Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на дива свиня -ловен сезон 2015/2016

Recommended Posts

• Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

В събота направихме страхотно засичане и разчитане на снега, заградихме ги здраво и ударихме 6-ца. 4-ма ударихме по едно, а един колега 2-ка. Удоволствие е когато всички са видяли и дори стреляли. А

Здравеите, колеги. Първо искам да ви пожелая много слука през новия 2015/2016 ловен сезон на диво прасе! И нека малко ви разкажа за нас и нашата слука на откриването. След като цяло лято прасетата бя

и в Търновско те така бееме...

Posted Images

Така съм се потготвил за 3.10 вече 7-сезона ловувам със Селера и от 2-сезона с Дуплекса.Наслука

Edited by gonso_9

Ето ги и моите боици, миналата година успях да ползвам 2 от тях, дано да ни върви на всички през сезона,пожелавам ви много слука колеги и без лоши моменти :)

post-23334-0-61950100-1443501504_thumb.jpg

Вече сме на полу-съединител и едвам се сдържаме да не го отпуснем и да натиснем газта до край. :) още малко и ще дадем старта. Дано в следващите постове започнем да показваме и полегнали космати жувотни с навирени зъбки, а зад тях фотографии на усмихнати и доволни ловци, към които богинята Диана е била благосклонна.

На слука момчета. И бъдете хладнокръвни!

Edited by JOR8

Уважаеми колеги ловци!

Остана само една седмица до тъй дълго и с нетърпение очакваното откриване на любимия за всички лов на дива свиня. На 3-ти октомври - събота, ще бъде първият излет.

Тъй като у нас няма жив ловец, на който този лов да не е любим, не бих искал да давам съвети или препоръки отосно стратегията и тактиката за успех. Във всеки район си има характерни особености, хранителна среда, топография на местноста, навици на ловните дружинки, и т.н ит.н.

Това, върху което искам все пак да наблегна, са дисциплината, сериозността към оръжието, колегиалното отношение към всички ловци и уважението към по-възрастните. Да се спазват правилата за безопасност при носене и боравене с оръжие, да се носи сигнално облекло и да се изпълняват указанията на началника на лова.

На слука и умната!

a rusata?

Утре отивам на гатера да понастървя малко зверчето,че и то горкото като мен откача вече за лов.

a rusata?

Може и нея, но според мен за всичко си има време и място. Практиката показва, че малцина ловци успешно съчетават всички удоволствия. Без ни най-малко да желая да подценявам когото и да било.

Най добре, поне на първо време, да се фокусираме върху лова, пък после всичко останало. Нъл тъй? ;)

post-2893-0-60529400-1443621221_thumb.jpg

Да, най-добре е да се фокусираме......това са ми двата изстрела, първият не е много на фокус

На слука и от мен на всички колеги и колежки тая седмица и дано да е успешна седмица за всички .Нека се върнем всички живи и здрави по домовете да сме само изморени от лов и емоции и със добра слука . :ksshunter1fe::AR15firing::drinks:

Незнам на какво е, но тази вечер когато пътувах към селото, в което ловувам ме пресякаха две мечета. :spiteful: Майката неможах да я видя.

Дано да е на късмет този сезон на мен и на моята дружинка.

Наслука утре и нека напълним темата с интересни истории и преживявания.

Много добро откриване. Но и напрегнато, защото сменихме в движение ловните полета през втория ден. Късметът се отприщи през последната гонка, когато паднаха общо 5 (пет) прасета. Повече подробности ще последват когато излязат снимките.

На слука!

Нашата дружинка на откриването се отчете с четири прасета още на първата гонка.Доста майки с малки прасенца се вдигнаха ,но подобаващо бяха оставени на мира ,та дано докарат дядо си наблизо :) Поздрави и наслука

И ние се поздравихме с едни скромни 5 броя четири приплода и един по големичък глиган . Дано всички колеги са изпитали дългоочакваната тръпка лов на прасета и да са имали слука та даже и минимална ,на слука следващият излетпрез уикенда :cap::ksshunter1fe::AR15firing::diee::drinks:

Много добро откриване. Но и напрегнато, защото сменихме в движение ловните полета през втория ден. Късметът се отприщи през последната гонка, когато паднаха общо 5 (пет) прасета. Повече подробности ще последват когато излязат снимките.

На слука!

Наслука Жорка!