Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лаборатория за изпитание на оръжие

Recommended Posts

Колеги помагайте!

Търся лицензирана лаборатория за изпитание на оръжие , която да ми прегледа оръжието и да ми издаде констативен протокол, за да направя рекламация на гаранционен ловен автомат 12-ти калибър. Търговеца не иска да приеме рекламацията без протокол от лаборатория. Оръжието има отклонение със съчми и куршуми на 50м дистанция в ляво около 50 см.

Филма вече стана голям! Немога да спа вечер заради тази простотия.

post-13060-0-07763900-1439102970_thumb.jpg

Колега, п/а е оръжие с една цев, една мерна планка и една мушка ;-)

Ако твърдо си решил да го връщаш - връщай го, търси съответните лаборатории и т.н.

Иначе просто ти трябва печен оръжейник, който леко да пилне мерната планка / да премести мушката в съответната посока, да я простреля и фиксира...

Нямам представа кое ще ти е по-ефтино и по "на сърце"...

Колега , нямам мерак да го връщам, просто искам да ми сменят цевта. Незнам с преместване на мушката да ли ще се получат нещата, защото разтоянието от 50 см. в ляво на 50 м. ми се струва доста.

Edited by ORI0N

Със сигурност ще се получат... Принципа е същия като прострелване на карабина с механични мерници...

Разликата е че мушката и мерната планка са фиксирани и някой с "умели ръчички" трябва да пипа...

Може би най-лесно ще стане с монтаж на нова "светеща" мушка тип "EasyHit" (монтирана ексцентрично спрямо мерната планка)...

С това се занимавам сега, обаче взеха да се заплитат много нещата.

Същия проблем имаше и при мен.

Смени му шока./предполагам че са мобилни шоковете/

Купувайки моя автомат му бях поставил 3/4 шок. Бях решил да го продавам след многото пропуски, но след като споменах за проблема тук във форума се намери колега, който ми подсказа за проблема с шоковете. Наистина проблема се оказа в шока. Просвредлен екцентрично! Пипайки

го отвътре целия беше набразден. Поставих шок-цилиндър и проблема се реши!

Дано съм полезен!

Поздрави и наслука!

Явно си очаквал повече от въпросното пушкало.

Има и по тежки случаи.

Нищо чудно това да е аномалия от накриво направена резба за мобилните шокове.

По добре послушай Вълко и посети кадърен оръжейник вместо да си тровиш нервите с разни институции.

Като гледам мишенките бил си в Кондор ,Сл Бряг.

Там работи един човек,казва се Жеко. Мисля,че може да ти помогне.

На мен поне ми е помагал в разни ситуации.

Със всички шокове,осипа на съчмите е далеч от мишената. Ще си настоявам за нова цев. Оръжейника ще иска да реже резбата ако е крива. Вчера подадох жалба до КЗП и ще почакам да видя каква ще е реакцията.

Свържи се с производителя и ги питай какво да правиш. Също се свържи с официалния вносител. Лоборатория за изпитване на оръжия евентуално трябва да търси търговеца, а не ти. Ти си клиента и оръжието ти е с повреда, имаш гаранционна карта и трябва да се оправи. Просто на магазина не им се дават пари за нужните документи. Друго което можеш да пробваш е да видиш дали оръжеен техник може да ти издаде документ, че оръжието е технически неизправно и на базата на това да ти я ремонтират.

Edited by xaxaredbul

Колега , нямам мерак да го връщам, просто искам да ми сменят цевта. Незнам с преместване на мушката да ли ще се получат нещата, защото разтоянието от 50 см. в ляво на 50 м. ми се струва доста.

Георги Топалов от гр. Златарица може да оправи нещата със сигурност и окончателно и ще ти струва около 100-150 лв. Ако искаш, пиши на лични да ти дам номера му. НО 50-те метра, за които пишеш са си доста разстояние за тестване на гладкоцевно; пробва ли бренекетата от станок на 35 метра, пробва ли да сменяш пластините за регулиране ъгъла на приклада - при повечето поуавтомати ги има?

Поздрави!

Edited by В. Василев

xaxaredbul , оръжието го купих от официялния дистрибутор за Бъгрия, в моментта съм подал жалба в КЗП срещу тях. Тъся някой със сносен английски който да ми преведе писмото до производителя. а иначе трябвало да бъде официална лицензирана лаборатория която да издаде констативния протокол за да ми признаят гаранцияята. Ще ви прикача цялата коренспонденция с продавача че да видите за какво става въпрос

В.Василев, би ли ми дал някакви координати на майстора от Златарица, за да го прослушам. Пластините не съм ги сменял- бях гледал една тема, но не помня в кой форум беше (мисля че руски) , как при леко изпиляване на пластините се поправя стрелбата като се променя ъгъла м/у приклада и главата.

Благодаря предварително!

Edited by ORI0N

xaxaredbul , оръжието го купих от официялния дистрибутор за Бъгрия, в моментта съм подал жалба в КЗП срещу тях. Тъся някой със сносен английски който да ми преведе писмото до производителя. а иначе трябвало да бъде официална лицензирана лаборатория която да издаде констативния протокол за да ми признаят гаранцияята. Ще ви прикача цялата коренспонденция с продавача че да видите за какво става въпрос

Изпрати ми на съобщение текста на български аз ще ти го върна на английски

В.Василев, би ли ми дал някакви координати на майстора от Златарица, за да го прослушам. Пластините не съм ги сменял- бях гледал една тема, но не помня в кой форум беше (мисля че руски) , как при леко изпиляване на пластините се поправя стрелбата като се променя ъгъла м/у приклада и главата.

Благодаря предварително!

Имаш лично съобщение от вчера.

Изпрати ми на съобщение текста на български аз ще ти го върна на английски

Изпратил съм ти нещо.

Съжалявам за случката колега.

Много е неприятно да чакаш дълго време да ти доставят пушката и след това да се окаже дефектна.

Съветвам те да помолиш някой оръжеен майстор да ти напише протокол, че оръжието има фабричен дефект, който не е следствие от лоша експлоатация.

Него също трябва да го приеме търговеца като основание за рекламация.

Иначе за лаборатория, която извършва такива изпитания в България не съм сигурен , че има.

Успех !

Edited by kammgard

xaxaredbul ,ще стане ли превода?

Приятел, заклети преводачи взимат по 4-5 лева на страница.В Бургас не може да няма такива.

И ако си решил да правиш рекламация на пушката те съветвам да не е даваш на никой да е "оправя" защото рискуваш в този случай гаранцията да бъде прекратена.

Поздрави.

Колеги помагайте!

Търся лицензирана лаборатория за изпитание на оръжие , която да ми прегледа оръжието и да ми издаде констативен протокол, за да направя рекламация на гаранционен ловен автомат 12-ти калибър. Търговеца не иска да приеме рекламацията без протокол от лаборатория. Оръжието има отклонение със съчми и куршуми на 50м дистанция в ляво около 50 см.

Филма вече стана голям! Немога да спа вечер заради тази простотия.

Здравей колега, обърни се към Института по отбрана, София, над борса "Къра". Имат изпитателен коридор. Изпитват оръжия и боеприпаси. Института е акредитиран да издава сертификати. Успех.

Val4ak, изчаквам само решението на КЗП , и ако няма развитие отивам да ми преведът текста и го пускам на производителя. След 1 седмица трябва да ми отговорят от комисията.

Edited by ORI0N

Стефан1960, този институт към Министерството на отбраната ли е? Ако е той, за него ми разказваха , че имали много стари методи и машини за изпитание на оръжие. А търговеца иска в констативния протокол да пишело, как е изследвано оръжието, с какви методи и т.н., което ме навежда на мисълта, че пак може да се извъртят и да кажат, че теста не е правилен. Според мен тези изследвания трябва да си ги направят те(търговеца). Оръжието няма да го закачам , до като не му мине 1-годишната "Българска" гаранция. Да не говорим, че производителя дава 7 години на механиката, ама това е друга тема.

Edited by ORI0N
  • 2 weeks later...

Миналата седмица получих мейл от магазина, с който най-любезно ме молят да отида да си предявя рекламацията, за да може да установят проблема да ли е производствен дефект или е в следствие на мое неправилно боравене с оръжието. Вчера бях в София и им го оставих най-накрая, записаха ме в книгата за рекламации, и така сега ще се чака. Толкова нагло държание има търговеца, че не знам как може Българина да пазари от такива хора. Те не работят в полза на клиента, а във вреда за клиента. Все пак КЗП са си казали думата- по закон до 6-ят месец от доставката на стоката, търговеца трябва за негова сметка да установи дефекта.

Колега, ако има някаква интервенция върху оръжието, това щке бъде повод на магазина да отхвърли всякакви гаранции. Българските мощенници само това чакат. Имай го предвид! Колкото до лаборатория, установяваща дефект - това е работа на продавача. Аман, в какво кочина живеем. Каква Европа, какви пет лева. Безправни идиоти сме!