Jump to content

11 Юни 2015 - Митинг - “За европейско бъдеще на ловното движение в България”

Recommended Posts

Много ми хареса изказването на председателя на асеновградското сдружение. Каза конкретни проблеми и най-вече какда се решат.

Много ми хареса изказването на председателя на асеновградското сдружение. Каза конкретни проблеми и най-вече какда се решат.

Яворе,доктора няма грешка.

Току що се прибрахме.Честно да ви пиша, от начало,бях малко скептично настроен.В смисъл,че работен ден и няма да можем да се съберем както трябва.Но след това което видях и чух....,разбрах,че страховете ми са били напразни.Всичко беше на ниво.Остава сега да бъдем чути(не,че не са ни чули) :) и разбрани от господа политиците!

Тука обстановката по-спокойна :) гледам,че в другия форум нещата са придобили политически привкус,което не е добре.По тоя повод,ще драсна няколко реда.Кака Мая,наистина още сутринта беше освиркана и одюкана,след което се скри вътре.Около час след това,придружавана от още три дами-не им знам имената,и един полицай-вървеше на 3-4 метра след тях,минаха по периферията на нашия митинг,но не са се спирали нито за миг. След малко се върнаха пак по същата алея(между Храма и библиотеката на БАН)Първо си мислех,че съм се припознал-кака Мая,да мине през гнездото на осите,и без да я забележат журналята,а може и да са я забелязали,но да не са посмели да я спрат баш там сред осите ;) Но след всичко което изчетох....е ясно,че е била тя :) пък и полицая след тях....Дали са имали някаква работа,или пък умишлено са минали от там....това не мога да доложа.Но е факт,че това дава повод на разни елементи да говорят,пишат и излъчват всякакви глупости.То и без друго май така им е наредено....Което пък в очите на страничните наблюдатели и незапознати,ни прави да изглеждаме едва ли не като шайка идиоти.Те вместо да отразят събитието както трябва и както си беше,наснимали разни клошари и пияндета из градинките!Че те си бяха там от преди това,ама това си го знаем само ние,дето бяхме там.Ама и ние сме си малко виновни,щото повечето се явихме там в облекла по-подходящи за сватба.Ако си бяхме облечени както трябва,поне нямаше да могат да пишат,че повечето от участниците са били случайни минувачи,дето се били спрели ей така, от любопитство да видят какво става :)

Ако не оправят нещата следващия път сигурно няма въобще да се хареса на управляващите ни господа и госпожи;)!Само казвам де!

Ако не оправят нещата следващия път сигурно няма въобще да се хареса на управляващите ни господа и госпожи ;)!Само казвам де!

Няма да стане колега!Много бързо ще ни премачкат,все пак въпреки,че и ние се водим електорат, не сме цигани,а последствията..... Лекарството за тези госпожи и господа,се казваше БНА. Военно положение до съставяне на нормално правителство и това е.Като запее бачо ак 47 всичко си идва по местата :) хем и тези от новото правителство ще си имат едно на ум.

:drinks:

Защо колега аз мисля че доказахме колко задружни са ловците в България и че заедно сме голяма сила:)

Можеби за да ни обърнат внимание не трябва да сме така културни защото протеста беше проведен възпитано без глупости

Edited by To6an

Едно интервю на доц.Христо Михайлов в което се казват доста истини и няколко начина за решаване на проблемите.

http://eurocom.bg/shows/video/delnici/1311

Не съм съгласен по една тема в интервюто че правилно е спряно изплащането за отстрел на чакал и вълк може да е някоя символична сума но да я има по време на лов за прасета почти не се стреля по чакали след спиране лова на прасета трябва да се провеждат гонки до края на м. март и тогава ще се намалят чувствително хищниците .

Можеби за да ни обърнат внимание не трябва да сме така културни защото протеста беше проведен възпитано без глупости

Не е така.Виж каква помия се изля върху нас така както си бяхме културни.А представяш ли си какво щеше да бъде ако,бяхме некултурни :)

Малко извън темата,но не съвсем,защото пак става въпрос за протест.Не знам как точно да опиша това което чувствам(нещо като яд и безсилие)след това което,от дни насам гледам и слушам по радио и тв новините,вече се чудя дали има Държава,и как може толкова хора подложени на цигански тормоз,да бъдат категоризирани от страна на нашите политици, като заплаха за етническия мир и какво ли още не.....И не се ли питат дали Юнака ***,най-после не е започнал лека полека да излиза от летаргичното си състояние,и е решил да отърси паразитите от себе си-нещо което,те (политиците)трябваше да направят отдавна.

Edited by Sandanski

Санданскиии..! Чак сега ли стопли? Циганите правят каквото си искат защото власта им позволява.А ние ще се събудиме....ама някои друг път.

Ако може някои да ни оправи......ама нека ни е гадно!

Edited by lu-bo

Санданскиии..! Чак сега ли стопли? Циганите правят каквото си искат защото власта им позволява.А ние ще се събудиме....ама някои друг път.

Ако може някои да ни оправи......ама нека ни е гадно!

Любооо....,аз отдавна съм стоплил,ама ти сякаш много набързо си прочел това което съм написал малко по-горе :) Нарочно съм го написал така,че да бъде в рамките на добрия тон,ама с последното изречение от твоя пост,ме принуждаваш, малко да го наруша ;) Под Юнака,имам в предвид народа.Че народа се събуди,то е ясно,че реши да сложи циганите дето им е мястото,пак е ясно.Но не ми е ясно,след като власт имащите не могат или не искат да свършат тази работа,не оставят народа да я свърши вместо тях?Къде бяха жандармеристите и полицаите,докато циганите безчинстваха?Я как се намериха сега,и то за каква важна мисия.....да пазят циганите. И милицията едно време ги пазеше много добре,и още по-добре ги интегрираше,особено тези дето са имали неблагоразумието да замръкнат извън махалата....интеграция чак до сутринта.Така,че приятелю,никак не си прав.На хората им омръзна да им е гадно, да плащат чужди сметки,да си лягат със страх.....,но когато решиха да си помогнат сами,чатала веднага е сложен на врата....Колкото до събуждането....наистина е сложна работа,защото,тъкмо да се разсъним и поредната доза приспивателно пак е ударена... Много е за писане,но не му е тук мястото.

:bira:

Любооо....,аз отдавна съм стоплил,ама ти сякаш много набързо си прочел това което съм написал малко по-горе :) Нарочно съм го написал така,че да бъде в рамките на добрия тон,ама с последното изречение от твоя пост,ме принуждаваш, малко да го наруша ;) Под Юнака,имам в предвид народа.Че народа се събуди,то е ясно,че реши да сложи циганите дето им е мястото,пак е ясно.Но не ми е ясно,след като власт имащите не могат или не искат да свършат тази работа,не оставят народа да я свърши вместо тях?Къде бяха жандармеристите и полицаите,докато циганите безчинстваха?Я как се намериха сега,и то за каква важна мисия.....да пазят циганите. И милицията едно време ги пазеше много добре,и още по-добре ги интегрираше,особено тези дето са имали неблагоразумието да замръкнат извън махалата....интеграция чак до сутринта.Така,че приятелю,никак не си прав.На хората им омръзна да им е гадно, да плащат чужди сметки,да си лягат със страх.....,но когато решиха да си помогнат сами,чатала веднага е сложен на врата....Колкото до събуждането....наистина е сложна работа,защото,тъкмо да се разсъним и поредната доза приспивателно пак е ударена... Много е за писане,но не му е тук мястото.

:bira:

Много добре те разбрах,и моите виждания точно съвпадат с твоите само дето Ти все още имаш сили да се вълнуваш а моето отчаяние преминава в апатия.Все още не вярвам че "юнака"се е събудил.Има и много за писане вярно е.

Да колега,юнака не се е събудил и не само,че не се е събудил,но и е забравил да мисли.Връщам се на протеста,колко хора си зададоха въпроса какво правят там.Говорих с доста колеги от моята ,от съседната и от още 2 ружини,никой не ми отговори известно ли му е за какво ще протестират,просто от съюза организирали протест и искат да има хора.Дали ако тези същите колеги знаеха,че именно тези които ги организират имат предложенеи за поправка на закона да им бъдат отнети ловните райони и дадени на дружествата щяха да излязат да стачкуват?Съмнявам се,защото колко струва една дружина без ловен район,нищо.А някой знае ли какво утре ще им скимне на тези от дружетвото след като ще имат пълни права над него,могат да го преотстъпват,могат да го продават,препродават и да се завъртят такива схеми,че никога дружината да не може да си го върне.И това предложение се прави не случайно и не от съюза,а от едни хора с власт и много пари.Ето това е жалкото,че никой не мисли,а всички тръгват като стадо овце,но накъде,никой не знае,накъдето ги подкара овчаря.

Edited by чичо Скруч

Последните коментари са преместени в ТАЗИ тема. Всякакви разисквания във връзка с предложения за промени или други свои виждания за организацията на лова може да споделяте там.

Тази тема да си остане за митинга /манифестацията/ или каквото там беше това мероприятие.