Jump to content

На птичи лов с бренекета - откриване на лова

Share

Recommended Posts

Хаиде да си признаем, в кои дружинки в България знаете че откриването на птичия лов става с отстрел на "каквото падне" ? Аз да споделя, със сигурност знам че в Белоградчишката дружинка това е нормална практика. В кои други дружинки знаете че се бракониерства но всички си мълчат?

Доколкото подочух в Бяла Варненско са ги изловили в гората докато гонят прасетата.

Ами очите са дадени за гледане, а форума е да си пишем и коментираме КЪДЕ КАКВО КАК и т.н. който не му харесва може да не чете. А иначе преди лова давах Беленци за пример. Дежуряха нощно време да не влизат бракониери (външни) в техния район. Ама като чух каква са я свършили на откриването ....

Наслука

П.П. Ама не са само те... в Тръстиково едни юнаци изгоряха с три заека, други с елени, а и колко още тарикати има един господ знае :cap:

Edited by kum4o val4o

Обичайна практика е навсякъде.

Пеоблема ще се реши някога ,когато си променим мисленето.

Не Бисере, проблемът не е в мисленето, а в последователността на предприетите действия:

1. Воля на суверена (народа) за избиране на парламентарно реформаторско мнозинство, съставено от онези партии, които декларират истинска готовност за гласуване на промени, които ще изгонят престъпниците от всички форми на властта - законодателна, изпълнителна и съдебна.

2. Воля на управляващата власт (изпълнителната власт, излъчена от реформаторското мнозинство в парламента), да приложи на практика контрола върху изпълнението на променените закони, без страх от ответна реакция отстрана на престъпниците, били те и част от предишно управление, олигархични и партийни кръгове и т.н

3. Налагане на наказания, глоби, имуществени изземвания и затвор за нарушителите на закона на всички нива и във всички сфери на бита и обществото. Безотказно, безмилостно, бързо и справедливо

4. Безпрекословно спазване на законите от населението, в т.ч. Всички негови членове без разлика на обществено положение, ранг и функция, поради страх от наказание заради извършено престъпление.

Те там е истината. Пътят е дълъг, но не това е трудното, а факта, че дълги години всички сме затъвали у блатото и сега сме у него до гуша. Никой няма воля да избира, защото няма вяра, че нещо може да се промени.

Иначе не съм съгласен, че навсякъде се бракониерства. На повечето места хората не искат да си създават глупави проблеми. Където се нарушава закона, то е заради наличие на "привилегировани" личности, или местни дерибеи, които се смятат за недосегаеми.

Много слука ти желая с шротовите ти патрони. :)

Не Бисере, проблемът не е в мисленето, а в последователността на предприетите действия:

1. Воля на суверена (народа) за избиране на парламентарно реформаторско мнозинство, съставено от онези партии, които декларират истинска готовност за гласуване на промени, които ще изгонят престъпниците от всички форми на властта - законодателна, изпълнителна и съдебна.

2. Воля на управляващата власт (изпълнителната власт, излъчена от реформаторското мнозинство в парламента), да приложи на практика контрола върху изпълнението на променените закони, без страх от ответна реакция отстрана на престъпниците, били те и част от предишно управление, олигархични и партийни кръгове и т.н

3. Налагане на наказания, глоби, имуществени изземвания и затвор за нарушителите на закона на всички нива и във всички сфери на бита и обществото. Безотказно, безмилостно, бързо и справедливо

4. Безпрекословно спазване на законите от населението, в т.ч. Всички негови членове без разлика на обществено положение, ранг и функция, поради страх от наказание заради извършено престъпление.

Те там е истината. Пътят е дълъг, но не това е трудното, а факта, че дълги години всички сме затъвали у блатото и сега сме у него до гуша. Никой няма воля да избира, защото няма вяра, че нещо може да се промени.

Иначе не съм съгласен, че навсякъде се бракониерства. На повечето места хората не искат да си създават глупави проблеми. Където се нарушава закона, то е заради наличие на "привилегировани" личности, или местни дерибеи, които се смятат за недосегаеми.

Ширещо се усещане за безнаказаност ,както казваш...не ми се коментира повече,че ще се изпокараме с хората за едното нищо...

Надявам се ,че от "шротовите ми патрони" е видно ,че съм от хората ,които залагат повече на емоциите ,отколкото на сигурната мръвка...

Не си прав за мисленето Жорка. Именно там е разковничето. Държавата,или по-точно нашите държавници,чрез своето бездействие,допълнително допринасят за този начин на мислене.Много има за писане,ама аз ще напиша само най-важното.

