Jump to content

Лов на дива свиня -ловен сезон 2015/2016

JOR8
 Share

Recommended Posts

Да стреляш по заградени прасета ,и да се мислиш за ловец ,е като да се къпеш във ваната и да се мислиш за водолаз.

Николайчов, преди да продължаваш да сееш бисери, заучени от форумите в интернет, по-добре първо посети някое ловно стопанство, за добиеш компетентност по предмета "лов в стопанство". Там може би ще научиш, че не е задължително, дори се случва рядко, гонките да се проведат в ограда. Второ. Дори да се случи, гонката в ограда не означава стрелба по завързани прасета или масов разстрел на упоени животни. Ти сигурно точно това си представяш.

Хващам се за сравнението ти за ваната и водолаза. А ти как наричаш човек с пушка, прекарал 4-5 ловни сезона всяка събота и неделя до някое дърво в гората, люпил семки, пушил цигари и дрямал, но не видял косъм? Може би нещо друго като часови, въоръжен горски охранител, разхитител на семейни средства, карък, будала, но не и ловец.

Толкова по въпроса. Не се заяждам с теб, но понеже ти ме репликира, пък и виждам, че си спечелил овациите на множество колеги съфорумци (обичайните поддръжници) рекох да ползвам правото си на дуплика. Можеш да не ми отговаряш. Прекалено изтъркан е вече този спор и не смятам да влизам в пояснителен режим.

Поздрави и на слука в свинския лов!

Edited by JOR8

Николайчов, преди да продължаваш да сееш бисери, заучени от форумите в интернет, по-добре първо посети някое ловно стопанство, за добиеш компетентност по предмета "лов в стопанство". Там може би ще научиш, че не е задължително, дори се случва рядко, гонките да се проведат в ограда. Второ. Дори да се случи, гонката в ограда не означава стрелба по завързани прасета или масов разстрел на упоени животни. Ти сигурно точно това си представяш.

Хващам се за сравнението ти за ваната и водолаза. А ти как наричаш човек с пушка, прекарал 4-5 ловни сезона всяка събота и неделя до някое дърво в гората, люпил семки, пушил цигари и дрямал, но не видял косъм? Може би нещо друго като часови, въоръжен горски охранител, разхитител на семейни средства, карък, будала, но не и ловец.

Толкова по въпроса. Не се заяждам с теб, но понеже ти ме репликира, пък и виждам, че си спечелил овациите на множество колеги съфорумци (обичайните поддръжници) рекох да ползвам правото си на дуплика. Можеш да не ми отговаряш. Прекалено изтъркан е вече този спор и не смятам да влизам в пояснителен режим.

Браво колега!Аз не съм от обичайните поддръжници,но така зададения от теб въпрос към Николайчов,сякаш е зададен към може би 80% от българските ловци,които си нямат номерирани позиции.Направо недоумявам....,какви са твоите разбирания за истински ловец?Ти не си ли седял до дърво,надявайки се да премине край теб така желания дивеч?И ако нямаше възможност да посещаваш определени места,в коя категория ловци щеше да си-от разсипниците,часовите,будалите или от истинските :) ?Направо нямам думи....

И между другото,аз също съм посещавал такива места .....трети път няма да има.По си ми е добре с нашата дружина.

Как се наричат хората пристигащи в ловно стопанство на лъскав джип който не влиза в гората щото ще се одраска, с дрехи като манекени които от тръни не се късат, пръскащи разточително средства за обилна почерпка вечер, на сутринта след като се събудят ги отвеждат на стелбището и като почнат да гонят гледат да гонят само за тях щото са си платили и трябва и сметката на края да оправят!!!!!!!!!!!!!!!

Можеш да не ми отговаряш. Прекалено изтъркан е вече този спор и не смятам да влизам в пояснителен режим.

Браво колега!Аз не съм от обичайните поддръжници,но така зададения от теб въпрос към Николайчов,сякаш е зададен към може би 80% от българските ловци,които си нямат номерирани позиции.Направо недоумявам....,какви са твоите разбирания за истински ловец?Ти не си ли седял до дърво,надявайки се да премине край теб така желания дивеч?И ако нямаше възможност да посещаваш определени места,в коя категория ловци щеше да си-от разсипниците,часовите,будалите или от истинските :) ?Направо нямам думи....

И между другото,аз също съм посещавал такива места .....трети път няма да има.По си ми е добре с нашата дружина.

Много въпроси. И вероятно нямат еднзначен отговор. Поне на някои от тях да отговоря. Аз също си нямам номерирана(и) позиция(и). Значи и аз съм от 80-те %. Да, и аз съм седял до дърво, дере, река, храст, нива, поляна, в кал, на дъжд, на студ, вятър, пек, мъгла. И винаги съм се надявал да ми излезе желаният дивеч. Търсил съм го и сам, на ход, с издебване, с куче, без куче. Като истински ловец. :)

Какво значи ако нямаш възможност да посещаваш определени места? Всеки има възможност, стига да си го постави като основен приоритет. А ти си ходил два пъти? И от две ходения имаш смелостта да влезеш в спор? Не е добре, Светлине.

ПП: не ходя често в моята дружина. Длъжник съм им. Ще трябва да се поправя. Но имам още една, където ходя с удоволствие и където бих ходил винаги, защото ме познават вече много добре, приемат ме и имаме вече общи и хубави и лоши преживявания, които ни свързват трайно.

Може и карък да го наричаш, може и будала и всички изброени по- горе квалификации , но е ловец и то мераклия и упорит .

А ти как наричаш ,човек който си е купил прАсе ,та а си го гръмне ,за да мое а каже, че е бил на лов и е утрепал незнам кво си. Аз имам квалификация , ама не е за обществени " пространства" .

Ще си позволя да перифразирам малко ББ: .....Не дай си Боже да ми се наложи да ловувам и да се хваля с дивеч дет е затворен или не моа го изгонат от хранилката преди да отидеш до нея..... па и кръстен / Пешо ,Гошо,Сесил / :lol: :lol2: :lol:.

Да ловува кой как му е кеф , аз в момента в който спра да получавам адреналин от лова , ша го спирам .

А от горния начин на лов ако почувствам адреналин , ша са надявам да получа навременна помощ :lol: .

Ама и аз кво се чуда .... те ората с платено еб@не се правят на свалячи и Казановци , та с един лов у кочината .....

Поздрави и наслука на всички

Edited by damian1

Може и карък да го наричаш, може и будала и всички изброени по- горе квалификации , но е ловец и то мераклия и упорит .

А ти как наричаш ,човек който си е купил прАсе ,та а си го гръмне ,за да мое а каже, че е бил на лов и е утрепал незнам кво си. Аз имам квалификация , ама не е за обществени " пространства" .

Ще си позволя да перифразирам малко ББ: .....Не дай си Боже да ми се наложи да ловувам и да се хваля с дивеч дет е затворен или не вмоа го изгонат от хранилката преди да отидеш до нея..... па и кръстен / Пешо ,Гошо,Сесил / :lol: :lol2: :lol:.

Да ловува кой как му е кеф , аз в момента в който спра да получавам адреналин от лова , ша го спирам .

А от горния начин на лов ако почувствам адреналин , ша са надявам да получа навременна помощ :lol: .

Ама и аз кво се чуда .... те ората с платено еб@не се правят на свалячи и Казановци , та с един лов у кочината .....

Поздрави и наслука на всички

Само жените спорят с изводи. Не прави като тях. Спори с аргументи.

Поздрави на ловеца, познал отблизо ББ, сигурно по време на лов до някое дърво. :lol: :lol2: :lol:

Само жените спорят с изводи. Не прави като тях. Спори с аргументи.

Поздрави на ловеца, познал отблизо ББ, сигурно по време на лов до някое дърво. :lol: :lol2: :lol:

Е това е извод и то направен по женски , без аргументи :lol: :lol2: :lol:

Много въпроси. И вероятно нямат еднзначен отговор. Поне на някои от тях да отговоря. Аз също си нямам номерирана(и) позиция(и). Значи и аз съм от 80-те %. Да, и аз съм седял до дърво, дере, река, храст, нива, поляна, в кал, на дъжд, на студ, вятър, пек, мъгла. И винаги съм се надявал да ми излезе желаният дивеч. Търсил съм го и сам, на ход, с издебване, с куче, без куче. Като истински ловец. :)

Какво значи ако нямаш възможност да посещаваш определени места? Всеки има възможност, стига да си го постави като основен приоритет. А ти си ходил два пъти? И от две ходения имаш смелостта да влезеш в спор? Не е добре, Светлине.

ПП: не ходя често в моята дружина. Длъжник съм им. Ще трябва да се поправя. Но имам още една, където ходя с удоволствие и където бих ходил винаги, защото ме познават вече много добре, приемат ме и имаме вече общи и хубави и лоши преживявания, които ни свързват трайно.

Далеч съм от мисълта да влизам в спорове,особено в излишни :) Просто лично мнение,това не е моя вид лов.Продължавам да правя това,за което ти си писал в минало свършено време-някак си по-сладко ми е така.Особено пък след лов групов лов на прасе...,успешен или не,като се съберем с верните другати,че като запалим печката в хижата,миризма на дим,най-различни печива,лук,чесън и какво ли още не....няма излишни гевезлици,оркестъра пристига тъпан,гайда,акордеон и една тамбура,вино и ракия се леят в изобилие,песни,стари спомени....чак до сутринта отива работата и задължително завършва с три песни;Тамбуро,моя тамбуро,чудна си като виното,щом ти ставаш по-стара....и Охридското езеро,само че вместо стари рибари и мрежи,ние си пеем:пушките си приготвяха ловджии, ловджии стари другари.....и на края,кои уши байрака.... като на финалната песен има и салюти.....кеф маа му стара :D Както и да е,всеки решава сам за себе си,кое е най-добро за него.

:bira:

Нищо ново под слънцето.

Жоро, няма никакъв смисъл да обясняваш каквото и да е, защото болшинството от ловците посещаващи и участващи активно в интернет ловните форуми няма да те разберат !

Тази ''игра'' сме я играли преди години на този ''терен'' и резултата беше ясен предварително :nea:

Имаш си ''Blaser'', ходиш на лов по стопанства и в дружинки, що ти трябва да си разваляш рахатлъка с безсмислени спорове...?

Този спор, много ми прилича на един подобен, където се спори за ''Blaser''-а и неговите притежатели... :cap: Над 100 изписани страници и крайния резултат е едно голямо разтягане на локуми и ръсене на остроумия и изказване на ''компетентни'' мнения от хора, които никога не са виждали тази марка оръжие.

Аз отдавна разбрах, че в интернет пространството всички са герои и разбират от всичко... :drinks:

Стягай се за лова в края на седмицата и не се занимавай с глупости !

Тъй де, но нали трябва и лаф да става. Отдавна не бях въртял копчето на радиото за станциите. Като винаги останали са само черните. :) :) :)

Спорове винаги ще има.... аз само да отбележа, че прекарахме два много емоционални ловни дни.Съботата вдигнахме сурия, един заблуден приплод излезе на пушка и се сбогува с живота си.В неделя, много емоции и адреналин, два вдигнати единака(отлична работа на викачите и кучетата) и резултата е .....трима колеги ще правят ООД за един кашон ракия ,уиски или каквото им е по сърце.Утре е ден банкетен да отдадем почит на малкото прасе в една местна кръчма.Наслукаpost-2404-0-33087900-1447875599_thumb.jpg

Edited by Kubatev

Тъй де, но нали трябва и лаф да става. Отдавна не бях въртял копчето на радиото за станциите. Като винаги останали са само черните. :) :) :)

Всички знаем защо е чувствителна темата. Всяко стопанство си има оградена територия за гонки, някои и по две, от които се възползват често господа управляващите ни. Понякога и колеги ловци се възползват- няма лошо....плащат си, за разлика от първите. Такива огради има и в други европейски държави, но разликата, е че там по се спазват правилата ! За съжаление знаем как се пълнят тези огради и стопанства в България - за сметка на обикновените ловци, посредством капани, да "опреснят" кръвта на дивеча. Ако има ред в тая цялата работа сърдитите ще са по-малко, а и завистта на някои им идва вповече !

Наслука

П.П Като се сетя за такъв лов в ограда и в съзнанието ми изплува всеки път оня клип с един известен едричък и мустакат адвокат :lol:

Edited by Panata

Всички знаем защо е чувствителна темата. Всяко стопанство си има оградена територия за гонки, някои и по две, от които се възползват често господа управляващите ни. Понякога и колеги ловци се възползват- няма лошо....плащат си, за разлика от първите. Такива огради има и в други европейски държави, но разликата, е че там по се спазват правилата ! За съжаление знаем как се пълнят тези огради и стопанства в България - за сметка на обикновените ловци, посредством капани, да "опреснят" кръвта на дивеча. Ако има ред в тая цялата работа сърдитите ще са по-малко, а и завистта на някои им идва вповече !

Наслука

П.П Като се сетя за такъв лов в ограда и в съзнанието ми изплува всеки път оня клип с един известен едричък и мустакат адвокат :lol:

Много смислен пост, поздравления!

Искам да ти припомня за един филм, казва се "да разлаеш кучетата". В него се разказва как се инсценират военни действия и се разпалват конфликте чрез нстройване на общественото мнение на базата на "истински кадри", снимани в студио. Днешно време, когато светът се променя всеки ден, трябва много внимателно да се анализират обществените явления и да не се вярва 1:1 на коментарите. На хора, живели и видели повечко трябва да се вярва, тъй като исторически много неща се повтарят. Паметта на населението в повечето случаи обаче е къса и е склонно повече да вярва на днешни обещания, отколкото да си спомня за вчерашни лъжи. Разумният човек мисли и трябва да действа предпазливо, когато му сервират претоплени манджи и проиграни сценарии.

Поздрави.

Истината както винаги е по средата обикновенно в стопанствата се храни яко и се дърпа дивеча от цели раьони ловува се по рядко ,често без кучета и там където стопаните знаят какво правят ври от прасета ,когато има лов в такива стопанства става воина и всички дружинки на около се облажват.Проблема е когато района е беден концисионерите са дали пари а няма дивеч ,дружинките реват че са им го избили в стопанството каквото се появи се пребира и почват споровете.

Привет колеги.

Днес ме споходи слука и реших да се похваля.post-49526-0-44068200-1448216704_thumb.jpg Едното е моя заслуга , за другото допринесе колега който беше гост.

Браво Жоре. Тази седмица и аз мога да се похваля.Поканиха ме на лов приятели.Отидох с 1 верен помощник защото другия си беше наранил крака и нямаше да може да върви , и да не се мъчи. Влязах викач и 2 пусии безуспешно.На трета пусия чух дратхара да лае в дерето и побягнах към него.Заставайки на ръба на дерето видях единак да бяга по отсрещния склон. Района беше осеян с много ниски габъри видимостта беше слаба. Наложи се да произведа 3 изстрела. Първия успешен но малко отзад на животното, Втория в габрака, и третия изстрел точно зад плешката. Оказа се мъжко прасе. Зъбите ги изкарах - 15 см. Не е много но пак си е трофей.

Двата ловни дни отново бяха успешни и резултата е видим от снимките :)

Тази седмица ще правим оценка на трофея и ще видим резултата.

Като гледам тези зъби дано кучетата да са добре.