Jump to content

За новата книжка-''Къщичка за вълци''

anelin
 Share

Recommended Posts

Здравейте съфорумци!
С доза радост искам да се похваля, че книжката вече е факт! За тези от вас, които искат автограф и/или пожелание а то(вярвайте ми) ще е уникално за всеки, може да се направи заявка на адрес на разпространителя [email protected]! Желателно е да се посочи точен адрес на получателя и начин на доставка (куриер)!
post-4351-0-38901700-1447517066_thumb.jp

Имам предната и съм превъзбуден ,че имаш и нова.Чета е с голямо удоволствие,и чакам да ми е пратиш новата

Аз също имам предната книжка и с удоволствие искам да имам и следващи издания.

Колега писах на разпространителя но нямам никакъв отговор.Някаква информация?

Сигурно има и други колеги който се интересуват.

И моята дойде и аз започвам с четенето. БЛАГОДАРЯ на автора

• 3 months later...

Анелин Славейков: Вярата в доброто у човека е в основата на истинските хора

a-slaveikov2.jpgАнелин Славейков е роден на 2 декември 1961 г. в Ботевград. От следващата година живее в Плевен. Занимава се с експертно-оценителна дейност. По професия е машинен инженер, а хобито му е ловец. Разговаряме с него по повод предстоящата премиера на първата му книга – сборника ловни разкази „Къщичка за вълци“. Той е един от двамата автори, участници в„Пътешествие през светлото и тъмното на човешката душа“.

– Разказите ти са за природата и за човекa като нейно дете, като неин ученик, който черпи разум от нея. В общуването ти с природата ли черпиш вдъхновение, или във вдъхновението си общуваш с нея? Докато пишеш, я откриваш, или когато си сред природата, те изпълва желание за писане?

– Създаването на тези разкази е нещо подсказано ми – то не е в мен – нямам идея от къде идва. Не е желание, а подтик – всеки разказ е писан без много предварително обмисляне – импулсивно и за кратко време. След края на разказа обикновено не си спомням нито името на героите, нито за какво се разказва в тях!

– Ловците са пословични с лакърдиите си, помагат ли за ловни разкази ловджийски фантазии, или напротив: в литературата човек трябва да е по-искрен, отколкото сред приятели, с които се забавлява?

– Така е – ловджилъкът е фокус на преживявания, виждания, обмяна на опит и желание за нещо повече… Сега е модерно да се казва „и още нещо“ – там някъде минава границата между реалност и фантазия.

– Mного от разказите ти толкова затрогват, че чак просълзяват. Случвало ли ти се е теб самия да просълзят, докато ги пишеш? “Донеси ми звездичка”, “Къщичка за вълци”, “Други светове”…

– Не – докато пиша текста, не чувствам нищо – обикновено успявам да се изненадам сам, когато го прочета в завършен вид – странно чувство е.

– И писането, и ловът са за свободни души. В кое чувстваш по-голяма волност?

– Ловът е индивидуално преживяване и възприятие – едно и също нещо ще се възприеме и окачестви от всеки човек различно, а писането задължава – освен личните си виждания, следва да предвидиш и евентуалния читател и това, което би видял той – а то трябва да е реалистично, поучително и позитивно! Дали успявам – това е друг въпрос!

– Много са хората, които не могат да разберат, че човекът като ловец е част от екобаланса, той не е садист, не е и убиец, не се поставя над природата и не я мрази, напротив – обича я. Но все пак – има го в разказите ти – ловът не е за всеки и такива, които допринасят за отрицателния имидж на ловците, е имало, има и винаги ще има. Освен бракониерството, какво друго различава кавалера в лова от вандала в лова?

– Зависи от възприятията – ако оставим встрани законовите норми и определения, то има две направления – как го чувстваш – като развлечение или като отговорност – и в двата случая обаче е жесток спорт – възможността да се разпореждаш с нечий живот – дали да го помилваш или не, а времето за това решение е много малко. Но напоследък и мирогледът се промени – има хора, правещи го за развлечение, и такива – за прехрана. Много жалко е!

– Много от героите ти са вълци. Познаваш ли хора, които с най-добро чувство би нарекъл вълци? И такива, които с най-лошо чувство би нарекъл вълци? Изобщо, кое в човека ти напомня най-много на вълчия нрав – в доброто и в лошото?

– Вълкът е много успешен хищник и един великолепен представител на оцеляващите видове – единственият негов естествен враг е човекът. Това е борба от векове – но вълкът никога не отмъщава на човека – той просто иска да е свободен – сам или в глутница, и да живее по своите правила – когато в човешкото общество се появи индивид с такива отявлени качества, то той се отличава и поражда у околните доста смесени и често завистливи чувства. Ала всеки успял да усети вълчото в себе си никога не се връща и никога не става роб… Казано е: „И лъвът, и мечката са по-силни от вълка, но той не играе в цирка“!

– Внезапно ли ти идват идеите за разказите, или са по-продължителен процес?

– Да! Идеята за написването на някои от разказите в книжката идва внезапно, като прилив и повелява властно това, което е в ума ми, да получи материален вид – не мога да го обясня! А разказите събрах в едно по молба на колеги от ловните форуми – първият е от 2010 г. – „Татьовата пътечка“. Написах го за петнадесет минути и го изпратих за един конкурс по темата. Взе първо място и бях награден.

– Разказите ти са ловни и човешки. Коя е най-висшата твоя ценност в лова? Коя според теб е най-висшата човешка ценност?

– Няма разлика – човешката ценност се проявява във всичките ни действия и диктува постъпките и мислите ни. Дали ще е в лова, в ежедневието, в любовта или като цялостен мироглед – разлика няма! Вярата в доброто у човека е в основата на истинските хора.

– Какво не достига на съвременните българи да се почувстват щастливи?

– Има някаква обремененост – страдаме от добрината си, позволяваме на хора с посредствени възможности, развили свърхкомплекси, да ни управляват живота – правим го, мятайки безгрижно и нехайно с ръка: „Нека се издига там дано нещо се оправи и той…“, а това е грешка. Не помагаме да се преодолее посредствеността, а я толерираме по чисто човешки начин, а тя се връща и се стоварва отгоре ни.

– Много ли редактираш?

– Само правописно, и то не много.

– Какво мислиш за електронните и хартиените книги? Кой от двата формата предпочиташ, как виждаш бъдещето?

– И двата варианта имат своето място. Хартията е за предпочитане, защото остава на рафта и след време друг ще посегне и ще я разлисти. Но новите технологии предоставят много по-широки възможности – времена!

http://www.bgsever.info/

„Къщичка за вълци“ и „Ромфея“ в една среща-премиера

IMG_1720-1024x768.jpg„Пътешествие през светлото и тъмното на човешката душа“ беше озаглавена литературната среща с двама плевенски автори – Анелин Славейков иСтефан Кръстев. В ХГ „Дарение Светлин Русев“ бяха представени техните нови книги – сборникът с разкази „Къщичка за вълци“ на „Пи Ар Ви – рефреш вижън“ и романът „Ромфея“ на издателство „Монт“.

В импровизирано интервю те разказаха пред приятели и гости какво ги вдъхновява, как и защо пишат, къде свършва разликата между реалното и магичното, между човешкото и вълчoто. „За да може и след края на това събитие да продължите да пътешествате в човешката душа – в нейните светли и тъмни кътчета, наситени с най-истински емоции, породени от реалността и фантазията – там, където граници няма. Защото книгите и на двамата автори – „Къщичка за вълци“ и „Ромфея“, наистина са приключение за ума и духа“, каза водещата Илиана Цировска.

Два вълнуващи разказа на Анелин Славейков – „Донеси ми звездичка“ и „Татьовата пътечка“ прочетоха Ина и Тея. Момчил запали любопитството на публиката с първата глава от „Ромфея“ – началото на шеметни приключения със старинни оръжия, любовни истории, магически същества…

Накратко бяха представени и няколко електронни книги на издателство „Пи Ар Ви“ –„Балията“ и „Ням свят“ на Стефан Кръстев, както и „Космическа вихрушка“ на Ана Величкова – сборник фантастични разкази и новели.

12722260_1760004697561566_737338720_o-10

IMG_1781-1024x684.jpg

IMG_1853-1024x667.jpg

IMG_1807-1024x785.jpg

IMG_1943-1024x784.jpg

IMG_1899-1024x768.jpg

IMG_2003-1024x846.jpg

IMG_2005-801x1024.jpg

IMG_1722-1024x768.jpg

http://www.bgsever.info/

Благодаря на Росен за представянето на това събитие и му изказвам истинската си благодарност! На слука Роска!