Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2019
niki1963

Лов с лък и пневматика

Recommended Posts

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ! Връщаме се към традициите си!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се отнася само за лъка,пневматиката е новият момент!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога баш лъка е бил традиция в българския лов, че нещо не се сещам ??????

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключиш последните 200 години, през цялото съществуване на човечеството ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди всичко трябва да правиме разлика между коментирания сегашен вид на действието лов и онова действие което е служело за препитание на човечеството през вековете.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, днес при намаления дивечов запас, лъка е по подходящ. За да ловуваш с лък, първо се изисква физическа подготовка, после овладяване на оръжието, което вярвай ми не е лесно, умения да издебнеш животното на близка дистанция, маскировка, и стреляш само на 100% сигурно, и в убойна зона, щото най малко стрелата и върха хич не са евтини ... Това е възможно най общо .. Не е като да вземеш пушка за няколко стотачки и да пукаш докато падне, каквото е разбирането за лов на голяма част от съвременните ловци. Който не се разпознава, да не се обижда.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, днес при намаления дивечов запас, лъка е по подходящ. За да ловуваш с лък, първо се изисква физическа подготовка, после овладяване на оръжието, което вярвай ми не е лесно, умения да издебнеш животното на близка дистанция, маскировка, и стреляш само на 100% сигурно, и в убойна зона, щото най малко стрелата и върха хич не са евтини ... Това е възможно най общо .. Не е като да вземеш пушка за няколко стотачки и да пукаш докато падне, каквото е разбирането за лов на голяма част от съвременните ловци. Който не се разпознава, да не се обижда.

Споделям мнението ти !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, наистина ли не разбираш за какво става въпрос????? Никой никъде не коментира количество изстреляни патрони. Още по малкото пък придобит дивеч.Нито пък за трудностите, които неминуемо са в пъти повече, при сравнението на видовете лов. Като разбира се тука се абстрахирам и не включвам безшумността на лова с лък ,която вероятно ще се хареса на една категория от "ловците".

Простичко казано колега ставаше въпрос за ТРАДИЦИИ.И ловуването с лък в България,не е от тях. Нищо повече.Дано този път останах разбран.

Редактирано от деди

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли описал за кой по точно дивеч в България е подходящо оръжие лъка ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро гледах клип,как един юнак стреля по мечка гризли с лък.С възхищение си мислех,колко е смел/или глупав/. Оказа се нито едното,нито другото. Просто се наложи друг юнак да стреля отново по мечката,този път с карабина,за да я умъртви.Мечката беше люто обидена от калпавия изстрел произведен от първия юнак,но беше възпряна в последния момент от приятелят му.

Та си мисля,че освен по зайчета и най- много сърнички,не е редно да се стреля.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро гледах клип,как един юнак стреля по мечка гризли с лък.С възхищение си мислех,колко е смел/или глупав/. Оказа се нито едното,нито другото. Просто се наложи друг юнак да стреля отново по мечката,този път с карабина,за да я умъртви.Мечката беше люто обидена от калпавия изстрел произведен от първия юнак,но беше възпряна в последния момент от приятелят му.

Стрелбата с лък е изключителна красота.Така както в огнестрелните оръжия ,,така и в лъковете има по - по -най. И в нета има много клипове за лов с тях. И то на огромни животни. И аз не вярвах докато не видях с очите си.

http://vbox7.com/play:701c92d827

http://www.vbox7.com/play:26ec8e7f

Редактирано от деди

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога баш лъка е бил традиция в българския лов, че нещо не се сещам ??????

:police: Ами ,докато се появят огнестрелните оръжия ,бе колега!! И докато лъкът ,използващ се за лов ,има зад гърба си няколко хиляди години, а огнестрелните оръжия - няколко века,затова е традиционен!И всеки човек ,като хване лък в ръката , го жегва нещо в душата , а с пушката - е по -обикновенно нещо.

Радвам се ,че ще се ловува вече и с лък. :yahoo::bira: УРА-А-А!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cap: Прав си приятелю относно стрелбата по мечка .Хубаво е да има и друг колега с карабина до теб ,че то не се знае ,знае ли се!Но ,че лъкът става и за мечка ,си е така ,стига стрелеца да не е калпав.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:police: Ами ,докато се появят огнестрелните оръжия ,бе колега!! И докато лъкът ,използващ се за лов ,има зад гърба си няколко хиляди години, а огнестрелните оръжия - няколко века,затова е традиционен!И всеки човек ,като хване лък в ръката , го жегва нещо в душата , а с пушката - е по -обикновенно нещо.

Радвам се ,че ще се ловува вече и с лък. :yahoo::bira: УРА-А-А!

Дано не прозвучи като заяждане ,ама според Вашата логика да върнеме и копието. И то е битувало повече време от огнестрелните,което го прави по "традиционно "оръжие.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъка и въздушните пушки не са задължителни а само разрешени.Нека има разнообразие - кои с каквото му е кеф това е много хубаво.Много е неприятно когато се опитват да ни лишат от нещо / например полуавтоматичното оръжие/.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не прозвучи като заяждане ,ама според Вашата логика да върнеме и копието. И то е битувало повече време от огнестрелните,което го прави по "традиционно "оръжие.

Не го приемам за заяждане,но да отбележа ,че и сега в някои държави съществува и лов с копия / най-вече на глигани/.Напр: преди 6-7 години ,когато по някои наши кабеларки имаше " Шас е пеше " ,френски канал за лов и риболов,гледах такъв момент,но май не се отнасяше за Франция.Но ,както и да е.И в един друг канал също бях гледал ,пак преди няколко години.Но копието не се е доказало за "традиционно ловно оръжие ",то е повече бойно.Докато лъка ,е и бойно и ловно оръжие,заради по-голямата си точност.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш много подценявате лъка,и ловуващите с него.А според мен,именно това е истинския лов,и определено не е за всеки,като и аз съм в това число :)И изобщо тоя вид лов си е цяла наука,дан пиша и изкуство :) .В България,този лов се практикува отдавна.Само,че в ловните стопанства.И за да няма излишни дебати,невярващите да потърсят първите видеозаписи на Стилян Къдрев-там всичко се вижда ;)Мисля,че във лс Воден беше тоя лов,но не съм много сигурен.Колегата корморан,споменава френския канал.И аз го гледам редовно и точно там съм гледал лов на зайци и фазани с лък,ами не мога да кажа нищо друго,освен браво на колегите!

Също по този канал,гледах друг един страстен почитател на лова с лък.Той пък е направо уникат,изключително точен и хладнокръвен тип,а освен това е и изключителен спринтьор,това последното му качество се прояви след като стреля по един слон,и той преди да падне го подгони.С биволите,също имаше подобно премеждие :) От африканска гугутка, до слон,все с лъка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата май не са такива каквито изглеждат. Властта е силно притеснена от ловното съсловие. Ако ние решим, нищо не е в състояние да ни спре да свалим тази власт, какво чакаме не знам, утре ще е късно. За това, рано или късно ще забранят полуавтоматичното нарезно, после и други като КНО.

Първата стъпка е направена. С лъкове няма как да сме заплаха.

Друг е въпроса, че съм лично много против лова с лък.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове