Jump to content

Поредната изродщина

Share

Recommended Posts

142831581481641.jpg
Собственик на четириногия е Младен Зарев, който е военен
06 Април 2015, Понеделник

Автор: Флагман.БГ Снимки МВР
Животното издъхнало, докато агонизира от болка

Изверг уби с тухли беззащитно куче в айтоското село Пирне, съобщиха от полицията. Животното издъхнало, докато агонизира от болка. Собственик на четириногия е Младен Зарев, който е военен и не живее постоянно в селото. Предполага се, че кучето е убито в събота срещу неделя. Животното се казва Барак и не е породисто.

"Имам къща в селото, в която обаче не живее никой. В събота сутринта отидох там и видях кучето си затрупано с камъните и тухли, които убиецът е вземал от моя имот. Никой не е правил сериозни забележки за кучето ми. Единствените оплаквания са били, че се отвързва и ме предупреждаваха да го държа в колибката в двора си, за да не пречи", каза собственикът Младен Зарев пред Флагман.БГ.

http://www.flagman.bg/article/78289

Edited by Росен Генов
Добавяне на текста в темата

• Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Лай, квичене, собственика го няма и някой му писва, и това е резултата!

Това е резултата от продължаващата "демокрация" в България ! В една нормална държава това нямаше да се случи, понеже там хората са нормални и живота, който водят е подчинен на някакви правила. В нашата държава за съжаление нещата са тотално сбъркани, от което следва, че и обществото като цяло се е объркало в своите взаимоотношения. За съжаление няма изгледи нещо да се промени в скоро време.

Много пъти съм казвал и пак ще повторя, че основното нещо за възпитанието е средата в която живеят тези индивиди и семейството, което ги "възпитава" !

Какво може да се очаква от необразовани, невъзпитани, прости хора, за които извършването на подобни деяния са нещо нормално ? Такива "примати" се "възпитават" само и единствено по "техния начин", защото те няма как иначе да разберат !

Какъв е начина предполагам всички може да се досетите, изпробвано е многократно и работи със сигурност !

Ето това вече е за затвор - да влезеш в чужда собственост и да убиеш кучето.

Обаче аз пак мойта си - пак ли ще съдим разглеждайки въпроса субективно - само от едната камбанария и смекчавайки и премълчавайки вината на "камбанарията" от която гледаме:

1. Никой пак не казва как се е стигнало до това. Айде да е некой луд - отвързал се и айде в първата къща и каквато жива душа намери - трепе я. Май не става въпрос за това, а хора разправят, че "всяко следствие си има причина". Та питам се - каква ли е причината?

2. Ще попита ли някой за отношението на собственика към животното си - оставено само на село на синджир... . "...В събота сутринта отидох там..." ми звучи като "виждам го един - два дни в седмицата"... кога го храни, кога го гледа... Предполагам, че не знаете как се държи куче - вързано, само и гладно. Колегата Скитник ви обясни какво става...

3. Някой ще отчете ли факта, че е имало "не сериозни забележки"... колко са били несериозни - можем само да гадаем. Всеки кучкар знае, че отвързало се куче в близост до дома си (своята територия) не представлява никаква опасност... нали...

Подчертавам, че не оправдавам убийството по подобен начин, особено съчетано с навлизането в чужда собственост и мисля, че извършителя е за затвор в случая, но си мисля, че не малка вина тук има и другата страна. Всеки има различен праг на търпимост към виене, квичене и лаене, особено ако е всекидневно и по 24 часа, както предполагам е в случая, но не това е начина.

Г-н Генов е прав, че има тенденция за решаване на подобни проблеми по подобен начин, но мисля, че това е породено от липсата на законна алтернатива. На жълтите павета по София може и някоя институция да предпиеме мерки след подаден сигнал, но в малките населени места това - абсурд.

Винаги в такива теми се учудвам, как не разбирате основния проблем...?

Не са виновни животните, а техните "стопани" !

Всичко, което се случва го правят "хората" и последствията трябва да засягат тях, а не животните !

Като отидеш в циганския квартал, знаеш какво да очакваш и какви "хора" ще срещнеш там. Горе долу същото е и по села и паланнки, забутани и забравени от целия свят. Това правило си има изключения, но те са твърде незабележими сред основните проблеми, които съществуват там !

Пуснах темата тук и в други форуми с цел да доведа случилото се до знанието на колкото се може повече хора.

Не очаквам да коментирате!

