Jump to content

Покупка на карабина - колебание

Recommended Posts

Здравейте колеги. Спрял съм се на калибър 7mm Rem Mag, но се колебая много между 2 марки - Cz 550 или Tikka T3? Разликата в цената е 60лв. Моля вашите съвети, предимства и минуси на 2те карабини. Относно калибъра - просто искам този,въпрос на избор.

Поздрави!

Наслука колега! Някъде четох пост, че тиката много лесно ръждясвала, особено от дъжд. Определено затворът на Тиката върви много хубаво и мазно.. а на ЧЗ не съм пробвал.

Като ползвател на "ЧЗ-550 fs" горещо ти я препоръчвам. И аз имах подобно колебание, ама нещо много се зачетох из форумите за едни проблеми с пълнителя на "Тика"-та и последващ проблем при подаване на патрон SP в цевта.

П.П. Надявам се последното изречение да не предизвика излишна полемика, това си е мое лично мнение и извод.

Колега,иди в магазина и виж коя ти пасва най добре още от началото,че после да не се чудиш дали с другата щеше да ти е по комфортно.

Виж наистина коя ти пасва най добре. Но ако вече си ги пробвал ти препоръчвам Тиката. Стрелял съм с Ползвал съм Чз 550 ФС и съм собственик на Тика. Няма по мазен затвор от нейния. Даже и на Щаера не е толкова мазен. Преди да си купя Тика-та, имах Браунинг Лонгтрак и Браунинг Мач.

Можех да си взема пак браунинг, но предпочетох Тиката.

Освен по мазния затвор, на тиката спусъка е по добър + това че можеш да си го регулираш. Отделно на Чз-то не ми харесва че има двоен предпазител. Едно положение за отключено положение и две за заключено. Нещо което е напълно излишно а и може само да "обърка работата"

Да не забравяме че тиката е с свалящ се пълнител.

Успех

П.п. Какви очаквания имаш и защо си се спрял на този калибър? Питам, защото може да науча нещо което още не знам.

Виж наистина коя ти пасва най добре. Но ако вече си ги пробвал ти препоръчвам Тиката. Стрелял съм с Ползвал съм Чз 550 ФС и съм собственик на Тика. Няма по мазен затвор от нейния. Даже и на Щаера не е толкова мазен. Преди да си купя Тика-та, имах Браунинг Лонгтрак и Браунинг Мач.

Можех да си взема пак браунинг, но предпочетох Тиката.

Освен по мазния затвор, на тиката спусъка е по добър + това че можеш да си го регулираш. Отделно на Чз-то не ми харесва че има двоен предпазител. Едно положение за отключено положение и две за заключено. Нещо което е напълно излишно а и може само да "обърка работата"

Да не забравяме че тиката е с свалящ се пълнител.

Успех

П.п. Какви очаквания имаш и защо си се спрял на този калибър? Питам, защото може да науча нещо което още не знам.

Колега, доста хора явно подкрепят Тиката.. Аз имах преди Тика Т3 300 Win Mag, но поради финансови причини я продадох. Беше супер пушка, както казваш ти.супер мазен затвор.. върви много плавно и с лекота зарежда.. ЧЗ-то също ми харесва, като че ли на дизайн повече от Тиката. Ще я ползвам както и за гонка, така и варда за чакали. Относно калибъра, просто обичам по силните и различни. Не искам да взимам 30-06 или 308Win. Просто личен вкус, нищо против калибрите. Обаче днес се загледах в болтова Winchester M70 , калибър 270WSM, дават го аналог на 7 Rem Mag. Патрони във ВИПа има за него. Но такава болтова карабина не познавам никой да има. Не изглежда зле, само трябва и да ми пасне.

Колега, доста хора явно подкрепят Тиката.. Аз имах преди Тика Т3 300 Win Mag, но поради финансови причини я продадох. Беше супер пушка, както казваш ти.супер мазен затвор.. върви много плавно и с лекота зарежда.. ЧЗ-то също ми харесва, като че ли на дизайн повече от Тиката. Ще я ползвам както и за гонка, така и варда за чакали. Относно калибъра, просто обичам по силните и различни. Не искам да взимам 30-06 или 308Win. Просто личен вкус, нищо против калибрите. Обаче днес се загледах в болтова Winchester M70 , калибър 270WSM, дават го аналог на 7 Rem Mag. Патрони във ВИПа има за него. Но такава болтова карабина не познавам никой да има. Не изглежда зле, само трябва и да ми пасне.

Колега аз имам Winchester M70 от няколко месеца, но в кал. 300Win.Mag. страхотна е и затвора и работи отлично "гладко и мазно", прикладиста и много удобна, изработката на приклада и като цяло частите по нея са напаснати идеално има и много удобен мерник тип батю. Има доста мек откат (по мек от на Щаер в 30-06 с 51 см. цев) Аз гледах преди време и Тика и ЧЗ както и Х-болт и др, но Уинчестър-а много ме грабна и взех него лепна ми така да се каже! :) Та и ти колега гледай прикладваи и тя сама, ще те избере! Успех

Edited by momcho2000

Колега аз имам Winchester M70 от няколко месеца, но в кал. 300Win.Mag. страхотна е и затвора и работи отлично "гладко и мазно", прикладиста и много удобна, изработката на приклада и като цяло частите по нея са напаснати идеално има и много удобен мерник тип батю. Има доста мек откат (по мек от на Щаер в 30-06 с 51 см. цев) Аз гледах преди време и Тика и ЧЗ както и Х-болт и др, но Уинчестър-а много ме грабна и взех него лепна ми така да се каже! :) Та и ти колега гледай прикладваи и тя сама, ще те избере! Успех

Супер колега :) мерси за помощта. Щом си доволен и казваш добри работи за марката, още утре ще отида до Стар Форс да я видя. Мисля, че само там се предлага. А ти от къде я взе твоята?

Поздрави!

Мисля,че М70 е най-доброто съотношение цена-качество, няма да сбъркаш ... 270 WSM също е предостатъчен !

Успех !

Супер колега :) мерси за помощта. Щом си доволен и казваш добри работи за марката, още утре ще отида до Стар Форс да я видя. Мисля, че само там се предлага. А ти от къде я взе твоята?

Поздрави!

И аз от Стар Форс я взех пък и отстъпка правят (то повечето фирми правят де) дълго време модела е бил на въоръжение в щатите снайперска пушка също някъде пишеше, че 300 Win.Mag е измислен за M70. По американските сайтове има инфо за нея има и клипове в тубата разгледай ги, но отиди и я виж на живо вероятността да те грабне е голяма! Па ако ти хареса и вземеш да ме поменваш с добро :) Успех Edited by momcho2000

Колеги, бях в Стар Форс. Много ми хареса Уинчестъра в калибър 270WSM... отпред мушката се клатеше, явно не беше затегната добре..дано не е дефект това. Може и да не е простреляна. Другото, което одеве чух е, че 270Wsm понеже е с голямо налягане и много бързо износвал цевта. То това сигурно важи и за 300 Win mag и 7 Rem Mag. Та сега съм объркан пак.

Edited by generala_ak47

Колеги, бях в Стар Форс. Много ми хареса Уинчестъра в калибър 270WSM... отпред мушката се клатеше, явно не беше затегната добре..дано не е дефект това. Може и да не е простреляна. Другото, което одеве чух е, че 270Wsm понеже е с голямо налягане и много бързо износвал цевта. То това сигурно важи и за 300 Win mag и 7 Rem Mag. Та сега съм объркан пак.

Мушката си им е така не е дефект и моята не беше затегната но с няколко патрона си дойде на мястото. Това за по бързото износване на цевите при магнумите е вярно, ма и аз се бях зачудил поради същите съображения като теб и мой приятел, който е много в час с тия работи и е маниак на далечните и прецизни стрелби, релоудинг и др. и той ми каза много зависи за какво ще я ползваш, ако ти е само за лов и да си пострелваш по мишенки ей така за кеф взимай я не можеш да и изразходиш ресурса на цевта, но ако казва ти е да стреляш на 800-1000 м. и да стреляш групи дупка в дупка ресурса до колкото си спомням каза около 500-1000 патрона и то зависи как са релоудвани и след това може пушката да отвори малко групата, аз казах, че ми е за лов и кеф и човека каза взимай и не се притеснявай! Та веднъж се живее колега и си вземи кво ти е кеф и си прави кефа на душицата. Ако искаш мога да го разпитам за повече инфо относно ресурса на цевите! Има и инфо по нета, но мисля че при нормална стрелба, подръжка и патрони ще я ползваш дълги години. Успех

Пичове, дръжте се сериозно ... нито 7Рем, нито 270 ВСМ са такива калибри, че да си сменяш пушките през година ;)

Пък и нито ЧЗ, нито Тика, нито М70 са за 1000 м, все пак ... аз гласувам /не че ме питате/ за М70 :)

Здраве и слука !

