Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на дива свиня -ловен сезон 2015/2016

Recommended Posts

• Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

В събота направихме страхотно засичане и разчитане на снега, заградихме ги здраво и ударихме 6-ца. 4-ма ударихме по едно, а един колега 2-ка. Удоволствие е когато всички са видяли и дори стреляли. А

Здравеите, колеги. Първо искам да ви пожелая много слука през новия 2015/2016 ловен сезон на диво прасе! И нека малко ви разкажа за нас и нашата слука на откриването. След като цяло лято прасетата бя

и в Търновско те така бееме...

Posted Images

Само това да се чува! Още много слука до края на ловния сезон.

Интересно ми е дали ще има лов/бележка за неделя 01.11.2015 за населените места - "отличници", дето са си избрали от раз и малък и голям кмет (без балотажи)?

Би следвало да имат разешително за неделя. Ако изборите са поводът за спиране на лова, то отпадането му (избирането на кметове) следва с обратен знак да се възстанови положението.

Леко в страни---> Ако имаш индивидуална бележка за хищници, може ли да излезеш в изборния ден?

"Леко в страни---> Ако имаш индивидуална бележка за хищници, може ли да излезеш в изборния ден?"

Може, но оръжието трябва да е заключено в касата ;-)

По добре върви "за гъби"...

post-7741-0-07664700-1446493277_thumb.jpgpost-7741-0-28014700-1446493310_thumb.jpgВъпреки тоталната липса на прасета,в събота имахме слука.На последната гонка намерихме две прасета и едното остана за фотосесия

Колеги, аз съм изключително доволен от ловния уикенд.В събота бях на гости при приятелите от с.Арда където "воюваме" заедно вече доста години.Досега нямаха отстреляно прасе този сезон.Сутринта ги бъзиках, че ще съм им на късмет пък и моето куче се е учило на диви прасета именно там.Правим организацията нареждаме се на пусиите и заслушани в гората чакаме слуката да ни споходи.След 40 минутно чакане чух в ниското едно куче да лае на място, по гласа познах, че е моето, кучето лаеше около 10 минути след което се чуха изстрели от викачите и прасето стана.С наближаването на кучето викам си наум идва, приготвих се стиснал пушката и чух изстрел от колегата до мен кучето продължи още малко и взе да лае на място.Мисля си ранено е и спря.Чух как колегата слиза надолу по шумата а след това кучето спря.Изчаках десетина минути и му звъннах и научих, че вече имаме успех.

В неделя с моята си група вдигнахме сурия и едно младо момче новобранец успя да свали един приплод (сефте му е), друг ранихме и търсихме но за съжаление без успех. Прасенцето вчера запълни подобаващо една тава и бе повод за един понеделнишки банкет.Да им е честита слуката.Снимки малко по късно ще кача.

ХАЙДЕ БЕ КОЛЕГИ ПОКАЖЕТЕ НЕЩО,ЧЕ ПРИ НАС ТАЗИ СЕДМИЦА ГОЛЯМА СКУКА.

Всички започнаха да качват в фейсбук групите, което на мен много не ми харесва.

Снимки от съботния ловен ден.На първата е майстора на втората сме заедно двамата.

post-2404-0-74711900-1447269825_thumb.jpg

post-2404-0-68900500-1447270004_thumb.jpg

Edited by Kubatev

Всички започнаха да качват в фейсбук групите, което на мен много не ми харесва.

Снимки има, но явно като се качат такива от ловни стопанства и някои по-чувствителни потребители се възмущават...

Ето една от миналата седмица, лов като всеки друг лов, само че си плащаш повече за това удоволствие, което също не ти гарантира слуката. Този лов не е в заградена територия и имаше двама ловци, които не са видели прасета, въпреки интензивното присъствие на такива животни :)

post-3218-0-24855900-1447325507_thumb.jp

Снимки има, но явно като се качат такива от ловни стопанства и някои по-чувствителни потребители се възмущават...

Ето една от миналата седмица, лов като всеки друг лов, само че си плащаш повече за това удоволствие, което също не ти гарантира слуката. Този лов не е в заградена територия и имаше двама ловци, които не са видели прасета, въпреки интензивното присъствие на такива животни :)

Като са чувствителни потребителите, да не гледат...и да не четат. На мен пък много ми харесват подобни снимки, защото знам какъв лов се получава в добра компания, добра организация и с добро стопанисване на дивеча. Този вариант си е най-оптимален за хора, които живеят в големия град и на поне два часа път от ловния район.

На слука и на следващия лов!

Да стреляш по заградени прасета ,и да се мислиш за ловец ,е като да се къпеш във ваната и да се мислиш за водолаз.

Нищо ново под слънцето.