Jump to content

Китайски реплики

Share

Recommended Posts

http://www.aliexpress.com/item-img/Cheaper-and-high-quality-Docter-Optics-Reflex-Red-Dot-Sight-III-Black-hunting-shooting-tactical-Balck/2050505921.html# колеги някой можели да даде коментар за тези тези китайски бързомерци

Често си купувам китаиски реплики.Някои стават други за нищо не стават,точно този модел не го взимаи-не става.

Виж това е тествано и е добре: http://www.dx.com/p/g001-red-green-dot-sight-rifle-scope-with-hex-wrench-1-x-cr1632-169462#.VSgYtPCzmt8

Често си купувам китаиски реплики.Някои стават други за нищо не стават,точно този модел не го взимаи-не става.

Виж това е тествано и е добре: http://www.dx.com/p/g001-red-green-dot-sight-rifle-scope-with-hex-wrench-1-x-cr1632-169462#.VSgYtPCzmt8

на какъв калибър иэдържа

В момента е на 12кал. мисля че няма да има проблем и на по-голями калибри,не виждам какво може да му се развали.На този от линка които е качил колегата също на 12кал.на петия истрел му се разлепи стъклото,залепих го но пък му се скъса болта за реглаж нагоре-надоло.

Миналата седмица монтирах подобен върху иж94 и ще видим колко ще издържи.Само дето на нашия пишеше АЙМПОИНТ иначе със същата визия.

Успях да го прострелям на 50м само с три куршума и след това изтрелях още 10 от 100 м.И всичките ги събрах в центъра,колкото покрива точката.Точката се виждаше много добре и е с правилна форма.

В ЗАКЛЮЧЕНИЕ мога да кажа,че останах само с добри впечатления.

Ето го с надпис Aimpoint има го и с надпис Барска цената е една и съща и нямат разлика. http://www.dhgate.com/product/aimpoint-t1-1x24mm-red-dot-rifle-scope-hunting/187740590.html#s1-14-7|1571239481

Абсолютно същия.

Ще видим колко ще издържи.

Моя издържа година и малко на 308 после не държеше прострелка

Моя издържа година и малко на 308 после не държеше прострелка

Колега как по-точно "не държи прострелка" в този бързомер има един светодиод и вдлъбнато стъкло отпред,или ще работи или въобще няма да работи.

Абсолютно същия.

Ще видим колко ще издържи.

Не се притесняваи колега,ще издържи много дълго! Някои китаиски неща са толкова добре направени че си задавам въпроса:

-Дали тези неща които тук ни продават за "оригинали" наистина са оригинални,или китаиците вече са толкова добри че техните "ментета"нямат разлика от оригиналите?

Ако е механиката тя се прави лесно,само да не замине електрониката.Сега съм му намислил един тест с 2-3кутий магнум патрони за да и видя възможностите.

Няма електроника колега! Има един светодиод,батерия,и ключе със степени за силата на светене.

Тогава няма какво да му се счупи и според мен ще издържи.Клиповете работеха много ясно и отчетливо,но времето ще покажел

И Аз така мисля,ако не падне от високо няма какво да му стане.

Наслука!

• 2 months later...

Не се притесняваи колега,ще издържи много дълго! Някои китаиски неща са толкова добре направени че си задавам въпроса:

-Дали тези неща които тук ни продават за "оригинали" наистина са оригинални,или китаиците вече са толкова добри че техните "ментета"нямат разлика от оригиналите?

http://ru.aliexpress.com/item/Hot-Selling-New-Arrival-High-Quality-MINOX-HD-ZA-5I-3-15X50-SF-Mildot-Rifle-Scope/32260497572.html

Ето го с надпис Aimpoint има го и с надпис Барска цената е една и съща и нямат разлика. http://www.dhgate.com/product/aimpoint-t1-1x24mm-red-dot-rifle-scope-hunting/187740590.html#s1-14-7|1571239481

Здравеи колега

от къде в Бг. може да се оборудвам с това чудо и за какви пари.

благодаря предварително

Здравеи колега

от къде в Бг. може да се оборудвам с това чудо и за какви пари.

благодаря предварително

Не знам къде в България се продава но можеш да си поръчаш от DX.com имат доставка за България става бавно за месец два.

Колеги аз си взех едно бързомерче от продавалника от фирма от Пловдив и много съм доволен продавачите бяха много точни и след година стрелба не съм имал проблеми.Някой казват абе добро ама китайско ами то и хляба и боба станаха китайски та кво да му мислим.Като ефтинджос та не ми се свиди да го суркам по клони и хрости на лова за разлика от някой дето не влизат в гъстот щото ще шм се надраска оптиката.Скоро си взех едно китайско устройство радио с МР флашка и тн....за звуци за вреден дивеч за огромната сума от 15лв та така вървят нещата.

Малиии забравих най важното от пет години имам фенерче с незнам си колко лумена но свети като лазер с зарядна батерия не е мръднало от как съм го купил и приятеля дето сме като сиамски близнаци вика ами то с твоето китайче май и заварки можеш да правиш спирам да ги хваля китайците щото няма какво да хваля българско че май очите ми взеха да се свиват по китайски синдром хахаха

От доста време търся активни антифони на народна цена държа да са Китайски.Ако някой е виждал такова животно да помогне.

• 4 months later...

Колеги аз си взех едно бързомерче от продавалника от фирма от Пловдив и много съм доволен продавачите бяха много точни и след година стрелба не съм имал проблеми.Някой казват абе добро ама китайско ами то и хляба и боба станаха китайски та кво да му мислим.Като ефтинджос та не ми се свиди да го суркам по клони и хрости на лова за разлика от някой дето не влизат в гъстот щото ще шм се надраска оптиката.Скоро си взех едно китайско устройство радио с МР флашка и тн....за звуци за вреден дивеч за огромната сума от 15лв та така вървят нещата.

Здравей колега,

Може ли да кажеш марка и модел? На коя фирма?

• 2 months later...

Колега lu-bo, стъклото от пред не е вдлъбнато а сложено под наклон за да може да отрази лъча назад за да го видим. При по качествените бързомери тези стъкла имат обработка, не е от без значение и с какво са залепени. Проблема идва при смяна на температурата от там е и разлепването друг е въпроса, че не са азотно пълни. Относно лазера той също е залепен с лепило към вътрешният тубос който се мести за да се настрой лазера. Най често изпускат пружинките /не напълно, но достатъчно/ който го държат и от там мени прострелката. При по новите модели от 2015г. се забелязва, че са направени в канал а как са захванати в този канал незнам засега - не съм разглобявал още. Електрониката се състой от платка от която зависи степента на светене. При по качествените има и системи за щадени на батерията също така и за стабилизиране на лъча. При по скъпите тази електроника е водо и прахозащитена.

Поздрави!

Edited by Любен

Здравей адаш!

Стъклото отпред е вдлъбнато и сложено под наклон.Няма никакъв лазерен лъч има светодиод които свети през една малка дупка /на някои бързомери има и сменяеми скали/ и отражението му се вижда в/у вдлъбнатото стъкло.До сега съм разглобил пет бързомера включително и един счупен "Аимпоинт 9000" Разликата между " ментетата" и оригиналите е минимална.Проблема при ментетата е не пружините а гумата която е в/у вътрешния тубос,след време винтчетата за реглаж се впиват в гумата и прострелката се губи и даже не достига ход за нова прострелка.Електрониката е една обикновенна "реглета" със съпротивления за регулиране силата на светене.Разбира се по-скъпите са по-добре направени и уплътнени но разликата в цената е огромна едните 900лв другите 50лв. Всеки сам решава.

Поздрави!

Здравей адаш!

Стъклото отпред е вдлъбнато и сложено под наклон.Няма никакъв лазерен лъч има светодиод които свети през една малка дупка /на някои бързомери има и сменяеми скали/ и отражението му се вижда в/у вдлъбнатото стъкло.До сега съм разглобил пет бързомера включително и един счупен "Аимпоинт 9000" Разликата между " ментетата" и оригиналите е минимална.Проблема при ментетата е не пружините а гумата която е в/у вътрешния тубос,след време винтчетата за реглаж се впиват в гумата и прострелката се губи и даже не достига ход за нова прострелка.Електрониката е една обикновенна "реглета" със съпротивления за регулиране силата на светене.Разбира се по-скъпите са по-добре направени и уплътнени но разликата в цената е огромна едните 900лв другите 50лв. Всеки сам решава.

Поздрави!

Разликата м/у ментетата и оргиналите е огромна. При тубосните дори и да се впие пружината в гумата, то бързомера се нуждае само от нова прострелка да не кажа, че при средният клас бързомери не е гума а някаква сплав м/у гума и пластмаса /по вероятно е да е пластмаса/ и служи като подложка на пружината за да не се измята вътрешният тубос. Масово се използва гума при ниският клас до 100-150лв. а най често при панорамните. Разликата при бързомерите от 50-150лв. и тези от 200 до .... е дилемата: кога стрелеца ще осъзнае, че е подобре да вземе нещо изпитано отколкото след пропуск да прави проверка от къде е проблема. Както написа по горе всеки сам решава, но отначало после ползва жокер след като осъзнае къде е проблема.

Поздрави!

Не искам да налагам моето мнение,само споделям личния си опит.При избора на бързомер е много важно на какво оръжие ще бъде монтиран за 12кал.най-подходящ е панорамния - при него няма гума при прострелка се движи целия корпус след това се застопорява непретенциозен е ако е менте ще издържи на 12кал но на 30-06 ,300маг. е безсмислено да се слага-не издържа пада му стъклото докато оригиналните издържат.Тубосните са доста по-здрави тези които са от 120лв. нагоре нямат проблем.Тези които са по 40-50лв не си заслужава да ги коментираме.Никога не трябва да се купува най-евтиното - лично мнение.

Поздрави!

Edited by lu-bo