Пичове, дръжте се сериозно ... нито 7Рем, нито 270 ВСМ са такива калибри, че да си сменяш пушките през година ;)

Пък и нито ЧЗ, нито Тика, нито М70 са за 1000 м, все пак ... аз гласувам /не че ме питате/ за М70 :)

Здраве и слука !

В 300Win.Mag. и 66 см. цев с хубава оптика и релоудван патрон съм убеден, че М70 ще се справи без проблем! ;) Иначе по темата както казах гледал съм и прикладвал, бърничкал и ръчкал за да купувам някоя от всички изброени марки дотук както и Хова и Щаер и избрах Уинчестър-а. ;)

• 3 weeks later...

Колеги, капарирах CZ 557 lux, в калибър 7х64. Късата цев, лека, компактна. Много удобен механичен мерник и супер мазен затвор.

Колеги, капарирах CZ 557 lux, в калибър 7х64. Късата цев, лека, компактна. Много удобен механичен мерник и супер мазен затвор.

Честито колега, като я вземеш да не забравиш снимки да я видим и ние! ?

Честито колега, като я вземеш да не забравиш снимки да я видим и ние! ?

Мерси колега! Вчера си я купих, вече е в касата. Довечера ще кача снимки :) много е лека и компактна, скоро ще й чуя гласа в Лозен, а живи и здрави след няколко месеца в гората ;) Надявам се, че не съм сбъркал с пушката и калибъра 7х64?

Никой не изказва мнение :)

Калибърът е супер, но аз съм "пристрастен" ... и има достатъчен избор на патрони !

Споделяй какво и как ...

Мерси колега! Вчера си я купих, вече е в касата. Довечера ще кача снимки :) много е лека и компактна, скоро ще й чуя гласа в Лозен, а живи и здрави след няколко месеца в гората ;) Надявам се, че не съм сбъркал с пушката и калибъра 7х64?

Честито колега и много слука и приятна стрелба с карабината! Щом ти е легнала на рамото и сърцето карабината, недей да имаш колебания :cap: Иначе ЧЗ-то си е хубава карабина, а калибърът 7х64 си е класика. Достатъчен мощен калибър за всякакъв дивеч в България, достатъчно избор на патрони- евтини и скъпи, реномирани и нереномирани.... Сега остава да ни покажеш някоя снимка на карабината, някои снимки на мишени от първите прострелка и стрелби :cap:

Никой не изказва мнение :)

Калибъра е отличен,ама му трябва около 60 см. цев ,за да работи оптимално.

А за пушката....новите чз-та са много под качеството на старите чз-та. Модела 550 е много по-добър,като фит ,финиш и качество.

Калибъра е отличен,ама му трябва около 60 см. цев ,за да работи оптимално.

А за пушката....новите чз-та са много под качеството на старите чз-та. Модела 550 е много по-добър,като фит ,финиш и качество.

Възможно е. Мислих между 557 и 550, която е много малко по скъпа, но момчето във Випа твърдо препоръча 557. А и няма да стрелям на 800 метра. Ще я ползвам за гонка и варда за хищник. А и затвора много по мазно върви от този на 550. Поне на мен по ми допадна, като изработка и пасване също. В неделя ще я тествам на стрелбището.

Честито колега и много слука и приятна стрелба с карабината! Щом ти е легнала на рамото и сърцето карабината, недей да имаш колебания :cap: Иначе ЧЗ-то си е хубава карабина, а калибърът 7х64 си е класика. Достатъчен мощен калибър за всякакъв дивеч в България, достатъчно избор на патрони- евтини и скъпи, реномирани и нереномирани.... Сега остава да ни покажеш някоя снимка на карабината, някои снимки на мишени от първите прострелка и стрелби :cap:

Благодаря ти колега :) Ще споделя много скоро като пострелям.

Възможно е. Мислих между 557 и 550, която е много малко по скъпа, но момчето във Випа твърдо препоръча 557. А и няма да стрелям на 800 метра. Ще я ползвам за гонка и варда за хищник. А и затвора много по мазно върви от този на 550. Поне на мен по ми допадна, като изработка и пасване също. В неделя ще я тествам на стрелбището.

Ползвал съм рандовия вариант на калибъра(7х65р).... Убива идеално,нямам уцелено и избягало животно с него ,всичките са падали на място. Най-добре стреляше с норма вулкан и геко тм.

Аз съм го ползвал в цев с дължина 63.5 см... При късите цеви губи много скорост и хвърля много огин.

Болта на 557 ти се струва по-мазен, щото вече нямаш контролирано подаване на патроните и голям маузерски есктратор...