъв точно е проблема с извършеното престъпление и по-конкретно с психичното състояние на извършителя на деянието.

Ако някой от защитниците на подобен род престъпления се опита да се замисли малко и да погледне по друг начин на това деяние, може да си спести доста неприятности за в бъдеще при една подобна необмислена ситуация.

Гледам някои потребители открито заявяват, че и те ще вадят брадвите и ножовете и ще постъпят по същия начин...?!

Видно е, че представа си нямат колко бързо и лесно могат да загубят правото си да притежават и употребяват огнестрелно оръжие за доста дълго време !

Забелязал съм, че доста ловци и притежатели на ОО реагират първо-сигнално в подобни ситуации и се замислям, дали не беше редно да се въведат отново психологическите изследвания за притежателите на ОО ... ?!

Това което пиша, може да ви бъде от полза за в бъдеще, въпреки, че се съмнявам, че ще разберете за какво пиша...

Морално-етичните норми не смятам да обсъждам, защото явно голяма част от аудиторията отново няма да разберат нищо...

Това обаче не пречи да си изразявате собствените мнения, така поне по-голяма част от съфорумците ще разберат, всеки според възможностите си, кой-какъв е в действителност...

• Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Добре г-н Генов,

бихте ли просветлили психопатите като мен (признах си го най-официално в предния ми пост) как се постъпва правилно и "второ-сигнално" в ситуация например като описаната от колегата Сандански?

Пак бихте постъпили Вие, недай си Боже, ако станете неволен свидетел на подобна ситуация?

Може би правилно и второ-сигнално би било да се оставят кучетата да си начешат зъбите с тялото на жената, после да се съберат парчетата от старицата, тропащото бастунче и другото каквото е останало, и да се отиде и да се поговори тихо и кротко със собственика на кучетата - "Вижте сега господине, т'ва дет; вашите кротки кученца направиха, не е хубаво така да правят....".

На децата и внуците на бабичката може би трябва да им се обърне внимание - ако имат останал друг старец в родата - за напред да вземат да му сложат нещо меко на бастуна от долу, че да не тормози с тракането си кротките кученца на някой си....

Та интересно ми е каква би била Вашата реакция в подобна хипотетична ситуация....

Здравей колега , така както е зададен и адресиран въпроса ти , мога да се обзаложа , че ще позная поне три - четири "опорни точки " , при отговора , повтарящи се многократно ,като утвърден рефрен :lol: . Ако искаш , ще ти ги напиша на лични , а ти после си ги сравни , ако получиш отговор . Но предполагам , че и сам се досещаш :D .

За инцидента с догото ,ако гледаме как стоят нещата от правова и житейска гледна точка , случая би се покрил с хипотезата за крайна необходимост , при условие че догото е давело другото куче и този със секирата го бе ударил първо няколко пъти с тъпото , пробвал е и други възможни начини , в опит да ги разтърве , но не е успял.

Т.е . защитавал е законен интерес , като е причинил по - малки или равни вреди , от тези които е могло да настъпят и да претърпи.

При случая на колегата " Сандански " , където има загинал , нещата си отиват на неизбежна отбрана , и ако куче с размер и възможности да нанесе рани , потенциално опасни за живота , е нападнало човек / не някой разлютил се пекинез например :D / то си го трепеш без проблем .

Стига да не извършиш това със средства и по начин опасен за здравето и живота на други , / да го подкараш с картечница , да хвърлиш граната - нарочно използвам абсурдни примери за да подчертават повече /.

Това си е мое мнение , разбира се.

Поздрави и наслука !

Edited by damian1

Ама аз не мога да си обясня защо всеки разсъждава с акъла дето идва после?! Недоумявам просто. Хората са го казали - като се обърне колата - пътища много.

Имам познат, приятел мога да го нарека даже, дето на моменти по 20 секунди заеква и не може да каже думата си... и това точно от лай на куче като е бил по спомени около 10-11 годишен. Майка ми също заеква... от малка.... на дали ще предположите... пак от лай на куче....

Сина ми като беше на годинка и 7-8 месеца държейки го на ръце излезнах на двора при кучето ми. И то па вземе, че лайне (от радост, не от друго) към мен и детето.... Сега сина е 3 години и не ще и да припари на двора, а мен до скоро ме бе страх да не започне да заеква и той... Дори и сега като чуе, че кучето лае на двора - си скрива лицето с ръце и За това и се дразня на това колко е безобиден лая на кучето... Това отмен за безобидния лай на кучето.

