Jump to content

Междупородно състезание за работа по дива свиня между БГ Барак и БГ Гонче

Recommended Posts

• Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

От състезание между гончета и бараци...мероприятието се превърна в съревнование между гончета!
Не знам и няма да разбера никога,какво страшно има да се приеме дадено предизвикателство,което е чисто приятелско и още повече,да се откаже по нелеп начин.Но докато има хора с големи усти и малки възможности,и тези хора са фактор в даден клуб,нещата няма как да се получат!

Малко кадри:

1.Крум на Васил Трайков
2.Зана на Николай Ботев
3.Арап на Димитър Костадинов

Три гончета,които държат едно високо ниво в работата си на прасе и заслужено са качени на почетната стълбичка! :)

post-13774-0-78833900-1459097818_thumb.jpg

post-13774-0-05144800-1459098046_thumb.jpg

Безупречна съдийска комисия,която нищо не и убегна,и доведе резултата до 'вярно с оригинала"...не спестиха и не дадоха,кой каквото показа,това получи!

post-13774-0-38008200-1459098227_thumb.jpg

post-13774-0-08708900-1459098320_thumb.jpg

post-13774-0-91498500-1459098341_thumb.jpg

Една дама,която всеки път ме впечатлява с хъса и усета към откриването на дивеча.

Зана на Николай Ботев

post-13774-0-90652700-1459098497_thumb.jpg

Класиране :

1.Крум на Васил Трайков-134т. гонче

2.Зана на Николай Ботев-129,5т. гонче

3.Арап на Димитър Костадинов-128,5т.гонче

4.Сара на Ради Милев - 127т. барак 2г.

5.Джаро на Петко Москов - 127т. барак 5г.

6.Арго на Нено Кочанков - 126т. гонче

7.Бари на Юлиян Камбашиев -125т. барак

8.Вик на Мустафа Ахмет -114т. гонче

9.Душман на Ведат Ведатов-105,5т. гонче

Гончета - 736,0

Барак - 377,0

От състезание между гончета и бараци...мероприятието се превърна в съревнование между гончета!

Не знам и няма да разбера никога,какво страшно има да се приеме дадено предизвикателство,което е чисто приятелско и още повече,да се откаже по нелеп начин.Но докато има хора с големи усти и малки възможности,и тези хора са фактор в даден клуб,нещата няма как да се получат!

Малко кадри:

1.Крум на Васил Трайков

2.Зана на Николай Ботев

3.Арап на Димитър Костадинов

Три гончета,които държат едно високо ниво в работата си на прасе и заслужено са качени на почетната стълбичка! :)

Какъв е нелепия отказ?И като са отказали какви са тези бараци!Кой е техния капитан?.Само да не сте поканили най добрите гончета срещу месните.Иначе като идея е мн добре ,само да може да се развие.Догодина поканете и трицветните.Нека се види цялата палитра на Българските кучета! Edited by Тодор Дългъчев

Неиздържали:

Гончета:

Бандит на Васил Гачевски

Гранд на Ивайло Весков

Райна на Мюмюн Исмаилов

Роналдо на Мартин Александров

Бараци:

Амбър на Марин Баев

Барон на Ведат Ведатов

Боян на Петър Михайлов

Горан на Лукан Черкезки

Линда на Генчо Велевски

Мурджо на Мирослав Гачевски

Персон на Ведат Ведатов

На 20 март 2016 г. се проведе годишното общо събрание на Национален клуб Български барак-твърдокосместо ловно куче. На събранието с повече гласове се прие решението, клуба да не участва на състезанието на 26 март, а да участва на следващото подобно мероприятие. Основните причини да не се участва бяха:

1.Не могат да участват колеги с подходящи бараци, поради лични ангажименти.

2. Несъгласие при оценяването на кучетата, относно позволените захвати. / Предстои уточняване на тези критерии между двата клуба. /

3. Несъгласие с предварително плануваното участие на ягдтериерите, заедно с гончета и бараци.

Това бяха и основните въпроси, които се коментираха за състезанието.

Поради това, участвалите бараци не са на колеги, членуващи в клуба.

Какъв е нелепия отказ?И като са отказали какви са тези бараци!Кой е техния капитан?.Само да не сте поканили най добрите гончета срещу месните.Иначе като идея е мн добре ,само да може да се развие.Догодина поканете и трицветните.Нека се види цялата палитра на Българските кучета!

Получил си отговор..аз лично не съм канил никого,НКБГ е поканил Клуб Български Барак и Клуб Ягдтериер... Но уви,накрая бараците се представляваха от местни кучета и т.н

Идеята е повече от добра,даже страхотна...това е начина да се покаже,че и от тези кучета става нещо,а не са само за изложби! :)

Колкото до Трицветните,защо трябва да е чак догодина... :) Собствениците на черна техника са винаги готови за предизвикателства!

