Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

нова пушка 410 кал.

Recommended Posts

Купих си най-накрая и 410 кал. Тази година мисля да се пробвам на пъдпъдъка с нея пък то ще си покаже дали ще се надуваме или ще се червиме от срам. Пушката прилича по скоро на играчка отколкото на оръжие ама мерак отдавна за такава.

post-7115-0-37260400-1455375883_thumb.jpg

post-7115-0-59902800-1455375944_thumb.jpg

Напиши малко ТТ данни (Колко тежи, колко е дълга цевта, шокове и т.н.)...

Нещо ми се върти в главата, че Vector трябваше да се прави в България...

Цевта е 71 см. шок - слугов, предполагам че това е цилиндър. Теглото не съм сигурен колко е точно но е много лека. Има добър бой и е много удобна

Бих на твое място взел ИЖ-18 в този калибър или 20ти - много по-бързо презареждане и функционалност. Обаче дали ги има на пазара..? Незнам за тази, но предполагам че руските са и по-евтини.

Edited by uslovec

20 калибър си имам а иж 18 си бях поръчал но я отказах защото когато пристигна беше с пластмасов приклад и със 100 лева над уговорената цена. Това ме подразни и се отказах.

20 калибър си имам а иж 18 си бях поръчал но я отказах защото когато пристигна беше с пластмасов приклад и със 100 лева над уговорената цена. Това ме подразни и се отказах.

Колега къде продават ИЖ18 12-ти или 20-ти калибър с пластмасов проклад ?

Аз пиша за калибър 410/76. Освен това пушката я нямаше налична а беше поръчана. Исках я с дървен приклад а я доставиха с пластмасов. А що се отнася до твоя въпрос за 12 или 20 кал.PVC попитай в РОС АРМИ в Пловдив. Ако я няма може да се навият да ти я внесат.

въпросната пушка може да закупите от фабриката за патрони в село мусачево за 320лв ако е има налича ако не ще изчакате доставка вчера бях там

извинявам се става въпрос за едноцевка ВЕКТОР

Тази марка я чувам за първи път.. пък и не намерих никаква информация.

Можеш ли да дадеш малко повече инфо?

Съжалявам, че се отклоняваме от темата.

0885656635-това е телефона на който можеш да получеш пълна информация за пушките ВЕКТОР

Честито за това финно пушле. И аз имам мерак за нещо такова, но бих искал успоредка. Сподели впечатления от стрелба и всичко около оръжиенцето. Патрони намират ли се и на каква цена? Виждал съм такива патрони в магазина на Арсенал в Казанлък, но вече не помня, нито какви номера се предлагаха, нито цената.

Днес говорих на посочения тел. номер на Мусачево с една много мила дама. За съжаление в момента нямат 410. Правят, за сега, само едноцевки в този калибър. За това пък имат надцевка 20кал. тяхно производство на добра цена, та ще видим.

Колега успоредка 410/76 има в Росбулармс.Те внасят и цялата гама патрони. Пушките са Хуглу и са много готини

иначе като оръж8е е интересно. Иска бързина и точност. Абе накратко е сериозно предизвикателство да ходиш на лов с него. Патроните са от #11 до 13/00 и бренекета. Аз си я взех за полето.успех при търсенето колега и наслука.

Успоредките нещо бързо им свършват. Обаждах им се преди време и аз за успоредка - те ми казаха че са получили две. Отидох след една седмица да ги видя и ги бяха продали. За какъв лов мислиш да я ползваш ако си купиш?

Вероятно ще я ползвам за всичкия дребен дивеч, на който ловувам - пъдпъдък, гургулица, гривяк, фазан, заек, бекас. Поддържам две стървилища, като вардя във фургони на 25 метра от стръвта и основно стрелям с .22LR по лисиците и чакалите. Та може да пробвам и с .410...

На 25 метра има доста въздушни , които ще са безгрешни (справка - погледни си подписа(ORHi)) .

Разликата би била единствено в поведението на евентуално присъстващата втора лисица , която

ще се чуди защо първата така внезапно легна?!

При определени модели "въздухарки" чуденето на втората определено ще е доста кратко!

:drinks:

Edited by Cold

Имам такава въздухарка-10 зарядна, дето върши работа и по-далеч от 25м. Мерак ми е .410 ...

в youtube има доста клипове за реален лов с 410 кал. Особенно италиански, защото те са запалянковци по този малък калибър. Аз също чакам с нетърпение сезона за да се пробвам в реални условия. Между другото Рос Арми го лансират на пазара от 7-8 години и си има мераклии. Все пак 12 кал. не е кой знае какво предизвикателство.Просто е най-универсален. От 10 години не съм излизал с 12 -ката, ходя с 20-ти.

• 2 weeks later...