Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Снимките на Христо Стоичков са качени в сайт на сафари дестинация

Recommended Posts

Мебенка е резерват за диви животни в ЮАР, където туристите могат да се разходят сред дивите животни и дори сами да си отстрелят плячка.

Мястото е собственост на испанска компания. Неслучайно Христо Стоичков и съпругата му са го избрали като дестинация за своята почивка. Двамата дълги години живяха в слънчева Испания и се чувстват у дома си навсякъде, където говорят езика на Сервантес.

Снимки от семейната им ваканция разлютиха интернет потребители и най-вече екозащитници, които недоумяват защо в 21 в. хората продължават да ловуват, при това видове, които са на изчезване. Не така гледат на въпроса в Южна Африка обаче, където сафари разходките за чужденци са доходоносен бизнес.

Ето ги и снимките, които взривиха мрежата!

12923176_10154105446667612_2322854703086

1934590_10154105446622612_71072855633551

12439113_10154105446647612_5014982947264

Информацията е на :http://kanal3.bg/

Какво мислите по въпроса...?

Дали ще му се възхищават потребителите във фейсбук или не съвсем... :cap:

За ловните форуми и ловците е ясно, но ми е интересно как го възприемат останалите...

Какво мислите по въпроса...?

Дали ще му се възхищават потребителите във фейсбук или не съвсем... :cap:

За ловните форуми и ловците е ясно, но ми е интересно как го възприемат останалите...

Не помня някога на Ицето да му е било интересно как "го възприемат" останалите ;)

Ето, тия дни и Меси, и Суарез, и кой ли още не, го възприемаха твърде добре в Барса ...

П.П. За протокола - левскар съм ...

Не помня някога на Ицето да му е било интересно как "го възприемат" останалите ;)

Ето, тия дни и Меси, и Суарез, и кой ли още не, го възприемаха твърде добре в Барса ...

П.П. За протокола - левскар съм ...

Това е ясно, въпроса е, да се види какво е отношението /касаещо лова, като хоби/, спрямо безспорни знаменитости и ''любимци на народа'', когато техните снимки са свързани с любимото им хоби.

Не разбирам нищо от футбол и честно казано, изобщо не ме интересува този спорт. Точно затова ми е интересна реакцията на многобройните му фенове, които не са ловци...

Изказвам се, но признавам, че съм пристрастен, защото отдавна съм замислил да си организиран едно сафари.

По принцип се възхищавам все повече и повече на всеки жив човек, който се занимава професионално или не със спорт. Сигурен съм, че с развитието на научно-техническия прогрес, физическият труд ще загуби своето значение за осигуряването на прехраната. За сметка на това обаче, движението ще остане основен фактор за запазване на телесното здраве и дееспособност.

От друга страна, животинските видове са в състояние да оцеляват и когато биват обект на лов, особено при подбор на най-типичните представители на расите за репродукция чрез отстрел на болните и недъгавите индивиди. Нещо, което при човешкия вид е немислимо и би представлявало геноцид. Искам веднага да уточня, че всичко трябва да бъде в разумни граници и да не се изпада в крайност. Дали ловците ще бъдат спортисти, или запалени любители с други професии, няма значение. :buba:

Имал пари човека -направил си кефа.Дай боже всеки му

Аз виждам Жираф,воден козел,гну,саванна зебра/греевестата е в много намаляла популация/,на една друга снимка го има и с крокодил.Тези видове са със стабилни популации и Стоичков няма да ги свърши.На всички в този форум им е ясно как стават тия сафарита,че неможеш ей така да стреляш.Всичко е бизнес и си има цена.А,най мразим разни клакъори да почнат да вият и вечерно време на софрата да маат мазно!

Популациите на тези животни са стабилни защото в концесиите по бракониерите се стреля.Бил съм в Намибия където е пълно с дивеч и съм сигурен , че ако няма платен лов и ловни концесии месните тарамбуки да са изяли и къртиците.Сутринта слушах някаква кукувица да коментира въпросните снимки по НОВА.Изтрещяла отвсякъде.Ама предполагам на Стоичков , както обикновено му е през далекомера.

Жорка на 30 май със искаш Здравко тръгваме.Ако искаш да проверим за място

В едно всички сме убедени- когато към един вид дивеч има стопански интерес , популацията му е стабилна, а когато е забранен за лов - бърза влиза в графата уязвим /тоест популацията му намалява/.

Имал пари човека -направил си кефа.Дай боже всеки му

Точно с тези животни кефа ще ми бъде същия, като да отида край някое село и да гръмна на някой магарето, коня и кравата, и да му ги заплатя колкото поиска.

Ама после как да кажа, че съм бил на сафари. Не остана футболист който да не е ловец, ама не защото му е в кръвта, а защото стана много модерно и престижно сред тях. Някои отидоха на сафари само за да отстрелят едно единствено животно от най евтините, само и само да не се излагат че не са били.

Точно с тези животни кефа ще ми бъде същия, като да отида край някое село и да гръмна на някой магарето, коня и кравата, и да му ги заплатя колкото поиска.

Ама после как да кажа, че съм бил на сафари. Не остана футболист който да не е ловец, ама не защото му е в кръвта, а защото стана много модерно и престижно сред тях. Някои отидоха на сафари само за да отстрелят едно единствено животно от най евтините, само и само да не се излагат че не са били.

Не съм виждал крава да галопира,кон-да ,магаре горе долу!Тия животни нямат инстинкт за самосъхранение и не се плашат от човека,а оттреляните от Стоичков не стоят на едно място.Така ,че няма как да е едно и също!Особенностите на африканският лов имат големи разлики с такъв провеждан в България!И за какво го съдим човека,какво е нарушил.Ама ,ако беше някой господин Х,надали въобще щеше да има коментари.

Популациите на тези животни са стабилни защото в концесиите по бракониерите се стреля.Бил съм в Намибия където е пълно с дивеч и съм сигурен , че ако няма платен лов и ловни концесии месните тарамбуки да са изяли и къртиците.Сутринта слушах някаква кукувица да коментира въпросните снимки по НОВА.Изтрещяла отвсякъде.Ама предполагам на Стоичков , както обикновено му е през далекомера.

Жорка на 30 май със искаш Здравко тръгваме.Ако искаш да проверим за място

Коки благодаря за предложението, но още не съм набрал достатъчно "смелост". Истината е, че много ми се ходи, но ми липсва удобен период от време, в който да осъществя тази идея. Като гледам, едва ли ще е тази година.

Винаги съм се чудил на подобен тип коментари, които са написани въз основа на наблюдения и впечатления, придобити основно от телевизия или от интернет. Малко са тези съфорумци, участвали в такъв лов и споделили свои лични впечатления от него. Зная, че това което си мислиш, че представлява този лов не е вярно, но нямам никакво намерение да ти доказвам защо не си прав !

Всеки може да си мисли каквото си поиска и да смята, че е прав, което в общи линии няма никакво значение.

Примера с Христо Стоичков е показателен, че дори и всеобщ любимец, след като убива животни и се снима с тях, значи е лош човек. Така си мислят всички, които не са ловци, без да се опитат да вникнат в същността на нещата свързани с лова !

А същите тези, вечер като седнат на масата и започнат с вкусната сочна пържола, явно си мислят, че е брана от дърветата в градината... :pardon:

Тези хора никога и по никакъв начин няма да си променят мисленето ! Тъжното в случая е, че не го разбират и "ловци", които се смятат за много разбиращи или много различни от останалите.

Правил съм си експеримент с ловец, който категорично отричаше и заклеймяваше ловът в ЛС, като го поканих на лов с негови приятели за гоначи в едно ЛС. След лова, когато правихме разбор на изминалия ден, човека си призна, че това, което си е мислил до момента и реалната ситуация са коренно различни !

Това му е хубавото на лова и на живота като цяло, че винаги ти поднася изненади... :cap:

Росене,май не ме разбираш. Нямам нищо против сафаритата, който иска, да ходи.

Но не виждам какво удоволствие може да ти достави отстрела на едно гну, едно шарено конче, жирафа да не говорим, освен чиста форма на снобизъм. Това "удоволствие" ще си го доставя както писах край някое село. Има други животни, заради които си заслужава тръпката, и заради които ще завидя благородно на колега завърнал се от там.

3-4 хиляди долара не са проблем за повечето да отидат, да гръмнат нещо евтинко, и после да се бият в гърдите че са били на "лов" в Африка.

Росене,май не ме разбираш. Нямам нищо против сафаритата, който иска, да ходи.

Но не виждам какво удоволствие може да ти достави отстрела на едно гну, едно шарено конче, жирафа да не говорим, освен чиста форма на снобизъм. Това "удоволствие" ще си го доставя както писах край някое село. Има други животни, заради които си заслужава тръпката, и заради които ще завидя благородно на колега завърнал се от там.

3-4 хиляди долара не са проблем за повечето да отидат, да гръмнат нещо евтинко, и после да се бият в гърдите че са били на "лов" в Африка.

Не те разбирам, защо си мислиш, че щом за теб няма удоволствие от такъв лов, то непременно и задължително трябва да бъде и за останалите по същия начин ?

Може пък на него да му харесва, а и такива сафарита се договарят предварително и цената е ''пакетна'' за определен брой и вид дивеч. След като е отишъл и се е похвалил, явно му е харесал ловът. Аз също не бих отстрелял някои от животните, но това съвсем не означава, че трябва да налагам мнението си за това и на някой друг ! Всеки си преценява за себе си, какво и как ще отстреля, щом всичко е законно и ловеца е щастлив, значи няма никакъв проблем и всичко е наред !

Въпроса ми беше, как преценяваш, че такъв лов не е интересен, след като не си ходил на такъв...? Кое ти дава основание да сравняваш тези животни с домашните животни от село...?

Такива работи ме интересуват, как смело и самоуверено се коментират тези неща, без коментиращия да има някаква подготовка или познания в тази връзка !

Нищо лично ..................не съм ходил на такъв лов и не знам каква е тръпката, но в отговор на аргумента ти бих отговорил следното ( за удоволствието става дума).........като да чукаш друга а не само жена си. Айде като спорим за нещо поне да излагаме сериозни аргументи, а не субективно мнение на нямащи или неможещи.

P.S............ крави..... коне.......МОЛЯ ТЕ!!! За mek"f става въпрос. Това си мисля аз и за да не се засегнеш знай, че съм писал и срещу някои "субективни мнения" на Р.Генов в миналото.

Edited by МЕЧКАТА

По повод сафари-тата мисля следното - няма по-хубаво от вечер /преди и след лов/ в българско ловно стопанство /или участък/, с 2-3 приятели пред камината ... вън да е студ и сняг, а ние с чаша червено вино в ръката ... това там някъде /че и на 15-20 часа път/, в някакви палатки, не го разбирам ... въобще не говоря за пари, честно !!!

Здраве и слука !

По повод сафари-тата мисля следното - няма по-хубаво от вечер /преди и след лов/ в българско ловно стопанство /или участък/, с 2-3 приятели пред камината ... вън да е студ и сняг, а ние с чаша червено вино в ръката ... това там някъде /че и на 15-20 часа път/, в някакви палатки, не го разбирам ... въобще не говоря за пари, честно !!!

Здраве и слука !

И там пускат с приятели, и вино има. Виж това с палатките, не по удобни ферми, и на мен не ми харесва. Щото цените му почват от 25-30 000 долара, не заради друго :D

ХРИСТО СТОИЧКОВ е един от най големите и достойни българи за мен, прославил България из цял свят. Българите сме си такива (по голямата част) завистливи и гадни! Все го плюват все го насират по жълти преси по телевизии и така, НО за мен ИЦАТА е велик футболист и човек. И това, че отишъл на сафари ми голяма работа то много снимки има из нета на хора с утрепани животни на сафари ма не ги коментират ама сега нали е ИЦАТА дай да го насереме........ колкото и бълвоч да бълват срещу него той си остава НОМЕР 1. А тия дето плюват не мое му донесат водица ма малкия пръст. И друго СТОИЧКОВ е запален ловец а не е позьор като повечето ловци в последните години! От сърце му желая да е жив и здрав и много слука да има и по сафарита и по БГ горите.

Името му умишлено пиша с главни букви, защото за мен е велик българин и човек!

Здраве и слука !

Никой не писа за лични впечатления. Очевидно както винаги коментираме "паркетно" тема, за която не сме подготвени. Репликирам те без алюзия за репликата ти, а защото имаме с теб еднакви позиции по доста други въпроси, та нямам опасения да ме контрираш по партийна линия. :)

Разковничето е в "тайнството на черния континент". Сафарита има и в Азия и на американския континент. Но Африка е една. Живял съм като дете там няколко години, след това съм ходил на фотосафари, на екскурзии и пр.

Уникално е усещането да седиш под открито небе в пустинята, в буша или саваната, край някоя огромна река като Замбези и отдалече да видиш очертания на предмети, които не са плуващи дървета. И в България ми се е случвало да замръкна в Балкана, да бъде посред нощ из нивите и да ми блещукат очички. Но друго е да пътуваш със стар Дифендър по тесни пътеки сред буша и отстрани да приблясват очи на африкански хищници, слонове, жирафи, антилопи, маймуни и пр. Успях да проведа двучасово наблюдение на нощен водопой близо до един "уотърхоул" - голяма локва, до която се събират всички възможни видове животни и миролюбиво утоляват жаждата си, без да се нападат и без да си пречат. Тъй като инстинктът им не им позволява да лишават дори "храната" си от правото на съхранение на живота. Чувството, че сънувам не ме напусна до изчезването и на последното животно. Всичко това на фона на африканското небе, зарево, растителност и звуци, които е невъзможно да видиш и чуеш никъде другаде.

Та и там можеш да отидеш с приятели. Условията са добри, понякога много по-добри от ловните стопанства в България, където напоследък се правят много компромиси, за сметка на привличане на повече и "по-непрофесионални" клиенти, които държат предимно на стрелбата, а не на традицията.

Затова отново казвам, че не е правилно да се критикува без вникване в детайла, без влагане на емоция и проява на елементарна колегиалност и съпричастност към свободата на избор как да се забавляваме и на каква цена.

Поздрави

Никой не писа за лични впечатления. Очевидно както винаги коментираме "паркетно" тема, за която не сме подготвени. Репликирам те без алюзия за репликата ти, а защото имаме с теб еднакви позиции по доста други въпроси, та нямам опасения да ме контрираш по партийна линия. :)

Разковничето е в "тайнството на черния континент". Сафарита има и в Азия и на американския континент. Но Африка е една. Живял съм като дете там няколко години, след това съм ходил на фотосафари, на екскурзии и пр.

Уникално е усещането да седиш под открито небе в пустинята, в буша или саваната, край някоя огромна река като Замбези и отдалече да видиш очертания на предмети, които не са плуващи дървета. И в България ми се е случвало да замръкна в Балкана, да бъде посред нощ из нивите и да ми блещукат очички. Но друго е да пътуваш със стар Дифендър по тесни пътеки сред буша и отстрани да приблясват очи на африкански хищници, слонове, жирафи, антилопи, маймуни и пр. Успях да проведа двучасово наблюдение на нощен водопой близо до един "уотърхоул" - голяма локва, до която се събират всички възможни видове животни и миролюбиво утоляват жаждата си, без да се нападат и без да си пречат. Тъй като инстинктът им не им позволява да лишават дори "храната" си от правото на съхранение на живота. Чувството, че сънувам не ме напусна до изчезването и на последното животно. Всичко това на фона на африканското небе, зарево, растителност и звуци, които е невъзможно да видиш и чуеш никъде другаде.

Та и там можеш да отидеш с приятели. Условията са добри, понякога много по-добри от ловните стопанства в България, където напоследък се правят много компромиси, за сметка на привличане на повече и "по-непрофесионални" клиенти, които държат предимно на стрелбата, а не на традицията.

Затова отново казвам, че не е правилно да се критикува без вникване в детайла, без влагане на емоция и проява на елементарна колегиалност и съпричастност към свободата на избор как да се забавляваме и на каква цена.

Поздрави

Уважаеми Жоро /за съжаление не се познаваме/ ... къде си видял "критика" в поста ми ... аз казвам, че просто не разбирам този "кеф" ... който го разбира, да му се радва, нямам нищо против :)

Казал съм мен какво ме кефи, какво лошо виждаш в това ?

Има и много други места в Европа, че и в Русия /Байкал/ ... просто идеята "африка" не е моя, бе човек :)

Уважаеми Жоро /за съжаление не се познаваме/ ... къде си видял "критика" в поста ми ... аз казвам, че просто не разбирам този "кеф" ... който го разбира, да му се радва, нямам нищо против :)

Казал съм мен какво ме кефи, какво лошо виждаш в това ?

Има и много други места в Европа, че и в Русия /Байкал/ ... просто идеята "африка" не е моя, бе човек :)

Нали няма да се докараме до там, да спорим за неща, по които сме на еднакво мнение. Не казах че критикуваш. Използвах поста ти като отправна точка.