Jump to content

На птичи лов с бренекета - откриване на лова

Share

Recommended Posts

Съгласен съм с теб, Асене!
Повече стрелба = по-добри резултати! Навремето хората хвърляха във въздуха пластмасови шишета, пълни с вода и по тях стреляха вместо по панички. :)
Ако край София имаше 10 открити обществени стрелбища вместо 1, тогава нещата щяха да са различни. Даже не е нужно да бъде комерсиално, пак ще дам за пример САЩ, там има обезопасени терени, където всеки си носи сам патрони и мишени, просто за да стреля на спокойствие. У нас май държавата я боли човек да се забавлява, без да пълни нечий джоб.

П.П. Анекдот - след един лов, вадя кутия патрони и казвам на останалите, че ще пострелям малко. Въпросът им беше „по какво“? На моето „просто ей така, за тренировка“ хората облещиха едни очи... „недей хаби патроните, бе момче“ вика един възрастен колега. :)

Като създадох темата, заглавието беше само метафорично, имах на предвид че се бракониерства по време на птичи лов. Иначе съм съгласен с коментарите за бюрокрацията и излишните забрани, и много други глупости около лова в България.

Преди не малко години, колега, след откриването от него на птичия но в друга дружина се похвали:

-Е пъдпъдък 3 кила нема!

Колега , прав си, че процедурата по лицензиране на стрелбище е доста трудна, но да не забравяме ,че това е игра с опасни играчки. Според мен на едно сдружение не е проблем да си направи стрелбище ,независимо дали е само за бягащ глиган или с модул за спортинг, трап и скийт.

А колкото до темата -много пъти съм го казвал ,докато не започнем да мислим с главите си , а мислим със задниците си ще живеем като задници!

Като създадох темата, заглавието беше само метафорично, имах на предвид че се бракониерства по време на птичи лов. Иначе съм съгласен с коментарите за бюрокрацията и излишните забрани, и много други глупости около лова в България.

Пъдпъдъка е основният враг на заека, фазана и яребицата. Поради тази причина трябва да се изтреби до крак. За помощ трябва да помолим арендаторите и пироманите.

ПП в плевенско са почти успели, за пръв път тази година не съм чул пъдпъдък да пее.

Преди откриването на ловния сезон стария заек събрал младите и им казал:

- Когато открият ловния сезон за пъдпъдъци, ние ще се пръснем по тенджери и гърнета! :acute::dance2::ksshunter1fe: