Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Здравейте,в момента карам курс за лов и дано всичко мине добре ще закупувам пушка.Ориентирал съм се към МП 155.Ако може малко мнения за това оръжие.Ходих в магазин хващах прикладвах гледах,добре ми пасна.Аз съм и висок доста 196 см.Пробвах и АТА но нещо не ми лепва.Ако може и впечатления от притежатели ще съм ви благодарен.Знам,че има време но не пречи да събирам информация.И другото което се чудя,ако реша да взема Байкала със коя цев да бъде,предлагат ми четири дължини 61,66,71 и 75 см.Ще се ползва предимно на свински лов.Аз клоня към 66 см.че с моя ръст и ще съм гонач.И според вас камуфлажното покритие дали ще е по-трайно от оксидацията.Моля само без отговори като:КУПИ СИ ТЕК ДА СЕ НАУЧИШ ДА СТРЕЛЯШ ПЪРВО.Благодаря предварително.

Купувай смело!

Аз също съм висок 196 см. и от над 20 години съм постоянен гонач.

От 2007г. ползвам предния модел на МР, в случая МР-153 и нямам никакви проблеми. При мен пушката е със 71 цев, това ми е оптимален вариант, защото ходя почти без да пропускам излет от откриването на пъдпъдъчия лов до последния лов на водоплаващ дивеч.

Конкретно за теб, ако мислиш да ходиш основно на лов за дива свиня, и то най-често, като гонач, по-късата цев ще ти е по-удачен вариант.

Като гонач за предпочитане е варианта на пушката с пластмасови приклад и полуложа.

• 3 weeks later...

Е нали не ти лепваше АТА-та , що така се разколеба ?

Защото са му напълнили главата колко много не става руснака и колко много става кадънта ..

Сега пък се разколебах между МП155 и ata arms cy!?!?!?

Според мен погрешно си се разколебал.

Виж, да се беше разколебал с някое от трите "Б"-та - "Бенели", "Броунинг" или "Берета", там щеше да е друга бира. :umnik2:

Няма да е ATA МП-то ще е говорят ми разни,че ата-та много се продавала на последък и значи е добра ама не могат да ме убедят.Ама и никой нищо не казва за 155 не ги ли ползват толкова???За стария модел 153 отзиви колкото щеш.

А за трите"Б" където е писал колегата нямам възможност за нова,а втора употреба на смея да си купя.Такива времена настанаха,че всеки те пуска по бързея.Пък и специялно за трите марки не мисля,че някой би я продал ако е редовна.Но това са си мои тези.

Специално за МП -то 155 ,един млад колега си купи супер магнум и бренекетата ги караше в ляво на центъра около 40 см ,което за св. лов е "малко" недупостимо,оправя се като сложиш бързомер !!Аз пък си купих турски полуавтомат КанАрмс и той същата работа с бренекетата ,само че аз ще го ползвам ъамо за птичи лов -само .Така ,че помисли и поразпитай още реди да се хвърляш!

Специално за МП -то 155 ,един млад колега си купи супер магнум и бренекетата ги караше в ляво на центъра около 40 см ,което за св. лов е "малко" недупостимо,оправя се като сложиш бързомер !!Аз пък си купих турски полуавтомат КанАрмс и той същата работа с бренекетата ,само че аз ще го ползвам ъамо за птичи лов -само .Така ,че помисли и поразпитай още реди да се хвърляш!

Защо така с тия бренекета доста отзиви чета с тоя прпблем.Особено за МП 153 почти всички реват от това.

Накриво направена резба за шоковите втулките , не само МР- то и при всички в този ценови клас се срещат, даже и при скъпите, но по-рядко.

Най -добре е ако може да се пробва пушката преди да се купи.

Накриво направена резба за шоковите втулките , не само МР- то и при всички в този ценови клас се срещат, даже и при скъпите, но по-рядко.

Най -добре е ако може да се пробва пушката преди да се купи.

Трудна работа, да не кажа невъзможна, ако говорим за купуване на ново оръжие.

Аз поне не знам магазин, който да има такава практика.

Аз съм решил да вземам със 66 см цев.И си мисля ако се стреля без шокова втулка дали ще е проблем.Просто да я развиеш и да дъниш.

Трудна работа, да не кажа невъзможна, ако говорим за купуване на ново оръжие.

Аз поне не знам магазин, който да има такава практика.

В Хасково магазина на стрелбището , но те вече не са представители за Ата, а не знам дали продават МР.

Друг вариант слугова цев, аз така съм си решил проблема, понеже ходя викач.

Точно това не трябва да правиш.

Аз лично бих си взел 155, ако вече нямах едно Б.

За едрия лов си има карабини.

Колега за бренеке не мисля,че ще е чроблем.За сачми не мога да твърдя нищо.А с карабина при нас не може да се гони-страшен гъстак е.

Колега аз имам 155ца и мога да кажа само хубави неща. Никога не е засичал. Стрелял съм всякакви боеприпаси и съм повалял прасета без проблем с бренеке.

• 2 weeks later...

Колега аз имам 155ца и мога да кажа само хубави неща. Никога не е засичал. Стрелял съм всякакви боеприпаси и съм повалял прасета без проблем с бренеке.

Само ти май имаш такова чудо.Никой не пише нито хубаво нито лошо.

Няма да е ATA МП-то ще е говорят ми разни,че ата-та много се продавала на последък и значи е добра ама не могат да ме убедят.Ама и никой нищо не казва за 155 не ги ли ползват толкова???За стария модел 153 отзиви колкото щеш.

Не си прав - и МР се продават много напоследък...но втора употреба - що така - не знам! И когато слушаш колеги, които ти нашепват това или онова за една или друга пушка, то попитай ги дали са имали и от двете марки за да правят сравнения. Но понеже каза, че не искаш друга пушка за да се научиш да стреляш, ще те посъветвам поне да се научиш да стреляш - с кво да е, като имаш в предвид, че изстрела не е всичко в лова...Успех в избора и на слука!

Не си прав - и МР се продават много напоследък...но втора употреба - що така - не знам! И когато слушаш колеги, които ти нашепват това или онова за една или друга пушка, то попитай ги дали са имали и от двете марки за да правят сравнения. Но понеже каза, че не искаш друга пушка за да се научиш да стреляш, ще те посъветвам поне да се научиш да стреляш - с кво да е, като имаш в предвид, че изстрела не е всичко в лова...Успех в избора и на слука!

Добре,колега имам някакъв опит,но да не е много голям.Две години съм ходил гонач.Обясни ми каква е разликата дали стреляш с надцевка с автомат или с тек да речем.Според мен разликата е,че автомата е по-дълъг.Да може би с надцевката си по повратлив да речем,но мисля,че с това се свиква.

Другото на което се чудя на акълите на хората във форума и не само.Значи мп153 тежи 3,600 кг и били китюци,а иж 27 тежи 3,600 ама тя не е китюк.Е ТОВА НЕ ГО РАЗБИРАМ.Тука в дружинката едно момче ми дава да гърмя с една силма (76 см цеви),даже я носих на две-три гонки и тя тежи като умрял циганин ама сигурно,и тя не е китюк щото е силма.Така,че да мине изпида(дано е безпроблемно),отивам вземам една от магазина и това е.

А за мп-то да доста се продават ама 153 и все пак модела гони 20 години нормално е.Нали сме 21ви век все пак.Ще видим тия по 3-4000 лв дали ще изкарат по толкова.Като нови са добри спор няма.

Не искам да оставям впечатление,че съм фен на руското.Ама като се разрови човек из чичо Гугъл да попрочете колко извесни марки се бълват от "комшиите" само не е истина просто.Марки с двойно надути цени заради името.Ама както и да е.

Поздрави и Наслука!!!!

Добре,колега имам някакъв опит,но да не е много голям.Две години съм ходил гонач.Обясни ми каква е разликата дали стреляш с надцевка с автомат или с тек да речем.Според мен разликата е,че автомата е по-дълъг.Да може би с надцевката си по повратлив да речем,но мисля,че с това се свиква.

Другото на което се чудя на акълите на хората във форума и не само.Значи мп153 тежи 3,600 кг и били китюци,а иж 27 тежи 3,600 ама тя не е китюк.Е ТОВА НЕ ГО РАЗБИРАМ.Тука в дружинката едно момче ми дава да гърмя с една силма (76 см цеви),даже я носих на две-три гонки и тя тежи като умрял циганин ама сигурно,и тя не е китюк щото е силма.Така,че да мине изпида(дано е безпроблемно),отивам вземам една от магазина и това е.

А за мп-то да доста се продават ама 153 и все пак модела гони 20 години нормално е.Нали сме 21ви век все пак.Ще видим тия по 3-4000 лв дали ще изкарат по толкова.Като нови са добри спор няма.

Не искам да оставям впечатление,че съм фен на руското.Ама като се разрови човек из чичо Гугъл да попрочете колко извесни марки се бълват от "комшиите" само не е истина просто.Марки с двойно надути цени заради името.Ама както и да е.

Поздрави и Наслука!!!!

Това с кютуците не е така - при двуцевките са ДВЕ цеви - имаш избор с какъв патрон да стреляш - дали с бренеке или сачми, или само със сачми различни номера и с какво дулно стеснение. Ако се придържаш към малоумното правило за свински лов само с бренеке, то полуавтомата не е е проблем стига да е добре прострелян и да му свикнеш. Добре е и да си с качествени патрони за да си осигуриш презареждането. Цев 66 см. е добре в този случай. Добре е полуавтомата освен да не ръждясва от влажен поглед, да осигурява и добра групираност, както и надежност в презареждането. Понеже съм брал ядове и съм пристрастен, то няма да те питам на кое от трите не отговаря МР-то, а начина да го провериш е един или два...Успех! А иначе за скъпите оръжия май ти е раничко да определяш какви ще са след време - например за Browning Auto 5 или пък Berettа ES 100, като първите навъртяха около 100 години и още се и търсят, че и стрелят с тях и то не по зле от новите...Поздрави!

При 155 доста от кусурите на 153 са отстранени и ако внимателно си избереш екземпляр(защото все пак пияни руснаци са го правили) е едно доста балансирано, леко и красиво оръжие с 5 пъти по-голям ресурс от турска ......

При 155 доста от кусурите на 153 са отстранени и ако внимателно си избереш екземпляр(защото все пак пияни руснаци са го правили) е едно доста балансирано, леко и красиво оръжие с 5 пъти по-голям ресурс от турска ......

Имам познат който ловува със Стожер и за три години толкова се охлаби,че като го хване за цевта и замахне(не много силно)се презарежда сам.А по време на стрелба не прикладва ли здраво засечката е сигурна.