Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
Димо Демирев

Стрелба с калибър 7,62x54 R на големи дистанции

Recommended Posts

Бяха ми казали ,че от Мазалат не става на Ивайло - нещо цялата планка ли е сменяна там където се закрепва монтажа.

И от мен на всички много слука и успехи.Поздрави!

Здравей колега и благодаря , цевната кутия се преработва в "НИТИ" после се преработва и приклада за да може да легне планката която поставят , и после купуваш цял мазалатов монтаж , и за да получиш още по добра комбинация се прави качествен бединг на приклада .

Поздрави и слука.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам за предпазителя на затвора- оригинално от завода ли си е плъзгащ или първо е бил оригинален мосинов предпазител, а впоследствие е бил подобрен? Повечето карабини Ивайло, които съм виждал си бяха с оригиналния мосинов предпазител на затвора. Ако си първи собственик на карабината- предполагам, че оригиналната цев си е била мосинова?

Преди около година се бях обаждал в завод Терем и те казаха, че още правят карабини Ивайло по поръчка и пак с мосинова цев. Имаше и слухове, че ще правят и друга различна карабина там, но засега не се потвърдиха.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега , целият спусков механизъм си е на "Ивайло"включително и предпазителя, но оригиналният предпазител също си стоеше.

Поздрави много слука весели моменти и успехи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , ако днес никой не ви е казал нещо хубаво , аз ще го направя , бъдете много щастливи , много весели , прекарайте животът си като в една приказка с щастлив край , искрено ви пожелавам да се сбъднат всички ваши мечти .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и благодаря , цевната кутия се преработва в "НИТИ" после се преработва и приклада за да може да легне планката която поставят , и после купуваш цял мазалатов монтаж , и за да получиш още по добра комбинация се прави качествен бединг на приклада .

Поздрави и слука.

Здравейте колега/и, но аз или съм с по странно мислене от повечето колеги от вас или не съм добре ма за мен не е нормално да си купиш карабина и да почнеш да се разкарваш по стругари, фрезисти, дърводелци и др. да преправяш и запилваш а и да сменявате цев.... :pardon: По между другото има няколко клипа в тубата (в бързината, не съм ровил много) за точни изстрели на разстояние 500-1000 метра в различни калибри също с обикновени карабини!

Редактирано от momcho2000

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колега/и, но аз или съм с по странно мислене от повечето колеги от вас или не съм добре ма за мен не е нормално да си купиш карабина и да почнеш да се разкарваш по стругари, фрезисти, дърводелци и др. да преправяш и запилваш а и да сменявате цев.... :pardon: По между другото има няколко клипа в тубата (в бързината, не съм ровил много) за точни изстрели на разстояние 500-1000 метра в различни калибри също с обикновени карабини!

А ако не ти харесва приклад на току-що закупена карабина, дали е нормално да се поразкараш да го смениш този приклад? :pardon: Какво ти е мисленето по този конкретен въпрос- дали е странно?

Моето лично мнение е, че много колеги сменят приклади с по-къси, по-дълги, по-красиви, по-удобни, пък правят бединги, или пък сменят или омекотяват спусъци. Пък за индивидуални монтажи, също доста поръчки има. А за смяната на цев- ами ако си купиш пушка с 20-годишна цев, би било добре да го предвидиш като възможност, да е наблизко и да не е много скъпо. :idea1: Вземай пример от американците- не им пука особено каква е пушката, винаги могат да подобрят нещо по любимото оръжие.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама така си е. Защо да не си поиграе човек с оръжието си и да му придаде вид в който му харесва. То тогава нямаше да се произвеждат разни приклади, спусъци и други най-разнообразни части за оръжия. А и темата е за друго. Мога да кажа само евала на Димо. И съжалявам, че не ми е много на близо да обменя опит и знания от него.

Редактирано от dimitrov67

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме прощавате ,ама не е ли по- нормолно като си купуваш оръжие ,да бройш едни пари и толкоз ! А не ,след 10 г. цев да сменяш,приклад да сменяш,стойка да сменяш.

И аз съм се пробвал на около 1000 м . със съвсем нормална пушка - купена от магазин ........... ! И ако щете вярвайте - като за посредствен стрелец ,кат мен - бива.

Нито цев,нито приклад,ни други глупости се каня да сменям . Излишни средства просто нямам ,а и да имам никога не бих дал точно за това.

Редактирано от abv

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега abv, всеки си има крастата и си я чеше доколкото може ;) по тая логика няма как да разбереш и автомобилните състезатели, които купуват една кола и наливат пари за още две в нея ... та и някой хора си купуват пушка и почват да си я доработват докато им хареса. да не говорим, че една "Ивайло" с всичкия тунинг, пак излиза по-евтино от заводска маркова пушка от магазина. в случая е важен и калибъра с който са направени изстрелите ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега abv, всеки си има крастата и си я чеше доколкото може ;) по тая логика няма как да разбереш и автомобилните състезатели, които купуват една кола и наливат пари за още две в нея ... та и някой хора си купуват пушка и почват да си я доработват докато им хареса. да не говорим, че една "Ивайло" с всичкия тунинг, пак излиза по-евтино от заводска маркова пушка от магазина. в случая е важен и калибъра с който са направени изстрелите ;)

Не мисля,че моято Сако ,е много по скъпо от тунингован Ивайло . И също стреля прилично,без ненужни упражнения и излишни разходи .И съм сигурен,че НИКОГА нема да ми се наложи цев да сменям.

А какво толкова му е интересното на калибъра,аз не виждам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , не знам вашите критерии за оръжия , но сега има избор и всеки преценя сам за себе си какво оръжие му е необходимо и каква марка , за спортни цели , за ловни цели и други , и всеки решава сам за себе си какви подобрения може да направи на собственото си оръжие , само едно не мога да разбера защо се говорят само лоши неща за сегашните Мазалати , които покриват всички изисквания за ловни цели , направени от качествени материали които липсват при повечето нови оръжия , и то за цена от 900 до 1017 лева в зависимост от цевта хромирана или не , включително с монтаж и рингове по избор 30мм.или 25.4мм.готова за лов , и възможност с подходящ патрон на доста по добри резултати , защото за добра стрелба са необходими стрелец , оръжие , и най вече подходящ и добре направен боеприпас , а що се отнася до цената на моята карабина не е тайна ще я споделя на колегите за да разберат че не е толкова страшна , за 400 лв.съм купил пушката през 1999 година втора ръка , 2001 година смених цевта в завод "Арсенал"като съм платил за цев 230 лв. и 115 лв. за труд , за преработването на монтажа от Ивайло с Мазалатов включително и монтажа съм платил 180 лв., бединга и бузата съм си правил аз и ми излезе 20 лв. ,и до тук получих пушката която виждате на снимките за 945 лв, без оптиката за която платих 2300 лв.

На всички ви пожелавам само весели и положителни мисли придружени с много успехи .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , не знам вашите критерии за оръжия , но сега има избор и всеки преценя сам за себе си какво оръжие му е необходимо и каква марка , за спортни цели , за ловни цели и други , и всеки решава сам за себе си какви подобрения може да направи на собственото си оръжие , само едно не мога да разбера защо се говорят само лоши неща за сегашните Мазалати , които покриват всички изисквания за ловни цели , направени от качествени материали които липсват при повечето нови оръжия , и то за цена от 900 до 1017 лева в зависимост от цевта хромирана или не , включително с монтаж и рингове по избор 30мм.или 25.4мм.готова за лов , и възможност с подходящ патрон на доста по добри резултати , защото за добра стрелба са необходими стрелец , оръжие , и най вече подходящ и добре направен боеприпас , а що се отнася до цената на моята карабина не е тайна ще я споделя на колегите за да разберат че не е толкова страшна , за 400 лв.съм купил пушката през 1999 година втора ръка , 2001 година смених цевта в завод "Арсенал"като съм платил за цев 230 лв. и 115 лв. за труд , за преработването на монтажа от Ивайло с Мазалатов включително и монтажа съм платил 180 лв., бединга и бузата съм си правил аз и ми излезе 20 лв. ,и до тук получих пушката която виждате на снимките за 945 лв, без оптиката за която платих 2300 лв.

На всички ви пожелавам само весели и положителни мисли придружени с много успехи .

Само,като прочетох за "качествените" материали на НИТИ - всичко ми се изясни КРИСТАЛНО . Остани си със здраве . Ако имаше и грам истина в това твърдение Мазалат - щеше да има по цял свят . А за Застава ,никой немаше да е чувал.......... :clap: :clap:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля,че моято Сако ,е много по скъпо от тунингован Ивайло . И също стреля прилично,без ненужни упражнения и излишни разходи .И съм сигурен,че НИКОГА нема да ми се наложи цев да сменям.

А какво толкова му е интересното на калибъра,аз не виждам.

Май ти обясниха, че тунингованият Ивайло е за 945 лв. Ти като качиш във форума клипове със стрелба на 500 м. и 1000 м. със Сако за 1000 лв, обади се да коментираш Ивайлото :cap: Аман от всезнайковци и маханджии!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Застава ,никой немаше да е чувал.......... :clap: :clap:

Зимния сега ще те изяде жив, отдавна ме кълве мен, че заставата не е нищо повече от мазалото. :D Въпреки, че масовото мнение е друго! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ти обясниха, че тунингованият Ивайло е за 945 лв. Ти като качиш във форума клипове със стрелба на 500 м. и 1000 м. със Сако за 1000 лв, обади се да коментираш Ивайлото :cap: Аман от всезнайковци и маханджии!

Е не е баш 1000 ама лас не моа да буа с него на 900 метра (не знам калибъра де) вие па се насрахте е*и му майката това па ивайло то па мазалат великите пушки никоя друга не стреля на тия дистанции, не знам как не ги ползват амриканската армия и да бракуват ония скапаните Барет ле ко беха.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не е баш 1000 ама лас не моа да буа с него на 900 метра (не знам калибъра де) вие па се насрахте е*и му майката това па ивайло то па мазалат великите пушки никоя друга не стреля на тия дистанции, не знам как не ги ползват амриканската армия и да бракуват ония скапаните Барет ле ко беха.

А напротив, никой не е казал че с друга пушка не можело. Ама нагледно е показано с каква марка (Ивайло с ПК цев) също може. Правиш разлика между двете твърдения нали? :cap:

За съжаление, въпреки нагледните клипове, куцо и сакато се е впуснало да дава акъли, мнения, изчисления за тунинг и прочее. Жалка картинка.

Редактирано от winterhunter

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми хубаво, дай да вземем произволно един мазалат и да видим резултатите!?!? Ам на всички ни е ясно за кво иде реч. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , от специалистите във форума разбрах и напълно ме убедиха че най лошите оръжия са Мазалат и Ивайло , съгласен съм , сега вече може да не хабите толкова енергия в доказване на кой му е по голяма пушката и търсене на критични точки , а да се насочите към нещо което да ви носи радост , всеки е свободен да прави това което му носи удоволствие , на всички вас пожелавам да бъдете весели и щастливи .

Редактирано от Димо Демирев

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , от специалистите във форума разбрах и напълно ме убедиха че най лошите оръжия са Мазалат и Ивайло , съгласен съм , сега вече може да не хабите толкова енергия в доказване на кой му е по голяма пушката и търсене на критични точки , а да се насочите към нещо което да ви носи радост , всеки е свободен да прави това което му носи удоволствие , на всички вас пожелавам да бъдете весели и щастливи .

Ами уви - наистина у нас трудно можеш да намериш по- лош маТрял от Ивайло и Мазалат . На времето се сещам ,колега беше се обаждал у "ТЕРЕМ" да си поръча Ивайло с десеттина см. по- дълга цев .Отговорили му,че ще му надянат едно парче маркуч 10 см. на дулото........................ и готово .Ставала по-дълга. :lol:

Редактирано от abv

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На времето се сещам ,колега беше се обаждал у "ТЕРЕМ" да си поръча Ивайло с десеттина см. по- дълга цев .Отговорили му,че ще му надянат едно парче маркуч 10 см. на дулото........................ и готово .Ставала по-дълга. :lol:

Много правилно са му отговорили. Цевите не са като баниците- да казваш колко искаш да ти я отрежат :hihi: Кажи му на тоя колега да се обади в накоя западна фирма и да иска тяхна карабина, ама с 10 см. цев повече- примерно 70 см. Много интересно какво ще му отговорят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно са му отговорили. Цевите не са като баниците- да казваш колко искаш да ти я отрежат :hihi: Кажи му на тоя колега да се обади в накоя западна фирма и да иска тяхна карабина, ама с 10 см. цев повече- примерно 70 см. Много интересно какво ще му отговорят.

Обикновенно ,дължината на цевтта не е ПРОБЛЕМ при която и да е Западна пушка .Имаш ОГРОМЕН избор от калибри,дължини на цеви и квото се сетиш !Ако си забелязал ,дори и у Сърбите е така! И да,запомни нещо от батя си - клиента ВИНАГИ е прав ,но за да му вземеш парите трябва малко и да го погаделичкаш ................................ Ако е нужно и цевтта ще удалжиш с 10 см!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ама нашите Търновско - Казанлъшки капути , все още у Комунизма са зациклили .И си мислят,че всичко дето Фърчи - се лапа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нашите Търновско - Казанлъшки капути , все още у Комунизма са зациклили .И си мислят,че всичко дето Фърчи - се лапа.

Много точно казано! Те са си зациклили (не знам даже дали някога са били отцикляли) а производителите на оръжие по света се развиват постоянно а нашите са в цикъл... няма кво да коментираме нова пушка плащаш взимаш пушка с цев на милион изтрела правеща група 1 метър :D което пък е като защита на прасетата от месарите, целят майката а пада приплода зад нея :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , тук съм описал как си презареждам патроните , чистенето на гилзите правя с избит капсул в ултра звукова вана
българско производство , с разтвор от оцет ябълков и вода 50 на 50 за 15 минути после изсушавам и формовам , в матрицата влизат
само добре почистени гилзи,след всеки втори цикъл отвръщам шийките на гилзите със саморъчно направено устройство , за формоването
настройвам матрицата специално за гилзи изстреляни през тази пушка за която ще зареждам боеприпаса
!!!става въпрос само за болтова,пушка!!!,от дъното на гилзата до средата на раменете с една хилядна от инча или (2,5 стотни)от
мм. по малко от изстреляната гилза , след формоването гилзите пак прекарвам през ваната за 15 минути но в разтвор от вода и две супени лъжици
Меглио обезмаслител,винаги след изваждането на гилзите от разтворите измивам обилно с вода,!!!Във ваната слагам само вода
а разтворите в стъклен буркан със специална стойка която не позволява на стъкленият съд да опира или контактува с корпуса на
ваната!!!,също така гърлото на гилзата трябва да бъде от 2 до 4 хилядни по малко от диаметъра на куршума лично аз ги стягам до три хилядни от
инча, или пример: от куршум с диаметър 0,311 инча исползувам орехче с диаметър 0,309 инча и пружиноста на гилзата връща една хилядна от инча става 0,308 ,
еднакви по тежест гилзи до 0,5 грийна Лапуа,куршуми до 0,04 грийна , барут до 0,02 грийна , исползувам везна GemPro 250 50gX0.001g стъпка на зареждане през 0.3 грийна
, подрязване на гилзите до еднакъв размер,добре направени фаски вътрешна и външна , биене на направеният патрон най отпред при куршума до 5 хилядни от инча,Сръбския барут
НЦД 02 е достатъчно добър,навески за патрон 7,62х54R но с куршум Sierra bullets (.311) 174 gr.HPBT MatchKing при дължина на целият патрон 75,50 милиметра
може да започнете от 48 грийна до 50,3 грийна.При тестовете се изисква много еднообразна и прецизна стрелба и добре настроен паралакс , и след всичко това ако не се
получи търсите проблема при монтажа на оптиката или самата оптика .
Дано не ви досаждам , ще се радвам ако съм помогнал на някого .
Поздрави и много успехи .

линк на направената от мен машинка за отгряване на гилзи ,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно ,дължината на цевтта не е ПРОБЛЕМ при която и да е Западна пушка .Имаш ОГРОМЕН избор от калибри,дължини на цеви и квото се сетиш !Ако си забелязал ,дори и у Сърбите е така! И да,запомни нещо от батя си - клиента ВИНАГИ е прав ,но за да му вземеш парите трябва малко и да го погаделичкаш ................................ Ако е нужно и цевтта ще удалжиш с 10 см!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ама нашите Търновско - Казанлъшки капути , все още у Комунизма са зациклили .И си мислят,че всичко дето Фърчи - се лапа.

Мислех да не ти отговарям, защото излиза извън темата на колегата Димо. Прав си за избора на калибър- има, да. Но за избора на дължини на цеви не си прав- изборът на дължини цеви не е безграничен- максимум 1-2 дължини за даден калибър. Провери и сам ще се убедиш.

Всяка фирма си има продуктов каталог с цени, калибри, модели и дължини на цеви. Или си избираш от този каталог, или не си им клиент. Пък като не си клиент, няма как да си винаги прав :cap: Сега, може и някоя фирма да се съгласи да ти прави пушка с цеви и калибри, които ги няма в продуктовия каталог и да пренастройва машини и прочее, но това ще излезне толкова скъпо че ... бъдещият клиент сам ще се откаже да е клиент.

Пък и нали живеем в свободна държава- купуваш си от други "капути" (както казваш по-горе)- финландски, сръбски, немски, американски и си ти човека :cap: Аз съм си купил каквото искам, ти -също. Всички са доволни :cap:

И се извинявам, че поста не е по темата!

Редактирано от winterhunter

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове