Jump to content

11 Юни 2015 - Митинг - “За европейско бъдеще на ловното движение в България”

maestroto
 Share

Recommended Posts

Ние от Асеновград вече се организирахме.Доста народ от дружинките е заявил, че ще бъде .Тръгване в 8 ч.

Какво има да се органзира? Който може, да става и да отива. Аз вече съм си го планирал.

И от плевенското сдружение се организират доста хора. Понеже съм в голямото село със сина ще сме на линия. Само се чудим с екипировката ли. Ще взимаме и кучката. Жалко, че кречеталото ми е в Плевен иначе става за мероприятието. Мотото на тия сбирки е "много сме, силни сме". Ековците със 100 студента и бабета съсипаха не само нашия закон ми и поминака на маса хора.

Edited by Явор

И от плевенското сдружение се организират доста хора. Понеже съм в голямото село със сина ще сме на линия. Само се чудим с екипировката ли. Ще взимаме и кучката. Жалко, че кречеталото ми е в Плевен иначе става за мероприятието. Мотото на тия сбирки е "много сме, силни сме". Ековците със 100 студента и бабета съсипаха не само нашия закон ми и поминака на маса хора.

Яворе това не беше ли лозунг на една стара партия преди време ?

г-н.Боцин,като човек занимаващ се под някаква форма с екология и публична дейност искам да Ви уверя,че не всички Еко-партии или организации са рекетьори или престъпници.Аз също ще бъда на мероприятието,защото така виждам и чувствам нещата.С най-добри чувства.

Яворе това не беше ли лозунг на една стара партия преди време ?

Баш същият на същата е :) Дето преди няколко години с помощта на хлопащите с тенджери и черпаци,бабички и дядовци взе властта.

Какво има да се органзира? Който може, да става и да отива. Аз вече съм си го планирал.

Не баш така.Добрата организация,е в основата на всичко.Тук не пиша само за конкретния случай.Все ми се струва,че ако бяхме по-организирани като нация....., власт имащите(без значение от коя партия)нямаше да си разиграват така спокойно кончето,и най-вероятно нямаше да се налага да ходим по митинги.В смисъл,че ако всичко се организира както трябва,и се подкрепяхме взаимно и изразяваме солидарност на всеки митинг организиран за някаква справедлива кауза,било то от доктори,учители,полицаи,пожарникари,земеделци....и много още други,лично аз съм сигурен,че ще има ефект.Нещо като Един за всички,всички за един!И политиците след като забележат,че народа е сплотен и обединен,ще си имат едно на ум.Същото важи и за циганите.Пресен пример за това е случая в с.Гърмен.Години наред тормоз над българите,а какво стана когато гордият някога лъв се разяри и реши да покаже малко зъби и нокти?Веднага се намериха и полицаи и жандармеристи да защитят "електората".Къде бяха преди това?Колкото до митинга аз,още няколко колеги и едни приятели,които не са ловци,но в знак на солидарност ще дойдат да ни подкрепят, ще бъдем там.

Колеги не разбирате ли че тоя митинг е част от сценарии в който ние ще сме употребените?

То отначало беше наречено протест после стана митинг?

И защо се прави сега , нали всяко нещо си има цел , каква е целта според вас ?

Какво се иска и от кого се иска , и кой обслужва?

Някой ще даде ли някакъв смислен отговор?

Митинг, протест, стачка, кой както иска така да си го нарича!

Защо сега ... ами кога е точния момент, той май отдавна е отминал?

Целта - да се покаже на обществото, че ловците не са консуматори, а хора полагащи грижа за природата и са фактор в който правителството да се вслушва, когато променя закона за лова по най-малоумен начин!

Да кажем за пореден път Не на оградите и капаните. Аз лично ловувам в ловни стопанства и не съм против тях, ама да се задържат животните в техните граници с огради - НЕ.

Да се увеличат сроковете за ловуване на водоплаващ дивеч, а не да го прекратяват всеки сезон по най-безпардонен начин с разни измислени причини.

