Jump to content

Recommended Posts

Аз имам такава.

По-точно големия ми син стреля с нея.

Какво значи за теб "далекобойност"

Пушката става да стреляш до 10-тина метра.

Чупи бутилка до 7-8

Такива пушки съм купил на дъщерите си 630 и 631.

180м/с дава ако е поне смазана. От завода идват сухи като кокал отвътре. От 20м спокойно свалям заек подземник с такава пушка.

Хубаво е да им се направи и малък тунинг. Ако се интересувате ще ви пратя описание на процеса.

Мойта я купих в началото на 90-те години, когато разтуряха ОСО. Даже ако не се лъжа/оставил съм я на село и не е пред мен/не беше с трицифрен номер, а беше Славия 63, но е абсолютно същата с тази разлика, че няма релсата за оптика, за което сина ми ми е пробил дупка на главата да му измисля монтаж. Определено впечатлението ми е, че пружината и е слаба. Старата и пружина след като е разтегнех размазваше първите 50 съчми и после пак омекваше. Купих нова пружина и ново силиконово бутало/старото беше тефлоново/ но пак не ми харесва силата на изстрела, а пушката определено носи по яка пружина.

Навремето имах Хайнел, който със счупена цев от която бяха останали само 10 см., след като я заредех в менгемето чупеше буркан за компот от 30 метра.

Разтягане на веднъж слегнала пружина направо и разгонва фамилията. Резултата е още по-голямо слягане. Оригиналните пружини са направени достатъчно добре и са практически вечни.

Аз внасях и продавах български пружини за славия в щатите и имаха огромен успех. Експериментите ми, обаче, показаха, че най-добре стреля с пружина, силна колкото оригиналната, стига да не е правена за Канада. По-силната пружина само кара пушката да дрънчи повече. Много е къс хода на буталото. Оригиналния уплътнител на буталото не е от тефлон. Тефлонът върши най-лошата възможна работа за тая цел.

Изобщо не споря дали е тефлонов уплътнителя. Просто, понеже е е бял на такъв ми приличаше. Не споря и за това, че с разтягането съм съсипал пружината - та нали по този начин прекъсваш един тел с многократни прегъвания. Просто споделям ефекта, че първите сачми се размазваха и ставаха на копчета, което не се получава с новата, а и нея не смея да я съсипвам с разтягане - все пак комплект пружина и бутало струват почти колкото ефтина китайска пушка.

Къде го турихте това чудо в тая тема? За тях има Лов без огнестрелни.....

А за пружините ,2бр от клапани на Лада + супер трудно зареждане и малко по-добър резултат неоправдаващ усилията :pardon: Изберете оригинала.

Изобщо не споря дали е тефлонов уплътнителя. Просто, понеже е е бял на такъв ми приличаше. Не споря и за това, че с разтягането съм съсипал пружината - та нали по този начин прекъсваш един тел с многократни прегъвания. Просто споделям ефекта, че първите сачми се размазваха и ставаха на копчета, което не се получава с новата, а и нея не смея да я съсипвам с разтягане - все пак комплект пружина и бутало струват почти колкото ефтина китайска пушка.

Не се пали, не съм си и помислял, че спориш. Нито пък аз споря. Поясних за другите, ако някой не знае, да не тръгне да си поправя пушката с разтягане на пружината или да си поръчва тефлоново уплътнение за буталото.

Пружини може да се поръчат от фабриката в Крън, излизат по 2 лв за брой (при поръчка от 100 нагоре). Уплътнителите в CZ-USA бяха по 4.50 долара на парче, при минимална цена за доставката $8.50. Аз веднъж поръчах 30 и ми ги продадоха по доларче. Смятай какви надценки слагат. Сиурно им излизат по 5 цента бройката.

Ако си смазвал буталото, най-вероятно съчмите са се сплесквали хубаво благодарение на усиления дизелов ефект при първите изстрели. С мойте славии след повече от 2000 изстрела след тунинга съчмите все още се пръскат на дребнички парченца при стрелба до 15-20м. Остава само едно мъничко кръгче от тях, от предната част на съчмата. При това пушките нито вибрират, нито дрънчат.

Здравейте, имам пушка славия 630 и вътре се е изпелило мястото на захвата м/у буталото и патрона, ЗНАЕТЕ ЛИ ОТ КАДЕ МОГА ДА СИ ПОРЪЧА БУТАЛО И ПАТРОН ЗА СЛАВИЯ 630, И АКО МОЙЕ ПРОЧЕТОХ ЧЕ СИ ИЗМИСЛИЛ ТУНИНГ, НАИСТИНА СЪМ ЗАИНТЕРЕСОВАН АКО МОЙЕ ДА МИ КАЖЕШ НЕШТО ПОВЕЧЕ ЗА НЕГО, БЛАГОДАРЯ

• 1 year later...

Моята е вече на близо 18 000 изстрела за трета година от както я имам.Няколко стотин празни изстрела и много с "дизел".Стои си с оригиналните пружина и маншет.Сигурно няма да повярвате,но на дистанция от около 65-70 метра,по цел шише от минерална вода 10 литра,стрелбата е напълно задоволителна и с отлична повторяемост.Стреля се по парабула и се целя на около 70-100 см над целта(на механични мерни прибори съм).Същата цел съм я оцелвал и на 95-100 метра,пак на механични,но падът на съчмата е още-по жесток.Но е забавно и веднъж,ако се усети пада,повторяемостта е отлична-на 70 метра съм правил 4 от 5 успешни изстрела.Разбира се,на това разстояние съчмата има нищожна енергия(още повече,че стрелях с полу-обли,леки съчми) и съчмата само удря шишето,но аз съм доволен от факта,че съм го ударил.Имам и свидетел,който също целеше шишетата успешно,с байкал МП512 в 4,5 със сменена пружина от МП512М и оптика 3-7 х 20.Стрелбата с Байкала също беше много приятна и успешна.Та дори и със слаби пушки,стрелбата на дълги разстояния на механични мерни прибори по големи цели не е невъзможна :lol:

Има раздел за пневм. оръжие, колеги. Внимавайте, гледайте, четете. Не пишете повече тук!

Да кажа и аз:pмакар че скоро продадох моята за което вече съжалявам но ...Много добра пушка,с нея сам истрепал много птици вклийцхително и барнета доста,до 30 метра е иделална поради факта че стреля мноого точно ама много стига око да имаш:lol:(a poslednoto mnenie na kolegata beshe mnogo namqsto po temata,ama smqtam da pusna edna tema SPAM) :lol:

• 2 years later...
Такива пушки съм купил на дъщерите си 630 и 631.

180м/с дава ако е поне смазана. От завода идват сухи като кокал отвътре. От 20м спокойно свалям заек подземник с такава пушка.

Хубаво е да им се направи и малък тунинг. Ако се интересувате ще ви пратя описание на процеса.

Вече се интересувам ,след 3 години стреляне ,май се е послегнала пружината :rolleyes: .

Ако споделиш от къде мога да си поръчам нови оригинални карантии или по-силна пружина ще съм много благодарен.