Според мен истината е една:Тази практика,ще продължава докато всички,вкл. и привилегированите не осъзнаят и спрат да мислят,че дивечът не е ничия собственост, а национално богатство!Богатство,което ако не се използва разумно,в най-скоро време ще бъде безвъзвратно загубено!

Пожелавам на всички Наслука и много емоции през идните два дни!

Основен принцип на диалектическия материализъм, на който съм ревностен привърженик (въпреки десните си убеждения) е че "битието определя съзнанието". На този принцип са основани всички заведения за принудително изпълнение на наказателни присъди-затворите.

В повечето развити демокрации съзнанието е формирано в следствие на железни принудителни мерки и безпрекословно прилагане на законите.

Основен принцип на диалектическия материализъм, на който съм ревностен привърженик (въпреки десните си убеждения) е че "битието определя съзнанието". На този принцип са основани всички заведения за принудително изпълнение на наказателни присъди-затворите.

В повечето развити демокрации съзнанието е формирано в следствие на железни принудителни мерки и безпрекословно прилагане на законите.

Хах ... не по-малко са убедителни тези, които твърдят, че битието /на свой ред/ е функция на съзнанието, тоест, нещата са сходни с въпроса

"кокошката или яйцето" ;)

В нашия случай, едно насилствено наложено през 44-та битие, тотално промени съзнанието на иначе трудолюбивия и предприемчив българин, до степен 70 г. по-късно още да не можем дори да "занулим" ... и не затворите създават съзнание - те са създадени от съзнанието, че без законност няма общество ... и обществата с това съзнание имат добро битие !

Здраве и слука, гургите /и гривеците, надявам се/ ни чакат утре !

Много добре казано, няма ли закони/ясни правила и такива които да преследват престъпниците до краи и да ги сложи за дълго време в затвора унищожението няма да спре...да вярваш обратното е все едно да вярваш че паразитите ще се превърнат в полезни организми. Ако сложат глоба от 50,000лв и затвор от 10 години за бракониерство на благороден елен примерно, и да вкарат няколко в затвора, тогава ще стане ясно на бракониерите къде им е мястото. Но в България на власт са субекти които са 1. купени и заплашвани 2. Липсват безтрашни лидери които да тръгнат и поведат в правилната посока и да устоят на заплахите 3. И достатачно смели хора които нямат против да стоят в затвора за добрата кауза, както Апостола Левски. Днес хората са смачкани от пропагнда и перверзия. Всеки си мирва, мъца, бъца, терикати се и т.н. Накрая имигрира и вместо да е собственик на културата и държавата си, просто рентва.

Местните дерибеи са в основата ,те асистират на "привилегированите" личности и е логично те са бушоните Edited by Lip3r4o

Доколкото подочух в Бяла Варненско са ги изловили в гората докато гонят прасетата.

А дали не си чул че искат да се прехвълят в друго ловно сдружение .Това е показно за другите дружинки в околноста на Бяла.

Скоро ще има и други изловени

Edited by Lip3r4o

Хаиде да си признаем, в кои дружинки в България знаете че откриването на птичия лов става с отстрел на "каквото падне" ? Аз да споделя, със сигурност знам че в Белоградчишката дружинка това е нормална практика. В кои други дружинки знаете че се бракониерства но всички си мълчат?

Сподели кои си колега. Ти от Белоградчишката дружинка ли си. Като ще си признаваме информацията би трябвало да е от извора .Не го приемаи като заяждане.

Може би съм от дружинката, може би не съм, а информацията е от извора. И да, тука хората са прави, метните дебили и васали които са се заглавили в гърлото на тези общини си мислят че неможе да им се направи нищо. Иначе в Белоградчик нещата са ясни и моето мнение е че "борко безопасния" като водач ( бивш) на тази дружинка знае точно колко е отстреляно, кои и къде, и защо. А тона винаги се задава от водача на дружинката.

Обаче трябва да погледнем и нещата от другата страна...разрешителните и разрешенията, билетите и т.н. са толкова скъпи че хората със зор подържат хубавите традиции и за да има смисъл да са ловци искат не искат решават да бракониерстват...сега каквото и извинение да се даде бракониерството не е решението. Решението е да се премахва бракониерството и преследват и слагат в затвора бракониерите, и в същото време да се намалят таксите и билетите за лов. Така ще има и животни и ловци.

Edited by uslovec

Като прочетох заглавието на тема и си рекох " Ебати темата е отворил този!". После шеговито си рекох, ами с бренекета ходят тези гдето прасетата са им повече от пъдпъдъците..

Ако трябва да бъда откровен, когато мен са ме учили и за пръв път са ми давали да стрелям винаги са ми казвали да нося със себе си 2-3 едри патрона на птичия лов. В интерес на истината никога не са ми казвали "стреляй каквото мине", но особено в началото са ми казвали "нали имаш някой едър патрон", та от тогава си го имам като навик и си нося някой едър патрон в себе си. Между другото трудно ще повярвам, че има хора които НЕ носят едри патрони със себе си, когато излизат на лов.

Конституционна лекция от Жоро ---> Браво

до Uslovec
Почти всичко което си писал е вече проигравано във форума. Това с анонимността, с писане за някого било то заслужено и незаслужено, та както и да е. Изречението обаче "разрешителните и разрешенията, билетите и т.н. са толкова скъпи че хората със зор подържат хубавите традиции и за да има смисъл да са ловци искат не искат решават да бракониерстват." ---> Това вече според мен отдавна не е така! И аз лично без проблем бих преглътнал образно казано бракониерите, които ловуват самосиндикално за да се прехранят. Проблемът бракониерство не идва от този лов, а от организирания бракониерски такъв. Този който на пръв поглед изглежда като законния само, че или е без разрешително, или е в забранен период от годината или в забранена местност и т.н.

Последният човек (без да го познавам) за когото мътно си спомням, че сме коментирали, че може наистина за прехрана да е убил елена беше за някакъв старец история от преди сигурно 20 г. в селата на Бяла Русенско, който беше отстрелял трофеен елен, говореше се за повече от 20 деления, та го беше сторил с тек, който е криел в полето/гората (да не си измислям, мисля се говореше за лисичи дупки). Та си спомням като го заловили бил казал, че за прехрана го бил отстрелял. Бяха много трудни години по това време и на тогавашния ми акъл бях склонен да повявам на такава версия.

Разбира се човек в такава ситуация ще говори какво ли не, но .... може и да е било за прехрана (пак казвам без да съм бил запознат в дълбочина със случая, знаете едно време информацията вървеше от уста на уста...)

Може би съм от дружинката, може би не съм, а информацията е от извора. И да, тука хората са прави, метните дебили и васали които са се заглавили в гърлото на тези общини си мислят че неможе да им се направи нищо. Иначе в Белоградчик нещата са ясни и моето мнение е че "борко безопасния" като водач ( бивш) на тази дружинка знае точно колко е отстреляно, кои и къде, и защо. А тона винаги се задава от водача на дружинката.

Обаче трябва да погледнем и нещата от другата страна...разрешителните и разрешенията, билетите и т.н. са толкова скъпи че хората със зор подържат хубавите традиции и за да има смисъл да са ловци искат не искат решават да бракониерстват...сега каквото и извинение да се даде бракониерството не е решението. Решението е да се премахва бракониерството и преследват и слагат в затвора бракониерите, и в същото време да се намалят таксите и билетите за лов. Така ще има и животни и ловци.

Колега, с всичките уговорки от сорта "София не е България", безработица и т.н., ще си позволя да не се съглася с теб ... та билета и членския внос са 1/3 от минималната работна заплата, бележката за групов лов е макс. 3 лева ... колко да са по-евтини ?

Отделен е въпроса, къде отиват тези пари, той не е за тази тема.

В крайна сметка, правото на лов не е конституционно гарантирано, нито е в задълженията на "социалната държава" да го "субсидира", нито пък е задължително ... и не е тази причината за бракониерството, нито пък че някой бедняк хранел семейството си.

Истината е, че българина не обича да си плаща, все гледа да мине метър, както и че държавата я няма и в тази сфера.

Но, като плащаме малко - малко и получаваме !

Безплатен обяд няма !

Като търпим бракониерите, само увеличаваме разходките си с пушка през уикенда, и толкоз ...

Здраве и слука !

Edited by м. Асен

Като прочетох заглавието на тема и си рекох " Ебати темата е отворил този!". После шеговито си рекох, ами с бренекета ходят тези гдето прасетата са им повече от пъдпъдъците..

Ако трябва да бъда откровен, когато мен са ме учили и за пръв път са ми давали да стрелям винаги са ми казвали да нося със себе си 2-3 едри патрона на птичия лов. В интерес на истината никога не са ми казвали "стреляй каквото мине", но особено в началото са ми казвали "нали имаш някой едър патрон", та от тогава си го имам като навик и си нося някой едър патрон в себе си. Между другото трудно ще повярвам, че има хора които НЕ носят едри патрони със себе си, когато излизат на лов.

Конституционна лекция от Жоро ---> Браво

до Uslovec

Почти всичко което си писал е вече проигравано във форума. Това с анонимността, с писане за някого било то заслужено и незаслужено, та както и да е. Изречението обаче "разрешителните и разрешенията, билетите и т.н. са толкова скъпи че хората със зор подържат хубавите традиции и за да има смисъл да са ловци искат не искат решават да бракониерстват." ---> Това вече според мен отдавна не е така! И аз лично без проблем бих преглътнал образно казано бракониерите, които ловуват самосиндикално за да се прехранят. Проблемът бракониерство не идва от този лов, а от организирания бракониерски такъв. Този който на пръв поглед изглежда като законния само, че или е без разрешително, или е в забранен период от годината или в забранена местност и т.н.

Последният човек (без да го познавам) за когото мътно си спомням, че сме коментирали, че може наистина за прехрана да е убил елена беше за някакъв старец история от преди сигурно 20 г. в селата на Бяла Русенско, който беше отстрелял трофеен елен, говореше се за повече от 20 деления, та го беше сторил с тек, който е криел в полето/гората (да не си измислям, мисля се говореше за лисичи дупки). Та си спомням като го заловили бил казал, че за прехрана го бил отстрелял. Бяха много трудни години по това време и на тогавашния ми акъл бях склонен да повявам на такава версия.

Разбира се човек в такава ситуация ще говори какво ли не, но .... може и да е било за прехрана (пак казвам без да съм бил запознат в дълбочина със случая, знаете едно време информацията вървеше от уста на уста...)

Не беше за прехрана,заека също става за ядене ;) Точно тогава,че и малко по от рано даже, из Русенско(а може би не само при нас) шеташе една групичка,която работеше за някакъв германец( поне такава беше тяхната версия),и изкупуваха рога на килограм.Плащаха в марки.Ама забравих какви бяха тарифите....по смътен спомен от 50 до 250 дм за килограм мисля,че беше.Изкупуваха всякакви в смисъл, от сръндак и елен,със и без череп.Някои мои колеги още имат доста рога по мазета и тавани :) И доста парички загубиха....щото хукнаха по по-отдалечените села да купуват рога,за по 100-500 лв. после пък да ги продадат на германеца на килограм и да забогатеят бързо......добре,ама далаверата изведнъж секна,кълбото започна да се разплита,щото се намесиха някои държавни органи,които тогава за разлика от сега,пипаха доста по-здраво и стана една......

Ами очите са дадени за гледане, а форума е да си пишем и коментираме КЪДЕ КАКВО КАК и т.н. който не му харесва може да не чете. А иначе преди лова давах Беленци за пример. Дежуряха нощно време да не влизат бракониери (външни) в техния район. Ама като чух каква са я свършили на откриването ....

Наслука

П.П. Ама не са само те... в Тръстиково едни юнаци изгоряха с три заека, други с елени, а и колко още тарикати има един господ знае :cap:

Без да ставам адвокат на някой.

Сигурен ли си за юнаците от Тръстиково?

Сигурно няма ловец който поне веднъж по една или друга причина да не е сгафил ( да не казвам браконерство). Не бива обаче тези деяния да са извършени с умисъл. Ако има лов и дивеч както си му е реда, не мисля че много от нас биха направили бели. Всеки ще предпочете излета с добри другари и верни четериноги да премине спокойно и безинцидентно.

Преди години писаха че в Франция са осъдили конструктора на Мираж за бракониерство при лов на птици при нас с залавяне на три лопатара и сръндак се опитват да го оправдаят с мотива че давал хляб на 1200 души нищо не му пречи да го дава от затвора.

Разбира се, че с поне 2 бренекета, всички сме гледали клипове, а някой дори са присъствали на колеги нападнати от диви прасета в полето.. :sword:

Дискусията в темата се измества, въпросът беше "В кои дружинки знаете че се бракониерства, но всички си мълчат?" Може би въпроса ми се приема за реторичен...разбира се че във всички дружинки се бракониерства и всички си мълчат, що за глупав въпрос. Нямам на представа. Предполагам че в някои бракониерстат повече, в други почти не бракониерстват, интересно беше да се чуе къде и колко.

Edited by uslovec

до Uslovec

1. Когато се задава подобен въпрос, най-малкото което преди да за го зададеш е редно да направиш е да застанеш с попълнени лични данни в профила си, т.е. с името си за да видят хората "кой пита?"

2. Няма истински ловец (особено тези от старата школа), който да ти отговори директно на този въпрос.
3. Как си го представяш да се отговаря на подобен въпрос хей така без някакво доказателство. Нали се сещаш, че форума се чете НЕ само от махленски клюкарки.

4. За да знаеш, че някъде се бракониерства със сигурност, то в 80% от случаите ти самият трябва да си участвал в този лов под някаква форма. Иначе това, че сте вдигнали кошути, те отишли при комшиите, те пък се разгърмели са приказки само за маса, но не и да се изтъкват на едно от най-публичните ловни места (а именно този форум).

5. Какво точно цели тази тема?