Групов лов на сърна - последствията за популацията ще са катастрофални.

Отровите по полето - никакъв контрол, защо?

Отпадането на условието за ловна площ от 70 хектара на ловец - ще има дружинки с "безброй" членове и пълна анархия.

..........

Въобще лова никога няма да бъде такъв, какъвто го помним!

Митинг, протест, стачка, кой както иска така да си го нарича!

Защо сега ... ами кога е точния момент, той май отдавна е отминал?

Целта - да се покаже на обществото, че ловците не са консуматори, а хора полагащи грижа за природата и са фактор в който правителството да се вслушва, когато променя закона за лова по най-малоумен начин!

Да кажем за пореден път Не на оградите и капаните. Аз лично ловувам в ловни стопанства и не съм против тях, ама да се задържат животните в техните граници с огради - НЕ.

Да се увеличат сроковете за ловуване на водоплаващ дивеч, а не да го прекратяват всеки сезон по най-безпардонен начин с разни измислени причини.

Групов лов на сърна - последствията за популацията ще са катастрофални.

Отровите по полето - никакъв контрол, защо?

Отпадането на условието за ловна площ от 70 хектара на ловец - ще има дружинки с "безброй" членове и пълна анархия.

..........

Въобще лова никога няма да бъде такъв, какъвто го помним!

Добре де колега , ама това за груповия лов на сърна го предлага НЛРС а пък те са и организатори на проявата , значи ти одобряваш това ама пишеш че последиците ще са катастрофални?!?! А защо премълчаваш предложението районите на дружинките да се отнемат и да се дадат на сдруженията ???

Добре де колега , ама това за груповия лов на сърна го предлага НЛРС а пък те са и организатори на проявата , значи ти одобряваш това ама пишеш че последиците ще са катастрофални?!?! А защо премълчаваш предложението районите на дружинките да се отнемат и да се дадат на сдруженията ???

Нещо бъркаш ако считаш, че аз прокламирам някой съюз. Да всеки членува някъде, но аз имам позиция по всеки един аспект и то не е задължително да съвпада с мнението на всички останали членове или съюзи. Просто си спомням изобилието на дивеч до 1986-1987г, а виждам какво е положението сега.

Нещо бъркаш ако считаш, че аз прокламирам някой съюз. Да всеки членува някъде, но аз имам позиция по всеки един аспект и то не е задължително да съвпада с мнението на всички останали членове или съюзи. Просто си спомням изобилието на дивеч до 1986-1987г, а виждам какво е положението сега.

Нещо не си ме разбрал.

Ти не прокламираш съюз ... но ти прокламираш митинга на точно определен съюз. На НЛРС.

На този митинг ще се подкрепят предложения за законови промени дадени от точно определен съюз. На НЛРС.

Едно от тези предложения дадено от този съюз (НЛРС) е да се разреши групов лов на сърна!

А ти си против този групов лов , нали ?

Ами защо тогава прокламираш за митинг за това ?

По ясно от това няма как да се каже.

За да се разбре, че ловното съсловие е фактор, с който трябва да се съоразява всяко едно правителство за напред на става само с драскане по форумите, защото нокой от власт имащите не чете тук. За да стане това, трябва да се застане зад някаква организация, която и да е тя!

За да се разбре, че ловното съсловие е фактор, с който трябва да се съоразява всяко едно правителство за напред на става само с драскане по форумите, защото нокой от власт имащите не чете тук. За да стане това, трябва да се застане зад някаква организация, която и да е тя!

И майната им на всякакви там принципи ? :big_boss:

И майната им на всякакви там принципи ? :big_boss:

Всеки си има право на мнение!

И понеже, колега, се хващаш за сърните, ще ти отговоря въпреки, че ще оспамя темата.

