Jump to content

ATA Arms SP Sporting, ATA SP Woodcock - Ревю

Recommended Posts

"Разрових се" из руските форуми за отзиви/повече информация за АТА SP...

Оказа се, че спусъка на ловните модели е "частично регулируем"...

Ако се разглоби спусковия механизъм, може да се премести щифта (оста) на спусъка на следващият отвор (по-назад към приклада). Тогава усилието на спусъка става 1.8кг вместо 2.8кг ...

• 3 months later...

Вече минаха повече от 2 месеца от като се сдобих с ATA Arms SP Woodcock (Бекасиер-ката на АТА)...

Модификации :

1. Приклада е удължен с 5мм (от 370 на 375мм LOP)

2. Махнати са антабките за ремъка

3. Преместен е щифта на спусъка - усилието му сега е 1.8-2кг

4. Купих си допълнителен шок - Gemini Dispersant. Той е с плитки нарези и разпръсква по-широко сачмите от шок-цилиндър и патрон с кръстачка. За сравнение "hand made" 32гр. патрон 9-ка на тапа с този шок прави 53-54см осип на 10м. На същото разстояние с купешки патрон дисперсант (B&P MB Dispersante 33gr. No 9 ) и шок-цилиндър осипа е 48см.

До момента съм прекарал около 300 спортни патрона (Мираж Т2 24гр. No 9) + 20тина "хенд мейд" (25-32гр.) за проби през цевите... Отката с патрони 32гр. е напълно поносим (както за мен - 100 кила мъж, така и за 17 годишен младеж - около 60-65кг), въпреки малкото тегло - 2.8кг.

Избрах и патроните за бекас - "хенд мейд", No 9, 32гр., тапа, сръбски барут NC04-32 (1.80гр.), затваряне-звезда.

Нямам забележки към оръжието...

Ще видим как ще се представи в идващият сезон... Намеренията са ми да "заложа" основно на нея...

Edited by vkv_bg
  • 1 year later...
On 11/21/2017 at 11:32 PM, moro said:

Какво става с отзивите.

Виж в темата за горски бекас...

Вече 2 сезона ловувам основно с ATA Arms SP Woodcock (само дребен дивеч, без водоплаващ). Нямам забележки...

• 2 weeks later...
На 29.11.2017 г. at 13:12, vkv_bg написа:

Виж в темата за горски бекас...

Вече 2 сезона ловувам основно с ATA Arms SP Woodcock (само дребен дивеч, без водоплаващ). Нямам забележки...

Понеже и аз си купих същата АТА и още не мога да и свикна,дай малко инфо на какво разстояние се срещат сноповете понеже доста са събрани цевите отпред.Благодаря предварително.

On 12/12/2017 at 2:44 PM, moro said:

Понеже и аз си купих същата АТА и още не мога да и свикна,дай малко инфо на какво разстояние се срещат сноповете понеже доста са събрани цевите отпред.Благодаря предварително.

Нямам никъква представа... Оръжието троши панички на стрелбище и сваля всякакъв дребен дивеч без проблем (с подходящите за целта спортни или ловни патрони).

За стрелба с дребни съчми сходимостта на цевите далеч не е най-важното (най-важното е да имаш изградени правилни навици за стрелба по бързо движещи се мишени). Повечето производители твърдят, че точката на сходимост на осите на цевите е на 35м от дулният срез.

При положение, че осипа на сачмите на 35м е с диаметър около 75см, няма значение дали сходимоста е на 20м на 35м или безкрайност (максимално отклонение на снопа 2см)...

Ако става въпрос за стрелба с куршум - сбъркал си пушката... Не, че АТА-та не може да стреля с куршум - може... Но не и е там силата... Има много по-ефтини пушки, които стрелят по-добре с куршум (като ги научиш)...

За "свикването" с пушката : най-лесно и бързо става на стрелбище (скийт)... За съжаление не е ефтино...

• 8 months later...
  • 2 months later...

Здравейте колеги!,

съвсем скоро се сдобих със... ATA SP, WOODCOCK 12/70, 61 см, 
тя ми е втората "туркиня"... доволен съм от АРМСАНА А612 но малко тежък ми идва за пъдпъдъчия лов...

още съм в процес на разучаване то и ..., 

разбрах как се освобождава скобата за отваряне ...при разглобена пушка..

но не съм наясно как се освобождават пружините за ударниците при разглобяване и дали е възможно...

информацията в Нета за този модел е доста оскъдна и ще съм благодарен на всеки който сподели опит и/или информация по темата...