Jump to content

Лов на водоплаващ дивеч - ловен сезон 2015/2016

Recommended Posts

• Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Излетът премина добре,въпреки сутрешното разочарование.

Сменихме няколко места докато ги открием къде се бяха скрили на завет и докарахме нормите.

В 14.30 приключихме и се прибрахме,но траели сърцето,като гледах силният вятър реших да направя и нощен прелет.

Излязох сам от групата и отидох на място където мислех ще го направи при тоя силен вятър,но се появиха само три патока и бяха отстреляни два от тях.За жалост днес отново сме прецакани с тия избори и балотажи,и не знам защо ловът е забранен в тези дни,някой може ли да ми даде адекватен отговор на тоя въпрос?

Ето и малко селфита...

ва от тях.За жалост днес отново сме прецакани с тия избори и балотажи,и не знам защо ловът е забранен в тези дн

Ей Бракониерски много селфита...Браво бре.. Гледам хубав лов сте направили групата. Краската пак носач курдисан. Да нямаше пропуски пак..таз година не идваше на стрелбището и му се отразява...гледам нахранил си го отново. Новобранеца как се представя? Бий ли ги повече от вас както на паничките... :)

При нас пробвахме пъдпъдъка - последния ден, но нямаше...след това след обяда се нагнездихме на вечерен прелет и добре, че имаше вятър, та вървеше малко юрдек и се разписахме, но не като вас нормите на половина. Айде Наслука на Всички!

post-6672-0-45837400-1446402563_thumb.jpg

post-6672-0-11938700-1446402569_thumb.jpg

Ей Бракониерски много селфита...Браво бре.. Гледам хубав лов сте направили групата. Краската пак носач курдисан. Да нямаше пропуски пак..таз година не идваше на стрелбището и му се отразява...гледам нахранил си го отново. Новобранеца как се представя? Бий ли ги повече от вас както на паничките... :)

При нас пробвахме пъдпъдъка - последния ден, но нямаше...след това след обяда се нагнездихме на вечерен прелет и добре, че имаше вятър, та вървеше малко юрдек и се разписахме, но не като вас нормите на половина. Айде Наслука на Всички!

Има матерял затуй,ако нямаше щеше да има само пейзажи :)

Новобранеца е добре,сигурно от как е проходил е по кърищата та има нужния опит.

А за бабугерчето що ги носи,но комент::::)

В съботния ден станахме рано и още по тъмно бяхме на езерото. Поставихме примамките и когато трябваше да махнем джипката се оказа че имаме проблем с тоците и че ще трябва и тя да присъства на излета. Замаскирахме я колкото можахме и зачакахме прелета. Такъв нямаше въобще, но в близост до нас имаше гонка за диво прасе и докато колегите си изкарат пусията ни навдигаха от реката някое друго пиле та успяхме да вземем по някой паток.Излета приключи още в 10 часа с хубава слука и най важното че сме живи и здрави.

post-3535-0-03908100-1447054335_thumb.jpg

post-3535-0-59949700-1447054343_thumb.jpg

post-3535-0-57881900-1447054351_thumb.jpg

post-3535-0-92868400-1447054360_thumb.jpg

Edited by 4e4i

В съботния ден станахме рано и още по тъмно бяхме на езерото. Поставихме примамките и когато трябваше да махнем джипката се оказа че имаме проблем с тоците и че ще трябва и тя да присъства на излета. Замаскирахме я колкото можахме и зачакахме прелета. Такъв нямаше въобще, но в близост до нас имаше гонка за диво прасе и докато колегите си изкарат пусията ни навдигаха от реката някое друго пиле та успяхме да вземем по някой паток.Излета приключи още в 10 часа с хубава слука и най важното че сме живи и здрави.

Ахаааа... Взел си с теб и вице републиканския шампион на "трап" (мл.) - да помага... :cap:

Оправя ли се с тази дядова пушка или само мокри гащеризона "40 и десети" номер? :p

Столчето как се справя. Познах го.

Със столчето нямам проблеми.Доволен съм.

Шампиона на трап е много добър помощник.Ванко е момче което разбира от лов повече от много други колеги.С оръжие по време на лов не му давам да борави поради причината че е непълнолетен и неправоспособен.Старата гьостерица я бяхме взели за да изпробваме едни боеприпаси в реален лов с нея и с автомата.Ванко заслужава да ловува с всеки от нас.

Edited by 4e4i

В една стара тема бях писал за навиците за безопасно и правилно боравене с ловно гладкоцевно оръжие...

Ще се повторя : всеки един състезател по ловно спортна стрелба има в пъти по-висока оръжейна култура от редовия ловец...

