Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Тигр тип СВД, 7.62х54R - помагайте

Recommended Posts

Колеги, от много време искам да си закупя точно такава карабина. От както НВС Комерс фалираха, никой не ги внася. Интересувам се конкретно от този модел, тип СВД със сгъваем,а може и полимерен статичен приклад. Да е с дълга цев и отпред със същият компенсатор като на снимките, които ще кача. Калибър: 7х62х54R...

Та питането ми е, дали някой от вас познава или е чувал някой да продава такава пушка, а току виж може да имам късмет?

Поздрави!

post-4195-0-91600300-1459665207_thumb.jpg

post-4195-0-99482800-1459665230_thumb.jpg

post-4195-0-28997700-1459665282_thumb.jpg

Колеги, от много време искам да си закупя точно такава карабина. От както НВС Комерс фалираха, никой не ги внася. Интересувам се конкретно от този модел, тип СВД със сгъваем,а може и полимерен статичен приклад. Да е с дълга цев и отпред със същият компенсатор като на снимките, които ще кача. Калибър: 7х62х54R...

Та питането ми е, дали някой от вас познава или е чувал някой да продава такава пушка, а току виж може да имам късмет?

Поздрави!

Приклада и дулният спирач - са само козметкика ! Няма значение точно какви са , с нищо не са по добри от другите модели! А така или иначе - прикладите на Тигър са толкоз къси - че освен ако не си висок 1,50 ,тъй или инак ще ти трябва нов по поръчка.

А ,кат си толкос мераклия за нов - провери в Росарми ......... И апропо ,за 4 бона - по добре Блазер,Маузер , Хайм ,или квото друго се сетиш . :lol:

Макар че, и аз се займах с Тигър - и то без да съм го търсил...........................

Проверявал съм в Росбулармс, но нямат. Аз точно конкретния модел като от снимката търся. Знам,че са за козметика, но да приемем,че така ми харесва..не в другите му разновидности. Затова попитах за 2ра ръка, понеже ме съмнява нов да намеря.

Проверявал съм в Росбулармс, но нямат. Аз точно конкретния модел като от снимката търся. Знам,че са за козметика, но да приемем,че така ми харесва..не в другите му разновидности. Затова попитах за 2ра ръка, понеже ме съмнява нов да намеря.

"Росарми" нЕма нищо общо с Росбулармс! Те са наследника на НВС - Пловдив. Има втора ръка , разрови се в другите форуми.Четох подобни обяви - наскоро! По принцип Тигър лесно се купува - но мнОго трудно се продава!!!! :lol:

Да. Благодаря ви колеги. Вчера даже звънях в магазина, но нямат такъв Тигър. Може към края на годината да внесат, понеже трябва да падне ембарго , за да внесат от Русия директно. Затова оставя варианта 2ра употреба в добро състояние.

Да. Благодаря ви колеги. Вчера даже звънях в магазина, но нямат такъв Тигър. Може към края на годината да внесат, понеже трябва да падне ембарго , за да внесат от Русия директно. Затова оставя варианта 2ра употреба в добро състояние.

Във форума *** се продаваше такъв тигър. Провери там.

Освен,че ти допада визуално тоя тип Тигър , има ли друга причина ??!? Ако не - ще ти обесня : Тигър - не е СВД ,колкото и да прилича външно на нея !

Освен,че ти допада визуално тоя тип Тигър , има ли друга причина ??!? Ако не - ще ти обесня : Тигър - не е СВД ,колкото и да прилича външно на нея !

И мен ме интересува какви са разликите, че наистина много хора се залъгват по външния вид и като се има и предвид славата му от комунизма за най добрия снайпер на света и дрън дрън все комунистически измишльотини..... и иди им обясни....

Аз един път ми е попадал в ръцете такъв тигър ли лъв ли е кво е няма такова дърво, неудобен, тежък, груб, кат прикладвах и щях да забия муцина напред.... а цени ли им искат... нямам думи!

Може и на лични за разликите. Благодаря

Edited by momcho2000

И мен ме интересува какви са разликите, че наистина много хора се залъгват по външния вид и като се има и предвид славата му от комунизма за най добрия снайпер на света и дрън дрън все комунистически измишльотини..... и иди им обясни....

Аз един път ми е попадал в ръцете такъв тигър ли лъв ли е кво е няма такова дърво, неудобен, тежък, груб, кат прикладвах и щях да забия муцина напред.... а цени ли им искат... нямам думи!

Може и на лични за разликите. Благодаря

Ето,гледай и другите части. Има барем още 100 клипа с всичко необходимо . Edited by abv

Иначе,Тигъра си е доста прилично оръжие .Е малко е "сделано" и има нЕкои друг кусур за оправяне - ама не е болка за умирачка. Ама наистина за 4 бона - просто не си струва ! Освен - разбира се не си и върл фен....... :D . Теглото - е нормално,добре е балансирана . Отката е мек и "мазен" .И най важното за мен - правена е от жИлязо и дърво ,нищо друго .Нито грам цветен метал и пластмаса . Прост и лесен за обслужване , че чак елементарен . Калашника е по - сложен като конструкция. Личи си,че е граждански вариянт . Военната приемка дори и в съвременна Русия - едва ли ще позволи ,патроните да се заклиняват в 10 зарядният палнител.И оръжието да засича. Апропо - бъдете рахат ,поправимо е .............. елементарно при това!

Намерих инфо ама на руски, верно има доста разлики.

ОСHОВHЫЕ ОТЛИЧИЯ КАРАБИHА 'ТИГР' ОТ 'СВД' калибра 7,62 мм:
1 .Открытый (механический) прицел - до 300 м.( по заказу возможна установка
и
1200 м);
2. Отсутствует газовый регулятор (по заказу возможна установка и на 'ТИГР');
3. Длина ствола 530 мм (либо 620 мм, как у СВД);
4. Ствольная коробка отличной от СВД. конструкции (без боковых фрезирований
и
ряда других отличий);
5. Hаносится иная маркировка на ствольной коробке;
6. Шаг нарезов у 'ТИГРа' с 1995 г -320 мм. (либо -280 мм. у некоторых
экспортных поставок), у 'СВД'с 1969 г. шаг -240
мм. с 1963-1969гг. -320 мм. у 'ТИГРов' до 1995 шаг нарезов -240, как у СВД).
С
1995 на 'ТИГРах' шаг нарезов 240мм
встречается крайне редко (в основном это не прошедшие ОТК 'СВДэшныс' стволы
пригодные для эксплуатации, в том
числе и заказные) по спецзаказу и в настоящее время выпускаютя отдельные
экземпляры 'СВД' с шагом -320 мм. ;
7. Ствол 'ТИГРа' не проходит криогенное укрепление ствола и
электрохимическую
полировку хромированного покрытия
(поэтому ресурс ствола карабина 'ТИГР' - 4.000 тыс. выстрелов , у 'СВД' - до
10.000 тыс. выстрелов);
8. Калибр 7.62 мм. выдерживается крайне редко (в основном реальный калибр
'ТИГРов' 7.63 мм - 7,65 мм);
9. У 'ТИГРа' ударник затвора подпружиненный, у 'СВД' -нет (для исключения
'самонакола' импортных патронов);
10. Деревянный приклад 'ТИГРа'. отличается по внешнему виду, материалу и
конструкции от деревянного 'СВД' (до
1998 г.). в том числе помимо 'СВДэшных' из стеклонаполненного полиамида на
'ТИГР' устанавливаются и фанерные
(или ламинированные) ствольные накладки без вентиляционных отверстий;
11.Покрытие на СВД выпуска до 1994 года - так называемое 'воронение', с 1994
года -'фосфатный лак', на 'ТИГРах' -
только последнее (кроме ранних выпусков);
12 Пламегаситель иной конструкции (либо вообще отсутствовал, либо короткий
'ТИГРовский' с открытой или закрытой мушкой, либо длинный ('СВД') со
спиленным
упором штык-ножа, либо последний ещё и со спиленой передней частью
пламегасителя);
13. Магазин 'ТИГРа' в базовой комплектации на -5 патронов (иногда
устанавливают 'СВДэшный' на -10 патронов);
14.Форма ширина и профиль нарезов (
углы полей и нарезов и др.) отличаются от 'СВДэшных' (требование ГУООП СОБ
МВД РФ):
15.Пристрелка механического прицела по иной, более упрощенной схеме;
16.Отдельные детали 'ТИГРа', в отличии от 'СВД' не калибруются (упрощенная
технологическая схема и ОТК);
17.Оптические прицелы, устанавливаемые заводом
на 'ТИГРи', только гражданского образца ПО, ПОСП и др. (на 'СВД' -
устанавливаются ПСО-1 (ранее), ПСО-1М2, 1П59 'Гиперон' и ряд армейских
ночных
прицелов);
Отдел главного конструктора концерна 'ИЖМАШ'

Да.. продаден е, звънях. Късметлия си колега. Като гледам рядко се намират такива пушки, а още по трудно да се продаде. Ще чакам да изпадне от някъде. Жалко, че Росармс няма да вкарват до края на годината най вероятно.

Да.. продаден е, звънях. Късметлия си колега. Като гледам рядко се намират такива пушки, а още по трудно да се продаде. Ще чакам да изпадне от някъде. Жалко, че Росармс няма да вкарват до края на годината най вероятно.

Има един в Ловеч .Е маалко не е съвсем "напудрен" кат СВД ама кво от това.......... ;)

Отдено,има три ловни форума - я напиши купувам Тигър .................... и ще видиш ,резултата ще те учуди.

Edited by abv

Лично мое мнение, освен ако не го търсите това СВД или Тигър за до го притежавате като липсваща ви марка e, че която и да е Тика(варминт, суперварминт или тактикал) ги превъзхожда във всяко отношение.

Ако търсите прецизен снайпер, варианти много.

Поздрави!

Лично мое мнение, освен ако не го търсите това СВД или Тигър за до го притежавате като липсваща ви марка e, че която и да е Тика(варминт, суперварминт или тактикал) ги превъзхожда във всяко отношение.

Поздрави!

Тц,не във всяко!Даже и като цена е на половина................. :lol:

Поздрави!

:good::good::good:

Сега,аз да обесня нещо ! Тиката,Сакото ,ЧЗ то и пр . може и да превъсхождат Тигъра ,като точност . СВД - то ,едва ли! Концепцията на Тигара е бърз втори ,трети и пр. изстрели .При това със силен и максимално евтин "пушечен" патрон ..........различен от 7.62х39. У нас - за съжаление освен Тигъра ,нЕма никаква друга НОРМАЛНА ловна карабина под 7.62х54 . Моля собствениците на ИЖ-18 и Мазалатя - да не се обиждат !!! :lol: Разбира се 4000 лв. за Тигър си е чист мазохизъм , граничещт с психопатия - ама аз оръжеен магазин нямам....... :eusa_naughty:

Сега,аз да обесня нещо ! Тиката,Сакото ,ЧЗ то и пр . може и да превъсхождат Тигъра ,като точност . СВД - то ,едва ли! Концепцията на Тигара е бърз втори ,трети и пр. изстрели .При това със силен и максимално евтин "пушечен" патрон ..........различен от 7.62х39. У нас - за съжаление освен Тигъра ,нЕма никаква друга НОРМАЛНА ловна карабина под 7.62х54 . Моля собствениците на ИЖ-18 и Мазалатя - да не се обиждат !!! :lol: Разбира се 4000 лв. за Тигър си е чист мазохизъм , граничещт с психопатия - ама аз оръжеен магазин нямам....... :eusa_naughty:

Предлагам да изчетете публикацията ,, Ужасният Драгунов,,. Има я в нета.

Edited by boyan stoychev

Кое какво превъзхожда има значение за стрелбата по хартия. В България няма много полуавтомати в 7.62х54. За тигър, мазалат и други не е лошо да се съберат мнения от ползватели. Иначе ...

Колега, извинявай, ма това не го разбрах ...

Темата май се превърна от дискусия в спор. Всеки има право на мнение по въпроса. Но да го кажем така, че този конкретният модел на Тигър,който търся и качих на снимки в първия ми пост, е нещо като мечта. Не го сравнявам с Маузер, Зауер и тн. Имал съм Тика Т3 и бях супер доволен. Уникално съотношение цена и качество. Но искам просто да си купя този модел на Тигър. В Гугъл излизат стари обяви, вече са продадени. Тук има един в Обяви, но той е късата цев. Помня, че преди 3-4 години именно тук един колега, мисля че от Враца продаваше 1 към 1 с този от снимките: дълга цев, сгъваем приклад. Но беше доста отдавна.

Точно на мен , по ред причини е безмисленно ! Нямам тайни от Тигър и СВД....................... ако е от Р.Атанасов - чел съм я. Принципно точно той , не ми е баш приятел и отдавна не си правя трУдъ да му четЪ глупостите. :lol: Както и на ред други "велики" ловци в ОГРАДА и покрай хранилки .Мен тати и дедо - друго са ме учили!!! Сори за лиричното отклонение.

Точно на мен , по ред причини е безмисленно ! Нямам тайни от Тигър и СВД....................... ако е от Р.Атанасов - чел съм я. Принципно точно той , не ми е баш приятел и отдавна не си правя трУдъ да му четЪ глупостите. :lol: Както и на ред други "велики" ловци в ОГРАДА и покрай хранилки .Мен тати и дедо - друго са ме учили!!! Сори за лиричното отклонение.

Виждам, че имаш реалистичен поглед върху тези образци оръжие, затова приеми репликата ми на написаното по-долу възможно най-добронамерено :)

Точно на мен , по ред причини е безмисленно ! ..

:D Ами в такъв случай вземи прочети Наставление по стрелковому делу - 7,62мм снайперская винтовка Драгунова(СВД)

и по-конкретно "Проверка боя винтовки", стр. 98, т. 84:

"Кучность боя винтовки признается нормальной, если все четыре пробоины вмещаются в круг диаметром 8 см." :D

И още - https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0_%D0%94%D1%80%D0%B0%D0%B3%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0

"Изначально СВД выпускалась с шагом нарезов 320 мм, аналогичным спортивному оружию и обеспечивающим высокую кучность стрельбы, однако при принятии винтовки на вооружение выяснилось, что с таким шагом рассеивание бронебойно-зажигательных пуль Б-32 увеличивается в два раза. В результате было решено изменить шаг нарезов на 240 мм, что привело к увеличению норматива по рассеиванию на дальности 100 м с 8 см до 10 см (что, однако, не нашло отражения в НСД). При стрельбе снайперским патроном 7Н1 рассеивание составляет (в зависимости от шага нарезов) не более 10—12 см на дистанции 300 м[7]."

Поздрави и наслука!

Edited by old_hunter