Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
JOR8

Лов на пъдпъдък - ловен сезон 2015/2016 г.

Recommended Posts

Жалко колега ! И аз понякога си мисля да не ходя на грипов лов ,щото има толкова гладни ,че за едно пиле може да паднат няколко ловци !

Пази боже !

Наслука !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за отклонението ,но исках да направя връзка с днешната случка която ме сполетя.

По принцип не съм любител на лова на пъдпъдък с много хора и винаги съм се стремял да го избягвам.Причините е без мислено да ги изброявам защото всеки ги знае.Днес сутринта при една кратка сбирка пострада моят помощник и вместо приятни емоции от обещаващия добър лов се наложи да се прибера със свито сърце.

Искам да отправя един апел : Колеги по добре да се приберем без дивеч и приятни емоции отколкото да застрашим живота и здравето на участниците в лова па бил той и куче.Сигурен съм ,че колегата го преживя също тежко и ще му е трудно ,но ...

като се съберат повече хора вероятността за грешки от прибързани стрелби се повишава.

Апела ти е съвсем уместен и точно на място ! Много хора едва ли ще го разберат за съжаление, но не трябва да се отказваме !

Аз съм решил този проблем, като ловувам само с ловци които познавам и те ме познават. Няколко пъти съм прекратявал лова, поради безразсъдна стрелба по посока на кучетата и такива ловци вече не ловуват с мен !

Разбирам, че адреналина се покачва в даден момент, но безопасността е много по-важна от отстреляната птица !

Трябва да се пазим взаимно, защото кучетата са пълноправни участници в ловния излет и са основна част за успешното му провеждане. Без тях ловът и тръпката няма да е същата !

За съжаление това го разбират предимно ловците, които гледат и ловуват с тези четириноги ловни другари...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас ,дружинката е на 25 километра от Варна ,положението не е розово! Арендаторите са ожънали полето толкова ниско ,че е като райграс. Няма грам тревичка ,нито едно зърно жито на земята. Просто новата техника вреди много ! Токова съм изморен от празно обикаляне ,че ме мързи да пиша,но трябва да се вземат мерки ,олигофреничния съюз ,в който членуваме е крайно време да се стяга и да взима сериозни мерки срещу бракониери,по строг контрол за нови ловци,че като гледам какви идиоти нарамват всяка година пушки се отчайвам. Та този съюз ,да вземе нещо ,чрез държавата ,закон ли ще мислят и плетат онези другите 240 олигофрена в парламента ,та арендаторите ,дето не се наядоха и накрадаха ,поне да жънат по високо и с по малко пестициди. Положението е много зле колеги. Вчера разбрахме ,че нашиа председател ,който е толкова алчен ,че дори си е дал г.за на цигани и преди 3-4 години прие един кюмюр ,а сега този докарал още една маймуна. А на събранието не фигурираше името Рашко за кандидат член ,понеже аз писах протокола. Сами ще се унищожим като нация.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неделната слука бе подобра от съботната. Наслука! post-7145-0-99819200-1439179495_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 броя пресни, пресни от сутринта преди раота Snimka0089M9t6mzl_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И днес, като вчера, голяма жега, голяма суша и труден лов при тези условия, но не се отказваме никога от ловен излет...

post-3218-0-15399200-1439737293_thumb.jp

post-3218-0-04385200-1439737295_thumb.jp

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз със закъснение това е откриването.Зорлем единадесет броя ,един от които загубен.Както миналата година беше най-силната в моя стаж тази ще е най-слабата.Пролича си още на разузнаването!В неделя 5 и една гурга!Тъпо ми е даже да ги снимам такива бройки!Но пък веселата част беше на ниво!!!

post-5958-0-70294200-1439792930_thumb.jpg

Редактирано от choko

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица събота 8 неделя 6.Жега ,суша, мъртвило!Всички излети досега са ми до 11ч!И въпреки сериозното настояване и познаване на терена резултатите са посредствени,просто ги няма,прави впечатление ,че и малкото който намирам е скупчен по два-три по 5-6.Дано след този дъжд нещтата се променят!

post-5958-0-92156600-1439793350_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неделната слука от пернишко, до 9 часа, 10бр. 1 изгубен, а 2 не са за снимка, че младото куче прекали при апорта PictureVoNj2ft_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички любители на пъдпъдъчия лов.

Миналата седмица не ми беше до качване на снимки от добрия съботен лов затова с малко закъснение ги споделям с вас.attachicon.gifИзображение1426.jpg attachicon.gifИзображение1427.jpg

Учуди ме факта , че въпреки ранното откриване на сезона имаше пъдпъдъци с вече ясно личаща мас. Това учуди дори баща ми , който е ловец от доста време.

attachicon.gifИзображение1429.jpg

А сега и от тази седмица.В събота цялото поле ехтеше от пъдпъдъчи песни и въпреки задуха се отчетохме добре.attachicon.gifИзображение1430.jpg

Днес обаче нещата бяха меко казано отчайващи-3бр. :( Нямаше ги трелите от предния ден и въпреки навития километраж до промяна на бройката не се стигна.

А след такава разходка задължително е нужно на дамите да им се оправи тоалета с нужното търпение.attachicon.gifИзображение1433.jpg attachicon.gifИзображение1435.jpg

А това е сладура който се погрижи за бързото възстановяване на Берта.Дано се оправи и окото.

Най-радостното от всичко е, че кучето се е оправило. Поздрави, колега!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-радостното от всичко е, че кучето се е оправило. Поздрави, колега!

Благодаря адаш, надявам се ,че и окото ще се оправи както накуцването,просто е нужно време.Поздрави и на теб.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица събота 8 неделя 6.Жега ,суша, мъртвило!Всички излети досега са ми до 11ч!И въпреки сериозното настояване и познаване на терена резултатите са посредствени,просто ги няма,прави впечатление ,че и малкото който намирам е скупчен по два-три по 5-6.Дано след този дъжд нещтата се променят!

Чавдаре, и на мен ми направи впечатление, че пъдпъдъците се бяха групирали по 3-4.Но за разлика от теб приключвахме около 9ч.При положение ,че в неделя час и половина сновахме без да вдигнем нещо и малкото ентусиазъм се изпари и се прибрахме .Коментирайки днес с колеги се оказа ,че при откриването са нямали слука а тази седмица ги е сполетяла.Явно се джиткат насам натам.Дано се върнат отново иначе язък за джапането.

На слука.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джиткат се предимно около машинките за съжаление!И за такива като мене дето го разбират тоя спорт по малко по друг начин става още по-трудно.Ще наблягаме на хищника!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдаре, и на мен ми направи впечатление, че пъдпъдъците се бяха групирали по 3-4.Но за разлика от теб приключвахме около 9ч.

Ами аз съм си малко смахнат.За мен излета е свързан с раздаване до дупка.Най-важно е да съм направил всичко възможно за успеха,да съм дал максимума от себе си,а дали съм взел 8 или 15 не е толко интересно.А и обичам да се размазвам физически.Но факта,че на откриването не мога да взема норма означава,че пъдпъдичия за мен ще приключи окончателно до края на месеца.После е тото,ако джапна некое пасажче.....Дано се завъртят гурги,гривяци,ако ли не гълъби и гугутки важно е да има нещо да се лъжеме.Ако ли не ще малтретираме хищника и така в къщи няма да седя!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм си малко смахнат.За мен излета е свързан с раздаване до дупка.

Не се притеснявай и мен са ме бъзикали като ме видеха с тренировъчната въдица." Ти това куче рибар ли ще го правиш. "

А и неотложна работа има която трябва да приключим до началото на свинския лов .Наслука.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели,вчера 22.08 моят ловен другар и домашен любимец изчезна.Кучето е порода курцхаар ( kurzhaar) , на 3г, мъжко , чипирано и отговаря на името Икс .Според мен е открадното,моля да споделяте за да разберат повече хора.Изчезна от село Оборище ( до Панагюрище).Моля ако някой попадне на обява за продажба или го види някъде из България да ми пише на ЛС или да ми се обади на 0888 450 197.На снимките не се вижда,но в момента има бяло петно (без косми) над лявото око.Надявам се заедно да успеем да го намерим.А ако случайно този или тези, които са го взели четат, нека знаят ,че ще бъдат добре възнаградени ако решат да направят нещо добро в този наш прекрасен животец.

11889637_1007179382659877_27320002949863

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове