Jump to content

Дискусия относно заповедта на директора на СЦДП Габрово - инж.Иван Недков

Recommended Posts

Чета от няколко дни разгорещената "дискусия" в нароилите се ловни форуми, във връзка с издадената заповед N 205 от 02.07.2015 г. на директора на СЦДП-Габрово - инж.Иван Недков, където се предлагат допълнителни мерки, с цел подобряване на дисциплината и отчетността при индивидуалния лов на хищници и едър дивеч.

Прави ми впечатление, че не се коментира конкретно самата заповед, а по "стар български обичай", особено разпространен в интернет пространството, се обсъжда личността издала тази заповед... ?!

Чета също, че някои от ловуващите в близките дружини, който граничат с ДЛС "Росица" се изказват и дават конкретни определения относно Иван Недков и неговото битие, без изобщо да познават човека и всичко което е правил с цел запазване и развиване на лова и ловното дело в България.

Явно голяма част от изказващите мнения се подават на емоция и не вникват в същността на проблема и причината, която е принудила Иван Недков да издаде тази заповед.

Причините за това са до болка познати, както на Иван Недков, така и на голяма част от ловуващите в този район. Въпроса е, че за една от страните това не е изгодно и създава определен дискомфорт и неудобство !

Поради естеството на работата която върша, познавам Иван Недков и семейството му от доста години и това ми дава право да заявя, че голяма част от написаното за него в интернет пространството е интрига, която има определена цел, но за съжаление се подема и от неразбрали ловци, които лесно се манипулират по този начин !

Много нагло е, когато един повярвал си "ловец", който е администратор и собственик на един от нароилите се "ловни" форуми, пуска тази "новина" в сайта си и започва с манипулиране на аудиторията !

На същия "ловец", мога да му припомня и покажа филма излъчен по ХОБИ ТВ, където ТОЙ ловува в едно ЛС и стреля по хищници от МПС в тъмната част на деня използвайки забранени средства и методи от закона /изкуствени източници на светлина,както и приспособления за осветяване на целта/ !

Той тези работи едва ли ги знае, но поне да не се прави на толкова праведен и такъв голям радетел за спазване на законите в лова ! То е ясно, че на него и на такива като него все някой друг им пречи, ама трябва поне малко мярка да имат !

Нямах намерение да пускам такава тема в нашия форум, защото знам, че потребителите тук са на съвсем друго ниво, за разлика от "бглаф", но четейки какви глупост се пишат там, просто не се въздържах... :)

post-3218-0-49706200-1436784622_thumb.jp

post-3218-0-53596800-1436784633_thumb.jp

post-3218-0-02095800-1436784641_thumb.jp

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

В почти всичкия текст има някаква логика, преследва се определена цел, разбира се на някои дружинки заповедта им е генерално неудобна, има обаче едно изречение, което или аз не разбирам, или е изключително неудобно.

Един пример.

Месец декември /кратък ден/дълга нощ/.

Поради атмосферни, а и не до там атмосферни условия ловът започва след 9 часа. Първа гонка с викане/търсене на кучета свършва 12 часа. Обяд, раздумка и разбор втората гонка започва в 13 часа и в нея падат 2-3 прасета (групата ловци средно 15 души).

Сега по заповедта

Събира се дивеча съобщава се на "отговорните служители". Междувременно докато се измъкнат прасетата (те доста често не падат до асфалтовия път) та станало 15-15:30 часа. Следва товарене и превозване да ги види "отговорния служител"

от заповедта /Да се налага практика дивечът да бъде откаран при служителя, обратното да става по изключение./

Средно да го сложим разстоянието до служителя 15 км с джип/пикап + отиване и връщане + 15 мин. прекарани с "отговорния служител".

Връщане на дивеча в 18 часа при ловците (или при които са останали, защото не на всички работата е надута гайда). Та следва едно дране, обезкостяване, сечене и т.н .... всички знаете какво следва.

Край на ловът 20-21 часа!

Лично на мен ми се струва не добре обмислено.

Ако текста гласеше обратното

"Да се налага практика служителят да проверява дивечът на място, откарването му при последния да е по-скоро изключение"

ми се струва и по-удачно, а и целта която се преследва чрез заповедта, а именно завишен контрол би била по-постижима.

Edited by pashankov

Не съм писал от години , но начинът по които е пусната поредната тема и последвалия коментар е доказателство защо хората последователно се оттеглят от този сайт.Това не е вече сайта в който се регистрирах през 2007г. който пращеше от активност, а сега ежедневните му коментари не могат да се съберат на една страница и главно са обяви . Всичко се дължи на политиката която се прокарва тук и отношението към потребителите, мое мнение и може би последно и за другите години за напред. П.П. Не всичко се върти около парите колеги.

Не съм писал от години , но начинът по които е пусната поредната тема и последвалия коментар е доказателство защо хората последователно се оттеглят от този сайт.Това не е вече сайта в който се регистрирах през 2007г. който пращеше от активност, а сега ежедневните му коментари не могат да се съберат на една страница и главно са обяви . Всичко се дължи на политиката която се прокарва тук и отношението към потребителите, мое мнение и може би последно и за другите години за напред. П.П. Не всичко се върти около парите колеги.

Всеки си има мнение и според него то е единствено правилно и меродавно. Само че, реалния живот е доста по-различен от виртуалния !

В този измисления - виртуалния, всички са велики в собствените си очи и се опитват да се представят като такива и пред останалите виртуални участници. Някой успяват, други не съвсем, но опитите продължават...

Има достатъчно други ловни форуми, където може да си пишете за политика, да оправяте световната икономика, да разпространявате всякакви клюки, с две думи да си бъбрите в кръчмата и да се доказвате.

В този форум си пишем само за лов и всички останали теми, които постоянно се обсъждат в другите форуми, тук няма да намерят подходяща аудитория !

Това е и основната причина да намалеят коментарите, понеже отвориха нови кръчми и въпросните посетители се преместиха :drinks:

Политиката на този форум се определя от администрацията на същия и всеки може да избере къде да се изявява !

Темата в момента е съвсем друга и няма нищо общо с това което пишем и двамата в последните коментари.

Четейки нападките и откровените обиди към Иван Недков, си мисля, че явно има основание за тази заповед и предполагам, че по този начин ще обърка доста от желаещите да ловуват така, както е било до сега в този район.

Мога да напиша още доста неща в тази връзка, понеже съм ловувал и в ДЛС ''Росица'' и в няколко дружини граничещи със стопанството. Даже филм бях правил от един такъв двудневен лов преди години. Знам много добре какъв е проблема и защо тази заповед се появява сега, но нямам желание да злепоставям никой.

Познавайки Иван Недков, съм сигурен, че ще се справи с проблема. Дали с тази заповед, дали по друг начин, нещата в този район ще се променят. Отпор естествено ще има от страна на ''засегнатите'', но отсега мога да позная кой ще е победителя в тази ''битка'' ... :cap:

Поне докато той е директор - така ще бъде, след това ще видим как ще се развиват нещата...

Колега dimitar22, видях, че си споменал, че може и да не пишеш, но ако все пак решиш да пишеш, напиши, моля те нещо поне една идея по-конкретно. Виждам, че си споменал и темата и коментара, който постнах... та ако нещо греша напиши и спокойно с добър тон ще го обсъдим.

Говоря за чисто ловното измерение на заповедта. Чисто клюкарските ... имат си други места.

Колега dimitar22, видях, че си споменал, че може и да не пишеш, но ако все пак решиш да пишеш, напиши, моля те нещо поне една идея по-конкретно. Виждам, че си споменал и темата и коментара, който постнах... та ако нещо греша напиши и спокойно с добър тон ще го обсъдим.

Говоря за чисто ловното измерение на заповедта. Чисто клюкарските ... имат си други места.

Колега изобщо не съм имал в предвид теб или коментара ти,за което се чувствам длъжен да ти се извиня.Както виждаш твоя пост не единствен в темата , а и ми беше отговорено.Става въпрос за иронията и отношението което се чете между редовете на г-н администратора към обикновените хора не толериращ друго мнение освен своето,това отблъсна много колеги .За мен лова е хоби и страст, а някои хора го превърнаха в бизнес и забравиха че има и ценности,аз няма на кого да се доказвам и ще си пия пиенето в селската кръчма , но всички те искат да ловуват и превземат "нашите" селски райони богати на дивеч, да правят стопанства да ловят и заграждат дивеча ,а нас да ограничават.Дядо ми са били осем братя и всичките са били ловци ,а сега като се огледам в рода сме само аз и братовчеда, та това е тенденцията и това ме боли. П.П.Няма осъден нито един бракониер , защо ли??????????????