Поздрави! :)

На 20 март 2016 г. се проведе годишното общо събрание на Национален клуб Български барак-твърдокосместо ловно куче. На събранието с повече гласове се прие решението, клуба да не участва на състезанието на 26 март, а да участва на следващото подобно мероприятие. Основните причини да не се участва бяха:

1.Не могат да участват колеги с подходящи бараци, поради лични ангажименти.

2. Несъгласие при оценяването на кучетата, относно позволените захвати. / Предстои уточняване на тези критерии между двата клуба. /

3. Несъгласие с предварително плануваното участие на ягдтериерите, заедно с гончета и бараци.

Това бяха и основните въпроси, които се коментираха за състезанието.

Поради това, участвалите бараци не са вна колеги, членуващи в клуба.

Прочетох правилника ви и не виждам големи разлики от този на НКБГ, освен че в този на барака оценките са от едно до пет, ако има промени моля да бъда извинен. Edited by HeHo

Получил си отговор..аз лично не съм канил никого,НКБГ е поканил Клуб Български Барак и Клуб Ягдтериер... Но уви,накрая бараците се представляваха от местни кучета и т.н

Идеята е повече от добра,даже страхотна...това е начина да се покаже,че и от тези кучета става нещо,а не са само за изложби! :)

Колкото до Трицветните,защо трябва да е чак догодина... :) Собствениците на черна техника са винаги готови за предизвикателства!

Поздрави! :)

А териери имало ли е?

А териери имало ли е?

Не... :) И те не са пожелали да присъстват.

Прочетох правилника ви и не виждам големи разлики от този на НКБГ, освен че в този на барака оценките са от едно до пет, ако има промени моля да бъда извинен.

Единствената друга разлика е, че при бараците острота и настойчивост са в една дисциплина, което според мен е неправилно. Едно куче от вратата може да се вреже в прасето и да го щипе за което ще получи максимална оценка на острота и после да не го облайва непрекъснато и даже да го откаже за което ще получи ниска оценка на настойчивост

Единствената друга разлика е, че при бараците острота и настойчивост са в една дисциплина, което според мен е неправилно. Едно куче от вратата може да се вреже в прасето и да го щипе за което ще получи максимална оценка на острота и после да не го облайва непрекъснато и даже да го откаже за което ще получи ниска оценка на настойчивост

Няма ли някакви клипове от състезанието? Edited by Тодор Дългъчев

Гордият капитан се кефи

Честито на гордия капитан на отбора от един почитател на мелезите и симпатизант от "гражданската квота" на БГ гончета!!! Който може си го може.......

P.S.

Следващия път когато решите да организирате подобно мероприятие не ни дискриминирайте така........ ние почитателите на мелезите също имаме какво да покажем в тази сфера, въпреки,че нямаме създаден клуб, екстериора и визията на нашите герои е различен, но това не е пречка да демонстрираме знанията и уменията на помощниците ни в свинския лов........!!! А относно спорната оценка за "захватите" ще кажа: едно куче, което е свинар, има кураж да хапи(кълве) и да се пази, а когато няма куража............почитателите му се оправдават.......

Edited by Ivan Iojev

Териерите и мастифите са друга породна група и изпитите са им различни ...това е все идно да съдиш щангист и гимнастичка на турнир по кърлинг .

Безупречна съдийска комисия,която нищо не и убегна,и доведе резултата до 'вярно с оригинала"...не спестиха и не дадоха,кой каквото показа,това получи!

Няма никакви съмнения за съдийската комисия, след като председателя на комисията има слабост и към двете породи... Но да каже защо няма представители на третата поканена порода... :drinks:

Следващия път когато решите да организирате подобно мероприятие не ни дискриминирайте така........ ние почитателите на мелезите също имаме какво да покажем в тази сфера, въпреки,че нямаме създаден клуб.

Ванка, то клуб на мелезите малко трудно може да се направи, но за отбор мисля, че няма да има проблеми.Освен да те избираме за капитан на отбора и се заемай със селекцията му...Казвай кога ще са квалификациите за отбора на мелезите :drinks:

Edited by Петър Тодоров

Какъв е нелепия отказ?И като са отказали какви са тези бараци!Кой е техния капитан?.Само да не сте поканили най добрите гончета срещу месните.Иначе като идея е мн добре ,само да може да се развие.Догодина поканете и трицветните.Нека се види цялата палитра на Българските кучета!

