Jump to content

Тигр тип СВД, 7.62х54R - помагайте

Recommended Posts

Изначально СВД выпускалась с шагом нарезов 320 мм, аналогичным спортивному оружию и обеспечивающим высокую кучность стрельбы, однако при принятии винтовки на вооружение выяснилось, что с таким шагом рассеивание бронебойно-зажигательных пуль Б-32 увеличивается в два раза. В результате было решено изменить шаг нарезов на 240 мм, что привело к увеличению норматива по рассеиванию на дальности 100 м с 8 см до 10 см (что, однако, не нашло отражения в НСД). При стрельбе снайперским патроном 7Н1 рассеивание составляет (в зависимости от шага нарезов) не более 10—12 см на дистанции 300 м[7]."

Поздрави и наслука!

е и и какво от това ?не става за лов на гонка на д. свиня ли? 5- 8 см....кое ли е толко малко на глигана?..

.на паспорта на моя пише е на 100м групата е 48 мм...

с БЪЛГАРСКИ ПАТРОН-АРСЕНАЛ HP- с дупка(70 стотинки!!!) при прострелката с КИТАЙСКА оптика даде широки 10 -ки и на 50 и на 100 метра.Групата е под 6 см.......На тия патрони с просто око се вижда че няма 2 еднакви диаметъра на дупките.

Колко повече да иска човек?

е и и какво от това ?не става за лов на гонка на д. свиня ли? 5- 8 см....кое ли е толко малко на глигана?..

.на паспорта на моя пише е на 100м групата е 48 мм...

с БЪЛГАРСКИ ПАТРОН-АРСЕНАЛ HP- с дупка(70 стотинки!!!) при прострелката с КИТАЙСКА оптика даде широки 10 -ки и на 50 и на 100 метра.Групата е под 6 см.......На тия патрони с просто око се вижда че няма 2 еднакви диаметъра на дупките.

Колко повече да иска човек?

Разбира се, че с такава точност става за лов на д.свиня :) Целта на цитатите е да се види разминаването между реалните изисквания към СВД и понятието 'снайперска винтовка'.

Поздрави и наслука!

Edited by old_hunter

Въпрос на разбиране е това, кой какво харева в дадено оръжие за лов.

За мен освен надеждността, удобството в експлоатация, добрия вид и подходящия калибър е много важна и точноста на оръжието. Такова оръжие, което прави групи на 100м. от 8 см., аз не ползвам.

Edited by boyan stoychev

Виждам, че имаш реалистичен поглед върху тези образци оръжие, затова приеми репликата ми на написаното по-долу възможно най-добронамерено :)

:D Ами в такъв случай вземи прочети Наставление по стрелковому делу - 7,62мм снайперская винтовка Драгунова(СВД)

и по-конкретно "Проверка боя винтовки", стр. 98, т. 84:

"Кучность боя винтовки признается нормальной, если все четыре пробоины вмещаются в круг диаметром 8 см." :D

И още - https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0_%D0%94%D1%80%D0%B0%D0%B3%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0

"Изначально СВД выпускалась с шагом нарезов 320 мм, аналогичным спортивному оружию и обеспечивающим высокую кучность стрельбы, однако при принятии винтовки на вооружение выяснилось, что с таким шагом рассеивание бронебойно-зажигательных пуль Б-32 увеличивается в два раза. В результате было решено изменить шаг нарезов на 240 мм, что привело к увеличению норматива по рассеиванию на дальности 100 м с 8 см до 10 см (что, однако, не нашло отражения в НСД). При стрельбе снайперским патроном 7Н1 рассеивание составляет (в зависимости от шага нарезов) не более 10—12 см на дистанции 300 м[7]."

Поздрави и наслука!

Чел съм го. Почти не ми върши работа :ksshunter1fe: . Аз ходя - на лов . Стрелбата по хартия ,принципно не ме вълнува кой знае колко.

Въпрос на разбиране е това, кой какво харева в дадено оръжие за лов.

За мен освен надеждността, удобството в експлоатация, добрия вид и подходящия калибър е много важна и точноста на оръжието. Такова оръжие, което прави групи на 100м. от 8 см., аз не ползвам.

тремора на ръцете е доста по -голям от 8 см на 100м.....освен ако не ловувате на гонка от упор(стойка) :girl_cray2: за БГ -стрелбата на гонка по прасета е средно м/у 5 и 60м, не повече.....за друго..има други пушки.

а иначе...типично за БГ форум човека търси да купи нещо а Вие му обяснявате колко е тъп,заради избора му

Наставление по стрелковому делу - 7,62мм снайперская винтовка Драгунова(СВД)

"Кучность боя винтовки признается нормальной, если все четыре пробоины вмещаются в круг диаметром 8 см." :D

При стрельбе снайперским патроном 7Н1 рассеивание составляет (в зависимости от шага нарезов) не более 10—12 см на дистанции 300 м[7]."

Целта на цитатите е да се види разминаването между реалните изисквания към СВД и понятието 'снайперска винтовка'.

От така дадените цитати за точност, първият показател от 8 см. група на 100 метра със стандартни армейски патрони, е за да се признае точността за нормална и да не се бракува цевта.

Вторият показател - не повече от 10 см. на 300 метра със снайперски патрони, е показател за група прибл. 1.1 МоА (3.3 см. на 100 м.). Моята информация за СВД е същата. Това за полуавтоматична карабина, с фабрични (дори снайперските) патрони и оптика 4х24. Мисля, че 1.1 МоА е повече от добре. С патрони релоудвани за конкретната карабина и читава оптика с по-голяма увеличение, групата може да се свие още.

Понятие за снайперска винтовка не съществува. Има различни изисквания за точност за военни и полицейски снайпери, в различни държави и ведомства. СВД е измислено 1963 г. като военна снайперска винтовка за фронтова война. Освен точност, има изисквания за надеждност и скорострелност. Особено за военни снайпери. Със средния калибър 7.62х54R, фабрични патрони и полуавтоматичен механизъм, СВД си покрива всички изисквания за военен снайпер със среден обхват.

Поздрави!

тремора на ръцете е доста по -голям от 8 см на 100м.....освен ако не ловувате на гонка от упор(стойка) :girl_cray2: за БГ -стрелбата на гонка по прасета е средно м/у 5 и 60м, не повече.....за друго..има други пушки.

а иначе...типично за БГ форум човека търси да купи нещо а Вие му обяснявате колко е тъп,заради избора му

Доста си прав за последното, колега! :) В крайна сметка вероятно доста хора имат точно такъв Тигър, но никой не продава. Сигурно е доста труден за раздяла

Искам да попитам, ако се закупи Тигър с къса цев, може ли после в Арсенал да си смени с дългата 62см, отпред също да има компенсатор? Възможно ли е това, като разбира се не навреди по никакъв начин на оръжието и точността?

Искам да попитам, ако се закупи Тигър с къса цев, може ли после в Арсенал да си смени с дългата 62см, отпред също да има компенсатор? Възможно ли е това, като разбира се не навреди по никакъв начин на оръжието и точността?

Имаше една обява за СВД със сменена арсеналска цев- http://www.***/forum/index.php?showtopic=48306

Но ти препоръчвам да се обадиш по телефона и да попиташ в Арсенал- дали може, как и колко ще ти струва ...

Имаше една обява за СВД със сменена арсеналска цев- http://www.***/forum/index.php?showtopic=48306

Но ти препоръчвам да се обадиш по телефона и да попиташ в Арсенал- дали може, как и колко ще ти струва ...

Звънях 2 пъти колега, но никой не отговаря. Точно и аз тази обява видях и затова попитах. Ако е възможна смяната, чудя се дали арсеналската ще е по качествена от руската цев за Тигър.

Звънях 2 пъти колега, но никой не отговаря. Точно и аз тази обява видях и затова попитах. Ако е възможна смяната, чудя се дали арсеналската ще е по качествена от руската цев за Тигър.

Не знам с кои телефони си пробвал, но пробвай с тези: +359 431 50 000, +359 431 6 37 40. Все пак се обаждай извън обедните почивки и преди 17 часа :cap: Смятам, че арсеналската цев 7.62х54R ще бъде достатъчно качествена. Има достатъчно колеги с Мазалати и монтирани такива цеви и оплаквания не съм чул досега.

Луда работа ! Да хвърлиш толкоз пари за Тигър,пък после да му сменяш цевтта! Че,купи си направо СВД - бре!

Луда работа ! Да хвърлиш толкоз пари за Тигър,пък после да му сменяш цевтта! Че,купи си направо СВД - бре!

СВД трудно се намира и е доста повече от Тигър. Попитах дали може цевта да се смени?

СВД трудно се намира и е доста повече от Тигър. Попитах дали може цевта да се смени?

може. ама ще струва ....може и на наближи хилядарката.....няма смисъл от финансова гледна точка

може. ама ще струва ....може и на наближи хилядарката.....няма смисъл от финансова гледна точка

Благодаря колега. Предположих, че ще е по скъпо... но нали знаете: кеф,цена няма. Понеже намирам в обяви само Тигър с къса цев, лично предпочитание ми е да я сменя с дългата, плюс компенсатора отпред. Нали в Арсенал няма да прецакат самата пушка при избиването и слагането нанова цев? Искам да кажа, че ще стане както си е купена от магазина?

Ще стане по добре от оригинала, щото по лошо няма на къде. ;-)

Хаха много го мразите тоя Тигър значи :) въпрос на вкус. Въпросът е дали после на цевта ще бъдат напаснати механичните прибори и тн? А не да вземат парата и да претупат работата.

Ще стане по добре от оригинала, щото по лошо няма на къде. ;-)

Не ги разбираш ти тея работи !!!! :lol:

Колеги това отпред на СВД-то не е компенсатор а огнеприкривател,на Тигъра е новия вариант който е по малък,но ефекта е същия.

Колеги, да кажа така : Давам до 2500 лв за Тигър, тип СВД с дълга цев, огнеприкривател и по възможност сгъваем приклад.. като на снимките по горе, който качих. Разбира се да е доста пазен и идеално състояние, както и цевта. Ако е в перфектно състояние, още по добре.

• 1 year later...

това е моят тигър след смяна на цевта... стана мммммуци.групата е около 3 см на 100 200 м с хорнади 9,7 релоудван от мене.е малко по дълга стана но пълно щастие няма....

DSC_0001.JPG

DSC_0002.JPG

DSC_0003.JPG

в шейново при  петко катерача.около 850лв-900лв 60 смно не може по дебела заради газовото бутало