Коментарите от сега ми е ясно горе долу в какъв контекст ще са. Горе долу знам и кой как мисли- все пак не съм във форума от вчера. Да,знам! Кучето е виновно,защото се е родило куче и не е нужно да го чета отново.

За мен това е гнусно..поредната изродщина !!!

П.С.Моля Ви и не харесвайте статията!

Ето това вече е за затвор - да влезеш в чужда собственост и да убиеш кучето.

Обаче аз пак мойта си - пак ли ще съдим разглеждайки въпроса субективно - само от едната камбанария и смекчавайки и премълчавайки вината на "камбанарията" от която гледаме:

1. Никой пак не казва как се е стигнало до това. Айде да е некой луд - отвързал се и айде в първата къща и каквато жива душа намери - трепе я. Май не става въпрос за това, а хора разправят, че "всяко следствие си има причина". Та питам се - каква ли е причината?

2. Ще попита ли някой за отношението на собственика към животното си - оставено само на село на синджир... . "...В събота сутринта отидох там..." ми звучи като "виждам го един - два дни в седмицата"... кога го храни, кога го гледа... Предполагам, че не знаете как се държи куче - вързано, само и гладно. Колегата Скитник ви обясни какво става...

3. Някой ще отчете ли факта, че е имало "не сериозни забележки"... колко са били несериозни - можем само да гадаем. Всеки кучкар знае, че отвързало се куче в близост до дома си (своята територия) не представлява никаква опасност... нали...

Подчертавам, че не оправдавам убийството по подобен начин, особено съчетано с навлизането в чужда собственост и мисля, че извършителя е за затвор в случая, но си мисля, че не малка вина тук има и другата страна. Всеки има различен праг на търпимост към виене, квичене и лаене, особено ако е всекидневно и по 24 часа, както предполагам е в случая, но не това е начина.

Г-н Генов е прав, че има тенденция за решаване на подобни проблеми по подобен начин, но мисля, че това е породено от липсата на законна алтернатива. На жълтите павета по София може и някоя институция да предпиеме мерки след подаден сигнал, но в малките населени места това - абсурд.

Съгласен съм с теб и прага на търпимост колега!

Днес един съсед ми къртеше с хилти в съседния апартамент. Шума беше ужасен просто и едва не полудях.

Трябваше да взема една тухла и злобно да млатя хилтито че да го размажа :D

Да,хилтито...гадното хилти тропаше ужасно :D

Съгласен съм с теб и прага на търпимост колега!

Днес един съсед ми къртеше с хилти в съседния апартамент. Шума беше ужасен просто и едва не полудях.

Трябваше да взема една тухла и злобно да млатя хилтито че да го размажа :D

Да,хилтито...гадното хилти тропаше ужасно :D

Биска, и аз не чета от вчера, и те знам кат' човек де' главата не ти е само да ти носи фуражката. Напротив.

Знам също, че болно приемаш подобни теми.

Но така както те имам за акълия човек, все си мисля, че би трябвало да погледнеш и от другата страна.

Да ти обясня какво имам в предвид преди да наскочат сума хора - съгласен съм, че деянието си е престъпление от където и да го погледнеш.

Не съм съгласен обаче, че в селата са само диваци и варвари. Включително и цигани познавам с мислене и морал дето много "бели" ..... нали...

Я си представи съседа ти, че кърти всекидневно, денонощно, в продължение на месеци.... абе нон стоп дет' се вика. Но ти си търпелив човек дет' се вика - стоик в истинския смисъл и съдържание на думата. Нямаш нерви, нямаш проблеми в семейството, в службата всичко е по мед и масло... абе нерви и ядове в живота - никакви! И траеш... ден, два... три, пет... седмица... седмици...месеци.... няколко месеца... оня си дърля с къртача... Казваш му един, два три пет... сто пъти карате се накрая... пускаш жалба дет' се сети и дет' не се сетиш... оня обаче си продължава, а отговор и помощ от никъде... Нито една институция не взема отношение, просто щото ... няма кой!

Та в края на краищата понякога да му счупиш хилтито, както се пошегува самия ти, може би ще е решението, тъй като ако счупиш главата на виновния вече е подсъдимо и там има кой да вземе отношение.

Просто хората в малките населени места са поставени в ситуация сами да решават някои от проблемите си, щото подобно на мисленето на някои хора тук - държавата е само София и няколко по-големи града. От там - нататък са само селяни и диваци и няма кой да се занимава с тях.

Нещата не само бели или само черни, това искам да кажа в крайна сметка. Има причинии следствия, водещи до други следствия и така докато се загуби нишката....

и цигани познавам с мислене и морал дето много "бели" .....

Е те такова животно нема... Не е имало няма и да има, нищо не става от тях, те са природно прости, тъпи, ограничени, кучето вече е друга бира, умни интелигентни животни, подаващи се на обучение, ей затова ме разчуства тая тема зарад животинчето, ако темата беше "мангасар убит с тухли" коментара ми щеше да е браво на тоя с тухлите!

Е те такова животно нема... Не е имало няма и да има, нищо не става от тях, те са природно прости, тъпи, ограничени, кучето вече е друга бира, умни интелигентни животни, подаващи се на обучение, ей затова ме разчуства тая тема зарад животинчето, ако темата беше "мангасар убит с тухли" коментара ми щеше да е браво на тоя с тухлите!

Абе че има - има. Има и "бели" дето не знам що ги водят хора. Мое мнение, не ангажирам никого с него. Свят голям хора - хора всякакви. Както казах нищо не е само бяло и само черно. Ма това е една друга тема.

Пуснете малко сълзи тия дни и за агнетата,дето ще умират със стотици.Как пък за друг вид животно не се застъпвате така ревностно?????????

Пуснете малко сълзи тия дни и за агнетата,дето ще умират със стотици.Как пък за друг вид животно не се застъпвате така ревностно?????????

Ти агнето колиш ли го или му размазваш главата с тухли? И друго да питам кучета, котки, канарчета, декоративни рибки и др. домашни ЛЮБИМЦИ ядеш ли?

Не знам дали остана някой неразбрал ,но ние не се застъпваме за определен вид животни. По скоро се възмущаваме от мисленето и действията на един друг вид гръбначни ,имащи претенцийте да се нарекат разумни и цивилизовани.

Биска, и аз не чета от вчера, и те знам кат' човек де' главата не ти е само да ти носи фуражката. Напротив.

Знам също, че болно приемаш подобни теми.

Но така както те имам за акълия човек, все си мисля, че би трябвало да погледнеш и от другата страна.

Да ти обясня какво имам в предвид преди да наскочат сума хора - съгласен съм, че деянието си е престъпление от където и да го погледнеш.

Не съм съгласен обаче, че в селата са само диваци и варвари. Включително и цигани познавам с мислене и морал дето много "бели" ..... нали...

Я си представи съседа ти, че кърти всекидневно, денонощно, в продължение на месеци.... абе нон стоп дет' се вика. Но ти си търпелив човек дет' се вика - стоик в истинския смисъл и съдържание на думата. Нямаш нерви, нямаш проблеми в семейството, в службата всичко е по мед и масло... абе нерви и ядове в живота - никакви! И траеш... ден, два... три, пет... седмица... седмици...месеци.... няколко месеца... оня си дърля с къртача... Казваш му един, два три пет... сто пъти карате се накрая... пускаш жалба дет' се сети и дет' не се сетиш... оня обаче си продължава, а отговор и помощ от никъде... Нито една институция не взема отношение, просто щото ... няма кой!

Та в края на краищата понякога да му счупиш хилтито, както се пошегува самия ти, може би ще е решението, тъй като ако счупиш главата на виновния вече е подсъдимо и там има кой да вземе отношение.

Просто хората в малките населени места са поставени в ситуация сами да решават някои от проблемите си, щото подобно на мисленето на някои хора тук - държавата е само София и няколко по-големи града. От там - нататък са само селяни и диваци и няма кой да се занимава с тях.

Нещата не само бели или само черни, това искам да кажа в крайна сметка. Има причинии следствия, водещи до други следствия и така докато се загуби нишката....

Гледах статията ,възмутих се и я качих тук. Колко е истина написаното не знам. Може пък стената сама да се е срутила и журналиста да е изопачил истината.

Истината е някъде там ,даже и не ми е толкова интересна. Не ме интересува и мотива на някой да размаже главата на куче с тухла.

То ,че има мотив има. То и зад всяко умишлено убийство на човек има мотив,нали?

Щом действаме първично то кое ни различава от животните?

Къде са ни претенциите тогава?

Виновни тук има ,мотив също ,но ако някой няма вина то това е кучето с размазаната глава.

За какво говорим тогава?

Няма да спорим колега. От самото начало споменах своя мотив тази статия да е тук и други интернет страници....