А относно по-голяма и по-малка вреда, настъпили, претърпени, законни и незаконни интереси, избежна и неизбежна необходимост и незнам си още какви юридически глупости.... абе вие незнам какви хора сте бе!!!! КОй в подобна ситуация има време да ги пресмята тия неща бе, хора!!!

Пак казвам - никой не разказа версията на "Звяра", но ако човека и за миг е преценил, че има и най-малка опасност за дете - подкрепям действията му на 10000000%... Па вие ме мислете за какъвто искате!

Edited by Borizanov

Здравей колега....................... е нападнало човек / не някой разлютил се пекинез например :D / то си го трепеш без проблем .................................

Поздрави и наслука !

Извън темата.

Знам човек, който застреля болонка (или нещо от сорта) с личното си КНО. Болонката беше в процес на хапане на крака му.

След 2-3 години съдилища го оправдаха и му върнаха КНО-то.

Знам, че един от най-уважаваните колеги от форума го познава и е възможно да знае всичко в детайли, но не съм сигурен дали чете тази тема.

Наслука!

Добре г-н Генов,

бихте ли просветлили психопатите като мен (признах си го най-официално в предния ми пост) как се постъпва правилно и "второ-сигнално" в ситуация например като описаната от колегата Сандански?

Пак бихте постъпили Вие, недай си Боже, ако станете неволен свидетел на подобна ситуация?

Може би правилно и второ-сигнално би било да се оставят кучетата да си начешат зъбите с тялото на жената, после да се съберат парчетата от старицата, тропащото бастунче и другото каквото е останало, и да се отиде и да се поговори тихо и кротко със собственика на кучетата - "Вижте сега господине, т'ва дет; вашите кротки кученца направиха, не е хубаво така да правят....".

На децата и внуците на бабичката може би трябва да им се обърне внимание - ако имат останал друг старец в родата - за напред да вземат да му сложат нещо меко на бастуна от долу, че да не тормози с тракането си кротките кученца на някой си....

Та интересно ми е каква би била Вашата реакция в подобна хипотетична ситуация....

И аз същото обяснявам ма някой хора си знаят тяхното, съгласен съм с казаното от теб колега на 100%

Извън темата.

Знам човек, който застреля болонка (или нещо от сорта) с личното си КНО. Болонката беше в процес на хапане на крака му.

Знам, че един от най-уважаваните колеги от форума го познава и е възможно да знае всичко в детайли, но не съм сигурен дали чете тази тема.

Наслука!

Що да е извън, направо си е в темата.... и в случая това си е самозащита, като разните малоумни притежатели на кучета не умеят да ги контролират куршума и брадвата могат!

Ако закона беше малко по друг за използване при самозащита и при защита на лично имущество на огнестрелно оръжие от повече хора в държавата, доста мангали (предимно) а и кучета нямаше да са на този свят, а кражбите и кучета без намордници и пуснати свободно по паркове и улици биха били много по малко!

Edited by momcho2000

Извън темата.

Наслука!

За да не навлизаме в спиралата на доводи и примери за родното ни правосъдие , ще ти кажа , че познавам / за съжаление / и хора , които са убивали други хора и съда ги е оправдал .

В конкретния казус , който посочваш , ако не са повлияли финикийските фактори , е възможно съда да е приел , че деянието е извършено в условията на хипотезата " при уплаха или смущение ".

Поздрави и наслука !

За да не навлизаме в спиралата на доводи и примери за родното ни правосъдие , ще ти кажа , че познавам / за съжаление / и хора , които са убивали други хора и съда ги е оправдал .

В конкретния казус , който посочваш , ако не са повлияли финикийските фактори , е възможно съда да е приел , че деянието е извършено в условията на хипотезата " при уплаха или смущение ".

Поздрави и наслука !

О, да, разбира се!

Просто исках да кажа, че явно няма голяма разлика дали те е нападнал пекинез, болонка или мастиф.

За пича съм чувал, че го е гръмнал по 'устав' и не знам нищо за финикийски фактори.

Наслука!

О, да, разбира се!

Просто исках да кажа, че явно няма голяма разлика дали те е нападнал пекинез, болонка или мастиф.

За пича съм чувал, че го е гръмнал по 'устав' и не знам нищо за финикийски фактори.

Наслука!

Би трябвало да има значение , поради изискването в закона , интензитета и начина на защита , да съответства на характера и опасността на деянието .

В противен случай има превишаване пределите на неизбежната отбрана , което е наказуемо и в този ред на мисли пекинеза не е куче , което може да нанесе ухапвания опасни за живота на човек .

За това допуснах , че в твоя случай може да е прието , че дори да има разминаване в тези критерии , то е породено заради уплаха или смущение - вариант при който превишанане пределите на неизбежната отбрана , не се санкционира.

Т.е , човека е доказал ,че е взел кучето за бясно например , или е доказал , че като малък е хапан от куче и оттогава изпитва патологичен страх от кучета , който не му позволява да се контролира и т.н.

Допустимите версии са много , еле пък при нашето правосъдие.

Успешен ден и наслука !

Edited by damian1

Чета какво пишат някои потребители и се чудя, какви ''ерудирани'' и ''интелигентни'' ''ловци'' има...?!

Явно като се погледнат в огледалото и не виждат това, което виждат другите в тях..?!

Какво са животни животните, че някои олигофрени /както казва един потребител по-горе/ си изхвърлят животните на улицата, след като им се нарадват. Към такива индивиди трябва да насочите омразата си, а не към животните по улиците !

Ако ги нямаше споменатите олигофрени, нямаше да има толкова бездомни кучета и котки по улиците !

Снимката с този ''хубавец'' с брадвата е красноречив пример за всичко което съм написал !

Всеки си намира майстора, рано или по-късно !

Генов,твоята хипотеза е напълно идентична с тази на така наречените,,Екозащитници,,В София по улиците не съм видял никога чистопородно куче-нито визла,дратхар,гонче,немска овчарка,пинчер и т.н.Не знам как е в Плевен,сигурно трябва да мина нататък,че ми трябва птичар..........?По въпроса с чиляка с одраният чакал,големи лицемери сте значи,ако човека беше направил фотос на който отсъстваше той ,щяхте да му ръкопляскате ,ама сега видиш ли касапин.....На всички ръцете ни са наквасени с кръв,не се опитвайте да изкупите гузната си съвест.Звучите ,като грешник ,който отива при падрето да си изкупи греховете и после отново на спокойствие да твори нови...Относно насеченият дого,дакато не знаете цялата истина не залитайте в оценки!И крайно време е обожествяването на кучето в България да спре,има много по полезни животни от него!Добре ви го е казал Боризанов за к....те!

Генов,твоята хипотеза е напълно идентична с тази на така наречените,,Екозащитници,,В София по улиците не съм видял никога чистопородно куче-нито визла,дратхар,гонче,немска овчарка,пинчер и т.н.Не знам как е в Плевен,сигурно трябва да мина нататък,че ми трябва птичар..........?По въпроса с чиляка с одраният чакал,големи лицемери сте значи,ако човека беше направил фотос на който отсъстваше той ,щяхте да му ръкопляскате ,ама сега видиш ли касапин.....На всички ръцете ни са наквасени с кръв,не се опитвайте да изкупите гузната си съвест.Звучите ,като грешник ,който отива при падрето да си изкупи греховете и после отново на спокойствие да твори нови...Относно насеченият дого,дакато не знаете цялата истина не залитайте в оценки!И крайно време е обожествяването на кучето в България да спре,има много по полезни животни от него!Добре ви го е казал Боризанов за к....те!

Всеки си има собствено мнение и разбиране по различни теми, което не значи, че трябва винаги то да бъде правилно и вярно !

Кой-каква съвест има, също е субективен въпрос и това изобщо не зависи от теб по никакъв начин !

Всички са добре дошли в Плевен, това е един хубав български град с много история и днес празнуваме част част от нея !

Проблеми с бездомни кучета нямаме и за радост на всички плевенчани, нямаме такива комплексари, като тези коментирани в темата !

Честит празник на всички :drinks:

Всеки си има собствено мнение и разбиране по различни теми, което не значи, че трябва винаги то да бъде правилно и вярно !

.......

Да , хубаво е ВСИЧКИ да се сещаме от време на време за цитираното изречение !

....подчертах "всички" , нали?

:bira:

Наздраве за Празника!

Никой не може да ми вземе Опълченците на шипка!

Вече почти месец няма никаква официална информация по случая, освен пуснатата от колегата Наско Хвойнев.И най-вече какви са причините да се грабне брадвата.Ще споделя за скорошен случай в Ловешкото село Лисец излъчван по ТВ, при който на възрастна жена бяха ампутирани двата крака поради нахапването им от пуснати свободно агресивни кучета на нейна комшийка.Преди инцидента собственичката много кратно е предупреждавана, но без резултат, след инцидента отрича, че са нейни.Тя само ги хранила...Кучетата бяха заловени и евтанизирани, но пострадалата си остана инвалид до края на живота си.Проблема на този и други подобни случаи е, че има закони които регламентират къде и как трябва да се разхождат кучетата, но никой не ги спазва.Това в друга европейска държава нямаше да се случи, защото законите се спазват тоес има работеща институция която следи да се спазват.Наскоро познат живеещ в Испания ми каза ,че глобата ако не почистиш изпражнението на кучето си е 100 Е, за това там всеки си чисти...А в България собствениците на кучета нарочно ги водят по детските градинки да се изхождат на пясъка , където по-късно си играят децата и т.н.