Колега изобщо не съм имал в предвид теб или коментара ти,за което се чувствам длъжен да ти се извиня.Както виждаш твоя пост не единствен в темата , а и ми беше отговорено.Става въпрос за иронията и отношението което се чете между редовете на г-н администратора към обикновените хора не толериращ друго мнение освен своето,това отблъсна много колеги .За мен лова е хоби и страст, а някои хора го превърнаха в бизнес и забравиха че има и ценности,аз няма на кого да се доказвам и ще си пия пиенето в селската кръчма , но всички те искат да ловуват и превземат "нашите" селски райони богати на дивеч, да правят стопанства да ловят и заграждат дивеча ,а нас да ограничават.Дядо ми са били осем братя и всичките са били ловци ,а сега като се огледам в рода сме само аз и братовчеда, та това е тенденцията и това ме боли. П.П.Няма осъден нито един бракониер , защо ли??????????????

Уважаеми Димитър 22,

Намесвам се не като модератор, а като потребител в този форум а и познавам лично админа, като човек и приятел.

Имам се за справедлив и миролюбив човек и съм на мнение, че изказването ти по-горе е неточно или поне пресилено. Колегата Росен Генов не е подходил с обиди и нападки, а е защитил свой познат. А твоето писание тъкмо напротив, няма връзка с темата и съдържанието на Иван Недковото нареждане, но пък звучи враждебно, категорично и преднамерено. Така излиза, че коментираш админа, а не взимаш отношение към заповедта, която в случая е по-важна.

Дали ти се пише в този форум или не, си е твоя работа, но не вменявай настроения към него, които биха заблудили новорегистрирани потребители, които не са длъжни да четат за сплетни и интрига, а са тук за да получат полезна информация и интересни факти от българския и чуждия ловен опит.

@Пламен: Доколкото правя извод за себе си от наредбата на директора на ЦСП, отнася се за индивидуален лов на хищник и едър дивеч, а не за групов. Може и да не съм разбрал, но ако е така, отпадат задълженията за представяне на отстреляните диви прасета по време на групов лов в држинка. Иначе не мога да си представя каква суматоха ще настане в СЦП след 1.10.

Иначе не виждам някакви други проблеми в наредбата. В много страни правилата при отстрел на дивеч на индивидуален лов са същите.

С уважение и пожелание за много ловна слука.

Винаги съм се чудил, защо болшинството от ловците възприемат лова и дивеча като някаква привилегия или някаква лична собственост /понеже се намира в тяхното село/ и си мислят, че могат да го ползват както те пожелаят...?

Пламен Пашанков направи много хубав анализ на заповедта и има много точни разсъждения относно слабостите в нея. Попита те какво мислиш ти и какви конкретно са твоите идеи и предложения, а получи отговор, че дядо ти и осемте му братя били ловци, а сега не са поради някакви причини /предполагам икономически/.

Докато не се разбере, че дивеча в България е държавна собственост и ползването му от ловците става по определени правила, които определя и налага държавата, винаги ще има недоволни ! Когато държавата в лицето на нейните изпълнителни органи се опитва да изпълнява тези свои задължения на голяма част от ловците по места това не им харесва и започват да се възмущават. Дали поради неразбиране или поради други причини е отделен въпрос.

Ловът наистина е хоби и страст, но това не означава, че е безплатен и всеки може да прави каквото си поиска, понеже си е в неговото село и земите или горите където ловува са на дядо му или на баща му !

Точно за това е и тази обсъждана заповед на Иван Недков !

Докато не го разберете, ловът няма да бъде нито страст нито хоби за много голяма част от ловците !

П,П, Има много осъдени бракониери и те ще стават все повече, това че не си запознат или не си се интересувал или умишлено изопачаваш факти не означава, че казаното от теб е истина !

