Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Поредната изродщина

Recommended Posts

Биска, чакай малко бре, какви сме ловците ако не убийци??? Много ми е интересно? Ти убивал ли си? И ако да - какъв си тогава? Или за едно си "велик ловец" за друго - "убиец".... айде нЕма нужда... Т'ва го осъзнах точно 20 минути (докато ми мине адреналина) след първото убито животно - лисица. И това чувство го изпитвам пак маалко (пак заради адр-на) след всяка слука. Ма за мен съм си го приел. Често ми е гузно щото душа съм взел... ама нали това е "спорта", *** ти и спорта .... за мен лично, лова в днешно време си е чисто и просто законно задоволяване на животинския ни нагон, който за 100-тина 200 години дето се водим цивилизовани няма как да го изкореним.... или поне тия дето сме останали с по-твърди китки на ръцете .... И за мен няма разлика гълъб, яребица, пъдпъдък, заек, вълк, лисица и т.н. Все душа носят, макар и в различна опаковка.

Покрай нас, на 30 метра има детски парк. Кучета и котки бездомни Господ дал, дал, та се забравил. Като ги погледнеш - не мяза на нищо живо- окапала на места козина, пълни с бълхи и незнам си още какво. И тия животинки ходят и се изхождат ха познай къде... в пясъка дето играят децата. Честно ти казвам, ако не съм на центъра, отдавна да съм извадил пушката и да реша проблема. Не ме разбирай погрешно - едва ли не услуга на хайванчетата ще направа. Жал ми е за тях, щото верно не са виновни, но съм виждал и дете с белег през корема от лявата подмишница до десния хълбок - операция от тения. И да ти кажа по-ми беше жал за детето отколкото за скитащите кучета и котки дето ги разнасят тия болести.

И още нещо, не вярвам да не знаете, ама питайте по-старите като стаж ловци, едно време как са си заверявали билетите. По-точно еди каква си бройка уши от какво е трябвало да представят за да направят заверката. И какво са правили с флоберките (и не само) нощно време по града, и то съвсем законно - норми са имали до колкото знам.

Edited by Borizanov
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Това е резултата от продължаващата "демокрация" в България ! В една нормална държава това нямаше да се случи, понеже там хората са нормални и живота, който водят е подчинен на някакви правила. В нашат

Винаги в такива теми се учудвам, как не разбирате основния проблем...? Не са виновни животните, а техните "стопани" ! Всичко, което се случва го правят "хората" и последствията трябва да засягат тях

Уважаеми колега/за съжаление не ти знам името/разбирам твоите благородни подбуди,но аз нещата ги разбирам по иначе.Кучето ,може да те спаси в гората ,но агнето и тия ядливите ,дето ги смятате второсте

Posted Images

И още нещо, не вярвам да не знаете, ама питайте по-старите като стаж ловци, едно време как са си заверявали билетите. По-точно еди каква си бройка уши от какво е трябвало да представят за да направят заверката. И какво са правили с флоберките (и не само) нощно време по града, и то съвсем законно - норми са имали до колкото знам.

Под старите ловци аз разбирам времето преди 1989г. и нещо хич не ми се връзва да обикалят по нощите с флоберки, защото май са нямали. Пък и да са имали милицията тогава работеше здраво и това нямаше как да стане. Май май еж-ка :cap:

Edited by Sonyred

Защо сравнявате животните с хората колега деди?Нали сме индивида с най-развит интелект,макар напоследък да се убеждавам в обратното.Че сме убийци,убийци сме,но именно ние решаваме кога и как.Че са много бездомните кучета,много са и какво ще направим,ако всички ние тръгнем по парковете с пушките?Кои сме ние,че да решаваме?Защо когато тичахме след уважаваните стари ловци,никой не каза да стреляме по всичко,напротив-говориха ни за етика.Дума,която дори не знаех какво означава,но усетих,когато спазваме природния ред.Какво спечелиха те с тези думи,които остават винаги в съзнанието ни,когато става дума за лов-УВАЖЕНИЕ.Уважение към тях,към природата и възможност да предадем тези думи,този адреналин и тази етика към природата на следващите.Това за мен е най-големия трофей на един ловец.Да го гледат последователите му с почит и респект.И ако не си спомняте какво пише в книгите за лов,още в самото начало...самия старт,ще си позволя да ви припомня. Неотменна част от ловния спорт е ловната етика. Тя представлява съвкупност от поведение, отношение, разбирания и емоции, с които ловецът изразява своето уважение и преклонение към окръжаващата среда, природата и дивеча, допуснали го в своя съкровен свят и дали му уникалния шанс да преживее незабравимите емоции на неговото ловно приключение.

Още при подготовката за ловния излет, човек се настройва за един неподправен допир с природата, без непременно да се търси отстрел на всяка цена. В никакъв случай не се стреля по бягащо животно (с изключение на лова на гонка), внимателно се преценяват качествата на избраното за отстрел животно. Ако то отговаря на изискванията на ловеца (възраст, пол, здравословно състояние, трофейни качества...), едва тогава се пристъпва към отстрел.

Книга,която едва ли помнят някои и за която си мислят,че няма смисъл,но за тези,които я отгръщат за първи път с треперещи ръце ,означава именно този старт,който го прави истински ловец . С уважение към всички ви:Хрис

Най ловното на темата е името на загиналото куче „Барак“,лека му пръс.всички и всичко останало няма нищо общо с лова.

Не знам какво интересно има в коментирането на случката,няма да се свършат нито лудите хора ,нито лаещите към небето кучета.

Под старите ловци аз разбирам времето преди 1989г. и нещо хич не ми се връзва да обикалят по нощите с флоберки, защото май са нямали. Пък и да са имали милицията тогава работеше здраво и това нямаше как да стане. Май май еж-ка :cap:

Добре бе Лъчо, майната му с какво оръжие е било, ако незнаеш - питай, нали това казвам. Аз съм бил малък тогава и не ги помня тия неща, просто предавам неща чути от мен от по-възрастните ловци. Сега да ли е било с флоберка, дали с 12-ти или 16 калибър е без никакво значение мисля...

Защо сравнявате животните с хората колега деди?Нали сме индивида с най-развит интелект,макар напоследък да се убеждавам в обратното.Че сме убийци,убийци сме,но именно ние решаваме кога и как.Че са много бездомните кучета,много са и какво ще направим,ако всички ние тръгнем по парковете с пушките?Кои сме ние,че да решаваме?Защо когато тичахме след уважаваните стари ловци,никой не каза да стреляме по всичко,напротив-говориха ни за етика.Дума,която дори не знаех какво означава,но усетих,когато спазваме природния ред.Какво спечелиха те с тези думи,които остават винаги в съзнанието ни,когато става дума за лов-УВАЖЕНИЕ.Уважение към тях,към природата и възможност да предадем тези думи,този адреналин и тази етика към природата на следващите.Това за мен е най-големия трофей на един ловец.Да го гледат последователите му с почит и респект.И ако не си спомняте какво пише в книгите за лов,още в самото начало...самия старт,ще си позволя да ви припомня. Неотменна част от ловния спорт е ловната етика. Тя представлява съвкупност от поведение, отношение, разбирания и емоции, с които ловецът изразява своето уважение и преклонение към окръжаващата среда, природата и дивеча, допуснали го в своя съкровен свят и дали му уникалния шанс да преживее незабравимите емоции на неговото ловно приключение.

Още при подготовката за ловния излет, човек се настройва за един неподправен допир с природата, без непременно да се търси отстрел на всяка цена. В никакъв случай не се стреля по бягащо животно (с изключение на лова на гонка), внимателно се преценяват качествата на избраното за отстрел животно. Ако то отговаря на изискванията на ловеца (възраст, пол, здравословно състояние, трофейни качества...), едва тогава се пристъпва към отстрел.

Книга,която едва ли помнят някои и за която си мислят,че няма смисъл,но за тези,които я отгръщат за първи път с треперещи ръце ,означава именно този старт,който го прави истински ловец . С уважение към всички ви:Хрис

Колежке ето сега ти казвам аз кой съм за да решавам. Аз съм този, който не иска да чака общината да реши да вземе някой лев парите определени за пердета, възглавнички и килими в детската ясла, или държавата да вземе от пенсията на баща ми или от лекарствата на примерно онко- болните, за да се вземат мерки по въпроса с бездомните животни. Макар, че там се наливат милиони... Друга тема е т'ва...

Аз съм този който не иска недай си боже някое дете да лепне нещо от бацилите в пясъка заради изпражненията на бездомните животни, докато чакам някоя институция да вземе мерки. Все още като държава и общество не сме способни да премахнем причината да ги има бездомните животни, затова мисля, че трябва да лекуваме симптомите, колкото и жалко и нередно да е това, в името на здравето на децата ни.

Иначе не си мисли, че съм изтрепал една камара кучета и котки, напротив... А всеки път като ги видя мисля, че трябва да взема подобни мерки, а не го правя точно заради въпроси като този в червеното... И искрено се надявам някой ден да не съжалявам, че не съм направил малко зло на време та е станало голямо зло след време..... Само времето ще покаже.

Не ти се връзва щото си много млад, лошо няма. Още около 1971 година започнаха първите хайки за безстопанствени кучета, бях ученик, но го помня много добре. На по късен етап,вече бях ловец, точно с флоберки и придружаващ милиционер се отстрелваха скитащите. Представяш ушите и се плащаше. Но документално много се спекулираше с бройката и спряха далаверата. На друг етап, поне за София, Виетнамците почти решиха проблема, но им свърши договора.

И молба към следващия, който реши да пусне подобна тема, недейте. Виждате, че само дразги се създават. Но ако това е целта, без мене!

Edited by mek'f

Книга,която едва ли помнят някои и за която си мислят,че няма смисъл,но за тези,които я отгръщат за първи път с треперещи ръце ,означава именно този старт,който го прави истински ловец

. С уважение към всички ви:Хрис

Ами колежке затова защото нито едните, нито другите могат да бъдат слагани под един знаменател.И да бъде използвано само едно определение.

Надявам се ме разбра.

Поздрави.

Не ти се връзва щото си много млад, лошо няма. Още около 1971 година започнаха първите хайки за безстопанствени кучета, бях ученик, но го помня много добре. На по късен етап,вече бях ловец, точно с флоберки и придружаващ милиционер се отстрелваха скитащите. Представяш ушите и се плащаше. Но документално много се спекулираше с бройката и спряха далаверата. На друг етап, поне за София, Виетнамците почти решиха проблема, но им свърши договора.

И молба към следващия, който реши да пусне подобна тема, недейте. Виждате, че само дразги се създават. Но ако това е целта, без мене!

Интересно ми е да разбера какво е твоето мнение по този въпрос, който коментираш ?

Живял съм по това време и знам за тези ''хайки'' по селата. Дори на места се престараваха и влизаха направо в имотите на хората и изкарваха кучетата...

Не мога обаче да си представя, че подобно нещо може да се случи малко по-на запад от нас. Чудя се там какви хора живеят, тоест аз не се чудя, явно вие се чудите защо там няма такива неща. В тези държави има ред и закон, който урежда всякакви взаимоотношения, както между хората, така и между хората и животните. Да не си помисли някой, че там всички са светци, не са, ама санкциите и глобите са такива, че ги правят много хрисими пред закона и всички се стараят да го спазват !

При нас е точно обратното, всеки си мисли, че е прав и щом си мисли, че е прав, то може да прави каквото си поиска.

Такива теми ще има все повече и призовавам потребителите да са по-активни и да заемат явна гражданска позиция по въпросите свързани с нехуманното, садистично и аругантно отношение към животните ! Без значение какви са животните ! Знам че сме ловци и именно за това трябва да сме много по-отговорни и да имаме ясна позиция по тези въпроси !

Не забравяйте, че за всички тези отвратителни истории са виновни хората, а не животните !

Преди няколко години кучета нападнаха сестра ми. Моето мнение вече е ясно.

А далаверата с бездомните кучета, точно така,ДАЛАВЕРА, трябва да приключи. Те са доходоносен бизнес за някои връзкарски фирмички.Малко факти. Брой бездомни кучета в София- над 100 000. Отпуснати пари от бюджета/разбирайте от джоба ни/, над 1 000 000 лева на година. Обезпаразитени, кастрирани и т.н.т. неизвестно.Колко кучета виждаме с марки на ухото, много малко.Работя в болница, буквално блокирана от три страни с кучета. Три групи по 6-7 песа, които ревностно защитават териториите си. Никое няма марка на ухото. Една нощ пристигна възрастна жена, която беше нахапана и по лицето от някоя от групите.След предприемане на всички възможни мерки до разните институции,до ден днешен те са си там. Парите по дейностите с бездомните кучета са безотчетни, и такива ще си останат, защото някой внимателно следи това да не се промени.

Преди няколко години кучета нападнаха сестра ми. Моето мнение вече е ясно.

А далаверата с бездомните кучета, точно така,ДАЛАВЕРА, трябва да приключи. Те са доходоносен бизнес за някои връзкарски фирмички.Малко факти. Брой бездомни кучета в София- над 100 000. Отпуснати пари от бюджета/разбирайте от джоба ни/, над 1 000 000 лева на година. Обезпаразитени, кастрирани и т.н.т. неизвестно.Колко кучета виждаме с марки на ухото, много малко.Работя в болница, буквално блокирана от три страни с кучета. Три групи по 6-7 песа, които ревностно защитават териториите си. Никое няма марка на ухото. Една нощ пристигна възрастна жена, която беше нахапана и по лицето от някоя от групите.След предприемане на всички възможни мерки до разните институции,до ден днешен те са си там. Парите по дейностите с бездомните кучета са безотчетни, и такива ще си останат, защото някой внимателно следи това да не се промени.

Така е, но за да се променят нещата, трябва да се промени отношението към виновните. След като сте подавали сигнали и никой нищо не е направил по въпроса, информирате медиите и продължавате още по-настойчиво да си търсите правата.

Дори да се приберат въпросните кучета, на тяхно място ще дойдат други.

Проблема е в безотговорността на хората, които ''произвеждат'' тези бездомни животни ! Те трябва да се наказват и то много сериозно, има начини за целта, но явно ситуацията в която се намираме, това скоро няма да се случи.

А, че има интереси да има бездомни кучета, никой не спори.

Така, и...

Айде ние ясно какви сме, Вие какво предлагате в "...ситуацията в която се намираме..." да правим? Интересно ми е...

Да чакаме да се промени ситуацията, докато някой се налапа с пари по кучешките програми и реши да направи нещо по въпроса, а през това време кротко да гледаме репортажи за нахапани и разкъсани деца, жени и старци? Да не говорим за заразите които тези животни пренасят - умножете някаква цифра на бездомните животни, умножете по около 4 пъти годишно (3 месеца е цикъла само на тениите смятам, без другите гадости), после умножете по няколко хиляди яйца.

и ние ще чакаме нечия алчност да бъде задоволена ли... дали това ще се случи някога???

Айде Вие ни просветлете какво трябва да се прави.

Така, и...

Айде ние ясно какви сме, Вие какво предлагате в "...ситуацията в която се намираме..." да правим? Интересно ми е...

Да чакаме да се промени ситуацията, докато някой се налапа с пари по кучешките програми и реши да направи нещо по въпроса, а през това време кротко да гледаме репортажи за нахапани и разкъсани деца, жени и старци? Да не говорим за заразите които тези животни пренасят - умножете някаква цифра на бездомните животни, умножете по около 4 пъти годишно (3 месеца е цикъла само на тениите смятам, без другите гадости), после умножете по няколко хиляди яйца.

и ние ще чакаме нечия алчност да бъде задоволена ли... дали това ще се случи някога???

Айде Вие ни просветлете какво трябва да се прави.

Нищо не предлагам, всеки който има някакви проблеми, трябва да намери начин да си ги разреши !

В града където живея няма проблеми с бездомните кучета. В селата, където ловувам също няма такива проблеми. В Разлог и околността няма представа как е, но предполагам, че и там не е по-различно.

След като смятате, че по начина който си мислите може да разрешите този проблем, то аз няма какво повече да кажа. Много хора си мислят, че така ще решат нещата, даже са правени опити и в съседни на нас държави и се оказа, че този метод не работи.

Ако наистина искате да промените нещо, съм написал по-напред какво може да се направи. Не е нужно да се повтарям, а и не е толкова трудно човек сам да се досети какво законно може да направи в подобен случай.

От компютъра и по форумите със сигурност нищо няма да стане, ама так е по-лесно...

Както казах, аз проблеми свързани с бездомни кучета нямам, а и от контактите ми с други приятели, също не съм останал с убеждение, че те имат такива проблеми. Не съм чул да има заразени деца в Плевен от контакт с бездомни животни, като се има предвид, че мои роднини работят в БАБХ.

Веднага ти казвам как е в Разлог. Бездомни кучета има доста. Котки да не говорим - една жена от блока до нас храни 14 броя... Под храни имам в предвид изсипва каква ли не помия от третия етаж върху пътеката и площадката дето е пейката на блока и дето майките си оставят количките (ако трябва за малко да ги оставят).

Кучета има всякакви размери - от такива с големина на котка, до такива дето се чудиш куче ли е мечка ли е. И най- интересното е, че не се свъртат повече от 2-3 дена, после идват нови... от къде - никой не знае. На групи от по 6-7-8 кучета. Някои казват, да са виждали микробуси по малките часове да ги изсипват в края на града, други казват, че от селата по влака ги пускат... но само слухове... До някъде намирам логика, щото само нашата община в района има кучкарник, съседните - не. А много интересно в община Банско дето ни е на плюнка разстояние - няма бездомни кучета... А сега де... що ли... И те проблеи с бездомни кучета нямат... ;)

Интересното е, че големите овчарски кучета не изгледжат никак недохранени, а не са нашенски - питал съм и моите земеделци и те ми казват, че не са нашенски кучетата, а ги изхвърлят от другите населени места.

Питах и човек от отдел екология към общината, казва не можем да им смогнем да ги прибираме. Ако не ги прибираме в града ще стане страшно.

Между другото точно това стана дума на една сбирка на ловната група - за тези нови и нови кучета дето постоянно се появяват, и тогава старите ловджии ми разказаха как са ги стреляли по улиците на града и даже норма са имали за да си заверят билета. Колко е вярно не знам, не ги помня тия неща.

Айде, кАжи ми какво да правим с случая като общината и те ръце са вдигнали - не смогват и им вярвам, че е така?

Веднага ти казвам как е в Разлог. Бездомни кучета има доста. Котки да не говорим - една жена от блока до нас храни 14 броя... Под храни имам в предвид изсипва каква ли не помия от третия етаж върху пътеката и площадката дето е пейката на блока и дето майките си оставят количките (ако трябва за малко да ги оставят).

Кучета има всякакви размери - от такива с големина на котка, до такива дето се чудиш куче ли е мечка ли е. И най- интересното е, че не се свъртат повече от 2-3 дена, после идват нови... от къде - никой не знае. На групи от по 6-7-8 кучета. Някои казват, да са виждали микробуси по малките часове да ги изсипват в края на града, други казват, че от селата по влака ги пускат... но само слухове... До някъде намирам логика, щото само нашата община в района има кучкарник, съседните - не. А много интересно в община Банско дето ни е на плюнка разстояние - няма бездомни кучета... А сега де... що ли... И те проблеи с бездомни кучета нямат... ;)

Интересното е, че големите овчарски кучета не изгледжат никак недохранени, а не са нашенски - питал съм и моите земеделци и те ми казват, че не са нашенски кучетата, а ги изхвърлят от другите населени места.

Питах и човек от отдел екология към общината, казва не можем да им смогнем да ги прибираме. Ако не ги прибираме в града ще стане страшно.

Между другото точно това стана дума на една сбирка на ловната група - за тези нови и нови кучета дето постоянно се появяват, и тогава старите ловджии ми разказаха как са ги стреляли по улиците на града и даже норма са имали за да си заверят билета. Колко е вярно не знам, не ги помня тия неща.

Айде, кАжи ми какво да правим с случая като общината и те ръце са вдигнали - не смогват и им вярвам, че е така?

Накратко ти казвам какъв е начина. Вдига се шум, пишат се жалби до общината, сигнали се изпращат да медиите и се прави подписка от повече хора. Ако няма резултат, се уведомява общината, че ще правите протестно шествие, викате отново медиите и продължавате.

Това е начина да направите нещо законно.

Съседката може да се предупреди, че ще направите общо събрание на живущите в блока и ще предприемете всички необходими мерки.

С протести,медии жалби нищо няма да стане.За тази цел трябва организация,коли кучкарници, екипи, упойки за злобните, т.е, едни пари, които няма кой да извади,защото отдавна са в джобовете на някои.И да стане какво ще ги правят, приюти ако има такива в района са пълни.Най много

да ги закарат до съседното населено място, и после отчети, извършени и неизвършени дейности и да се отпуснат допълнителни средства,че да си върнат "загубите".

Другото населено място прави същото след време.Преливаме си от пусто в празно, но държавата т.е ние плащаме. Кастрирането на куче е около 100 лева,бюджета е достатъчен за да се реши проблема, но не се прави, ясно защо.

Не знам как процедират в приютите, но до две седмици ако не се потърси случайно избягало домашно куче, или не се осинови някое, евтаназия,екарисаж и това е,следващите моля. А за така наречените производители, трябва да има достатъчно високи глоби, че да се замислят,направо да ги е страх само като си го помислят.Ако породистата кучка е направила скачка с нежелана порода, има няколко начина това да се оправи,но не и да ги пускат "миличките" защото им е много жал.

Хайде,пак се почва!Куче на покрива на кола в ден ,когато е 20градуса,завързано двустранно за дъгите за да пази равновесие,нормално е от съпротивлението да се опъне надзад,има кайшка ,която няма как да го удуши.Тия снимащите май не знаят ,че на кучето му се слага кайшка на вратлето ,а не жабо?!Единствената забележка е ,че няма каска ,както го предвижда закона!Сега някои да пусне снимка на кучета ,как се пренасят в сандък на ловджийски джип и да критикуваме собственика как може да затвори кучето ,като арестант????

С протести,медии жалби нищо няма да стане.За тази цел трябва организация,коли кучкарници, екипи, упойки за злобните, т.е, едни пари, които няма кой да извади,защото отдавна са в джобовете на някои.И да стане какво ще ги правят, приюти ако има такива в района са пълни.Най много

да ги закарат до съседното населено място, и после отчети, извършени и неизвършени дейности и да се отпуснат допълнителни средства,че да си върнат "загубите".

Другото населено място прави същото след време.Преливаме си от пусто в празно, но държавата т.е ние плащаме. Кастрирането на куче е около 100 лева,бюджета е достатъчен за да се реши проблема, но не се прави, ясно защо.

Не знам как процедират в приютите, но до две седмици ако не се потърси случайно избягало домашно куче, или не се осинови някое, евтаназия,екарисаж и това е,следващите моля. А за така наречените производители, трябва да има достатъчно високи глоби, че да се замислят,направо да ги е страх само като си го помислят.Ако породистата кучка е направила скачка с нежелана порода, има няколко начина това да се оправи,но не и да ги пускат "миличките" защото им е много жал.

Общинарите от Перник пращат писмо до екоорганизацията защтаваща кучетата в столицата.

---- Гопода, в града ни се навъдиха много кучета. Кажете какво да прави?????

----- Спокойно господа. Утре сформираме няколко групи за кастрация на животните и ви идваме на помощ.

----- Вие сте луди бре. Какава кастрация ви гони. Ще ли разберете, че те не ни е..т. Те ни ХАПЯТ бе тъпанари.

Хайде,пак се почва!Куче на покрива на кола в ден ,когато е 20градуса,завързано двустранно за дъгите за да пази равновесие,нормално е от съпротивлението да се опъне надзад,има кайшка ,която няма как да го удуши.Тия снимащите май не знаят ,че на кучето му се слага кайшка на вратлето ,а не жабо?!Единствената забележка е ,че няма каска ,както го предвижда закона!Сега някои да пусне снимка на кучета ,как се пренасят в сандък на ловджийски джип и да критикуваме собственика как може да затвори кучето ,като арестант????

Точно от такива разсъждения се получават проблемните ситуации. Наистина потребител с подобно мислене, който намира показаното в клипа за нещо нормално, просто няма какво да се коментира !

Много сериозни проблеми има с психическото здраве на българския гражданин ! За съжаление, така те възпитават и децата си, а по всяка вероятност, тази деца, така ще възпитават своите.

Ето това е основния проблем, който изобщо се съмнявам някога да се разреши. Към подобни, трябва компетентните органи от изпълнителната и законодателна власт да бъдат безкомпромисни, да му съставят няколко хубави акта по няколко закона. След това, понеже видно от снимките, въпросния примат, няма да има възможност да си ги плати, да му бъде изпратен съдия изпълните, който да направи запор на движимото или недвижимо имущество, за обезпечаване на вземанията по актовете към държавата.

Гарантирам, че същия идивид ще разказва цял живот за този случай на всичките си познати, а те знаейки какво му се е случило, със сигурност ще се замислят дали да вършат подобни простотии !

Има и по-лесен вариант, който ще има същия ефект и ще реши проблема на момента, но не ми се обсъжда публично. Веднъж написах в тази връзка, че е изпробван и работи безотказно !

Протестите, медиите и другите разрешени методи от закона, се правят с цел, да се даде по-голяма гласност и да се принудят общинските и държавни институции и служби да си свършат работата.

За останалото съм съгласен.

• 2 months later...

https://svetlinminkov.wordpress.com/

Денят ми започна попадайки на това ( в линка има жестоки снимки, не се препоръчва за деца и хора със слаби нерви!!!). Разрових се из нета и разбрах, че съществуват групи срещу това същество( не мога да го нарека човек), което с възторг извършва зверства над кучета и определено това му донася радост!!! Обърнете внимание и на последната снимка, на която кучетата не са бездомни.

За мен това е болен мозък и хладнокръвен убиец...

Денят ми започна попадайки на това ( в линка има жестоки снимки, не се препоръчва за деца и хора със слаби нерви!!!). Разрових се из нета и разбрах, че съществуват групи срещу това същество( не мога да го нарека човек), което с възторг извършва зверства над кучета и определено това му донася радост!!! Обърнете внимание и на последната снимка, на която кучетата не са бездомни.

Гери, наистина в последно време олигофрените стават все повече и този е поредния идиот, който избива някакви вродени комплекси.

Жалко че си далече, иначе можеше да го поканим да ни снима сватбата, която може да организираме на Дунава и после да му покажем колко е красива реката...

Бъди сигурна, че такива олигофрени винаги си намират майстора, още повече когато са известни !

Според мен този тип(фотограф) иска да привлече "внимание" и намира най-угодните за него снимки в интернет пространството,че и си подбира коментарите под тях.За мен на първа снимка е ударено куче от прасе по-време на лов видно от самата снимка.За втората не съм сигурен точно каква е,но не е ухото както казва.За третата няма какво да говорим,това си е умряло яренце,явно удушено или изкормено видно от дупките по-тялото.Другата снимка е на вълк,някъде беше качена по форумите.Следващите са на отрязани крака на хищници,а не са на заек,както го казва "фотографа".Следващата е на доста добре охранен чакал,а за последната пак някъде беше качена във форумите на изморени кучета след лов или кратка почивка за нова.Друг е въпроса,защо е избрал по-този начин да се рекламира???

Според мен този тип(фотограф) иска да привлече "внимание" и намира най-угодните за него снимки в интернет пространството,че и си подбира коментарите под тях.За мен на първа снимка е ударено куче от прасе по-време на лов видно от самата снимка.За втората не съм сигурен точно каква е,но не е ухото както казва.За третата няма какво да говорим,това си е умряло яренце,явно удушено или изкормено видно от дупките по-тялото.Другата снимка е на вълк,някъде беше качена по форумите.Следващите са на отрязани крака на хищници,а не са на заек,както го казва "фотографа".Следващата е на доста добре охранен чакал,а за последната пак някъде беше качена във форумите на изморени кучета след лов или кратка почивка за нова.Друг е въпроса,защо е избрал по-този начин да се рекламира???

Един друг подобен "фотограф" заради една снимка с мечка му прибраха луканките, пък този доста гости ще посреща като гледам в последно време. :D