Вече почти месец няма никаква официална информация по случая, освен пуснатата от колегата Наско Хвойнев.И най-вече какви са причините да се грабне брадвата.Ще споделя за скорошен случай в Ловешкото село Лисец излъчван по ТВ, при който на възрастна жена бяха ампутирани двата крака поради нахапването им от пуснати свободно агресивни кучета на нейна комшийка.Преди инцидента собственичката много кратно е предупреждавана, но без резултат, след инцидента отрича, че са нейни.Тя само ги хранила...Кучетата бяха заловени и евтанизирани, но пострадалата си остана инвалид до края на живота си.Проблема на този и други подобни случаи е, че има закони които регламентират къде и как трябва да се разхождат кучетата, но никой не ги спазва.Това в друга европейска държава нямаше да се случи, защото законите се спазват тоес има работеща институция която следи да се спазват.Наскоро познат живеещ в Испания ми каза ,че глобата ако не почистиш изпражнението на кучето си е 100 Е, за това там всеки си чисти...А в България собствениците на кучета нарочно ги водят по детските градинки да се изхождат на пясъка , където по-късно си играят децата и т.н.

Разликата в двата случая /първия, който е описан в тази тема и втория, за който говориш/ е, че в първия случай е имало собственик на кучето, който е бил с него и носи отговорност за неговите действия. В този случай има на кого да се потърси отговорност, ако се случи нещо и той не е направил необходимото, за да го предотврати !

Във втория случай няма лице, което да е отговорно за настъпилите трагични последици на възрастната жена.

Двата случая са коренно различни и нямат нищо общо единя с другия !

С втората част на поста ти съм съгласен, като от самото начало на темата обяснявам, че за всички проблеми с кучетата са виновни техните ''стопани'', а не самите животни !

Разберете го най-накрая, не е толкова трудно и не изисква голямо усилие...:)

Ако пренесем тези разсъждения в семейството, чиито разширени членове са домашните любимци, не е лошо да се сетим и за отговорността на родителите към възпитанието и поведението на своите деца. Тъй както никой родител не би допуснал (поне така с надявам) детето му да посегне пред очите му и да нарани друго дете, така същият този родител не би трябвало да изпуска от контрол кучето си. В нашата съвременна реалност обаче, се виждат много примери за обратното. И причината е точно в това, което припомни колега по-горе: липса на институции, които да наказват онези, които не спазват законите и с това нарушават правата на другите.

Двата случая са коренно различни и нямат нищо общо единя с другия !

Разберете го най-накрая, не е толкова трудно и не изисква голямо усилие... :)

Г-н Генов , наистина двата случая са различни и от пръв поглед нямат нищо общо.Но двата случая са резултат от една и съща причина...И тя е липсата на желание на държавните институции да решат проблемите.И чак когато се случат такива или други подобни случки, започваме да се вайкаме и се сещаме за законите.Започват се един абсурдни коментари, след около месец всичко утихва и си подкарваме пак по същия начин.Тоес "кучетата си лаят и кервана си върви."

Наистина и на мен ми е интересна другата страна.Тоес защо човека е хванал брадвата.Или някакъв ненормалник и психопат или ако е нормален, какво го е накарало да действа по този жесток начин.Пишат , че е уведомена полицията, но заведено ли е полицейско дознание на виновното лице и т.н.

• 2 weeks later...

Прочетох първия пост - за разказа на момичето разхождало кучето и ми направиха впечатление няколко неща: Тя казва, че разхождала кучето и го пуснала от повода. После изведнъж се появило другото куче. После започнали да се лаят, а след това се сджавкали. Няма ли разлика между лаене и сджавкване или по-точно не се ли е стигнало до накакво хапене между кучетата. Накрая въпросното момиче разказва, че дърпало кучето си, ама се появил човека с брадвата в гръб на кучето и го съсякъл с един удар. Е, нещо не мога да си представя как си дърпам кучето с повод или без повод, но винаги откъм гърба му и в същото време някой го съсича пак откъм гърба. А и раната изглежда малко странична. На мен лично, малко съмнителен ми се вижда разказа на момичето.

Edited by winterhunter

Рядко тъпа е формулировката "агресивни породи" .. Гледам доста "специалисти" я използват тук .. Аз лично съм изпратил доста скитащи кучета в кучешкия рай. Бях навремето порядъчно нахапан от доберман, с голям късмет останах жив, а добермана също пратих във великите ловни полета, но ако някой оправдава обсъжданото тук зверство, или се прави на интересен, или не е редовен с главата.

И аз недоумявам що за формулировка е това... Точно в тази връзка се чудя и защо за кучешки борби вместо дого не използват масово примерно чихуахуа, пинчери, булонки, дакели или що пък не и сенбернари ....

Иначе т'ва ловците сме сите една биииистра вОда не напита... маани маани... сите сме ангелчета небесни... Т'ва сите трепем с поглед дивеча и той просто неусетно се пренася във "вечните ловни полета"... Т'ва черва не са падали, крайници не са късани... абе да не изброявам...

Най - много ме е яд, щото мисля, че доста хора е добре да минат на хапчета с калции и глюкозамин, че ставите дет' са им над дланите са почнали да поомекват..... леекинко.... ми се струва.....

Аз вече се признах за психопат, така, че моля....

А ми пийте ги тези хапчета, че и без меки китки повечето ловци у нас си прав, не могат да стрелят ..

Чета, чета и все не намирам къде съм писал, че някой не може да стреля, но карай да върви, не всеки може да убива с поглед и "Хуманно" (т'ва впрочем е па един мой "любим" термин) и животното да умира едва ли не с усмивка, та ако благоволиш би могъл да ни светнеш лампата как става номера, па белким някой от нас неможещите да стрелят прихванем някой мурафет....

Чета, чета и все не намирам къде съм писал, че някой не може да стреля, но карай да върви, не всеки може да убива с поглед и "Хуманно" (т'ва впрочем е па един мой "любим" термин) и животното да умира едва ли не с усмивка, та ако благоволиш би могъл да ни светнеш лампата как става номера, па белким някой от нас неможещите да стрелят прихванем някой мурафет....

Чета те отдавна.Кръстих те плачипутка-помниш ли.До вчера пееше друга песен -за куче дето искаш да гледаш ама женати не ти давала.Питаше за породи,гледане и социализиране.Много ядяло било кучето и с какво ще го храниш.Сега голям капацитет се извъди,взе да разбираш от усмивки и смърт.Палячо си голям

Edited by Наско Хвойнев

Чети колега, чети, казват, че маймуните са станали хора, при теб се съмнявам, че ще се получи но пък знае ли човек, ако случайно се сблъскат двете ти мозъчни клетки - може и да научиш нещо от четеното. Даже съм дълбоко учуден и се съмнявам, че и да четеш можеш. Щото май някой друг ти е чел какво съм писал, но толкова ти е багажа да запомниш. И да, някои хора с постъпването си във форума първо са чели, после са питали, после като са понаучили нещо започват и да пишат. Други - такива като теб, колега, освен да да избиват комплексите си породени от миниатюрните размери на първичния полов белег между краката им, изтъквайки се като гооУеми мъжаги, ползват форумите само за да достигнат нови дълбини в умствената и социална деградация... Всичко това си има диагноза, най-вероятно са ти я казвали, но ще съм искрено изненадан ако си я запомнил.... Но както и да е...

Няма да ти падам на интелектуалното ниво, щото си под всякакъв санитарен минимум, но само ще ти кажа, че така ще кръщаваш и ще се обръщаш към тези дето са те направили и са те родили и отгледали, явно те са виновни за това което си - един път са направили грешката да те направят, после не са могли да ти дадат поне малко интелект, култура и възпитание. Просто грешка голяма са направили хората. Най-вероятно и те сега съжаляват, но няма какво да кажат.

Някой беше казал, че когато умреш всички покрай теб страдат, но на теб ти е безразлично и не усещаш. Същото било и когато си малоумен. В този ред на мисли - жал ми е за хората покрай теб, щото си живо доказателство за това.... Но ти не си виновен, просто явно така си си по природа, не се тормози, не е страшно но е за цял живот.

Съжалявам те, честно, не ти се обиждам, просто те съжалявам....

Може да си продължите разговора на ЛС, понеже стана доста личен и едва ли другите потребители се интересуват от него !

Ако продължите и двамата да водите този диалог в тази тема ще се наложи да изтрия коментарите, които не са свързани с нея !

О.... не бива . Гледам, че вече и лайкове има :lol: .

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.