Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
Alien

Предложение за ДИРЕКТИВА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ за изменение на Директива 91/477 относно контрола на придобиването и притежаването на оръжия

Recommended Posts

Така е, но какво да се прави. Това е част от "хибридната" война. :lol:

Да ,ама калашниците са вътре,а това е най разпространената карабина в България.Тъкмо бях решил да си взема един във връзка със събитията напоследък.....друго е да си има човек ....патроните евтини и бол пълнителя голям...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега м.Асен, всички разбраха, че заглавието на темата има нужда от корекция, всички разбраха и кои са оръжията,върху които ще се опитат от Брюксел да наложат забрана.

Хайде да направим така, ако исканите промени не минат и се запази сегашното положение, аз и колегата Олайт ще почерпим по едно питие, за това че сме те смутили и притеснили с постовете си по тази тема, ако забраната стане факт, не мисля, че на някой ще му е до почерпки.

Колкото до подписването на петицията, това е въпрос на гражданска позиция и личен избор на всеки един от нас

Пичове, нито сте ме "смутили", нито сте ме "притеснили" ... причината да се включвам по темата е, че не искам да се смущават и притесняват /и заблуждават/ хиляди ловци, без да има причина. Аз все ще намеря с какво да стрелям, според закона /имам всякакви пушкала/ ... а за "петициите" - няма лошо, всеки знае себе си ... а за по едно - винаги съм насреща ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво говориш, бе човек ???

Един си ИЗМИСЛИЛ тема, с още ПО-ИЗМИСЛЕНО и страховито заглавие, не си чел за какво става дума, но вече - свършено било с нас ...

Четох внимателно темата.И се възмутих от желанието на власт имащите да ни налагат някакви ограничения.дори и само проект Петиция е краино необходима защото ако премълчиме едно ограничение ще последва друго,нали нашите избранници трябва да защитават нашите права а не своите интереси.

Редактирано от lu-bo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво говориш, бе човек ???

Един си ИЗМИСЛИЛ тема, с още ПО-ИЗМИСЛЕНО и страховито заглавие, не си чел за какво става дума, но вече - свършено било с нас ...

Aко не бепе колегата Strike навремето при промяната на закона,щехме масово да смес двуцевките 12к...това, като жокер от мен...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко не бепе колегата Strike навремето при промяната на закона,щехме масово да смес двуцевките 12к...това, като жокер от мен...

Оппааа ... той случая бил медицински ... дерзайте, пичове ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина въпроса беше да се забрани употребата на полуавтоматично оръжие за лов с две ръце гласувам ЗА!

Редактирано от momcho2000

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не се Е..Е в Г..зъ!!!!????

Неее, по- добре някой да я опъне, па да се усмихне, па да спре с тия тъпотий....

Пп

Най-добре в някое сел, дружинката да я поеме, и както се пее в една песен " тя беше порицана и публично е..на"

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@м. Асен: В тази категория попадат всички оръжия от вида SAR на Арсенал или Сайга. Дали няма да се разшири списъка, до законодателството в Гърция и Италия, може да каже само ЕК. Що се отнася до преработка, дори макаров може да стреля автоматично.

@JOR8: Горски, надявам се да не си писал сериозно и на трезво?

@momcho2000: Това с какво ще помогне? Няма ли срам между ушите и мерак да се стопанисва ловната територия, дивечът ще намалява, ако ще с камъни и копия да се ходи на лов.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че в цяла европа има поне милион такива оръжия.Този закон ще засегне хора с пари и положение.Как точно ще конфискуват частна собственост,или ще я повредят безвъзвратно,това си е подсъдимо.Ще ги съдя до дупка!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа,

подпишете петицията ПРОТИВ тези промени колкото може по-бързо и разпространете.

Желая ви успех!

https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership?recruiter=429830466&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се подписах. Горещо препоръчвам на всички колеги да го направят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
"Полуавтоматични огнестрелни оръжия за граждански цели, които наподобяват оръжия с автоматичен механизъм" и "Полуавтоматични граждански огнестрелни оръжия, които имат вид на автоматично огнестрелно оръжие"

Смущаващо в случая е, че става въпрос за ограничаване граждански права, правото на всеки от нас да притежава огнестрелно оръжие. Формулировката "наподобяват" или "имат вид" е много мъглява. Всяко полуавтоматично оръжие, по начин на работа, наподобява автоматично, т.е. обикновено разликата е само в УСМ-то. Евродирективата в сегашния си вид е достатъчно рестриктивна, за да се налагат допълнително ограничения. Предвидени са достатъчно пречки, едно полуавтоматично оръжие да бъде преработено в автоматично и при сега съществуващите оръжъя в Б7 и така то да бъде заплаха за силовите структури на държавата (пример нашия СЛР). Освен това терористите стрелят с автоматично оръжие и не използват преработени оръжия от категория Б7.

Оттук всички тези предложения са само за ограничаване правата на гражданите да притежават огнестрелно оръжие и това е много обезпокоително. Като ви го забранят веднъж, ще се борите десетки години за възстановяване правата си. Затова призовавам колегите да подпишат петицията и да защитят правата си!

Редактирано от DDD

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ли си мисля, че автоматичните и полуавтоматични оръжия са по-скоро за война и масово унищожение, отколкото за лов, който би трябвало да е за удоволствие?! :umnik2:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според информация от другия форум, където нещата се следят отлизо:

"Доколокото един колега от Динамичната стрелба ме информира , гледал на живо пресконференция в последния момент са решели не категория В7 , за която ти пишеш да бъде забранена, а цялата категория В .
Това означава, че остават само еднозарядни малокалибрени и гладкоцевни еднозарядни."

Та така по въпроса със забраната. Гледам колегите се възмущават от самозарядните карабини, но аз лично не познавам и един притежател на Арсенал, който да ходи с нея на лов. Но да я има в касата в контекста на така налазилите ни ислямисти е изключително резонно, предвид това, че нямаме нито армия, нито полиция. За това и считам, че всеки здравомислещ български ловец трябва да подкрепи петицията срещу това европейско безумие.

За това подписвайте смело против тази лудост - https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership?recruiter=429830466&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

Не сме ние най-умните и щом в далеч по-прогресивните държави има брожения срещу тази глупост трябва да подкрепим петицията много по-сериозно отколкото сега. Най-малкото притежателите на SLR в България които хич не са малко ще бъдат ударени от новата директива. Както върви ще заминат и полуавтоматичните гладкоцевни. Не сме на последно място по инициативност при подписката, но 900 човека от 200 000 притежатели на оръжие в България си е смешна активност и ако сега приемем, че това нас не ни касае после ще е късно. И да се вайкаме и не, служба КОС ще вдигне рамене и ще каже - директива на ЕС, това е положението.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточня малко,

абсолютно съм против употребата на автоматични оръжия по време на групов лов за полезен дивеч. Специално притежатели на "SLR" с пълнители като за на война са разсипали една камара дивеч пред очите ми. Законите са за да се спазват но ние "ловците" доста често по една ели друга причина си правим оглушки. Разсипваме си сами горите, разсипваме си сами животните и после търсим причини на друго място.

Против съм и да се утежняват условията за придобиване на законно оръжие от ловци и затова подписа ми е в списъка.

Искрено се надявам притежателите на всякакъв вид оръжия да ги ползват разумно и желая "наслука" на всички колеги ловци. А сега преставам да пиша щото трябва да се бият яко хищници :ksshunter1fe:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

".. подписката, но 900 човека от 200 000 притежатели на оръжие в България си е смешна активност и..."

Въпроса е до информираност , а не до желание или активност.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно и ясно, казано.

Редактирано от strike

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е и до това, а до типичното за българина мислене, че ако се кротува ще му се размине. Ами аз без да се замислям се сещам за поне 100 познати които ще останат без ловните си полуавтомати за пилешки лов. Ама съм сигурен, че и никой от тях не се е подписал. Не защото е сложно, ами защото е изразяване на позиция, пък видиш ли това според българското мислене не е хубаво. Ама вече нещата не стоят така - ако не се изправиш после ще има много рев. Защото именно това полуавтоматично оръжие в населението на българия е последната линия на отбрана на един народ без армия и полиция граничещ с агресивни ислямизирани субекти. На ония в Белгия, Норвегия и Франция им е през ***, щото Ориента е далече, ама на нас Ориента ни е на 3 часа път с кола от столицата. Та за това е хубаво да се подпише тая петиция, да не се гледа втора част на "Време разделно".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога (да си призная все по-често ми се случва) искрено се съмнявам

в здравия разум на хората в парламента на ЕС...

Иначе е хитро!

Терористите няма да могат да си купят пушка от "Вип"-а примерно .... , ама все си мисля , че такъв

тип хора не пазаруват от подобни магазини , а и силно се съмнявам да са минали и през КОС преди това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам, много малко хора са наистина заинтересувани това да не се случи. Отново робската психика надделява. Да потраем, да видим какво ще се случи, пък тогава ще му мислим. Ама тогава ще е късно, късноооо. Битият бит - е..... нататъка го знаете. Много лесно се губят права, особенно с малодушие. Трудно се печелят, а това стане ли веднъж, ми се струва,че ще е завинаги. Така, че борете се. Подписвайте петицията. Не сте само вие. Петицията е разпространена в целия ЕС и от България като процент най-малко са се подписали.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://ec.europa.eu/commission/2014-2019/bienkowska/announcements/commissioners-remarks-press-conference-after-competitiveness-council_en

Firearms

On 18 November, I presented a package of measures on firearms. Let's be clear: these measures alone will not solve the threat of terrorism and criminal action, of course. But they are an important step and, if the political will is there to put our proposals in place quickly, we can quickly remove considerable risks to our citizens. I therefore urge the co-legislators to start discussions on this proposal and invite Member States to start taking the necessary steps for the future legislation to come into effect by July 2016.

Under the current legal framework, deactivated firearms are not considered firearms anymore, but pieces of metal. They can therefore freely move within the internal market. They are also erased from the official register making it impossible to trace them to their current or original owner. We also know that some of the most dangerous semi-automatic firearms, including Kalashnikovs, can be easily bought and transformed into full automatic firearms.

The common perception is that criminals only get their weapons through illegal trafficking. But there is evidence of cases of reactivation of deactivated firearms, or pieces of deactivated arms being used to create a new weapon.

This is what happened in some of this year's terrorist attacks or attempted attacks. So we are doing three things to address the problem:

• We are introducing common and strict criteria on the way Member States must deactivate weapons so that they are rendered inoperable. Currently there are no common standards.
  • But even the most stringent standards for deactivation cannot guarantee 100% that a deactivated gun will never be operable again. That is why, in the interest of our citizens' security, the possession of the most dangerous firearms – even if they are deactivated – should no longer be allowed. The enforcement of the ban is a national responsibility, and Member States have all necessary tools at their disposal including the destruction of illegally held deactivated arms.
  • We also want to have a better control over who buys weapons on the Internet and ensure that collectors fall under the same rules as any other citizen. And we are introducing a number of other measures that can help make a difference.

Of course, the objective is not to prohibit firearms for hunting and sport. This must be clearly and loudly said! Millions of EU citizens practice these activities without creating security issues. This is why we only propose to prohibit a limited number of firearms, the most dangerous ones, which can be used by terrorists and other criminals.

Това е част от вчерашното изявление на вносителката на искането за промени в ДИРЕКТИВА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ за изменение на Директива 91/477, комисар Елжбета.

В началото говореха само за категория В т.7, сега изведнъж станаха най-опасни оръжия......, ако някой е имал някакви илюзии, до къде могат да стигнат забраните, да чете.

А иначе, нямало да ни се забранява да спортуваме и ловуваме с оръжие, те като оръжия и стартовите пистолети ги вкарват....

Модераторите да ме извинят за текста на английски, давам го както е публикувано.

Редактирано от strike

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не те разбирам, а и не е коректно така /много хора не знаят английски/ ... елементарен прочит на този текст показва, че няма нищо ново в това съобщение, камо ли някаква нова конкретика или нови рестрикции ... който се интересува, може да си го преведе дори с гугъл преводач, и ще види, че е така ... доставя ти някакво удоволствие да нагнетяваш напрежение ли, що ли ???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че нагнетявам напрежение. А има доста нова информация.

В изказването на вносителката, вече липса определената конкретика съобразно оръжията, които се иска да се забранят, както казах и по - горе в началото се говореше за оръжия в категория В т.7, сега вече се говори със субективни определения "най-опасни оръжия". очевидно категория В т. 7 не е достатъчна като обхват, за това което се иска като изменения.

Освен това, в изказването вече конкретно за пръв път се споменава и за .. как да го нарека тип полуавтоматично оръжие "most dangerous semi-automatic firearms, including Kalashnikovs, can be easily bought and transformed into full automatic firearms" , за което очевидно ще се направи всичко възможно да бъде забранено за притежаване, дори и след дезактивация на оръжието, както се казва по-долу в текста.

Другата седмица ще бъде ясен окончателен текст за промените в директивата, текст който ще бъде предложен за гласуване в Европарламента през януари. За пръв път се говори и кога се очаква да влязат в сила промените, чрез транспониране в национално законодателство на отделните държави през юли 2016г. - очевидно ще се даде 6 месечен срок на отделните държави да въведат промените.

Поздрави и наслука

Редактирано от strike

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е от заседание на комисия граждански свободи, провосъдие и вътрешен ред.

От днес, за оръжията изложение от 29:20 минута, въпрос от представител на Швеция в 53:30 минута, отговор в 2:21:00 на въпроса на шведския предствител, има и български превод.
http://www.europarl.europa.eu/news/en/news-room/content/20151126IPR04861/html/Committee-on-Civil-Liberties-Justice-and-Home-Affairs

Може и шведските ловци нещо да са си нагнетили напрежение излишно, щом са накарали шведски представител да задава въпрос по промените в директивата, изчерпателността на отговора обаче е поразителна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове