Jump to content

Стрелба с калибър 7,62x54 R на големи дистанции

Recommended Posts

Стрелба на 967 метра и 501 метра с пушка"Ивайло" кал."7,62x54R"при променлив вятър на пориви от
0,5 до 3,1 метър в секунда и посока от 8,30 часа , оптика "IOR" 4-14x50 тактикал ,
хромирана цев 608 мм.от ПК (картечница Калашников) произведена от"Арсенал АД"България ,
ръчно направен патрон с куршум Sierra bullets (.311) 174 gr.HPBT MatchKing
гилза Lapua разпъната по патронника , барут за 500 метра Български сснф 55 сферичен 50,9 грийна скорост 783 м/с и за 967 метра Сръбски NCD 02 - 50 грийна скорост 805 м/с ,
но за 1000 метра най добри резултати съм постигал с барут Вихтафиори N550 скорост от 855 м/с със 54,5 грийна а дължината на целият патрон 75,55 мм.
!!!! Внимание рецептите са индивидуални и затова трябва много да се внимава!!!!!! Поздрави и успех .
Приятно гледане с пожелания за сбъдване на вашите мечти и прекрасен ден.
Линкове на клиповете в YouTube за 501 метра

и 967 метра

Димо Демирев

post-66109-0-17332100-1443031129_thumb.jpg

post-66109-0-67193100-1443031173_thumb.jpg

post-66109-0-75125100-1443031188_thumb.jpg

post-66109-0-26805900-1443031313_thumb.jpg

• Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Здравейте , колеги темата съм я отворил не да се дразним а обратното да се обединим да споделяме мнения да направим животът си по весел в тези трудни времена и да ставаме по съвършенни по културни по

Стрелба на 967 метра и 501 метра с пушка"Ивайло" кал."7,62x54R"при променлив вятър на пориви от 0,5 до 3,1 метър в секунда и посока от 8,30 часа , оптика "IOR" 4-14x50 тактикал , хромирана цев 608 мм.

Ей не моа да разбера кво племе е тва нашего брата!!!!Човека отворил тема и споделя знания и опит,нито твърди че пушката му е по-по-най,нито че вашите нестават,нито че е най-добрия стрелец.Просто се е

Posted Images

Браво страхотна стрелба колега.

Браво страхотна стрелба колега.

Благодаря много колега . Поздрави и успехи

Супер...калибъра бил отживелица, А?!

Благодаря много.

Поздрави и много успехи .

Благодаря много.
Поздрави и много успехи .

А може ли да споделиш нещо относно избора на място за стрелба /имам предвид относно безопасността, трудно е да се намери един километър място и да си сигурен, че няма да изкочи някой гъбар около мишената/. Също ме интересува заснемането с малката камерка как става, автоматично ли се пуска или някой около мишената снима. С каква техника са заснети клиповете. Нещо за влиянието на вятъра, виждам синьото флагче, но как преценяш на такова голямо разстояние каква корекция да направиш спрямо силата на вятъра. Не съм се занимавал досега със точна стрелба, но ми е доста интересно. А какъв би бил резултата с фабрични патрони?

А може ли да споделиш нещо относно избора на място за стрелба /имам предвид относно безопасността, трудно е да се намери един километър място и да си сигурен, че няма да изкочи някой гъбар около мишената/. Също ме интересува заснемането с малката камерка как става, автоматично ли се пуска или някой около мишената снима. С каква техника са заснети клиповете. Нещо за влиянието на вятъра, виждам синьото флагче, но как преценяш на такова голямо разстояние каква корекция да направиш спрямо силата на вятъра. Не съм се занимавал досега със точна стрелба, но ми е доста интересно. А какъв би бил резултата с фабрични патрони?

Место се намира трудно ,а камерата е включена на специална стойка пред мишената.

Стрелба на 967 метра и 501 метра с пушка"Ивайло" кал."7,62x54R"при променлив вятър на пориви от

0,5 до 3,1 метър в секунда и посока от 8,30 часа , оптика "IOR" 4-14x50 тактикал ,

хромирана цев 608 мм.от ПК (картечница Калашников) произведена от"Арсенал АД"България ,

ръчно направен патрон с куршум Sierra bullets (.311) 174 gr.HPBT MatchKing

гилза Lapua разпъната по патронника , барут за 500 метра Български сснф 55 сферичен 50,9 грийна скорост 783 м/с и за 967 метра Сръбски NCD 02 - 50 грийна скорост 805 м/с ,

но за 1000 метра най добри резултати съм постигал с барут Вихтафиори N550 скорост от 855 м/с със 54,5 грийна а дължината на целият патрон 75,55 мм.

!!!! Внимание рецептите са индивидуални и затова трябва много да се внимава!!!!!! Поздрави и успех .

Приятно гледане с пожелания за сбъдване на вашите мечти и прекрасен ден.

Линкове на клиповете в YouTube за 501 метра

и 967 метра

Димо Демирев

Здр. Димо

NCD 02-R който го дават за 54-ка и същия куршум, правил ли си проби ? и ако си правил-

Какви скорости си постигал?

С какви грейнове дава най голяма точност?

поздрави

Супер...калибъра бил отживелица, А?!

Да, калибърът бил "морално остарял", според някои ... Но освен правения патрон, май значение имат и цевта, качествената оптика и стрелеца.

Поздравление на колегата за перфектната стрелба доказваща качествата на хромираната цев в нашия калибър такава цел с размерите на кутия за боя трудно ще се намери някой с 308 или 30-06 да удари.

Здр. Димо

NCD 02-R който го дават за 54-ка и същия куршум, правил ли си проби ? и ако си правил-

Какви скорости си постигал?

С какви грейнове дава най голяма точност?

поздрави

Здравей Георги

не съм правил опити с този барут и с този куршум , съжалявам че немога да ти дам точна информация , него сърбите го дават за цев с дължина 740 мм.

Поздрави

Благодаря , много правилно че всичко е от значение .

Поздрави.

Поздравление на колегата за перфектната стрелба доказваща качествата на хромираната цев в нашия калибър такава цел с размерите на кутия за боя трудно ще се намери някой с 308 или 30-06 да удари.

Благодаря много с пожелания за много успехи и постигнати цели .

Поздрави

Стрелбата на колегата Демирев показва единствено и само дълбочината, с която е задълбал в материята и прецизността, с която превръща теорията в практика. Адмирации!!!

Да не търсим под вола теле, а?!

Здравей Георги

не съм правил опити с този барут и с този куршум , съжалявам че немога да ти дам точна информация , него сърбите го дават за цев с дължина 740 мм.

Поздрави

Те тия сърбите май нещо не са наред с главата, как дават барута за цев с такава дължина като то няма карабина с такава цев, тя дългата мосинка е 720мм а всички други с такъв патрон са по къси.

Питахте защото имам такъв барут (купен от Бендида) и същите мачови сиери но съм с мазалат и късата цев. Правя си патроните с 3,22гр но нямам хроно за скоростите.

Здравейте , колеги темата съм я отворил не да се дразним а обратното да се обединим да споделяме мнения да направим животът си по весел в тези трудни времена и да ставаме по съвършенни по културни по учтиви един друг за да можем по лесно да постигаме целите си .

Благодаря ви и поздрави .

Точно!

Това, което си показал е много интересно, полезно и добре направено, и акцентът е на това, какво ти постигаш.

Нека не превръщаме темата в мерене на...... калибри, защото съм сигурен че колегата Демирев по същия начин ще се справи и с 243, и с 308, и с .50 Барет.

Точно!

Това, което си показал е много интересно, полезно и добре направено, и акцентът е на това, какво ти постигаш.

Нека не превръщаме темата в мерене на...... калибри, защото съм сигурен че колегата Демирев по същия начин ще се справи и с 243, и с 308, и с .50 Барет.

Да много правилно , просто да бъдем учтиви един друг и да намерим заедно най доброто решение за постигане на колкото се може по добри резолтати и най вече да превърнем всичко това в удоволствие и весело прекарани моменти.

Поздрави и много успехи на всички.

Здравейте , ето и мишена на 106 метра със сръбския барут NCD 02 от 5 изстрела и една моя грешка,решетката ма мишената е 1см.
Поздрави.

post-66109-0-22407800-1443281181_thumb.jpg

Edited by Димо Демирев
  • 2 weeks later...

Монтажа от Мазалат ли е?

Да колега . Поздрави много слука и успехи .

Да колега . Поздрави много слука и успехи .

Бяха ми казали ,че от Мазалат не става на Ивайло - нещо цялата планка ли е сменяна там където се закрепва монтажа.

И от мен на всички много слука и успехи.Поздрави!