Аз за сърните на територията на нашата дружинка не се притеснявам, защото независимо как ще променят закона съм убеден, че ние сърните пак няма да си ги бием, колкото и бележки да ни отпускат, но знам че в много други дружинки ги трепеха безогледно дори когато бяха забранени. За да не съм голословен ще ти пусна няколко авторски клипчета за състоянието на популацията им територията на нашата дружинка.

Edited by maestroto

Аз ти зададох конкретни въпроси и ти въртя и сука но не отговори. Мерси все пак за труда които си направи да качиш три клипчета за да видя десетина сърни. Аз това си го гледам и сега цяла есен в моя район ... след две три години и това няма да го има. Жив и здрав да си.

Поздрави

г-н.Боцин,като човек занимаващ се под някаква форма с екология и публична дейност искам да Ви уверя,че не всички Еко-партии или организации са рекетьори или престъпници.Аз също ще бъда на мероприятието,защото така виждам и чувствам нещата.С най-добри чувства.

Радвам се, че има такива хора и ще съм искренно щастлив да Ви видя на живо. Време е да има истински екологично ангажирани хора! На лични да се договорим.

Edited by Явор

Ето кадри от първа ръка от митинга. Според мен е едно начало. Някакво.

post-29236-0-32906500-1434018074_thumb.jpg. post-29236-0-11368800-1434018099_thumb.jpg

post-29236-0-31519800-1434018115_thumb.jpg. post-29236-0-85319000-1434018127_thumb.jpg

Близо 50 ловци от Плевенско участваха днес в протеста в столицата

11536124_918437214868854_391132734622944Близо 50 членове на Ловно-рибарско дружество (ЛРД) – Плевен, се включиха в националния протест на Съюза на ловците и риболовците в България, научихме от Ангел Веселинов от славяновската дружинка. Протестът се проведе днес пред парламента. Искането на ловците е за напълно нов Закон за горите. Те се обявиха срещу козметичните промени, които управляващите предлагат всяка година.

Авджиите внесоха пакет от предложения за промени в Закона за лова, голяма част от които бяха вкарани в проектозакона, който в момента е внесен в Народното събрание.

Те искат законодателите да се съобразят с най-важното искане на ловците – да се забранят капаните за лов на диви свине извън заградените ловни стопанства. Законовите промени предвиждат още разрешаването на ловуване с лък и групово ловуване на сърна. Ловният съюз настоява да се върне и ловът със соколи.

Снимки: Ангел Веселинов

11390024_918437821535460_674058842332166

11401514_918437731535469_877277818743497

11407216_918438154868760_447985441590550

11425233_918437524868823_461747210591632

http://www.bgsever.info/ - Веселина Илиева

Близо 50 ловци от Плевенско участваха днес в протеста в столицата

11536124_918437214868854_391132734622944Близо 50 членове на Ловно-рибарско дружество (ЛРД) – Плевен, се включиха в националния протест на Съюза на ловците и риболовците в България, научихме от Ангел Веселинов от славяновската дружинка. Протестът се проведе днес пред парламента. Искането на ловците е за напълно нов Закон за горите. Те се обявиха срещу козметичните промени, които управляващите предлагат всяка година.

Авджиите внесоха пакет от предложения за промени в Закона за лова, голяма част от които бяха вкарани в проектозакона, който в момента е внесен в Народното събрание.

Те искат законодателите да се съобразят с най-важното искане на ловците – да се забранят капаните за лов на диви свине извън заградените ловни стопанства. Законовите промени предвиждат още разрешаването на ловуване с лък и групово ловуване на сърна. Ловният съюз настоява да се върне и ловът със соколи.

Снимки: Ангел Веселинов

11390024_918437821535460_674058842332166

11401514_918437731535469_877277818743497

11407216_918438154868760_447985441590550

11425233_918437524868823_461747210591632

http://www.bgsever.info/ - Веселина Илиева

А още двама бяхме, но от толкова народ от стадиона до Невски не успяхме да ги открием. Много народ беше. Даже си водехме и ловен помощник. :clap: