Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Предложение за ДИРЕКТИВА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ за изменение на Директива 91/477 относно контрола на придобиването и притежаването на оръжия

Recommended Posts

Това е просто една ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ. Предложенията за промени са такива, каквито са в проекта, който вече е внесен, и Б-7 е единствената промяна. Не зная защо твърдиш, че вече не е така, понеже не го казали на пресконференцията ...

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

А още преди това са били с "шишанета"с предно пълнене- и пак са а били успешни ловци.И ако сега притежателите на болтекшън пушки /които се смятат за по-големи спортсмени от любителите на полуавтомати/

Направих си труда да проверя за какво става дума. Предложението за промяна в действащите забрани е към тях да се допълнят полуавтоматични оръжия, които: 1/ Са преработени автоматични такива, и 2/ По

Що не се Е..Е в Г..зъ!!!!????

Колега, това е заседание на комисия, не пресконференция. Направи разлика между евродепутати и журналисти, питанията имат съвсем друг характер.

Има и нещо друго много показателно, как се поставят за разглеждане въпросите на гражданите дори на ниво комисии /в случая на колегите от Швеция/, които явно са направили питания до своите евродепутати.

Edited by strike

Колега, това е заседание на комисия, не пресконференция. Направи разлика между евродепутати и журналисти, питанията имат съвсем друг характер.

Има и нещо друго много показателно, как се поставят за разглеждане въпросите на гражданите дори на ниво комисии /в случая на колегите от Швеция/, които явно са направили питания до своите евродепутати.

Първото, което постна, е точно пресконференция:Remarks of Commissioner Elżbieta Bieńkowska at the press conference after the Competitiveness Council on 30 November 2015 - Бележки на комисар Elżbieta Bieńkowska по време на пресконференцията след Съвета по конкурентоспособност на 30 ноември 2015 ... нито пък по време на заседанието на Комисията се чуха някакви "страхотии" ... имаш си някакъв филм, гледай си го, ок ...

Edited by м. Асен
  • 1 month later...

https://ec.europa.eu/transparency/regdoc/?fuseaction=feedback&docId=3085376&language=bg

Който има предложения, съображения или коментари към европейската комисия, може да ги подаде на този линк.

• 4 weeks later...

Колеги май ще ни ги вземат без време полуавтоматичните..... ако това го направят не знам вече се замислям да си хвърлям билета !

Идиотщините на ЕК нашите ги тълкуват като дявола евангелието.Например есента миналата година се изтърваха,че има изпратено становище на ЕК по повод на потребителите за водата и парното да се плаща само това което се потребява няма обща вода и парно от тръбите и какво някой да е съобразил законите още и още не можем да се разведем с парното Но сега понеже властта се бои от народната любов ще изтърси всякаква глупост маркирайки я като европейска и ще каже от Европа ни натискат.

Не е чак такава трагедия.Тъкмо ще си припомним някои точки от ловната етика,и значението на думата,или по-точно на пожеланието,Наслука!Нима дядовците ни,с простичките пушки в ръце,са били по-лоши ловци от нас?

А още преди това са били с "шишанета"с предно пълнене- и пак са а били успешни ловци.И ако сега притежателите на болтекшън пушки /които се смятат за по-големи спортсмени от любителите на полуавтомати/ си кажат:

-Мен това не ме засяга. После като забранят кал.30-06 и7,62Х39 защото са армеиски или кажат -Всеки ловец има право на една карабина/за което вече има индикации/

Не сме ли единни сега винаги ще ни прецакват.....и ще си ловуваме виртуално в интернет. Гърците блокираха цялата държава и ще извоюват превата си....ние пак ще си траеме.Аз съм на 61г. не ми остава много лов...но съм готов да подкрепя всяка инициатива която е в полза на ловците за да могат и по-младите да изживеят ловните радости.

Edited by lu-bo
  • 3 months later...

Комисията по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи на Европейския парламент гласува в понеделник вечерта своето становище относно промените в директивата за огнестрелните оръжия. Това съобщиха от пресцентъра на ПП ГЕРБ. Евродепутатите подкрепиха предложение за изменение на българския представител Емил Радев (ЕНП/ГЕРБ), което изключва колекционерите от обхвата на директивата. По-конкретно, в следствие на предложението на българския евродепутат, директивата за огнестрелните оръжия няма да се прилага по отношение на придобиването и притежаването в съответствие с националното законодателство на оръжия и боеприпаси от страна на въоръжените сили, полицията, публичните служби, колекционери и организациите, чиято дейност е свързана с културните или историческите аспекти на оръжията, и които са признати за такива от държавата членка, на чиято територия са установени (т.е. музеите).

Освен това евродепутатите подкрепиха предложение на Емил Радев, според което законно притежаваните полуавтоматични оръжия няма да бъдат забранени за притежание от частни лица, каквото беше първоначалното предложение на Европейската комисия. По този начин хилядите спортни стрелци и ловци в Европа и България ще могат да продължат да притежават законно придобитите от тях оръжия. След гласуването българският евродепутат от ГЕРБ Емил Радев коментира, че чрез приетите изменения ЕП ясно се противопоставя на позицията на Европейската комисия, според която колекционерите, спортните ловци и спортистите са източник на оръжия за целите на тероризма. "Радвам се, че успяхме да защитим законните притежателите на оръжия и те ще могат да продължат да използват оръжията си в рамките на закона, без да бъдат обвинявани, че са терористи и престъпници", заяви Радев.

Няколко дни след атаките в Париж от 13 ноември Европейската комисия излезе с предложения за промяна на съществуващото европейско законодателство относно огнестрелните оръжия с цел предотвратяване на бъдещи терористични атаки. По-точно ЕК поиска да забрани притежанието на полуавтоматични граждански огнестрелни оръжия, които имат вид на автоматично огнестрелно оръжие. Друго предложение бе колекционерите на оръжия също да бъдат подложени на контрол чрез задължение да притежават разрешителни за оръжията.

www.focus-news.net

Като се сетя какви "/мело/драматични" и "апокалиптични" коментари имаше по темата, пък то ...

Edited by м. Асен
  • 1 month later...

Добре.

Нека сега обобщим,има ли или няма забрана за полуавтоматични оръжия КОИТО ИМАТ ВИД НА АВТОМАТИЧНИ ТАКИВА ? Аз съм млад ловец и съм се спрял на Сайга 12.

• 1 month later...

Няма забрана колега.

Директивата (все още обсъждат) се касае основно деактивацията, колекционерството и пълнители 10+ , т.е пулнители в които можеш да заредиш повече от 10 патрона...