Толкова е лесно да се провери това невярно твърдение в интернет, където са качени делата с осъдителните присъди, че просто ми се струва странно, как един потребител, който има някаква компютърна грамотност, може да пише подобни невярни твърдения ?!

Ако dimitar22 не напиши ново мнение да речем, че леката закачка приключи сега пак по заповедта:

1. Набива се на очи, че за тези норми на ловно поведение, които ще се въведат със заповедта не е предвидена санкция за тяхното неспазване. Какво ще попречи на бай Герги да каже "Ааа ще му съобщавам аз сега на отговорното лице какво сме отстреляли. Я дерете се тука момчета, пък той дори и да дойде да ни види какво ще ни санкционира/накаже?"

Предполагам сте наясно колеги, че по тези географски ширини няма ли санкция за нещо вероятността то да се спазва клони към 0

2. Предполагам, че на всичко е ясно, че това се прави с цел по-голяма отчетност на дивеча, т.е. да се преустанови угодната на нам ловците практика при отстреляни 5 прасета да си пишат 3 големи, с други думи да се поддържа такава линия на попълване в бележките на отстреляния дивеч, че до края на сезона да не се надвишава плана за отстрел.

Авторът на заповедта (г-н Иван Недков), който държа да отбележа не познавам и нямам лични впечатления, цели (предполагам най-вече ) за дружините, които граничат с ДЛС "Росица" това особено да се спазва. Предвид факта, че ситуацията се достигнала до фаза, че да се издава подобна заповед, отношения са ... не цветущи и вероятно има защо.

Предполагам отново, но при спазване на нормите заложени в заповедта ловът на дружините достигнали плана за отстрел ще бъде прекратен за около 2 седмици минимум и това поражда негодуванието. (пак казвам само предполагам).

Предложение:

1. Заповедта да бъде ориентирана към маркирането на дивеча с марки, които чисто физически така да бъдат измислени, че веднъж сложени да не бъдат използвани повторно. Същите марки да бъдат раздавани на дружинките в началото на сезона. За дружините, които ловуват на 2 групи маркерите да бъдат разделяни по равно.

Проверките на отговорните служители да се състоят в проверка именно на факта маркиран ли е премествания/превозвания дивеч. Дивеч без маркер дивеча не е собственост на дружинката (конфискува се), отговорника на ловът да бъде подвеждан по някаква административно наказателна отговорност за неспазване на заповедта по организацията на лова.

В такива случаи като добра практика може да се въведе маркерите да бъдат раздавани от председателя или ръководителя на лова (по 2-3 маркера на гоначите), които достигайки пусията да маркират отстреляния дивеч. Другият по-неудобен вариант е дивечът да стои и да чака ловецът носещ маркерите.

2. В разрешителното за лов да се вписва бройка диви прасета оставаща от определения план за отстрел. Така сутринта ръководителя на лова в случай, че прецени, че е уместно може да съобщи на събралите се ловци каква е оставащата им бройка според плана за отсрел.

Предложение т.1 го правя най-вече с оглед на неудобството, което описах в пост #2 на тази тема.

Ако dimitar22 не напиши ново мнение да речем, че леката закачка приключи сега пак по заповедта:

1. Набива се на очи, че за тези норми на ловно поведение, които ще се въведат със заповедта не е предвидена санкция за тяхното неспазване. Какво ще попречи на бай Герги да каже "Ааа ще му съобщавам аз сега на отговорното лице какво сме отстреляли. Я дерете се тука момчета, пък той дори и да дойде да ни види какво ще ни санкционира/накаже?"

Предполагам сте наясно колеги, че по тези географски ширини няма ли санкция за нещо вероятността то да се спазва клони към 0

2. Предполагам, че на всичко е ясно, че това се прави с цел по-голяма отчетност на дивеча, т.е. да се преустанови угодната на нам ловците практика при отстреляни 5 прасета да си пишат 3 големи, с други думи да се поддържа такава линия на попълване в бележките на отстреляния дивеч, че до края на сезона да не се надвишава плана за отстрел.

Авторът на заповедта (г-н Иван Недков), който държа да отбележа не познавам и нямам лични впечатления, цели (предполагам най-вече ) за дружините, които граничат с ДЛС "Росица" това особено да се спазва. Предвид факта, че ситуацията се достигнала до фаза, че да се издава подобна заповед, отношения са ... не цветущи и вероятно има защо.