Това включва, както стрелковите умения (да стреляш и уцелваш), така и безопасното боравене с оръжието...

С две думи : вероятността състезател да направи "беля" на лов е минимална, а вероятността да "напълни висулките" е максимална :cap:

Причината е проста - повечето състезатели са с настрел между 5 и 15 000 изстрела на сезон, а работа на нас - съдиите е да им "режем главите" при най-малкия намек за опасно боравене с оръжието...

Набързо.... за има няма 10 минути .......една норма...можеше и още, но нека да има и за следващият път...

post-56889-0-11424000-1447179121_thumb.jpg

Станчо ако не е тайна това Карнобатски патоци ли са?

Стефчо, такива работи не се питат...:)

Аз нямам какво да крия.Патици има за всички.Тези до момента са си бургазлиичета. Стралджанските още се угояват, че и пастърмички трябва да се правят

Стефчо, такива работи не се питат... :)

Божка стига си критикувал, а започвай да ловуваш приятелю. Струва ми се че го даваш на лабеж тази година.НАСЛУКА

Божка стига си критикувал, а започвай да ловуваш приятелю. Струва ми се че го даваш на лабеж тази година.НАСЛУКА

Не критикувам бре...просто ми е интересно, че питаш..., а нали знаеш Станчо как дава информация...:)

Иначе да, малко съм го олабил юрдека, но и на него ще му дойде времето...Наслука!

В една стара тема бях писал за навиците за безопасно и правилно боравене с ловно гладкоцевно оръжие...

Ще се повторя : всеки един състезател по ловно спортна стрелба има в пъти по-висока оръжейна култура от редовия ловец...

Това включва, както стрелковите умения (да стреляш и уцелваш), така и безопасното боравене с оръжието...

С две думи : вероятността състезател да направи "беля" на лов е минимална, а вероятността да "напълни висулките" е максимална :cap:

Причината е проста - повечето състезатели са с настрел между 5 и 15 000 изстрела на сезон, а работа на нас - съдиите е да им "режем главите" при най-малкия намек за опасно боравене с оръжието...

Напълно съм съграсен с теб Жоре.Ванко е професионалист и борави с оръжието по-добре от повечето наши колеги ловци.Не съм съгласен,като е малолетен и неправоспособен да ловува.С придружител ловец може,той е с лиценз съзтезател.

Напълно съм съграсен с теб Жоре.Ванко е професионалист и борави с оръжието по-добре от повечето наши колеги ловци.Не съм съгласен,като е малолетен и неправоспособен да ловува.С придружител ловец може,той е с лиценз съзтезател.

Пичове, за състезания, състезатели, профита и тн отворете една тема могат ли ...не могат ли..

,,,,.ако ще споделяте нещо за ловът на водоплаващ- давайте...ако ще пълним темата с плява...хайде бат' Вълко да зачисти ;)

Не критикувам бре...просто ми е интересно, че питаш..., а нали знаеш Станчо как дава информация... :)

Кога си се обадил да питаш за нещо...? Ама само един пример дай...Само се скатаваш като партизанин, после нямал информация ;)

Трябва да питаш бракото, че са от неговия фризер.. :D :D :D Иначе са снимани в Пловдив :D

Стефко ти 100 снимки, само слуката не си снимал? Уреда да не "пи" вода.... ;) или....

Разбирам те напълно и ти съчувствам. Оставяме на времето да притъпи болката от загубата на верните другари.

Днес се разделих с вярната ми другарка в лова Дара.

Споменът,за нея ще е вечно в мен с незабравими ловни мигове с който ме е дарила.

И силно се надявам,че някой ден пак ще ловуваме заедно.

Сбогом мила моя.attachicon.gif12246787_595364233934986_8742648223858594680_n.jpg

Съболезнования. само който е губил верен другар ще те разбере

Приятел приеми и моите съболезнования. И най скоро да те виждаме с нов помощник на бойното поле.

Днес се разделих с вярната ми другарка в лова Дара.

Споменът,за нея ще е вечно в мен с незабравими ловни мигове с който ме е дарила.

И силно се надявам,че някой ден пак ще ловуваме заедно.

Сбогом мила моя.attachicon.gif12246787_595364233934986_8742648223858594680_n.jpg

Съжалявам и аз за загубата Митак! Знам какво е и колко е трудно. Още повече, че Дара е от моята Рона. Надявам се, да и намериш достойна заместничка и бързо за превъзмогнеш загубата на любимия ловен помощник.

Ето едно мемори за вечен спомен:

Edited by Божката