Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги.Открива ми се възможност, да се сдобия на много атрактивна цена ,с Brauning

300WSM.Интерисуват ме коментарии,впечатления,опит, от хора ползващи този калибър,като се има предвид малката гама боеприпаси,която се предлага по магазините.

Хора стрелящи с този калибър трудно ще откриеш. И сам си открил недостатъка му: рядък, скъп и ограничено разпространен патрон. Иначе се доближава много до масовия 300wm по характеристики.

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=46413. Колегата го ползва и споделя опит.

Наслука!

Този калибър му трябва 60+см цев за да е магнум от гледна точка на началната скорост.

Но ако на теб ти стига това като стреляш да те удря яко в рамото и да си мислиш ,че и кушума удря по яко от 30-06 ,то вземай го.

Калибъра има толкова остър ъгъл на скосяване ,че скоростта на отката е доста непрятна и най вероятно ще губиш мерната линия след изстрел ,което не е добре.

Абе въобще не ти трябва магнум калибър за гонка.

Колега става дума за browning shorttrac 300wsm полуавтомат, 51см цев. В guns.bg, като пример, всички полуавтомати от това семейство са с 51см цев, независимо от калибъра.

А що се отнася до отката на магнума в посоченият от мен линк в 2я абзац авторите изказват мнение :

" Винтовки с коротким затвором предназначены для стрелков, предпочитающих более компактное и легкое оружие, а также тем, кто не желает терпеть сильную отдачу длинного патрона «магнума», но при этом нуждается в достаточно мощном оружии с настильным боем."

http://weaponland.ru/board/patron_300_winchester_short_magnum_300_wsm_762x53/43-1-0-340

Аз използвам този калибър за гонка ,не ти го препоръчвам.

Първо отката, е голям и неприятен.

Аз стрелям само по мишени на големи разтояния.

второ боеприпаси трябва сам да си правиш ,проблем са само гилзи ,скъпи са.

Трето 300wsm, иска 60см цев минимум и болт.