Е,в тоя ред на мисли пуснете снимка примерно на заклано агне и го защитете от кръвожадността на хората.Още не съм видял в българското публично и медийно пространство някой да защити друго животно освен Кучето,пиша го с голяма буква,защото то е признато за божество в България,все пак е редно е и ние да имаме животно божество ,както индийците!

Е,в тоя ред на мисли пуснете снимка примерно на заклано агне и го защитете от кръвожадността на хората.Още не съм видял в българското публично и медийно пространство някой да защити друго животно освен Кучето,пиша го с голяма буква,защото то е признато за божество в България,все пак е редно е и ние да имаме животно божество ,както индийците!

Пълнено става ли ?

post-40964-0-20943500-1428438319_thumb.jpg

Ужас,кои са тия изроди дето са направили така с бедното животинче,що за хора са това ,мани.мани,тия са за затвора ,хора помагйте,сезирайте прокоратурата,няма такива съдисти!Жалба до омбутсмана на Републиката,Хелзински комитет и т.н.Пускайте снимката в сайтове,вестинци!

Ужас,кои са тия изроди дето са направили така с бедното животинче,що за хора са това ,мани.мани,тия са за затвора ,хора помагйте,сезирайте прокоратурата,няма такива съдисти!Жалба до омбутсмана на Републиката,Хелзински комитет и т.н.Пускайте снимката в сайтове,вестинци!

Колега, като сравняваш куче с агне дигай си чукалата към Виетнам. Доколкото ми е известно там много се радват на кучешкото. При нас в България не е възприето яденето на кучета. Нормалните хора ги възмущават подобни изродски отношения към животните. Моето мнение е, че който жестоко се отнася с животните, така ще се отнася и с хората.

Агнетата не ги умъртвяват с тухли, доколкото ми е известно.

Edited by Sonyred

Тя смъртта не е ли една......................с тухла, нож,пушка.................Извинявам се. Просто забравих че има хуманна смърт и жестока такава.

И още нещо------ когато смъртта е последвана от хапване на добитото месо си е напълно нормално. А ако не се яде .........................у гадна си е .

Чак сега разбирам защо виетнамците си ги хапват.За да не са упреквани ..............................в жестокост.

Edited by деди

Тя смъртта не е ли една......................с тухла, нож,пушка.................Извинявам се. Просто забравих че има хуманна смърт и жестока такава.

И още нещо------ когато смъртта е последвана от хапване на добитото месо си е напълно нормално. А ако не се яде .........................у гадна си е .

Чак сега разбирам защо виетнамците си ги хапват.За да не са упреквани ..............................в жестокост.

В чл. 325а,325б и 325в са посочени достатъчно добре отговорите на въпросите Ви колега. "Който прояви жестокост ..." В наказателното право подробно е разработена темата, какво означава "особено мъчителен начин или с особена жестокост". За по - кратко това е начин, който причинява изключителни страдания на жертвата. Деецът проявява изключителна ярост, ожесточение, отмъстителност или садизъм, коравосърдечие и безчовечност. Описаното засяга убийствата спрямо хора, но е напълно съотносимо и към убийството на животни или нанасянето на телесни повреди, защото засяга качествата на дееца и показва външната характеристика на убийството или телесната повреда.

Иначе свободни съчинения за ловците убийци има много, но те не се споделят от посетителите на този форум.

Хайде със здраве, че е разпети петък. :)

В чл. 325а,325б и 325в са посочени достатъчно добре отговорите на въпросите Ви колега. "Който прояви жестокост ..." В наказателното право подробно е разработена темата, какво означава "особено мъчителен начин или с особена жестокост". За по - кратко това е начин, който причинява изключителни страдания на жертвата. Деецът проявява изключителна ярост, ожесточение, отмъстителност или садизъм, коравосърдечие и безчовечност. Описаното засяга убийствата спрямо хора, но е напълно съотносимо и към убийството на животни или нанасянето на телесни повреди, защото засяга качествата на дееца и показва външната характеристика на убийството или телесната повреда.

Иначе свободни съчинения за ловците убийци има много, но те не се споделят от посетителите на този форум.

Хайде със здраве, че е разпети петък. :)

Колега,дай да не намесваме наказателното право.И ще кажа защо. С пример от последните дни. Убийство извършено по така наречения особено жесток начин,изведнъж се променя, затова защото убиеца си бил признал и съдействал на следствието и прокуратурата.Признанието на съгрешението променя вида му. Та думата ми е че там има различен "аршин".Да го не намесваме в тукашния случай.