Предполагам отново, но при спазване на нормите заложени в заповедта ловът на дружините достигнали плана за отстрел ще бъде прекратен за около 2 седмици минимум и това поражда негодуванието. (пак казвам само предполагам).

Предложение:

1. Заповедта да бъде ориентирана към маркирането на дивеча с марки, които чисто физически така да бъдат измислени, че веднъж сложени да не бъдат използвани повторно. Същите марки да бъдат раздавани на дружинките в началото на сезона. За дружините, които ловуват на 2 групи маркерите да бъдат разделяни по равно.

Проверките на отговорните служители да се състоят в проверка именно на факта маркиран ли е премествания/превозвания дивеч. Дивеч без маркер дивеча не е собственост на дружинката (конфискува се), отговорника на ловът да бъде подвеждан по някаква административно наказателна отговорност за неспазване на заповедта по организацията на лова.

В такива случаи като добра практика може да се въведе маркерите да бъдат раздавани от председателя или ръководителя на лова (по 2-3 маркера на гоначите), които достигайки пусията да маркират отстреляния дивеч. Другият по-неудобен вариант е дивечът да стои и да чака ловецът носещ маркерите.

2. В разрешителното за лов да се вписва бройка диви прасета оставаща от определения план за отстрел. Така сутринта ръководителя на лова в случай, че прецени, че е уместно може да съобщи на събралите се ловци каква е оставащата им бройка според плана за отсрел.

Предложение т.1 го правя най-вече с оглед на неудобството, което описах в пост #2 на тази тема.

Заповедта касае само индивидуалното ловуване на едър дивеч и хищници. Груповия лов си остава както е бил и до момента.

Предложенията които си направил са правилни и приложими, дори на времето имаше такова изискване за маркиране на отстреляния едър дивеч, но в последствие се видя че не работи и това изискване отпадна.

Видно от по-горния коментар на ловец от този район, всички искат да се възползват от грижите, които се полагат за животните в ДЛС "Росица" и да си ги бият колкото могат, въпреки, че болшинството от тях не са чували, че дружинките имат план за ползване на този дивеч.

Нали са си в тяхното село и в "тяхната" гора, що да не си ги бият, как така някой ще им пречи...

Хм подведох се по написаното, че заповедта възбудила много дискусии в другите форуми.

В този и вид тогава въпросната заповед НЕ засяга огромна част от ловците какво толкова се коментира?!?!

Колко човека ловуват индивидуално на едър дивеч??!

Виж бележката за хищници е друга бира, много приличаща на известните от близкото минало бележки за промишлен лов на елен или на разрешително за превоз на дърва (дано не бъркам в изказа)

" дядо ти и осемте му братя били ловци, а сега не са поради някакви причини /предполагам икономически/." Аз съм на 48г. и дядо ми отдава е във вечните ловни полета с братята си заедно с традициите ценностите за които говоря, .съжалявам ,че всичко това се измерва само в пари.Ето такива не премерени думи ме обиждат за това съм толкова рязък.Извинявам се на потребителите, че ги занимавам извън темата и спирам до тук.

" дядо ти и осемте му братя били ловци, а сега не са поради някакви причини /предполагам икономически/." Аз съм на 48г. и дядо ми отдава е във вечните ловни полета с братята си заедно с традициите ценностите за които говоря, .съжалявам ,че всичко това се измерва само в пари.Ето такива не премерени думи ме обиждат за това съм толкова рязък.Извинявам се на потребителите, че ги занимавам извън темата и спирам до тук.

Какви пари ти се привиждат постоянно...?

Можеш ли да покажеш къде точно в тази заповед пише нещо за пари ?!

Кои са не премерените думи, които те обиждат и какво точно искаш да кажеш, понеже явно никой до сега не разбра...?

Какви пари ти се привиждат постоянно...?

Можеш ли да покажеш къде точно в тази заповед пише нещо за пари ?!

Кои са не премерените думи, които те обиждат и какво точно искаш да кажеш, понеже явно никой до сега не разбра...?

Никъде до сега не съм коментирал заповедта ,няма да разхождам в колата си бълхясъл чакал или лисица, а иначе ти си интелигентен човек и прекрасно си схванал какво съм искал да кажа!

Никъде до сега не съм коментирал заповедта ,няма да разхождам в колата си бълхясъл чакал или лисица, а иначе ти си интелигентен човек и прекрасно си схванал какво съм искал да кажа!

Напълно те подкрепям в мнението ти .., един чифт крака и уши са предостатъчни за показване на когото трябва ..

За сещане се сещам, и за много други неща се сещам, ама си мълча, че ако почна да ги споделям ще стане една...

Знам, че на много потребители не им допада това което пиша, но нали казвате, че всеки си има мнение и си го споделя, та и аз така...:)

Ловът съвсем не е евтин спорт, хоби или за каквото го възприемате ! Това, че до сега е било така, не означава, че и в бъдеще ще бъде по същия начин. Никъде в Европа няма такъв евтин групов лов какъвто е в ловните дружини в страната. Ловците стават все повече, понеже всички са заинтересовани да им вземат парите /едни от курсове, други от такси, трети от оръжие и екипировка и т.н.т по веригата/. Ловната площ и дивеч си остават същите, дори намаляват на места. Това естествено започва да изнервя масовия ловец и се създава напрежение.

Моето мнение за ловуването на хищници е, че държавата не трябва да дава стимули /плащане/ за отстреляно животно, защото това си е лов, както всеки останал и ловеца излиза за хищници както за останалия дивеч. С една дума, излиза на лов за удоволствие, а не по задължение и както знаем, всяко удоволствие се плаща :)

Който не му харесва този начин, да си намери друго хоби за развлечение, но за съжаление всяко хоби е свързано с харчене на пари...

За сещане се сещам, и за много други неща се сещам, ама си мълча, че ако почна да ги споделям ще стане една...

Знам, че на много потребители не им допада това което пиша, но нали казвате, че всеки си има мнение и си го споделя, та и аз така... :)

Ловът съвсем не е евтин спорт, хоби или за каквото го възприемате ! Това, че до сега е било така, не означава, че и в бъдеще ще бъде по същия начин. Никъде в Европа няма такъв евтин групов лов какъвто е в ловните дружини в страната. Ловците стават все повече, понеже всички са заинтересовани да им вземат парите /едни от курсове, други от такси, трети от оръжие и екипировка и т.н.т по веригата/. Ловната площ и дивеч си остават същите, дори намаляват на места. Това естествено започва да изнервя масовия ловец и се създава напрежение.

Моето мнение за ловуването на хищници е, че държавата не трябва да дава стимули /плащане/ за отстреляно животно, защото това си е лов, както всеки останал и ловеца излиза за хищници както за останалия дивеч. С една дума, излиза на лов за удоволствие, а не по задължение и както знаем, всяко удоволствие се плаща :)

Който не му харесва този начин, да си намери друго хоби за развлечение, но за съжаление всяко хоби е свързано с харчене на пари...

Прав си във всичко което казваш с изключение ,че се различаваме по стандарта на живот,а за манталитета да не говорим.Ще цитирам мисля един швед от таз вечерните новини "богатите определят правилата на играта ,а бедните се гърчат"

Прав си във всичко което казваш с изключение ,че се различаваме по стандарта на живот,а за манталитета да не говорим.Ще цитирам мисля един швед от таз вечерните новини "богатите определят правилата на играта ,а бедните се гърчат"

Да, така е, стандарта на живот в България е нисък и това трябва да се промени, защото ловът със сигурност няма да стане по евтин.

А, иначе такъв лов какъвто има у нас, няма почти никъде в Европа и трябва да сме благодарни за това богатство, да го ценим и пазим.

Заповедта касае само индивидуалното ловуване на едър дивеч и хищници. Груповия лов си остава както е бил и до момента.

Предложенията които си направил са правилни и приложими, дори на времето имаше такова изискване за маркиране на отстреляния едър дивеч, но в последствие се видя че не работи и това изискване отпадна.

Видно от по-горния коментар на ловец от този район, всички искат да се възползват от грижите, които се полагат за животните в ДЛС "Росица" и да си ги бият колкото могат, въпреки, че болшинството от тях не са чували, че дружинките имат план за ползване на този дивеч.

Нали са си в тяхното село и в "тяхната" гора, що да не си ги бият, как така някой ще им пречи...

Заповедта на основание цитираните членове и алинеи в началото касае само инд. лов на едър дивеч, единственият хищник от едрия дивеч е само вълкът.

Предложение:

По т.1 няма определени наказания, защото в закона няма, а се наказва само по него. Неписаните наказания няма да предполагам какви ще са, да не давам идеи.

За т.2 съм съгласен, но пък заповедта касае само инд. лов на едър дивеч, нещо не се връзва, още повече че ми се струва че първопричината е:

http://www.rositza.c...3-07-12-081.pdf

Предложенията ти са неработещи. Къде ще закачиш марката, при положение че прасетата се обработват на място и всеки си взема дяла и си тръгва. Как ще впишеш в разрешителното за групов лов оставащата бройка прасета, при положение че тия разрешителни се издават на 1 и 15 число на месеца, т.е. на 15 число председателите получават оставащите 4 разрешителни до края на месеца, и по твоето предложение ако се впише във всяко едно оставащата бройка, все ще се намери някой да се направи на луд и да обясни че това не са общо оставащите, а са за всеки излет !!!

Заповедта на основание цитираните членове и алинеи в началото касае само инд. лов на едър дивеч, единственият хищник от едрия дивеч е само вълкът.

Да, точно така е, не споря, че тази заповед е писана не от когото трябва или поне този който я е писал не е компетентен да го прави. Предполагам, че ако някой реши да я обжалва, тя ще падне в съда.

Подразни ме отношението към Иван Недков, от ловци, които хал-хабер си нямат от лов, но пък за сметка на това са силни в писането и даването на мнения и квалификации.

Мотивите за издаването на тази заповед ги изяснихме, предполагам, че следващата заповед ще бъде юридически издържана...:)

Да, точно така е, не споря, че тази заповед е писана не от когото трябва или поне този който я е писал не е компетентен да го прави. Предполагам, че ако някой реши да я обжалва, тя ще падне в съда.

Подразни ме отношението към Иван Недков, от ловци, които хал-хабер си нямат от лов, но пък за сметка на това са силни в писането и даването на мнения и квалификации.

Мотивите за издаването на тази заповед ги изяснихме, предполагам, че следващата заповед ще бъде юридически издържана... :)

Достатъчно е да е само по закона, иначе внася объркване. :)

Достатъчно е да е само по закона, иначе внася объркване. :)

Предполагам, че скоро ще се коригира и ще бъде както е по закон ;)

до pinus

Както и написах никой няма да изпълнява предписано поведение ако това поведение нарушава комфорта му по време на лов, ако всичко не води до някаква санкция.

Относно цитираните членове --> дори и да са погрешно описани, това не мисля, че е достатъчно основание акта да падне. Съдия преценява описаното в съвкупност и ако от контекста става ясно, то сгрешения член не мисля, че ще доведе до падането в административния съд.

Относно публикацията, която си качил от в. Росица. Случаят много добре го знам, единственият коментар, който ще направя, защото съм пристрастен е, че прекалено злопаметен го изкара г-н Недков, а и Козирог е сравнително далеч от ДЛС "Росица".

Сега ако говорим за принципна позиция - браво!

Относно марката (пиша като вече съм наясно, че заповедта не касае груповия лов на д.прасе), НО

Стъпваме на уведомяването на "отговорно лице", да го наречем оператор (жив човек) в случай на отстрел. Оператора на случаен принцип изпраща екип да извърши проверка (не при всички дружини разбира се). Идеята е да няма дивеч без марка като дойдат проверяващите. Екипите следва да бъдат изпращани и към дружини, които не подават информация. Не подаването на информация не освобождава от слагането на маркер. Инцидентното не подаване на информация не следва и да води до негативен резултат.

Оставащия брой д.прасе от плана за отстрел се вписва в разрешителното в деня на лова от ръководителя на лова. Просто да има място отделено за този текст.

до Росен Генов

Относно обжалването е интересно кой има право и кой ще обжалва предвид адресатите на заповедта.