Jump to content

Срелба на голяма дистанция с 30-06

Recommended Posts

Темата беше за точността на 3006.Аз изчетох 7 страници в които се сравняваше 3006 с други калибри и най вече с 308.В посочените случай е стреляно на дистанции до 150 м. Какви поражения , какви куршуми и извънземни карабини.Щом ще е на тази дистанция то не ви трябва друго, само един СЛР 7.62х39 и патрони ППУ SPRN. А тази стрелба на 500-600 м. на лов на гонка, когато глиганчо ":лети" такива постижения са :nea: И според мен вместо 3006 вземете 7.62х54. Помислете ... сравнете .. :AR15firing:

• Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Не е така! По-дългата цев дава малко по-висока начална скорост и оттам по-настилна траектория с по-малка корекция при стрелба надалеч, но сама по себе си дължината не дава по-добра група. По-добрата г

Причината е във формата на гилзата, която при 308 осигурява по-кратко и по-равномерно изгаряне на барута спрямо тази на 30-06. Това на големи разстояния, при еднакви други параметри на оръжието, подоб

А късата дебелостенна дава ли по добра група от дългата дебелостенна ? В един калибър от една фирма ?

Posted Images

Темата беше за точността на 3006.Аз изчетох 7 страници в които се сравняваше 3006 с други калибри и най вече с 308.В посочените случай е стреляно на дистанции до 150 м. Какви поражения , какви куршуми и извънземни карабини.Щом ще е на тази дистанция то не ви трябва друго, само един СЛР 7.62х39 и патрони ППУ SPRN. А тази стрелба на 500-600 м. на лов на гонка, когато глиганчо ":лети" такива постижения са :nea: И според мен вместо 3006 вземете 7.62х54. Помислете ... сравнете .. :AR15firing:

:D

Малко уточнение за скоростите за скоростите към поста на Тони по ниската скорост на СВТ спрямо М44 е от загубата на газовото презареждане до 5процента иначе скоростта щеше да е 800-05м.при всичките ми проби досега с чешки патрони един път улучих на серия за САЩ иКанада бар код с 7-ца перфектни за зимно време групи до 150м. без флаери и после все гледам да попадна на такава партида но няма да се случи.