Тука четеме само едната страна. И веднага заклеимяваме извършителя. Ама той какво ще каже е все едно.Така беше и в един преден случай.Е те това никак не е нормално.

И понеже днес е петък ,ден на разпятието,нали самия Исус е казал притчата за камъка и вината. И защо постъпваме с този случай и с предния точно като страшния съд...................................разпятие. :cool:

Поздрави

Edited by деди

Колега, като сравняваш куче с агне дигай си чукалата към Виетнам. Доколкото ми е известно там много се радват на кучешкото. При нас в България не е възприето яденето на кучета. Нормалните хора ги възмущават подобни изродски отношения към животните. Моето мнение е, че който жестоко се отнася с животните, така ще се отнася и с хората.

Агнетата не ги умъртвяват с тухли, доколкото ми е известно.

Много сте податливи на манипулиране,не знам на колко години?Снимка,малко текст и се започва................Сониред,аз мен агнет не е по долу от кучето,нито прасето,котката и т.н.Има една стара книга и там пише,че животните са създадени да служат на хората,а не да им се кланяме.Деди ви го казал много добре.Като защитаваш кучето,защити и другите животни,не да удариш прасе,да му сложиш минзухар в дзурлата и да се снимаш доволен.Поне чуйте и двете страни и тогава давайте мнения.

Много сте податливи на манипулиране,не знам на колко години?Снимка,малко текст и се започва................Сониред,аз мен агнет не е по долу от кучето,нито прасето,котката и т.н.Има една стара книга и там пише,че животните са създадени да служат на хората,а не да им се кланяме.Деди ви го казал много добре.Като защитаваш кучето,защити и другите животни,не да удариш прасе,да му сложиш минзухар в дзурлата и да се снимаш доволен.Поне чуйте и двете страни и тогава давайте мнения.

Уважаеми колега Ники, ние не си играем на конспирации тук, за да сме податливи на манипулации. Коментираме един факт, който до момента отсрещната страна не е опровергала. Аз лично съм написал мнението си няколко дни след публикуването на темата. Кучето е приятел на човека още от древността. В гората то може да ти спаси живота, но котката, агнето не. Акцентът в тази и други подобни теми е нечовешкото и нецивилизованото отношение, което се демонстрира от разни индивиди. И съм сигурен, че колегите споделящи моите убеждения ще се възмущават при всяка подобна постъпка. Толкова от мен по темата.

Edited by Sonyred

Уважаеми колега Ники, ние не си играем на конспирации тук, за да сме податливи на манипулации. Коментираме един факт, който до момента отсрещната страна не е опровергала. Аз лично съм написал мнението си няколко дни след публикуването на темата. Кучето е приятел на човека още от древността. В гората то може да ти спаси живота, но котката, агнето не. Акцентът в тази и други подобни теми е нечовешкото и нецивилизованото отношение, което се демонстрира от разни индивиди. И съм сигурен, че колегите споделящи моите убеждения ще се възмущават при всяка подобна постъпка. Толкова от мен по темата.

Уважаеми колега/за съжаление не ти знам името/разбирам твоите благородни подбуди,но аз нещата ги разбирам по иначе.Кучето ,може да те спаси в гората ,но агнето и тия ядливите ,дето ги смятате второстепенни ще те спасят в града и селото,пък и в гората,ако ме разбираш.На мен кучето не ми е приятел,той ми е ПОМОЩНИК и има определена роля в живота на хората ,зависи от неговата порода,ловно куче,куче-пазач,куче-водач и т.н.Приятел може да ми бъде Иван,Драган ит.н.С тях мога да разговарям,да бия по бира,да ми помогнат и аз на тях при нужда.Така ,че преи мен няма йерархия на животните.Всичките са полезни с нещо ,ама да и припадаме при тяхна кончина ,не съм се изнежил все още.Тука мине -не мине време и пускат едни снимчици /и все на кучета/и се почва с фанфарите да се лютат някои хора.В ловните форуми ,на всяка почти страница е пълно с умрели животни,дайте да го караме по хладнокръвно.За последният ,пък и предишните случай никой не знае истината ,цялата истина.За това казвам,че сте податливи на манипулация.Мисля да си направя един експеримент,да намеря умряло животно ,ама по така и да ви напиша една сълзива история.Хващам се на бас ,че ако не е куче някои ще драсне някои спородичен ред и толкова......ама ако е някоя мивка ще се вие до небето.От както се появи този бизнес с кучетата по улиците,периодично се пускат сълзиви историйки за да си играят с по чуствителните хора.