Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на пъдпъдък - ловен сезон 2015/2016 г.

Recommended Posts

• Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Днес.Неочаквана среща!

Това е от неделя. Добър лов се получи, а и кучето влезе във форма, след гургулиците! Не на последно място, беше и страхотното време. Голяма роса, съпроводена от мъгла, която се вдигна към 9,30.

Привет на всички любители на пъдпъдъчия лов. Миналата седмица не ми беше до качване на снимки от добрия съботен лов затова с малко закъснение ги споделям с вас. Учуди м

Posted Images

Ловът на пъдпъдък започва да се нормализира. Времето захладня и се надявам предстоящите ловни излети да бъдат все по-успешни.

post-3218-0-65218900-1441553754_thumb.jp

post-3218-0-09494200-1441554021_thumb.jp

След мъката с която започна настоящият сезон за лов на пъдпъдък,най-после днес ни се отдаде да погърмим.Макар и утрото да нямаше и грам Росица Диана беше отчасти на наша страна и стана много приятен лов /разбираите тренировка по стрелба/.В началото с моят верен помощник започнахме "на нож",тъй-като той реши,че е гладен и "закуси" с един пъдпъдък.За което,отчасти съм виновен и аз,тъй като няколко пъти му давах сурови пилешки фенери с които храня него и другите кучета,след варене,но след ,като "осъзна" колко съм раздразнен се поправи и всичко беше повече от отлично.

post-22858-0-23625300-1441560215_thumb.jpg

В неделя сутринта за 2 часа успяхме да съберем 9 броя покрай един слънчоглед. За жалост един потъна в дън земя.... От началото на сезона до сега имам само 3 или 4 изгубени птици. PicturevFrjxtG_thumb.jpg

Според мен пъдпъдъците са знаели, че събота е работен ден и са се надявали, че няма еа бъдат обезпокоявани. Обаче нъц! Има и хора със свободни професии и най-вече ловци на собствена стопанска сметка :D:):D

Edited by JOR8

Според мен пъдпъдъците са знаели, че събота е работен ден и са се надявали, че няма еа бъдат обезпокоявани. Обаче нъц! Има и хора със свободни професии и най-вече ловци на собствена стопанска сметка :D:):D

Не се ядосвай, открих едно ново стърнище, където днес отстреляхме доста пъдпъдъци и следващата седмица ще те водя на него. Започнаха да жънат и слънчогледа, така че пъдпъдъци ще има за всички... :D

Поредният излет изпълнен с много движение и малко пъдпъдък.И така след обикаляне на стърнищата не особено успешно около 10,00 решихме да се прибираме и това ни беше грешката,поне моята.В къщи жената ме започва от вратата-започваи да затваряш буркани със зимнина и тем подобни.Но аз реших да се държа на положение и отказах под предлог,че това не е мъжка работа,но останах неприятно изненадан след като тя ме хвана за ръка и ме поведе към спалнята "за да съм свършил нещо мъжко".Веднага хванах затварачката и в почивката успях да направя тази снимка на скромният ми улов.Наслука на всички и незабравяйте,че ловът продължава целодневно.

post-22858-0-67461900-1442167711_thumb.jpg

Не се ядосвай, открих едно ново стърнище, където днес отстреляхме доста пъдпъдъци и следващата седмица ще те водя на него. Започнаха да жънат и слънчогледа, така че пъдпъдъци ще има за всички... :D

В събота-неделя ще се присъединя и Аз... Жорка, ако запазваш стая - погрижи се и за мен...

Тази седмица и аз от верен четириног мисля да мина на верен електорнен приятел,та дано това ни данесе повече "слука".

Успях и аз да изляза севте този сезон.

Браво! Аз от откриването до сега,не съм видял толкова пъдпъдъци.Ма единия нещо много му дълга човката ;)

:bira:

Успях и аз да изляза севте този сезон.

Виждам,че и бекасина е позирала.

Зная я като трудна за лов,затова адмирации за слуката ти Бисере !

Наслука !!!!

Виждам,че и бекасина е позирала.

Зная я като трудна за лов,затова адмирации за слуката ти Бисере !

Наслука !!!!

Що обади бе Ванка? :) Чудно ми беше дали младите ловци ще забележат разликата.

Роска, Жорка, този уикенд и аз ще се присъединя, че вече втора седмица пропускам.

Браво! Аз от откриването до сега,не съм видял толкова пъдпъдъци.Ма единия нещо много му дълга човката ;)

:bira:

В интерес на истината разбрах за дългата човка едва когато го наближих да го взема :)

:D В интерес на истината ,ако ти не бе показал дългата човка в тази позиция и аз надали щях да разбера ,че си добил какъв трофей !

С пожелание за много слука през този сезон !!!!

Да си призная,от начало и аз не забелязах разликата :) Бях зает да се чудя с какво ги е стрелял,че на някои им липсва по един крак,после забелязах по-издълженото тяло и маалко по-различния цвят,та чак тогава човката.Ма за това е виновен мозъка :) Всички знаем,като тръгнем за гъби,как всяко по-белеещо се нещо се оприличава на гъба.Та значи,че очите виждат това,което търси мозъка.И хищничарите си патим от тия игрички на мозъка :) Аз уж си набелязвам предварително всички по-съмнителни трънки и туфи с трева,дето могат да се "превърнат" в лисица или чакал,като падне здрач.....ама колко пъти ми подскачало сърцето,и колко пъти съм вдигал пушката,само аз си знам ;)

Перфектна работа на кучетата днес.

post-3218-0-57109900-1442657155_thumb.jp

post-3218-0-70759800-1442657190_thumb.jp