Лесно е да говориш след като си победител и за това до сега се въздържах. Но твоят коментар е повече от дразнещ.

Нелепият отказ е, че и клуба на бараците и този на териерите дадоха принципното си съгласие за мероприятието. Нещо повече - териерите бяха инициатори и търсеха реванш от миналата година. В последствие териерите се отказаха, защото било малко времето да си натренират кучетата. Клубът на бараците пък позволи на един двама техни членове да им мътят главите с някакви европейски директиви и да им втълпят голям страх от прословутия захват. В рамките на състезанието само 1 или 2 кучета пощипнаха прасето.

Организаторите бяхме поставени в изключително тежка ситуация. От една страна да събираме отбор на гончетата, но това бе по-леката част, тъй като имахме капитан и той си вършеше работата. От друга страна трябваше да събираме и отбор на бараците, в който бяха поканени бараци, доказали се както в лова така и в изпитания. Според мен избраните участници в отбора на бараците могат да победят клубния Ви отбор, а защо не и клубния отбор на гончетата. Така, че не се опитвай да ги изкараш като някакви местни бездарни бараци. Капитанът им се казва Петър Михайлов и не е лошо да се позаинтересуваш от неговия барак - може значително да подобри работните качества на Вашите кучета.

За трицветните не се притеснявай - вече имаме уговорка за догодина да участвуват в едно такова приятелско съревнование.

И няколко думи за гатера. За разлика от някои, които познават само 1-2 гатера, НКБГ има поглед върху доста голям брой полигони в България и смеем да твърдим, че този в Елшица е един от най-добрите. Прасето е голямо, кротко но респектиращо и няма наранени кучета с изключение на 1-2 за няколкото изпитания, които сме провели там. Критиците ни го наричат домашен за НКБГ, за това предлагам всеки който иска да избере гатер и да направи организация и да ни покани.

Нищо лично към когото и да било.

Наслука

Edited by Доктора

Защо ми отговаряте лично на мен, а говорите за клубът ВИ,отботът ВИ!Колега не ми се спори за кучета и гатери.Аз още си ходя в гората и искам там да си ми харесват мойте кучета!Не се и съмнявам че кучето на Петър михайлов е добро,но чак да ми подобрява цяла една порода-:-) :-) :-) Всички знаем че гатерите са едно зрелище и никой който разбира от кучета няма да си прави никакви изводи от там.Как да си обясня че на Мартин кучето не се е класирало,а хората говорят че е СВИНАР.За трицветните изобщо не се притеснявам.И един съвет ,не се дразнете от различното мнение!

Edited by Тодор Дългъчев

Абе...страшничко си е,да се иде на гатер и то на масово мероприятие.
Хора гледат,едно куче с едно прасе...не е като в горатаа,някое лайне и сите по него,а гонача вика,пука,да бега шупара,че ако се спре...може и да няма кой да го залае! :)
За гатера трябват и гащи,трябва и да му е ден на кучето...понякога първото може да го има,второто не,тогава се излагаме...ама то и това го има!
Въпроса е обаче друг,да се покаже нещо,да се види черно на бяло,ти като си знаеш кучето и като имаш претенции за него,ще го покажеш,а вече от там какво ще стане,Божа работа! Обаче като имаш само претенции,а самия знаеш,че са без покритие..лошо,тогава започват оправданията вадени от всякакви 'дупки",само и само да не идеш... :) И те така...

Според мен,мелезите ще има какво да покажат и ще ми е много интересно,да се види в 'дуел" какво ще стане! :)

Поздрави на всички!

Групата на мелезите - направете селекцията на отбора качественно, да не кажете после - "дойдохме с платненкента група", то капитана да му мисли,че знае един как пита, има ли друг изход от полигона,че след голямата уста го бе хванал срама.Ако се сберат и трицветките, сбирката ще трябва да стане двудневна,а и ще е ползотворна.

Ха,ха,ха, сещам се, Гаргамел тогава ми каза "Йожев, ако може земята да се разтвори и от срам да потъна"....а от "платненкента група" може да станем и "платинена група"...........Колегите притежават достатъчно качествени мелези доказали се в гората, а за мен един мелез, който намира и гони свини в гората, няма да се затрудни с едно прасе в 25 дка гатер. Ще използвам предоставената ми възможност да предупредя колегите, че мелезите, който ще участват, освен добри работни качества трябва и да са следогласни, понеже ще ни оценяват по Правилника на НКБГ.

Колеги - мелезари, очаквам Вашите предложения за бъдещия мелезарски отбор..........Ще дам личен пример и правя номинация на първия представител на мелезите, а именно: Сибир на Валю от Свиленград.

Edited by Ivan Iojev