Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Стрелци с лък от Пловдив

Recommended Posts

Здравейте на всички пловдивчани. Виждам сме доста хора от Пловдив, но никога не сме се събирали да се видим. Всеки предпочита да се "крие" по шубраците и да си стреля сам. Напоследък бродя из Парк Лаута в търсене на подходящо място но все ми се струва че е опасно да не пострада някои минувач. Иначе полянки доста но проблема с улавянето на евентуално изпуснати стрели е сериозен. Моля споделете вашите идеи или предложения за "стрелбища".

Edited by sagittarius

Недей на Лаута. Опасно е и рискуваш много. По-добре ходи някъде около Марица извън града или дори в коритото на реката на някой сух участък, като си подсигуриш добър стопер за евентуално изпусната стрела. Или стреляй навътре в коритото. Така и да изпуснеш няма да направиш беля. Внимавай за минувачи, рибари и прочие. Преди се събирахме стрелци на стадион Спартак. Все още нямаме обособено стрелбище, където да се събираме. При намиране на подходящо място е хубаво да се организираме и да си направим сами мишените и да имаме кът за отдих и развлечение. Аз имам в двора но ме е страх да се събираме и да стреляме много хора поради причината че аз ще отговарям за евентуален проблем. Не че ще има, но и аз съм изпускал стрела и добре че се размина без поражения. В индустриална зона Тракия след пожарната има също достатъчно свободни пространства, където може да се стреля. Съблюдавайте винаги едно. Подсигурете достатъчно голям Бак Стоп. Стреляйте от дистанция, от която се чувствате сигурни. Опъвайте лъкът винаги към мишената или леко наведен надолу - НИКОГА НАГОРЕ КЪМ НЕБЕТО! Никога не стреляйте по посока на населеното място или там където има вероятност да преминават хора или животни. Мислете винаги на първо място за безопасността!

Поздрави,

Поздрави,

з

Недей на Лаута. Опасно е и рискуваш много. По-добре ходи някъде около Марица извън града или дори в коритото на реката на някой сух участък, като си подсигуриш добър стопер за евентуално изпусната стрела. Или стреляй навътре в коритото. Така и да изпуснеш няма да направиш беля. Внимавай за минувачи, рибари и прочие. Преди се събирахме стрелци на стадион Спартак. Все още нямаме обособено стрелбище, където да се събираме. При намиране на подходящо място е хубаво да се организираме и да си направим сами мишените и да имаме кът за отдих и развлечение. Аз имам в двора но ме е страх да се събираме и да стреляме много хора поради причината че аз ще отговарям за евентуален проблем. Не че ще има, но и аз съм изпускал стрела и добре че се размина без поражения. В индустриална зона Тракия след пожарната има също достатъчно свободни пространства, където може да се стреля. Съблюдавайте винаги едно. Подсигурете достатъчно голям Бак Стоп. Стреляйте от дистанция, от която се чувствате сигурни. Опъвайте лъкът винаги към мишената или леко наведен надолу - НИКОГА НАГОРЕ КЪМ НЕБЕТО! Никога не стреляйте по посока на населеното място или там където има вероятност да преминават хора или животни. Мислете винаги на първо място за безопасността!

Поздрави,

Поздрави,

Защо не пробвате в Садово ?

На 12 км от Пловдив е .

http://www.archery.bg/news.php?item.396.1

http://donbalon.eu/news237574.html

Линковете са информативни , знам , че имат някаква база и сериозни традиции в спорта.

Идеята е ако може да е в града. Зад Гребната база също е вариант аз до сега там ходих но в момента ми е трудно патуването до там. Предполагам и за другите е така камо ли в Садово. А и все пак базата там е на ОМСК „ТРАКИЕЦ-САДОВО”.

Даже вчера ми мина през ума, че така и така още оправят Лаута дали няма възможност да ни натрупат някъде в страни една камара пръст и да си стреляме наволя. :D

Едно е сигурно, на Лаута няма да стане. Аз и на Марица за малко да застрелям един любопитен, та насред града ... Евентуално ако се организираме и отидем при кмета, може и стане нещо. Все ще има начин до откраднат някой лев и по тая линия, нали са за спорта, вело алеи, спортни зали ...

Идеята е ако може да е в града. Зад Гребната база също е вариант аз до сега там ходих но в момента ми е трудно патуването до там. Предполагам и за другите е така камо ли в Садово. А и все пак базата там е на ОМСК „ТРАКИЕЦ-САДОВО”.

Даже вчера ми мина през ума, че така и така още оправят Лаута дали няма възможност да ни натрупат някъде в страни една камара пръст и да си стреляме наволя. :D

Може да пробваме. Стига да се съберем повече хора.

Още повече идват избори и имаме някакъв шанс.

:police: Сагетариус ,не се сещам къде зад Гребната база стреляш ,но и сега през съботно-неделните дни / е , не всяка неделя /,стрелям на едно място зад Гр.база.За мен това си е малко далечко защото живея в р-н "Южен ",но какво да се прави.Само че там някой път се появяват крави ,и много често хора ,които с децата си пуснати на воля са голяма опасност.

От последно време ходя ОЩЕ ПО- ДАЛЕЧ - до помпите на околовръстното ,до надлеза за Пазарджишко шосе.Там поляната е огромна,слънчева,и колите могат да се скрият в останалите кът борови дръвчета на сянка.От гледна точка на безопасноста -превъзходна. Предполагам ,че Димо Атанасов го знае това място..Там няма "бек-стопове " , но пък поляна с ниска и рядка трева - БОЛ!Няма опасност от загубване на стрели.

Иначе ,и аз с моите колеги -стрелци се пробвахме да ни дадат терен за спортна площадка около Гребната база и то с насоченост конна стрелба с лък по времето на Славчо Атанасов - но не излезе нищо.А сега при този крадец- забрави ! И точно защото идват избори!

Така ,че и аз дадох предложение и то ,с доста голямо обяснение : може на някои да съм натегнал.

:cap: Нямам нищо против за такава среща ,само по навреме се обаждайте!

На "могилата" в Тракия и на 4-ти километър има голяма вероятност да застреляте някой кърски е....ч .

• 3 months later...

Темата нещо замря!За да я раздвижа ,ще споделя ,че утре аз и още 2-3 ма от групата ни ,ще правим "Коледно затваряне " на стрелковата година на нашето място зад х-л "Ленд-марк" ,северно от Гребната база до дигата с тренировъчната пътека.Ще имаме и нещо като барбекю.Не съм стрелял повече от два месеца и сега ще се видя на какво ниво съм. :cap:

:kifteta: На всички стрелци с лък ,пожелавам най-вече здраве ,щастие и успехи в начинанията , и МНОГО ПОВЕЧЕ ТРЕНИРОВКИ В ТОЗИ СПОРТ!

• 7 months later...

Здравейте,отново!

Лятото ще си отмине а стрелящите с лък не се обаждат!

Няма ли да се организираме вече,независимо,че ловния сезон запчна.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Утре от 17 до 19 часа ще има събиране на стрелците с лък от Пловдив в Декатлона.

:police: Тъй като едва сега отварям форума , се оказа ,че безвъзвратно съм изтървал момента.В същия ден до 19.10 ч.с моите колеги / 10-на души / тренирахме на импровизираното ни стрелбище.

Ронинхъс ,трябваше да го напишеш това мероприятие по-рано.Щях да навия групата ,да не "закъсняваме "до това време и да се доберем до Декатлона.

В наближаващите праздници ,се гласим пак да се събираме/ да видим ще имаме ли късмета /,да потренираме ,че на 01.10.16г. ще се присъединим към един друг форум в състезание.На това състезание се участва само и единственно с рекърви /самоделки или купешки/,както и с традиционни лъкове.Сигурно и за спортните ще става ,но тук вече не съм сигурен.Полиспастни лъкове не се допускат.

• 2 weeks later...
On 28.08.2016 г. at 10:31 PM, kormoran57 said:

Извинявам се,норазмерите са големи на клипа,и затова нищо не стана

On 19.09.2016 г. at 5:40 PM, kormoran57 said:

Видеоклип0062

On 19.09.2016 г. at 5:40 PM, kormoran57 said:

Видеоклип0062

Снимки0873.jpg

• 2 months later...

Някой не желае ли да се похвали за направена тренировчица ,сега преди Коледа и Нова Година.:rolleyes:Трябва да се "затваря " календарната година.

Видеоклип0096.Видеоклип0096.mp4   Това е упражнение за бърза стрелба с предварително обърнат към мишените.Стрелите са долу легнали ,и за всяка тр.да се навеждаш,зареждаш ,обръщаш към мишенното поле и стреляшза "точки " от 10изстрела.Доста сложничко е ,но така го измислихме.

Edited by kormoran57
  • 4 months later...

Здравейте стрелци с лъкове.На 13т.м. от 10ч. След спортното училище в с.Оризаре ще сепроведе турнира по стрелбата.ЗА повече информация  , в този форум ще говорим с желаещите.